Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Тој ден..........

Go down 
+93
pacuvce
adi
emilija nestorova
Maja
anence
asdf
winnie the pooh
smisjana
Mammy
sonja colakova
mama i ana
Viki J.N.
Pipolino
Tifani
mamaAnita
Winki
Vale74
marina_daniel
Doricka
Dragana
AIDA
tanja10
nnatasa
ladypp
Diana
Iva Jovanovska
sofidavid
brigi4e
lila_mk
marija*
elence01
mina32
BiljanaM
marijajovanova
NatalijaS
svetle s
Ananastasija
dina
mamazako
Maci***
Monika
marina_m
BILE-ENA
Pravnicka28
Anjuska08
ANI78
sanja-ve
tanjaaa
okce
Mama Ane
verce
Aurinko
avanturistka
desi
Kikic
baby24
kristina_b
Emilija
vedrana
Kate77
hormonce
macush88
Lili
Misi
Jovana's mom
beti 24
Misticia
Nate_David
sashka26
sonjamfk
mama
georgina
mamalina
Sandra_Anja
biljanag
ivi
Goca
Freya
Juni08_Andrea
STAR *
vesna83
aleksandra
BaMbYnA
rich_bitch1
moja Ina
mamicka211
lola
vecki
Lana
mamicka
Big Sister
daniela
Emi
97 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30069
Registration date : 2008-01-11

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty29.06.08 19:58

fala na site i izvinete sto mnogu propustam od forumot pa ne mi zamervajte ako ne odgovaram na necii prasnja i sl.pozdrav do site i na site vi posakuvam da vi se ostvarat site vasi zelbi.
andrea i jas ame dobri.mirna e e retko ako malce zaplace i toa samo ko ke ja doam pa nemozi da fati togas e nervozna e malce poplakuva duri ne dofati i ne si prodolzi da cica.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty29.06.08 20:08

Andrea e prekrasno bebe, se ke bide vo red,pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29336
Registration date : 2008-05-04

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty30.06.08 2:54

Juni topli gus gus do andrea znaeme deka si izmostena ama epten te ocekuvavme za da slusneme kako si pozdravce i sto vikase se se zaborava guskajte se so andrea posle tolku 9 mesecno iscekuvanje Smile pozdravce andrea zigleda ko mala kuklicka princeza Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30517
Registration date : 2008-01-27

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty30.06.08 9:32

прекрасно бебе
маката завршила и се се заборава со вакво ангелче
сега само доење раснење и какање
хаха
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30333
Registration date : 2007-12-29

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty12.07.08 20:31

еве и онака ми е досадно па решив да го опишам искуството на сестрами,валда ке упсеам да ги опуштам така исплашеинте трудници како мене

таа пошто качи висок притисок 5 дена пред терминот ја сместија во болница во штип,откако заминаа 10 дена и сеуште ништо не се случувало решиле да предизивикат пораѓај(ако не се лажам со индукција),пробале еднаш,два пати-ништо.и третиот ден успеале.се избанјала и се вратила во соба да чекаат да ја фатат болките.била сама.е сега интересна е она кога кажува дека кога наидувале силните болки цврсто се држела за железата од креветот и на глас си викала Оф мори мајко .. Very Happy а не и текнувало да вика по сестрата.кога таа конечно дошла и рекла Па зашто не викаш сакаш ли овде да го истресеш?вика дада јас само немо ја погледнав ,очекував кој знае колкави болки,не верував дека е тоа тоа.ја однеле во сала,таму и го пукнале воденјакот.часот бил 13:30 vo 14 se porodila i gotovo.значи она поминала мн лесно ,па белки и ние другите ке помине барем малце така.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29872
Registration date : 2008-07-14

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty21.08.08 16:10

На 12-ти Ноември во 4:30 наутро почнаа оние почетни болки, па си отспав до кај 12 часот. Станав и на мм му реков - ,,јас денес ќе раѓам,,. Отидов во Ре Медика, и прво прашав дали мојот доктор Димчев е на смена. Докоторт што ме прегледуваше ми рече таман додека ти стават анестезија ќе ти дојде др Димчев. И така беше. И се породив точно во 4:34 попладне. Меѓутоа, мојот доктор сега е во Систина, па здравје за втора бременост, каде он таму и јасSmile
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-22

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty29.08.08 8:27

So prvoto mi bese mnogu strav i sedev doma do posledno koga pojdov vo bolnica bev skroz otvorena se porodiv odma.So vtoroto nokta vo 12 mi pukna vodenjakot i odma pojdov vo bolnica ama se porodiv duri utroto vo 9. So dvete se porodiv normalno i mi gi dadoa da gi gusnam uste ne skinata papocnata vrvca,toa bea najubavi momenti sto ke gi pomnam cel zivot.
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28800
Registration date : 2008-08-02

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty30.08.08 21:47

Со првото лежев 4 дена во болница пред да се породам. Ми ставаа некои инекции за да ми созреало грлото на матката и тоа созреа ама не добив болки, па ми рекоа да си купам еден гел за индуцирано породување. Во понеделник ми го ставија гелот веднаш добив болки, ама помина цел ден и не се отворив повеќе од 3 см. па утредента наутро ми направија царски рез. Во тој период беше војната во Македонија па мм како воено лице беше во Танушевци и многу ми беше тешко. Ама го пуштија да си дојде па вечерта СИ ЈА ВИДЕ ЌЕРКИЧКАТА. Во второто отидов на закажан царски рез , ме примија вечерта и утредента мм дојде и сум изгледала многу исплашено и ме сликал кога ме носеа во сала и на сите им ја покажувал сликата. Само не ми го дадоа да го видам веднаш синчето бидејќи при сечењето го пресекоа на веѓата па веднаш го однесоа за го санираат.
Тој ден.......... - Page 2 As1cCsy0g410010MDAwOGQ0fDAwMDUyNGR8UmlzdGUgaW1h



Тој ден.......... - Page 2 As1clrm0g410010MDAwODM1ZHwwMDA2NzQ0ZHxLcmlzdGluYSAgaW1h
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29440
Registration date : 2008-06-14

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty22.09.08 18:00

Тој ден..... стигнавме во Скопје околу 10 часот.Си се изнашетавме со маж ми низ трговски, си направивме еден шопинг пиевме по едно кафе, каснавме нешто и правец во болница.Ме примија во 1 часот се породив вечерта во 21:45.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29568
Registration date : 2008-07-28

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty25.09.08 15:44

cela nedela pred da se porodam imav pokacen pritisok i naednas vecerta bolki. cekam jas da vidam kako ke bide i si vikam da go budam mm da odime vo bolnica ili ne. za poragaj uste e rano stotuku vlegov vo 36 nedela. a da odam sega vo bolnica doktorot ne mi e tamu. cela vecer ne bev spiena i sabajleto me fatila dremka. mm stanuva i me gleda vo dnevnata i mi vika sto pravis, a jas mu vikam ostajme uste nekoja minuta da pospija ama ne odi nikade, on se cudi sto mi e .stanav i vikam pravo vo bolnica.tamu za sreka go najdovme doktorot i toj na pregled vika pocnal bebusot da izleguva, a mene panika kako ke izleguva pa rano e. site se smejat a mene mi se place. brgu me stavija na ctg i vidoa deka situacijata e dobra . doktorot vika odi doma pa dojdi porucek na drugo ctg. otidov porucek i ostanav tamu da lezam . nikoj ne znaese osven mm i majka mu. duri i oni ne znaea deka ke se poragam zosto doktorot rece ke cekame. vecerta se zasilija bolkite i go viknaa doktorot i pravac vo sala na poragaj. me poragaa so carski mada toa se znaese uste od pocetok. koga me porodija se javuva doktorot na mm i mu kazuva ajde kire neka ti e cetito ima sin ,a toj kako od mars padnat pa kako koga, a doktorot se smeee. inaku potragajot bese okolu polnok i ne znaev koga e tocno roden sin mi . otposle mi kazaa deka e vo 23.40.a tek reakcijata na domasnite koga kire sabajle sabajle na site im se iznajavi site bea iznenadeni, a pogotovo moite sto go cekaat 15 godini prvoto vnuce.
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29218
Registration date : 2008-05-14

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty25.09.08 22:44

Eh.. toj den, ni na kraj pamet deka ke se poragam, plus 12 dena fazla od terminot. Si se spremiv ubavo ke odam carsija so majka mi da si kupam stazi.....Kaj 16.00h me fatija bolki ama bez pojak intenzitet, kako odminuvase vreme se pocesti bea. Se javiv kaj mama dojde, mu se javiv na gin, pojdov kaj nego doma i so nego pravo vo bolnica vo 18.30h. Vo 19.30 se rodi kerka mi, malo cudno zeleno bebule a vo isto vreme tolku ubavooo. Cudo edno kako lesno pominav, a bev tolku mnogu istraumatizirana.....prekrasni momenti, so izmesani emocii, sreka, radost placki od radost..itn itn
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29144
Registration date : 2008-07-10

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty25.09.08 23:25

jas koga pojdov nemav bolki izlazav deka imam za da me zadrzat oti bev isplasena terminot pminat i seta vo panika.. ajde me zadrza nokta kaj 11 me klade na ctg i ni 1 bolka pa mi vika ajde legnisi i cekaj do utre vecer nema sansa bolki da dobijas..kojznaj od kade nokta kaj 1 30 me fatija bolki i kako idese vremeto se pointenzivni bea i sabaljeto na 8 mi mart vo 7 i 45 se porodiv po priroden pat ufffffff kakvo olesnuvajne mi bese mi go pokazaja samo go vidov i cela ko vo sok omalaksana ne znaev priliv na emocii ...inace lesno pominav ama sega pak koga ke mi tekni uste ednas ne mi se vleguva tamu..od strav sega znam kako e..
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29112
Registration date : 2008-08-31

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty26.09.08 0:01

тој ден е најубавиот ден
јас отидов на 22 окт во 6 сабајле
ама не се отварав до вечерта па таму ми ставија инекција да ми ги смиреле болките
и ми ги смирија па останав до 25ти во 6 и40 поручек се роди симона
и тогаш ме спаси еден анестезиолог се искара таму за да ми стави епидурална а док не прифаќаа а се гушев од алергии на лекови и меѓу болките немав време да дишам и готова бев
после ми стави епидурална и како ми велеше докторката така дишев без мака излезе

после му викам на мм да го почасти нешто докторот ама тој - мм ги знаел тие таквиата и овој ме спасил зошто е женкар од тие таквиата и плус работа му било да спасува животи.......... е ова ми го расипа тој ден малку ама сепак првата средба со мони беше посебна
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30333
Registration date : 2007-12-29

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty29.09.08 19:00

мене ме фатиа болките околу 11 сабајле.а кај докторката требаше да бидам во 1.околу 12 заминавме во болница,ме прегледаа и рекоа дека сум отворена два прста.за чудо бебушот си се имаше наместено пак како што треба.одма ме рекоа спавача да облечам и да заминам во родилна сала.таму ми го пукнаа воденјакот(не сетив ништо) и ме оставиа пола час сама.имав болки ама не ептен јаки.е после ме ставиа на провокациа и почна богами да боли,веке бев 5 прста отворена.и веке во два почнав со напони и за 20 мин се беше готовооо.значи целиот порагјај траеше два часа.мн лесно заминав,ама мн искрварив.ми рекоа да не станувам до утре ама јас после 5 часа станав до веце морав и таму се онесвестив.срека се најде една чистачка па ме крена.како и да е сите беа во право,на тие болки после никој не се секава
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-22

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty29.09.08 19:07

Milo mi e sto sve dobro ispadna,inace kerkickata ti e prekrasna,
asama kako odese vo vece zosto ne vikna sestra ili nekoja zena sto e porano porodena da ide so tebe?
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30333
Registration date : 2007-12-29

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty29.09.08 19:09

ехх зашто ?зашто секогаш се правам херој и мислев дека ке имам сила.инаку кај нас сесртите не одат со тебе во веце па ако сакаш утепај ги,ти пракаат чистачка
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29058
Registration date : 2008-07-07

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty29.09.08 19:15

се завршило добро тоа е најбитно
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29065
Registration date : 2008-07-02

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty29.09.08 22:36

Ти честитам на ќеркичката РБ, нека ти е жива и здрава, убава и паметна, голема да порасне!
И јас „ситно бројам“ се надевам дека ќе си поминеме и ние со убаво како вас!
Среќно!
Вратете се на почетокот Go down
Misi
Прваче
Прваче
Misi


Female
Број на мислења : 213
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Go cekame strkot.................
Поени : 28736
Registration date : 2008-09-05

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty29.09.08 22:46

Cestitki i od mene RB,neka e ziva i zdrava kerkata! I site trudnici da pominat so lesno!!!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty29.09.08 23:38

Јадранка сега си ти на ред ххеех така мислам, а по тебе е Васе baby24, па ќе раскажувате и вие потоа за тој ден...со лесно нека ви е
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29440
Registration date : 2008-06-14

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty30.09.08 12:47

Ајде трудници со лесно нека ви е! Едвај чекаме да ни ги раскажете и вие вашите искуства!!! :big hug: :big hug: :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29218
Registration date : 2008-05-28

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty30.09.08 12:56

lele kolku sum srekna koga gi citam ovie postovi !Edvaj cekam da se nablizi denot na proletta,i da vi pisam i jas kako sum pominala na toj den!
Srcki moi site so naskoro ke se porodite da si pominete so les!
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28708
Registration date : 2008-08-19

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty30.09.08 22:07

јас 10 дена ја надносив Лина па бев закажана за пороѓај со провокации. Проблемот кај мене беше во тоа што не бев воопшто отворена. и така на 25 мај по непроспана ноќ од возбуда станав во 6ч. се истуширав и се средив и таман да го разбудам мм тој сварил кафе. Седнавме на тераса да си го испиеме кафето и се сеќавам му реков дека се чувствувам како да треба да одам во борба и како да знам дека некој ќе ме испука во стомакот и со сати ќе треба да ја трпам таа болка. И заминавме на болница кај 11 отприлика ми ставија вагиналети и ништо. седев и чекав и чекав и ништо и кај 15ч почнаја “куршумите“ (хаха) кај 17 отприлика ми го пукнаја водењакот и оттогаш не знаев кај терам. за да биди комично моето пораѓање како и се во животот ми се приоди по поголема потреба а предходно ми ставија клизми и се збунив не знаев дали Лина турка или сум за во вц. е ај отидов во скапаното болничко вц кое барем да имаше капак па да можев тоалетна да си ставам и рает да седнам ама нееееее такви луксузи како капак на вц шоља во државната болница во Битола нема. и ај некако со клечење си викам да напнам или да не напнувам. хахаха сега ми е многу смешно. и таман да ја свршам работата во вц-то исповратив пред мене. леле лудило и на цела мака со јаки контракции зедов едно цревце шо стоеше таму во замена на чешма се разбира и почнав да си чистам кај шо исповратив. и тоа помина стигнав некаде до кај 8 сантими и му викам на сестрата дека ми се турка. Леле кога ми ја закачи раката во мене абе си карав женско шо сум се родила. и ми вика типката има време шетај околу бокс. а мене нозете не ме држат. ај подизлегов во ходникот посекако бев сама сите сестри кафе си пиеја. и се изненадив. мм успеал да го премоли докторот да подвлези до пред породилна и знам го гушнав и заминав скоро со трчање на бокс. и цело време оф не реков ама кога почна првиот напон и главчето подизлезе викнав колку за цело време што ќутев и после се стрча докторот и кога го видов се смирив турнав (без викање) уште 2 пати и оп излезе Лина во 19 и 10. Првата мисла ми беше: добредојде на светот љубов моја, втората мисла ми беше : леле ми олесна, а третата мисла ми беше: Добро јас дете родив или лигав гуштер. и слатко си се насмеав. И така си реков помина се и докторот ме израдва. Вика ајде сега ќе те шијам малку потпукна. Е кага ми ја стави иглата ми идеше да рипнам од бокс и да го затепам. Таман ќе си помислиш готово е треба да трпиш уште..... ова моето нема крај..... и по 4 дена си ојдовме дома и сега сме среќна 3 члена фамилија
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28863
Registration date : 2008-08-31

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty30.09.08 22:20

Интересна сторија!
Вратете се на почетокот Go down
Kate77
Прваче
Прваче
Kate77


Female
Број на мислења : 101
Age : 47
Локација : Скопје
Поени : 28631
Registration date : 2008-09-19

Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty01.10.08 13:02

Интересно нема што,како раскажуваш како да си била во некоја комедија,кога прочитав искрено малку ми се намали стравот од очекувањето на тој ден.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Тој ден.......... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тој ден..........   Тој ден.......... - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тој ден..........
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: