Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Секс во текот на бременоста

Go down 
+113
saligrem
Mama Ane
vasidora
gvendolin
biljana_m
kalipso
bebebebe
Rocka
secret
NONE-BT
Misticia
Zvezdicka
borjanka
monabombona
marijat
valentina123
Mimi Petreska
josifana
Arhangel
makresanska
Христина
emilija nestorova
mimce
jasmina i ace
bile2
sanja83
ivana_
tanjasofija
female
Biljana
Sandra
lela
jasmina,mina
liluska
winnie the pooh
Mami4ka
anence
nnatasa
karolina
marina_daniel
bica
kara
Vesna Blazevska
Natalija
rosii
Sanja ss
Mirka
Diana
Ale83
radmia
Наташа Стојановска
Sara
Labuda
kavadarcanka
obicna
female*
natali
Mimi22
Bela
Snegulka
Anjuska08
Ema_BT
PaceStojanovska
ElenaJo
Lidija Angelevska
zoc
Ves
marina_m
ZeleniCka
Mila89
Brane
m.fani
elena-d
Kinky
lila_mk
maskoe
mimka
Sandra_Anja
avanturistka
Kikic
georgina
martina i sase
magi
desi
baby24
Nate_David
Ilince
Emilija
Бети
Lili
Bu_Bi
BaMbYnA
мама Биби
Big Sister
betavitevit
ZZ
Goca
maee
biljanag
Lence
sanja_
mama
aleksandra
okce
mamicka
viki
Emi
Juni08_Andrea
rich_bitch1
STAR *
vecki
eli
Nene
117 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Nene
Прваче
Прваче
Nene


Female
Број на мислења : 430
Age : 36
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 29217
Registration date : 2008-05-13

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty14.05.08 14:39

zdravo.sakam da prasm dali koga ostanes bremena moze da s ima seks zasto nekade sum procitala deka vo prvite i poslednite meseci od bremenosta toa ne e preporaclivo.fala odnapred .pozzzz
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29644
Registration date : 2008-05-03

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty14.05.08 14:43

Јас имам читано во една статија дека баш треба да имаш секс додека си бремена и дека тоа било убаво и за после за пораѓајот дека ќе бил полесен и побрзо ке се отвориш заради сперматозоидите,така сум читала ама еве девојките со искуство нека ти одговорат подетално.Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30740
Registration date : 2008-05-05

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty14.05.08 14:44

опасно е во последниот месец во 9 зошто мозе да предизвика предвреме да се породиш
[ да не го чукнете бебето по глава :tup:
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29725
Registration date : 2008-01-28

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty14.05.08 14:49

Мене ми кажаа на гинеколог дека нема никаков проблем да имам односи до самиот крај на бременоста и дека нема никакви ризици за бебето, проблемот беше друг што во последните месеци не ни имав желба , а па поготово во 9 месец па ич. Сега не знам што е вистина секој гинеколог различно кажува
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30333
Registration date : 2007-12-29

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty14.05.08 14:51

зависи каква е бременоста ако е ризична не е баш пожелно,ако жената пример крвари или е отоворена пред време.нема тука игранје треба консултација со доктор(леле ама сум паничарка) мене докторката ми дозволи ама ми рече да не биде пречесто.

инаку темата не е за во ЗАБРЕМЕНУВАНЈЕ туку за форумот БРЕМЕНОСТ
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30333
Registration date : 2007-12-29

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty25.05.08 18:36

женски ви се случило ли за време на бременсота односот да ви биде болен?мене пред некој кога пробавме бааѓи ме заболе и прекинавме.инаку психички сум доста оптеретена веќе цел месец,дека при односот може да го повредиме бебето па можеби и од тука болкаата? Секс во текот на бременоста 509368
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30069
Registration date : 2008-01-11

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty25.05.08 19:08

rb1 kaj mene isto.nie i prekinavme. hihi kaj nekoi se pojacuva a kaj nekoi se namaluva zelbata.i jas mislam od strav se oseka taa bolka,nema od sto drugo.jas duri ne znaev deka sum bremena se bese normalno koga doznav se se izmeni.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29644
Registration date : 2008-05-03

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty25.05.08 19:30

Точно е тоа женски кај секој е различна желбата еве на другарка ми толку многу и се зголеми што не го оставаше мажи на раат hihi и кажуваше дека чуствувала и поголемо задоволство од предходно (дека било некако посилно) ете кај сите различно е.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty25.05.08 22:31

Ние немавме секс 9 месеци :glup:
Бременоста ми беше паталошка, морав да мирувам па сексот ни го забранија, потоа во 6 месец ни рекоа може, па ај пробавме ама воопшто не уживав, цело време мислев леелее да не се случи нешто со бебето.
Во 7 месец пак прокрварев, почнав да се отварам предвреме, па секс пак немаше :Oh:
Имав желба за секс цело време, ама преоваладуваше стравот.
Е после породувањето пак исто, 40 дена нисто од сексот, па после тоа ме фати депресија пошто немав млеко, па после дојде првата менструација.....аууууууууууууууу

Мислам дека ако немате никакви проблеми со бременоста, ако постелката е правилно поставена и плодот е убаво високо наместен, нетреба да осеќате страв, е сега ако осеќате болка, обавезно прашајте на гинеколог зашто е тоа така, ама јас мислам дека ако немате ж=елба и ако сте психички напнати тогаш ќе осетите болка, затоа Трудници опуштено Секс во текот на бременоста 188688
Вратете се на почетокот Go down
viki
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 29
Age : 42
Локација : prilep
Поени : 29470
Registration date : 2008-03-24

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty26.05.08 9:43

mene doktorkata prvite 3 meseci mi zabrani da imam odnosi ,no koga vlegov vo vtoroto tromesecie mi kaza deka mozime no so napomena so kondom poradi infekcii. krevet
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30333
Registration date : 2007-12-29

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty26.05.08 13:14

еми желбата е присутна ама штом ке дојде тој момент и јас почнувам да паничам,и нонстоп му викам на мм полека внимавај да не ме згмечиш,пази на ова пази на она.вчера ама се изглупирав...во еден момент извикав дека ме боли и му викам излегувај а он ми вика па чекај уште не сум ни влегол hihi сирот мој маж со паничарка како мене.инаку со бременоста се е во ред,докторката ми кажа дека слобофно можам ама ете јас сум си таква плашливка
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29618
Registration date : 2008-03-17

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty28.05.08 14:28

немој да паничиш, во бременоста ако е нормална можеш да правиш се што ти е убаво и до кога ти е убаво, вака велеше мојот доктор
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30107
Registration date : 2007-11-26

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty03.06.08 0:40

RB ama me nasmea slatko so "izleguvaj".I nie na pocetokot prvite 3 meseci auuuu grozno ne taka etaka ceki pusti.E sega fala mu na Boga dobro e i si nemame maka.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29185
Registration date : 2008-06-09

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty16.06.08 1:28

i mene mi zabrani doktorkata za dvete bremenosti :cry:
rizicni bremenosti i postoese opasnost od predvremen porajgaj ili spontan abortus za vtorata bremenost poslednite meseci mi dozvoli no navistina nemav ni zelba ne ni bese zgodno so golemo mese
dodeka neznaev deka sum bremena prviot mesec (a sum bila) osejkav mala bolka za vreme na odnosite dali ima oseteno nekoj nesto slicno?
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29440
Registration date : 2008-06-14

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty17.06.08 17:07

мене ми рече докторот дека може да имаме односи, ама мене во почетокот ми беше страв, а потоа немав желба. Така да од кога останав бремена ништо од сексот! Ама здравје после ке надокнадиме!!! krevet
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29273
Registration date : 2008-05-28

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty17.06.08 17:22

ako e rizicna bremenosta togas se zabranuva..mene doktorkata mi dozvoli ama so prezervativ zaradi infekcii..praktikuvate li vie prezervativi ??
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29297
Registration date : 2008-05-13

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty17.06.08 21:02

ovde vo Holandija preporacuvaat da se ima seks a posebno vo 9iot mesec. Bilo mnogu dobro za koga ke se poragas. A osobeno ako otides preku vreme, t.e. da prekoracis nekolku dena i ako imas seks vikaat deka ke moze da pomogne da pocne sto pobrgu.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30517
Registration date : 2008-01-27

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty18.06.08 10:11

јас дознав дека сум бремена после 1.5 месец што значи си имавме односи нормално
како поминуваше времето така желбата ми се зголемуваше ама 8 и 9 месец намаливме поради страв
имам слушнато дека се отвара полесно на пораѓај жената ако се има секс
Вратете се на почетокот Go down
maee
Почетник
Почетник
maee


Female
Број на мислења : 15
Age : 36
Локација : kavadarci
Поени : 29025
Registration date : 2008-06-21

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty21.06.08 14:01

a jas imam zelba ama mi e mnogu strav i neznam dali moram da koristam kondom ili moze i bez nego Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30517
Registration date : 2008-01-27

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty21.06.08 14:14

и кондомите не се толку препорачливи
хигиена пред и посебно после сексот
Вратете се на почетокот Go down
maee
Почетник
Почетник
maee


Female
Број на мислења : 15
Age : 36
Локација : kavadarci
Поени : 29025
Registration date : 2008-06-21

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty21.06.08 14:20

a majkami veli deka AKO IMAM SEKS BES KONDOM I AKO SPERMATA ZAVRSI VO NEME BEBETO KE IMALO FLEKI NEOTI E TOCNO NE VERUVAM NI MALKU OD TOA SO VELITE VIE Smile
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30344
Registration date : 2007-11-16

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty21.06.08 14:52

Маее,при однос користи кондом како заштита против инфекции... а ова што ти го кажала мајка ти прв пат го слушам и баш ми е смешно биди уверена дека тоа нема врска, колку што јас знам бебето и спермата која евентуално би завршила во тебе се на сосема различни места.
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30134
Registration date : 2007-11-14

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty21.06.08 15:07

у обе трудноће смо од почетка до краја уживали у сексу, чак сам имала и појачану жељу него обично, па је мој јадан муж бежао од мене..мало је само било проблематично пред крај трудноће јер сам била огромна и једва смо проналазили одговарајућу позу..

паузу смо имали само месец дана после порођаја и оба пута ми је просто било необично без оне огромне стомачине..

нисмо користили кондоме..
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29273
Registration date : 2008-05-28

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty21.06.08 15:08

да бебето си е заштитено ама се препорачва кондом заради инфекции
Вратете се на почетокот Go down
betavitevit
Прваче
Прваче
betavitevit


Female
Број на мислења : 166
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 29104
Registration date : 2008-06-04

Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty21.06.08 20:13

Na internet procitav deka mazot ne treba da svrsuva vo zenata vo tekot na bremenosta bidejki spermatozoidite predizvikuvaat kontrakcii na matkata,sto ne e pozelno vo tekot na bremenost.Moze i linkot da go pobaram i da go napisam ako sakate sami da procitate.
Se izvinuvam ako koristev neprikladni zborovi. silent
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Секс во текот на бременоста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секс во текот на бременоста   Секс во текот на бременоста Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Секс во текот на бременоста
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 13Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: