Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?

Go down 
+31
Macence
Damjana
emilija nestorova
Ance-J
josifana
Vale74
radost
delfin76
Mama Ane
bubamara***
Emilija
makresanska
Natalija
Kinky
ZeleniCka
Simona's mom
EckaGj
macush
Jasminka
Gabi*
Dara
vecki
anastasova
Zvezdicka
Mila87
ana84
Mimi Petreska
delfinka
rainbow
Vesna Blazevska
ance
35 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty19.09.09 15:00

ance напиша:
lele znam deka ve puknav i deka mnogu sum dosadna :( ama mnogu mi e poubavo kogave citam zasto znaete za se da mi kazite. vo ovoj period mi e mnogu tesko celata sum kako izgubena snosti izlegov so eden decko sto go poznavam veke edna godina i mn ubavo ni odi muabetot ama jas se cuvstvuvav mnogu cudno i duri vo eden moment posakav da ne bidam so nego da bidam so bivsiot koj sega veli deka mu e tesko bez mene i deka me saka ama jas znam deka ako se smiram so nego pak ke bide po staro kako sto bese oti toj me lazese mi vikase mn pati mi se imase vaka skarano pa po eden den premisleno.ama od druga strana se cuvstvuvam mnogu cudno so ovoj sto izlegov snosti i se plasam deka nikogas nema da zasakam nekoj drug i izvinete sto tolku vi dosadvam ama denes mnogu mi e tesko i mnogu sum zbuneta
Aj mladicka si ke naucis...nova situacija, nov covek, poinakvi maniri, ne e isto kako so bivsiot, treba flert, koketiranje, zaveduvanje, mozebi i deckovo ne ti go diga...egoto....znaci ima nesto sto te odbiva ama toa ne znaci deka odma treba kaj bivsiov da istrcas...opsto site luge, pobrzo bi se vratile na nesto staro i poznato koe ne cini otkolku da se vpustime vo nest novo...ova e odraz na ona "vlece stara navika"...znaci ne znaci deka prviot posle bivsiot ke go zasakas...daj si sansa i daj si vreme, mnogu e kratko vremeto za da mozes bez nikakov problem da se vpustis vo nova ljubovna vrska, sepak, ne dozvoluvaj "da te vlecat stari naviki" potrebno e da go vkusis zivotot i od poinakov agol.
Вратете се на почетокот Go down
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28855
Registration date : 2008-10-02

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty19.09.09 15:02

Pretpostavuvam deka e mn tesko da se izgubi edna golema ljubov,ne daj Boze.Jas so mazot mi sum mn odamna,uste od 4ta god-sredno i ne znam sto bi pravela bez nego,bi bila sigurno izgubena.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty19.09.09 15:13

Smetam deka sekoja zena treba da znae i sama i so partner, izgubenosta i ne e bas nesto pozitivno, samostojnosta i individualnosta treba da se neguvaat bez razlika dali sme vo vrska ili brak...ova e moe mislenje - zavisnosta od nekogo ne e ljubov, ljubovta megudrugoto e da go pustis drugiot da (psihocki) raste.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty19.09.09 20:27

ance напиша:
lele znam deka ve puknav i deka mnogu sum dosadna :( ama mnogu mi e poubavo kogave citam zasto znaete za se da mi kazite. vo ovoj period mi e mnogu tesko celata sum kako izgubena snosti izlegov so eden decko sto go poznavam veke edna godina i mn ubavo ni odi muabetot ama jas se cuvstvuvav mnogu cudno i duri vo eden moment posakav da ne bidam so nego da bidam so bivsiot koj sega veli deka mu e tesko bez mene i deka me saka ama jas znam deka ako se smiram so nego pak ke bide po staro kako sto bese oti toj me lazese mi vikase mn pati mi se imase vaka skarano pa po eden den premisleno.ama od druga strana se cuvstvuvam mnogu cudno so ovoj sto izlegov snosti i se plasam deka nikogas nema da zasakam nekoj drug i izvinete sto tolku vi dosadvam ama denes mnogu mi e tesko i mnogu sum zbuneta

Jas mislam deka toj te saka tebe. Toa sto vikas - mi se skaruva na po 1 den ... detska rabota. Ama pa realno i deca ste. Garant toj saka (a mozda i nekoj mu vika) da "pozivee" malku pred da dojdat poserioznite obvrski. Ama ne si ti na patot najdena, pa taka da ti pravi. Znaci voopsto ne mu e gajle za tvoite emocii. Moj sovet ti e da se razdelite sega, pa ako vo idnina sfatite deka ste eden za drug, nikoj ne ve sprecuva vo toa. No toa da ne bide po necie insistiranje - sega jas sum spremen. Tuku ako i dvajcata sakate. Ako vo megjuvreme vi se slucat poubavi raboti, sekoj so svoja sreka.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Macence
Прваче
Прваче
Macence


Female
Број на мислења : 105
Age : 37
Локација : Macedonia
Поени : 29443
Registration date : 2008-04-24

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty19.09.09 23:32

    Апсолутно се согласувам со Арма во се што таа има напишано на темава.  Секоја чест Арма, царица си !!!  Анче главата горе и само напред, немој да се вртиш назад - заборави го минатото, тоа само пречи!!!
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty20.09.09 0:07

Lele Ance,kakva ljubovta na zivotot.Imas SAMO 19 godini.Doprva ke dozivuvas i ljubovi i ubavi raboti.Ako ti e tesko pa ti ne izleguvaj odma so decki.Sega dvizise vo krugot na najbliskite prijateli.Cekaj neka pomine izvesen period pa posle sirigo krugot na poznati.
Jas imav dolga vrska dosta dolga,samo sto jas ja prekinav na 26 godini.Koga se razdelivme so bivsiot prvo so napraviv go smeniv stilot na oblekuvanje,boja i dolzina na kosa....Koga pocnav da izleguvam se mi se cinese deka nesto mi fali(ko da nemam obleceno konduri,se nesto barav..)Toa cuvstvo mi traese eden mesec i posle pocna toa da bledi,jas da stanuvam posrekna...
Taka i ti .Olabavi malku.Sekoj moze da zivee bez partnerot.Partnerot ne e daden ednas zasekogas.Dajboze da e toj vitinskiot i da trae,ama i da netrae-boze moj.
So bi rekle od mojata generacija:NARAVOUCENIE:Po decko i po avtobus ne se trca sekogas ke dojde drug
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty20.09.09 0:27

мое мислење е дека ти треба време
никако немој да молиш некој да ти се врати, и не враќај му се на првите молби почекај да видиш дали е спремен на многу нешта за да те врати

а ако не си спремна за нова врска можеш да бидеш малку и сама
времето ќе покаже

а вистинската љубов не можеш да ја изгубиш и да сакаш - ако со некој се сакаш взаемно и случајноста помага

за жал мислам дека љубовта не е доволно - мора да вложиш многу искреност, и почит кон таа личност
џабе е да те сака ако те понижил или обратно
џабе е прошка ако се повтори тоа

исто како на училиште не ти вреди талент или интелегенција без работа и напорен труд - само затоа што си паметна физиката и историјата нема сами да влезат во твојот мозок и таму да останат -треба работа

добар студент е оној кој вредно учи и ги минува препреките една по една а не оној кој е паметен па не мора да учи - кај да е ќе се сопне (искуство)
добар брак е оној кај што тие двајца се добар тим и се трудат да си бидат еден на друг пријатели (без разлика колку се сакаат), а не оној кај што многу се сакаат но очекуваат поради тоа другиот се да прости
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty20.09.09 1:29

Анче кога заврши мојата 4 год. врска на неполни 22 години имав тогаш, јас бев тотално изгубена „што сега„ небаре тој ми беше све на светот.Треба да помине време за да сфатиш дека сега што и да правиш ке правиш без него и не брзај, со друг можеш да бидеш кога сакаш, неможеш одма да влезеш во друга врска нормално кога секавањата ти се сеуште свежи за бившиот, а мислам дека сега тоа и не ти треба.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty22.09.09 2:07

BILE-ENA напиша:
Lele Ance,kakva ljubovta na zivotot.Imas SAMO 19 godini.

poleka malku, pa sto ako ima 19 godini, mozebi navistina oseka deka e toa ljubovta na nejziniot zivot.Jas mm go zapoznav na 14 godini i bevme vo vrska 10god. i eve vo brak 3 godini....pa uste prvata godina vo vrska jas velev deka e ljubovta na mojot zivot i ete taka ispadna Smile

Ance, tebe mila ti treba vreme da si gi sredis mislite, a i na nego, posto gledam deka i toj ne znae sto saka ustvari.
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty12.10.09 2:16

isplaci se....neka ti olesni dusata....tesko e no ostavi go i taka i vaka nema so da izgubis..ti davam sovet deka i jas sum vo slicna situacija..go sakam, premnogu znam deka i toj me saka no sepak nesto me odvlekuva od nego..vecerva placam vristam, se trujam ko budala so cigari..i pak ne mi doagja pamet...
ako moze tolku lesno da frli vo voda 5 godini...zar mislis deka vredi da bides so takov...zar nema da te maci utre pomislata deka nekogas nego tek ona mu teknalo da te napusti.....ke ti kazam deka onamu kade sto ednas puknalo nema nazad...
Ke te boli, dolgo dolgo :( za zal....no pomisli na sebe dali ke bides srekjna i kako ke bides srekjna..izlezi..setaj...zabavuvaj se...a ako toj e tvoj ke bide tvoj i posle dolgo vreme
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty12.10.09 11:08

Ne znam za drugite ama nemozam da kazam deka nekoj me saka ako po15ti pat mi raskinuva ili me vrega ili se ponasa idiotski so mene...za da recam deka nekoj me saka treba da se pomaci za mene, ama da se ispoti, ne samo da mi shepka slatki zborcinja...pa duri i vo kavga treba da si go odrzi nivoto..."nervozen bil" ne e opravdanie za da mi kaze idiotke, kurvo, glupaco....pozadi sebe imam eden razvod, vo seta maka bar nauciv sto e ljubov a sto ne e, nauciv da se cenam, zatoa ne barajte glupavi opravdanija za da ostanete so nekogo, nie sme ZENI i treba povekje da se cenime i da si go menuvame balkanskoto sfakjanje..mislam deka e vekje vreme, so povekje samopocit se izgleda poinaku.
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty12.10.09 13:29

Sun_shine напиша:
isplaci se....neka ti olesni dusata....tesko e no ostavi go i taka i vaka nema so da izgubis..ti davam sovet deka i jas sum vo slicna situacija..go sakam, premnogu znam deka i toj me saka no sepak nesto me odvlekuva od nego..vecerva placam vristam, se trujam ko budala so cigari..i pak ne mi doagja pamet...
ako moze tolku lesno da frli vo voda 5 godini...zar mislis deka vredi da bides so takov...zar nema da te maci utre pomislata deka nekogas nego tek ona mu teknalo da te napusti.....ke ti kazam deka onamu kade sto ednas puknalo nema nazad...
Ke te boli, dolgo dolgo :( za zal....no pomisli na sebe dali ke bides srekjna i kako ke bides srekjna..izlezi..setaj...zabavuvaj se...a ako toj e tvoj ke bide tvoj i posle dolgo vreme

sunsine i jas bev vo takva situacija nesto me odvlekuvase od nego negovoto odnesuvanje vo posledno vreme bese tolku laden prema mene a otkako mi se skara po dva dena me pobara da izlezime ne izlezguvav dve nedeli mu kazav jasno deka ako me saka nema pak da me dobie tolku lesno i deka jas ne mu sluzam za majtap da mi se skara koga saka a potoa da bara da se smirime mu bese tesko bez mene ne mozes ni da zamislis sto se praevese za da mi dokaze deka me saka i deka ni samiot ne znae zasto mi se skara.. po dolgo razmisluvanje pak sme zaedno sega eden vid na proba e i mi e ubavo kako nikogas do sega i se plasam da ne zgresiv za toa ke si pokaze vremeto sekako.i jas placev postojano nemav zelba za nisto ednostavno ne ni cuvstvuvav nesto denovite mi minuvaa samo onaka i izlegov i so drug ama zaludno bese se tek koga se smirivme oziveav povtorno.mislam deka trebase da se razdelime za da svatime potocno da svati toj deka me saka i deka ne mozi bez mene.sega e vnimatelen so se pravi se za da bidam srekjna se plasi da ne me izgubi.i znam deka mozebi zgresiv sto mu se vrativ ama go sakam i uste poveke me zabole koga vidov sto se mozi i toj da napravi za da bideme zaedno.a tebe te odvelkuva negovoto odnesuvanje mozebi ne znae da ti dade ljubov ni da ja pokaze ljubovta poznato mi e toa ama koga jas izlegov so nekoj koj znae da bide i romanticen i da mi ja pokazuva ljubovta go barav decko mi ne gi sakav komlimentite sto mi gi davase vo nego go barav decko mi.ako se sakate i dvata dajte si malku vreme mala pauza posle mozebi ke se smeni se
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: