Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?

Go down 
+31
Macence
Damjana
emilija nestorova
Ance-J
josifana
Vale74
radost
delfin76
Mama Ane
bubamara***
Emilija
makresanska
Natalija
Kinky
ZeleniCka
Simona's mom
EckaGj
macush
Jasminka
Gabi*
Dara
vecki
anastasova
Zvezdicka
Mila87
ana84
Mimi Petreska
delfinka
rainbow
Vesna Blazevska
ance
35 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 16:52

еве да појаснам имам дечко мислам имав не знам дали сеуште го имам во врска сме скоро 5 години.Во последно време бевме малку оддалечени еден од друг не се имавме ни бакнато неколку дена и се беше онака површно.И двајцата тоа го почувствувавме и јас му реков дека треба да малку повеќе време да си посветиме на нас двајца и тогаш тој ми рече ок ке видиме меѓутоа сношти ми рече дека се чувствува оти со мене е од што мора да биде затоа што сме долго време заедно како со сила да сме заедно не од што сакаме туку затоа што мораме а јас не го чувствувам тоа и не очекував дека така ке ми рече и ми кажа дека сака да се разделиме како дечко и девојка дека сеуште може да се држиме да излегуваме заедно како другари.ама јас го сакам и не можам да се замислам без него цел ден денес плачам и не знам што би правела понатаму дали да го убедувам да останеме заедно или што? тој ми е се.ве молам вас како повозрасни и поискусни од мене кажете ми што да правам ?
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 18:12

Ance, eve jas kako go gledam ova. Prvo i osnovno imas samo 19 god a 5 godisna vrska, znaci zaedno ste od tvojata 14ta god. Ne znam kolku e toj vozrasen, no sepak mislam da go prifatis predizvikot i da ne molis (nikako da ne molis) da ostane so tebe. Imas uste mnooooogu pred tebe, da promenis nesto novo, da fatis i drugi deckovci, da steknes iskustva. Znaci, jas da sum na tvoe mesto BI GO PUSTILA da odi, i toa gordo i dostoinstveno, baska sto se e iznudeno ne e vo red, sigurno ne bi sakala da ostane so tebe zatoa sto mu e zal da te napusti. So sila ubavina ne biva. Ke ti se otvorat novi horizonti, nov nacin na zivot, mnogu NOVO koe sega verojatno te plasi, no sepak, ubavinata e vo neizvesnoto, nemoj da zaglavuvas vo nesto poznato koe e usileno i ne cini samo poradi stravot da zagrizes pogolem zalak na zivotot. Pronatamu, krizava koja pominuvas ke te izdelka kako licnost, od seto ova ke izlezes poiskusna i posilna (no ne velam deka ke ti e lesno), ke imas sansa da zapoznaes novi luge, nov decko sekako so koj mozebi i ke ti bide daaaaaaleku podobro. Pocni da se zamislis bez nego, zgrapci go zivotot vo svoi race, sigurno ne bi sakala da go pomines zivotot so nekoj koj e so tebe "zatoa sto dolgo ste zaedno", sigurno bi sakala nekoj da ti go podari cel svet zatoa sto te saka.
Ti posakuvam mnogu srekja, se nadevam deka ke ja doneses vistinskata odluka, bidi dostoinstvena, ljubovta ne se iznuduva - ili ja imas ili ja nemas, odberi nesto sto DOLGOROCNO ke se odrazi pozitivno na tebe, ke ti bide tesko, ne velam ne, no dovolno si vozrasna za da go grabnes predizvikot.
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27595
Registration date : 2009-05-30

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 18:28

ance од прилика знам како се чувствуваш.јас цело средно го поминав со мојот бивш дечко цели 4 години бевме нон стоп заедно и си мислев дека нема да можам да продолжам понатаму без него..но ете сум сега позаљубена од било кога во друг.мислам дека не заслужуваш да се задоволиш со нешто што е навика и со некој кој мисли дека мора да е со тебе а не сака.и да го молиш и да го тераш тоа е што е и верувај кога и да е ке преболиш се по некое време нема да има ни болка ни плачење само треба овој период да си јака не велам да не плачиш нормално е да се исплачиш ама времето лечи се и сигурно ке има некој во животот кој ке те прави најсрекна и заљубена пак.поздрав голем до тебе
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28976
Registration date : 2008-10-24

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 18:39

starite velat deka sekoe loso za dobro e
ako nesto ti znaci so mojot bivs decko bev zaedno so godini,i mislev deka go sakam najmogu od se
koga se razdelivme mi bese mnogu tesko no koga go zapoznav soprugot segasen razbrav deka bivsiot i ne bil zamene
soprugot mi ja dava seta podrska,mnogu ljubov i razbiranje
ti si seuste mlada,zivotot e pred tebe,pominuvas niz eden üperiod na kriz no veruvaj ako vistinski te sakal nema da dozvolel voopsto toa da go pomisli a ne da ti kaze deka ste zaedno od sto mora
mora samo da se umre,nisto drugo
moj predlog-glavata gordo gore ispravena,ubavinite na tvojot zivot doprvo te cekaat
tvojata vistinska ljubov seuste ne e dojdena,razgledaj okolu sebe mozebi nekoj drug te ima vo negovot srce i ceka da te oslobodi bivsiot za da dobie sansa da ti se priblizi
kako ida odlucis ti posakuvam se najdobro
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 18:47

lele zenski pa vie ste super znaete deka mi dadovte silaa so ova sto go napisavte i da ke prodolzam bez nego i znam deka ke mi bide premnogu tesko ama ke izdrzam cel den samo placam i sega so ova sto go napisavte mi dojde barem malku od malku podobro i imam poveke sila i ne gledam tolku tragicno fala vi najmnoguu pozdrav i se najubavo
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28072
Registration date : 2009-04-14

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 19:00

Ubavo si kazaa site zenski! I bi rekla edno bravo za niv! A i bravo za tebe, zatoa sto i treba da soberes uste poveke sila, doprva te ceka ubavoto vo zivotot. Site sme pominale niz toj trnliv pat, no mora da go pomineme za da stigneme do celta! i ni gi krsele srcata, i ne napustale (dali zatoa sto sme im bile "navika", ili poradi drugi), i sme bile kako stari napusteni krpi, no toa sto ne pravi posilni e deka gordosta nikoj nemoze da ti ja odzeme. Zatoa lepotice, glavata gore, vdisi dlaboko, i hrabro zacekori vo najubaviot del od tvojot zivot! Ke zapoznaes uste mnooogu deckovci za koi sto ke dobies nekakva ideja vo zivotot, mozbi i ke ti se smeni vkusot, pa namesto vakov ke posakas takov decko, pa ke odis i na odmori vamu-tamu.... doprva pocnuva zabavnoto! Smile)))) uzivaj!

P.s. i da se nadovrzam na imeto na topikot....... nisto ne si izgubila, samo ti napravil usluga zatoa sto TI si taa sto dobivas, a TOJ gubi!
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 19:08

ance напиша:
lele zenski pa vie ste super znaete deka mi dadovte silaa so ova sto go napisavte i da ke prodolzam bez nego i znam deka ke mi bide premnogu tesko ama ke izdrzam cel den samo placam i sega so ova sto go napisavte mi dojde barem malku od malku podobro i imam poveke sila i ne gledam tolku tragicno fala vi najmnoguu pozdrav i se najubavo
Milo, ic ne e tragicno, veruvaj. Vikaj, placi, tepaj pernici po doma ako treba, no ke pomine i od seto ova ke izlezes posilna i pomudra vo sekoj slucaj. Tek pocnalo da ti se slucuva zivotot, samo napred, gordo i dostoinstveno, nekoj sto ke te saka i pocituva doprva treba da go sretnes. Bidi hrabra, nie site tuka ke te poddrzime.
Вратете се на почетокот Go down
ana84
Прваче
Прваче
ana84


Female
Број на мислења : 188
Age : 39
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 29147
Registration date : 2008-06-23

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 19:57

Јас не сум за да се раскине врската, можеби тоа ви е само лош период. Толку време сте заедно и сега само заради некои денови во кои ти не се чувствуваш убаво со него или ој со тебе - не вреди да се прекине. Мој совет е да почекаш одреден период па ќе видиш како ќе се одвиваат работите, ако е на полошо - е тогаш ќе размислуваш што понатаму. Верувај дека пет години не се малку - и преку ноќ се да заборавиш. А додека да ватиш нов дечко, па ново запознавање..... ееее не е толку лесно. Најлесно е да раскинеш, ама за да останеш во вреска е навистина тешка работа.
Најдоро е да почекаш, знаеш како викаат - трпение, спасение. Можеби работите ќе се променат, ти стискам палци.
Вратете се на почетокот Go down
ana84
Прваче
Прваче
ana84


Female
Број на мислења : 188
Age : 39
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 29147
Registration date : 2008-06-23

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 19:59

И да не заборавам - немој никако да седиш дома и да плачеш, со тоане решаваш ништо, само се повеќе се нервираш и се затвараш во себе, а тоа не е воопшто здраво. Живтот е пред тебе и си млада.
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28464
Registration date : 2009-02-16

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 20:13

Ана84 извини но не се сложувам со тебе, сепак девојчето вика дека "подолг период" не им се ОК односите. Значи сепак тоа се случува одредено време, а не се работи за ден-два,недела кога не им е убаво заедно.
И јас сакав некој од мојата 14год, па се до 20год, и мислев дека ми е се на светот, дека само него ќе го сакам, но не било така. Со мојот сегашен дечко ми е најубаво на свет, во мене има чувства, љубов, среќа повеќе од кога и да е. Сега сфатив како е да си со некој кој те сакам, те поддржува.... всушност мислам дека го сфатив вистинвкото значење на љубовта, нејзините вистински вредности. Не е само да си со некој дека многу време од животот сте поминале заедно, дека многу работи сте искусиле и виделе за прв пат заедно.... кога ја преќинав тогашната врска и на мене најпрво ми се вртеа само прашањата, "како сега одново ќе запознам некој" "колку ли време ќе ми треба да го запознаам вистински некој друг" и сл. но верувајте не е така комплицирано, кога се сака се се може. А мој совет до Анче: никако, ама никако молење, зошто дури тогаш ќе бидеш повредена. Не вреди некој кој мисли дека сте заедно од навика, да се моли.
И многу добро ти кажа Арма, целосно се согласувам со нејзе.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 20:14

Draga moja sekoj koj ima i trunka somnez deka treba da bide so tebe - ne te zasluzuva, ne ze ceni i ne e za tebe!

Gledaj napred, pa zarem ke ostanes samo so eden covek cel zivot? Pa ne sme u sreden vek, zivotot e preubav samo treba da se opustis i da pustis da ti se sluci.

Batali go tipt, ako misli deka e so tebe od navika daj mu nogata, isplaci se 2-3 dena i cetvrtok da si zakazes na frizer, na manikir i kozmeticar - da si se natintaris. D izlezes so drugarki i da se provedes ko nikad. Ke vidis kolku ke ti bide poubavo Smile
Вратете се на почетокот Go down
ana84
Прваче
Прваче
ana84


Female
Број на мислења : 188
Age : 39
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 29147
Registration date : 2008-06-23

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 20:21

Можеби човекот не го мислел тоа што и го кажал, како што сите ние понекогаш кажуваме работи што не ги мислиме. Јас не бранм никој, и можеби моето мислење не е точно, но сепак да си се некој 5 години и се да заврши само заради нешто што се кажало - не вреди. А доколку и понатаму тој си го има тој став, е тогаш - најдобро е да си ја бара среќата кај некој друг
Вратете се на почетокот Go down
anastasova
Прваче
Прваче
anastasova


Female
Број на мислења : 136
Age : 40
Локација : veles
Поени : 27614
Registration date : 2009-04-22

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 20:27

Јас не се сложувам со Ана,не е важно колку време сте заедно,многу парови останале заедно и кога не им оди,само поради тоа дека поминале многу години заедно,и после кога се освестиле дека со сила убавина не бива,може им поминала цела младост.Кога веќе и сама знаеш дека не е се како што треба меѓу вас,искористи ја приликава,минатото поминало,без разлика како било,гледај од сега натаму да ти биде убаво.Дома сама ќе ти биде тешко,излези шетај и дружи се.Е овоа сега не значи дека меѓу вас е готово,може вака разделени само по 3-4 дена да сватите дека си недостасувате,и дека не можете еден без друг.Ама може и дури сега да видиш што си испуштила во животот па веќе да не ти текне на него.
Се најубаво :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 21:38

ana84 напиша:
Можеби човекот не го мислел тоа што и го кажал, како што сите ние понекогаш кажуваме работи што не ги мислиме. Јас не бранм никој, и можеби моето мислење не е точно, но сепак да си се некој 5 години и се да заврши само заради нешто што се кажало - не вреди. А доколку и понатаму тој си го има тој став, е тогаш - најдобро е да си ја бара среќата кај некој друг

Patetika ziva....ova kako golem br na parovi sto se zemaat
- zasto ke se zemate?
"pa dolgo ideme, godini se vo prasanje i site ocekuvaat brak"
od start osudeno na propast

Ana, bas pateticno, no cesto pati ne sakame da cueme ona sto partnerot ni go kazuva ili pokazuva, ponekogas sakame da veruvame deka nestata se poinaku...ance veli deka on ja raskinuva vrskata, ti i vikas na ance, nemoj da raskinuvas...dali TI samata si svesna sto i kazuvas? znaes, ima edna dobra izreka veli: baranjeto na vistinata znaci deka moze da naletas na nesto sto i ne si go ocekuval i e vo sprotivnost so tvoite veruvanja.
Вратете се на почетокот Go down
ana84
Прваче
Прваче
ana84


Female
Број на мислења : 188
Age : 39
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 29147
Registration date : 2008-06-23

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 21:58

Како прво она има 19 години и треба да расудува што е добро за нејзе, јас не викам да останат заедно по секоја цена, но можеби е некој период кој не е баш како што тие сакаат. Зарем сите периоди во вашите врски се исти?! Не, некогаш е супер, а некогаш има падови. Ако тој изјавил дека несака да бидат заедно, тогаш вреди да си отиде одма, или можеби врската му е монотона. Никој онака без причина не би го кажал тоа што таа го слушнала. Никој неможе некого да држи со сила. Тој штом поминал со нејзе толку години, сигурно не му дошло до зафркавање. Милам дека најдобро е да си зборуваат они сами, и искрено да размислат што понатаму. Ако он покаже каење за тоа што го кажал, тогаш не вреди за се раскине, но ако сеуште го има истото мислење, тогаш најдобро е секој да си оди на своја страна. Но од еден сериозен муабет, нема да има штета. Па луѓе они биле 5 години заедно, тоа не е 5 дена или 5 месеци. Јас мислам дека се ќе испадне добро и нивната врска нема да заврши.
Ќе те замолам Ance да не известиш како ќе стојат понатаму работите.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 22:07

ana84 напиша:
Како прво она има 19 години и треба да расудува што е добро за нејзе, јас не викам да останат заедно по секоја цена, но можеби е некој период кој не е баш како што тие сакаат. Зарем сите периоди во вашите врски се исти?! Не, некогаш е супер, а некогаш има падови. Ако тој изјавил дека несака да бидат заедно, тогаш вреди да си отиде одма, или можеби врската му е монотона. Никој онака без причина не би го кажал тоа што таа го слушнала. Никој неможе некого да држи со сила. Тој штом поминал со нејзе толку години, сигурно не му дошло до зафркавање. Милам дека најдобро е да си зборуваат они сами, и искрено да размислат што понатаму. Ако он покаже каење за тоа што го кажал, тогаш не вреди за се раскине, но ако сеуште го има истото мислење, тогаш најдобро е секој да си оди на своја страна. Но од еден сериозен муабет, нема да има штета. Па луѓе они биле 5 години заедно, тоа не е 5 дена или 5 месеци. Јас мислам дека се ќе испадне добро и нивната врска нема да заврши.
Ќе те замолам Ance да не известиш како ќе стојат понатаму работите.
Ana, ti ne go procita ili ne go razbiras prviot post na ance?
Цитат :
Ако тој изјавил дека несака да бидат заедно, тогаш вреди да си отиде одма, или можеби врската му е монотона. Никој онака без причина не би го кажал тоа што таа го слушнала. Никој неможе некого да држи со сила
Toa i kazal, a ti i vikas, ne raskinuvaj.
I vrskite moi ne bile isti celo vreme, no koga nekoj ke mi kazel ne sakam da sum so tebe ili so tebe sum od navika ili od sto odime dolgo, sigurno deka nema da go brkam i molam da e so mene, pogolemo ponizuvanje od iznuda na "ljubov" koja vo slucajot ke bide iznuduvanje nema. Covek koj ima iskrena ljubov za svojot partner nikogas nema da se dovede vo situacija da se posomneva vo toa. i kako sto kazav, ljubovta ili ja imas ili ja nemas....ne ja kupuvas, ne ja molis, ne ja iznuduvas, moze ke uspees, no togas toa nema da e ljubov, ke bide sozaluvanje, interes, navika...
Цитат :
Па луѓе они биле 5 години заедно, тоа не е 5 дена или 5 месеци.
PA SHO AKO BILE 5 GOD?? Ti vremetraenjeto so kvalitet izgleda go sporeduvas. I jas bev 5 godini vo brak, ama se razvedovi i drugarka moja imase 7 godisna vrska I PRED SAMA VERIDBA ja rasturi tokmu od pricina ista kako na ance deckoto, 5 ili 10 godini ne se garancija za ljubov, ne bidi ogranicena, nekad i 1 god ke si so nekoj, ama toa e KVALITETNO i ispolneto so LJUBOV a ne navika.
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27595
Registration date : 2009-05-30

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 22:11

се сложувам со Arma потполно за годините.нема потреба некој да се мачи во врска или брак ако не оди или ако двајцата не се потполно среќни и заљубени.нормално дека има кризи секаде ама секој сам можи да си одреди дали има спас од кризата или е крај.а животот е многу појке од тие 5 години поминати заедно
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 22:22

da zivotot e mnogu poveke od ovie 5 godini zaedno samo sto za mene sega tie 5 godini se celiot moj zivot ama ete se cuvstvuvam mn podobro i veke si planiram da si izleguvam so drugarki i da prodolzam ponatamu kako ke se odvivaat rabotite ke si pokaze vremeto.Muabet si napravivme i vcera i deneska po telefon i toa e sto e toj mi kaza deka ednostavno ne saka da bidi so mene poveke i ke se pomiram so toa i kolku i da mi e tesko ke izdrzam.samo toj idese i kaj mene doma i jas odev kaj nego mojte go znat bevme mn privrzani i ne znam kako tie ke reagiraat na seto ova a ispadna deka bea vo pravo koga velea da ne se zaletuvam tolku mnogu ama jas ne slusav i zatoa sega ke si gi trpam posledicite.edinstveno mi e strav od nivnata reakcija
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 22:28

ance nema sto da mislis kako ke reagiraat tvojte ili negovite .toa e tvoj zivot i zivejgo kako sto treba ne e resenie da bides so nekogo poradi toa sto si bila 5 god vo vrska ,izleguvaj setaj .pa luge so deca i po 20 ipoveke godini brak se razveduvaat a ti se nerviras za vrska ako ne te saka nemoj so sila da se butas i da bides so nekogo poradi drugi
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27595
Registration date : 2009-05-30

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 22:29

јас од кога се скарав со дечкото две недели дома не знаеја најмногу се плашев од реакцијата на мајка ми многу го сакаше него ама кога научи најнормално реагираше и сигурна сум дека и кај тебе ке бидат сите со тебе нема никој да ти префрли нешто. немој да мислиш воопшто на луѓето што ке речат шетај си сега дружисе со другарки уживајси во животот. :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 22:32

Vistinskata ljubov ne se gubi tuku-taka.Vo sprotivno ne e vistinska i vreme e da pocnes povtorno da zivees..povtorno da gi setis peperutkite vo stomakot.Koj znae?moze ke ja sretnes vistinskata ljubov utre,do krajot na mesecot,ovaa godina koja nema da bide navika ili obvrska..Ti si na pocetokot na zivotot taka i se odnesuvaj.Uzivaj maksimalno Smile
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 22:44

ance напиша:
da zivotot e mnogu poveke od ovie 5 godini zaedno samo sto za mene sega tie 5 godini se celiot moj zivot ama ete se cuvstvuvam mn podobro i veke si planiram da si izleguvam so drugarki i da prodolzam ponatamu kako ke se odvivaat rabotite ke si pokaze vremeto.Muabet si napravivme i vcera i deneska po telefon i toa e sto e toj mi kaza deka ednostavno ne saka da bidi so mene poveke i ke se pomiram so toa i kolku i da mi e tesko ke izdrzam.samo toj idese i kaj mene doma i jas odev kaj nego mojte go znat bevme mn privrzani i ne znam kako tie ke reagiraat na seto ova a ispadna deka bea vo pravo koga velea da ne se zaletuvam tolku mnogu ama jas ne slusav i zatoa sega ke si gi trpam posledicite.edinstveno mi e strav od nivnata reakcija
I jas se zaletav da se omazam so bivsiot, se omaziv, ko se razvedov i jas se plasev od reakcijata na moite...veruvaj se iznenadiv kakva poddrska dobiv. Ne moras vednas da im kazes, ke primetat, ako prasaat dobro ako ne pak dobro. Zivotot e tvoj, nema mama i tato da ti go ziveat. Mn mi e milo sto si podobro..znaes kako vikaat, koga nadvor vrne zemame cador i izleguvame, koga zivotot ni dava limoni si prajme limonada...so drugi zborovi, koga ne mozeme da gi smenime nestata gi prifakjame kako takvi i odime napred...samo hrabro, veruvaj deka ova e za tvoe dobro ako gledas dolgorocno.
Вратете се на почетокот Go down
Gabi*
Полуматурант
Полуматурант
Gabi*


Female
Број на мислења : 621
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Razocarano i nervozno :(
Поени : 28232
Registration date : 2009-03-13

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 22:51

Arma potpolno se soglasuvam so tvoite postovi, se primetuva deka si hrabra i resitelna zena.
Ance edno da ti kazam (od iskustvo) nesto koga ednas ke pukne poveke ne se sostavuva. Jas imav 7 godini vrska, cel zivot so eden covek, mislev deka toj e sve na ovoj svet, a ustvari bil nisto na svetov. Povekepati probuvav da premolcam i da pravam se samo za da prodolzi vrskata, no eden den svativ deka toa ne bilo resenie. Posle 7 godini jas toj covek go izbrisav od mojava glava za samo 7 dena. Ne vikam deka ne mi bese tesko. Za se si treba vreme.
Otkako go zapoznav mm i posle 1 godina koga se omaziv za nego, svativ deka jas toj covek vo zivotov ne sum go sakala ili da se izrazam poubavo togas ne sum znaela sto e toa ljubov, i kako treba se da izgleda.
ne se zalam zatoa sto seto toa mi e iskustvo plus vo zivotov vo koj sega sum najsreknata i najsakanata zena na svetov.
Вратете се на почетокот Go down
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28356
Registration date : 2008-12-19

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty12.09.09 23:38

so dva zbora "Ke dojde nekoj podobar"
iskreni zelbi za sto pobrzo da najdes nekoj sto ke te razbere i svati. Nekoj koj sto ke se grizi za tebe i so nekoj koj ke bides ispolneta i 100% svoja. Veruvaj vo sebe za i drugite da veruvaat.
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty13.09.09 0:31

ance напиша:
Во последно време бевме малку оддалечени еден од друг не се имавме ни бакнато неколку дена и се беше онака површно.И двајцата тоа го почувствувавме и јас му реков дека треба да малку повеќе време да си посветиме на нас двајца и тогаш тој ми рече ок ке видиме меѓутоа сношти ми рече дека се чувствува оти со мене е од што мора да биде затоа што сме долго време заедно како со сила да сме заедно не од што сакаме
Srcka jas mislam deka vasata ljubov stanala samo navika.I ako sega ti e tesko i mislis deka tie 5 godini se celiot tvoj zivot moram da ti kazam deka tvojot zivot doprva sega pocnuva.I veruvaj mi ke pomine vreme i ke ti se razbistrat mislite vo glavata i ke svatis deka podobro sto se zavrsilo sega.Ance znam deka sega ti e tesko i znam kako bolat tie ljubovni solzi,no veruvaj mi koga ke pomine vreme i koga ke ja najdes navistina ljubovta na tvojot zivot,na ovie spomeni ke se sekavas so nasmevka.A sega isplaci se ,izbrisi si gi solzite i pocni da zivees t.e da uzivas vo mladosta.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: