Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога да го пуштите детето само надвор?

Go down 
+43
mamacaci
Mama Ane
nnatasa
Dragana
Biljana
Barbara04
kika
Vale74
D-r Lidija Pazdrijan
Vesna Blazevska
delfin76
avon
sonjamfk
sest
mirecv
mis
kavadarcanka
danielaval
Kitty
Pipolino
mamicka211
Natalija
Elsa
natali333
Natka
avanturistka
STAR *
Svetlana
sonja colakova
hajdi
Kinky
mamicka Ana
verce
Kikic
georgina
elena_sr
mamalina
Ilince
Emilija
keti_k
monice
Emi
lena
47 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty05.07.09 8:33

Jas go pustam dole pred zgrada, shkoloto mu e do zgrada, sepak mu davam mobilen i sekoi 15 min mu dosagjam...iskreno se plasam, ako e pogolem, ima 8 god...i ne e taka golem.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty05.07.09 8:55

Kakvo pustanje dete samo nadvor...Pa posle jas mozam so vrski da pobaram krevet na "nervno" sto bi rekle lugjevo... hihi hihi hihi :hihi:Samo parkinzi se cel Kapistec...
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty06.07.09 9:48

живееме на главна улица каде што има ептен сообракај и нема шанси да ги пуштам . Само во двор и веке може и сами ама на 5 мин. ги зиркам.
Вратете се на почетокот Go down
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27610
Registration date : 2009-05-07

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty09.07.09 13:05

jas imam pomala zolva od 15 god i taa e zadolzena za andrea koga se nadvor so nea si igra i nemam gajle oti navistina ja pazi a i drugite deca ja cuvaat bidejki e najmalecka.Na pocetokot mi bese strav i celo vreme stoev na balkun ama sega se opustiv koga vidov deka site ja pazat pa duri i pocnaa da i odat po kefot.Taa im kazuva sto da igraat i ja slusaat deka najmala a i za da ne placi oti ako ne i udovolat se treska od zemja od placenje
Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 267988
Вратете се на почетокот Go down
Barbara04
Почетник
Почетник
Barbara04


Female
Број на мислења : 1
Age : 46
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 27216
Registration date : 2009-06-24

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty14.07.09 14:49

kerka mi ima 4 i pol godini a,ziveeme vo zgrada i toa vednas do edna prometna ulica,pocnav da ja pustam so pogolemi deca i stojam na balkon celo vreme dodeka si igra.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty23.08.09 22:33

denes dobiv baranje od kerka mi da ja pustam sama nadvor, mi objasnuva kako i kade ke odela i kade ke pomine, kako ke se pazi...........veruvajte toa mi bese kako studen tus lele si rekov kako si minuva vremeto brgu i ke si dojde denot koga navistina ke treba sama da izleze nadvor a jas toa nemozam ni da go zamislam

inaku ziveam vo zgrada, ilica pred vlez, ulica pozadi zgrada vo dvorot na zgradite gi vodime decata da si igraat bidejki nema kade..........znaci samo dete nesmees da pomislis da pustis
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty23.08.09 22:50

I jas neznam kako bi go pustila Nikola nadvor kaj nas od dvor na ulica se izleguva,isto taka ima mnogu golemi deca sto non stop vozat tococi ili igraat topka od niv dete nemozes da ostavis.Neznam kako bi bilo siguro so tek na vreme ke se navikneme.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty24.08.09 8:58

nikogas... stana moderno, da isceznuvaat deca... uplav do gusa imam...
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty31.08.09 11:42

леле а кога ќе почнат да излегуваат? Уплав ме фаќа уште од сега, мм вика ќе ја следам Smile или ќе најдам некој што не го познава да ја следи Smile
Приказнава баш како на филмот Ми нисмо анџели Smile
Вратете се на почетокот Go down
mamacaci
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 10
Age : 51
Локација : Kichevo
Поени : 26880
Registration date : 2009-09-01

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty01.09.09 19:52

Ние живееме во куќа со двор од кој лесно се излегува. Улицата не е прометна но е кратка и води ди доста прометна улица. Јас мојот син почнав да го пуштам сам на 3,5 години но поставивме ограничување до каде може да оди( само до бандерата до каде можам да го пратам од тераса) Прво постојано го набљудував и за секое одење подалеку мораше да влезе дома и да седи внатре одредено време. За 2 недели правилото беше научено и немавме никаков проблем сега има 5 год и може да оди уште 20 метри понатаму бидејќи вози велосипед а растојанието беше мало.
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty02.09.09 0:39

Mama Ane напиша:
леле а кога ќе почнат да излегуваат? Уплав ме фаќа уште од сега, мм вика ќе ја следам Smile или ќе најдам некој што не го познава да ја следи Smile
Приказнава баш како на филмот Ми нисмо анџели Smile


Хахаха, како и мојот мм, само јас му викам неможеш и двете истовремено... hihi
Е така е со ќерки. Посебно татковците ептен заштитинички тогаш се поставуваат. Само здрави и живи и памет у глава...
Вратете се на почетокот Go down
TheSofani
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 16
Age : 45
Локација : PRILEP
Расположение : moze i podobro
Поени : 27072
Registration date : 2009-07-25

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty20.09.09 20:26

Kerka mi e 2 god. i navistina koga razmisluvam na taa tema me faka strav.Ulicata na koja ziveeme ne e mnogu prometna,megutoa so ova kidnapiranjava sto se slucuvaat vo posledno vreme....ne znam....ne znam od koga ke ja pustam sama nadvor
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty21.09.09 14:32

Јас син ми почнав да го пуштамна 3,5 год во двор затворен и постојано го гледав и го викав каде е .На улица почнав да го пуштам на 5 год.,нашата улица нема многу сообраќај и можеше да оди до крајот на улицата .Сега има 8 год. и оди и на другата улица оди сам и се враќа сам од училиште идат деца и кај нас да си играат .Ама како што дојде времево и мене ме фаќа страв да го пуштам сам па само го советувам ,само зборувам,некогаш дури и ми вели па досадна си колку пати ми имаш кажано знам како треба да правам.
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28248
Registration date : 2009-03-21

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty23.09.09 0:20

jas do sega go nemam pusteno sam nadvor a veke sme 6 godini a mislam deka e vreme no nemame bas uslovi , zgradata ni e na ulica a i odokolu mi se se ulici, ic neznam sto da pravam, nemoze pa da go pustam i da visam cel den na terasa, edinstveno so nego nadvor da sedam, sto znam. Care????????????? Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 121539
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27234
Registration date : 2009-09-25

Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty29.09.09 20:52

ne go pustam sam nadvor,od kaj 10 godini moze,na tolku ja pustav i kerkata sama nadvor prvpat..Ne se ludi ,ima prichina zoshto dete vo EU do 10 godini ne se ostava samo doma,nitu nadvor bez pridruzba (bar taka e vo Severna Italija,kade sto imam rodnini)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да го пуштите детето само надвор?   Кога да го пуштите детето само надвор? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога да го пуштите детето само надвор?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: