Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?

Go down 
+31
Macence
Damjana
emilija nestorova
Ance-J
josifana
Vale74
radost
delfin76
Mama Ane
bubamara***
Emilija
makresanska
Natalija
Kinky
ZeleniCka
Simona's mom
EckaGj
macush
Jasminka
Gabi*
Dara
vecki
anastasova
Zvezdicka
Mila87
ana84
Mimi Petreska
delfinka
rainbow
Vesna Blazevska
ance
35 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty13.09.09 0:36

Во принцип јас сум против долга врска која почнала на 14,15,16 години.Тоа е младост,период на само запознавање и градење на карактерот.Тогаш за секоја симпатија велиме го сакам.Но тврам дека многу ретко на тие години може некој да знае што е сакање,долга врска и дека сака со тој да го помине животот.Се зависи од свеста на индивидуата и се она што го чула и видела дотогаш.
По долги години врска се очекува брак.Верувам дека има такви искуства и среќни бракови.
Но врската нетреба да трае толку долго ако не сме сигурни дали е тоа што го бараме и секако двострано исто мислење.До 1 година може да се види дали тоа негде води,иако никогаш не се знае,или не на време се прекинува.Ако еден во партнерите не се чуствува сигурно треба на време искрено да каже.
Јас сум за максимум 3-4 години врска,па брак.Сосема доволно и навремено.
Анче вреди да се чека за вистинска и искрена љубов
Само верувај во љубовта
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty13.09.09 0:56

Од мојата генерација од гимназија познавам само еден пар кои се во брак,а се заедно уште оd средно "highschool sweethearts"..Сите други не сме останале во врските од средно,па колку и да биле долги,надежни,полни со љубов и сл..И тоа не е трагично,туку само показател на тоа дека младите се менуваат,здобиваат нови интереси и некои работи ги надминуваат,потребите и барањата им се други...
Сега сигурно ти е тешко,ама колку побрзо се соочиш со вистината,толку побрзо и ке се опоравиш..
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty13.09.09 10:37

Морам да се согласам со Арма на темава и да ти кажам дека животот навистина сега ти почнува, дека допрва треба да се забавуваш да проживееш. Не дека некој ќе ти брани ако си со него во врска, но самата врска не ти дозволува одредени работи. Ќе го преболиш како што и ние другите сме ги преболеле тие средношколски љубови. И јас имам такво искуство, 4 годишна врска во средна школа и да ја повторам Габи: тогаш мислев дека ми е све во животов и дека сум на смрт заљубена, а сега гледам дека тогаш не сум знаела што е вистинска љубов и дека и без него е убав животот. А за твоите дома ич ама ич да не се секираш. И мојот идеше дома и јас кај него па секое чудо за три дена поминува....


Уживај девојко, имаш причина да уживаш затоа што си млада и не си направила никаква грешка. Не го сфаќај тоа како грешка, туку како искуство повеќе.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty13.09.09 12:53

fala vi mnogu na site srcki stee denes sum mn podobro gledam samo pozitivno i svativ i deka toj ne vredi za jas da bidam so nego me ceka nov predizvik vo zivotot koj ke go prifatam so malku strav ama ke go prifatam znam deka teska ke bidi promenata ama so vreme ke se naviknam barem taka mislam fala vi na site za ubavite zborovi navistina premnogu mi pomognaa golem pozdrav do site
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty13.09.09 13:13

ance напиша:
fala vi mnogu na site srcki stee denes sum mn podobro gledam samo pozitivno i svativ i deka toj ne vredi za jas da bidam so nego me ceka nov predizvik vo zivotot koj ke go prifatam so malku strav ama ke go prifatam znam deka teska ke bidi promenata ama so vreme ke se naviknam barem taka mislam fala vi na site za ubavite zborovi navistina premnogu mi pomognaa golem pozdrav do site
Samo napred i hrabro..." hrabrost ne e da nemas strav, hrabrost e pokraj stravot da odis napred."
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty13.09.09 16:35

Ance, sigurna sum deka tvoite ne mislat deka kerka im ke ostane zasekogas so prviot decko, ne se sekiraj:). Vo tolku dolga vrska normalno e da si odite doma eden kaj drug, pa jas kako majka bi sakala da znam so kogo izleguva sin mi, da mu ja zapoznaam devojkata, prijatelite... toa e normalno. Porano zborea lugeto, sekoja devojka doma ja nosi ili deckoto, samo gi menja bla bla bla... ama kako ke znaeme sto ni odgovara ako sme cel zivot so edna licnost? Ajde ne se zamaraj so takvi raboti, premnogu si mlada za toa:).
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 11:03

zenski vo pravo bevte za se navistina svativ deka toj ne vredi da jas bidam so nego i sega mi e poubavo bez nego i sum mnogu posrekna megutoa sega toj me bara mene i sto e najloso toj mene me naogja kriva kako jas vo rok od edna nedela sum gi frlila tie 5 godini i deka za mene ne znacat nisto.cela sum prasalnici????i ne sakam da sum pak so nego ama mi e zal za nego a kaj nego najverojatno ispadna kazanoto "nestata gi cenime otkako ke gi izgubime".i sega ne znam sto da pravam toj saka da se druzime da izleguvame kako drugari ama jas ne mozam da izleguvam veke so nego a od druga strana pa mi e zal za nego i cela sum zbunki
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 11:08

Ance ne e fer nitu za nego nitu za tebe da bidete zaedno od sozaluvanje, nema nesto poloso od toa. Ako ne sakas da bides veke so nego kazi mu go toa vo lice pa sakal toj go razbral toa ili ne. Stoj si na zborot bidejci rabotite mozat da se iskompliciraat pa uste poveke da bide zbuneta.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 11:17

Vratise ponazad nekolku dena i razmisli kolku patese za toj covek ako si spremna da go pomines istoto prifatigo ako ne ottrgni go zasekogas od tvojot zivot.Toa ti e od mene
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 11:37

Ance, mnogu malku mazi (posebno balkanci) prifakaat devpjkite da gi ostavat. Kako da im e povredena suetata koga na nivnoto "mislam deka bese dosta" devojkata odgovara so "se slozuvam, dosta bese, aj cao sekoj na svoja strana"

No ne se sekiraj ke mu pomine. Nemoj da podkleknuvas na taka niski uceni od tipot "ti za 2 dena frli 5 godini" - Draga moja nisto ti ne si frlila, a i da si, ne e negov problem. Tvoite godini se tvoi da pravis so niv sto sakas, pa i da gi frlis i zaboravis.

Ako ti godi na egoto da te bara, pusti go ama ne mu pridavaj vaznost, ako ne zabrani mu da te kontaktira ponataka. I zavrsi ja prikaznata ednas za sekogas. Se dodeka dozvoluvas da ti bide vo lizina i da ti kvocka nema da bides podpolno slobodna da prodolzis ponatamu so svojot zivot.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 11:50

Да се дружите и излегувате како другари? Само немој да правиш нешто од сожалување. Најлошо нешто е да те сожалуваат. Зарем ти би сакала тој да прави нешто за тебе само од сожалување? И еве сте во исто друштво, тој си фати девојка а тебе не ти е криво ниту си љубоморна, следно ќе биде зошто не ти е криво....секогаш ќе има за што да се закачите. Или пак ти си фатиш дечко, ете не си го сакала чим веднаш си со друг...

Несигурен е во себе и сеуште не знае што сака. А ти да висиш на конец само да му се најдеш кога тој сака...јас не би играла така, а ти?
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27642
Registration date : 2009-05-26

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 11:59

ance напиша:
megutoa sega toj me bara mene i sto e najloso toj mene me naogja kriva kako jas vo rok od edna nedela sum gi frlila tie 5 godini i deka za mene ne znacat nisto.cela sum prasalnici????i ne sakam da sum pak so nego ama mi e zal za nego a kaj nego najverojatno ispadna kazanoto "nestata gi cenime otkako ke gi izgubime".i sega ne znam sto da pravam toj saka da se druzime da izleguvame kako drugari ama jas ne mozam da izleguvam veke so nego a od druga strana pa mi e zal za nego i cela sum zbunki

Prvo, toj vaka se odnesuva zatoa sto sigurno ocekuval deka ti ke go molis, ke patis po nego i ke secis veni...vaka ostana zabezeknat, znaci mu e povredena suetata i egoto
Vtoro, Sama vikas deka sega ti e mnogu poubavo bez nego...sama si go davas odgovorot na prasanjeto, koga ti e popdobro teraj si rabota, uzivaj vo zivotot, pa i najveke da te saka ako ti nego ne go sakas nema zosto da bides so nego.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 11:59

Анче тебе допрва ќе ти следат љубовии љубовиии Smile
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 12:11

najubavo ti e da svrtis nov list , po moe razmisluvanje
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 13:59

ance напиша:
zenski vo pravo bevte za se navistina svativ deka toj ne vredi da jas bidam so nego i sega mi e poubavo bez nego i sum mnogu posrekna megutoa sega toj me bara mene i sto e najloso toj mene me naogja kriva kako jas vo rok od edna nedela sum gi frlila tie 5 godini i deka za mene ne znacat nisto.cela sum prasalnici????i ne sakam da sum pak so nego ama mi e zal za nego a kaj nego najverojatno ispadna kazanoto "nestata gi cenime otkako ke gi izgubime".i sega ne znam sto da pravam toj saka da se druzime da izleguvame kako drugari ama jas ne mozam da izleguvam veke so nego a od druga strana pa mi e zal za nego i cela sum zbunki
Prvo, seti se deka toj bese toj koj sakase da ja prekine vrskata. vtoro, nikako nemoj od zal da bides so nego, 1000 pati ke ti se "udri od glava" - ma sto i da znaci ova, ne e polezno za tebe, treto, suetata mu e povredena koga videl deka go prodolzuvas zivotot bez nego, cetvrto, i da mu se vratis za kratko vreme pa ke ti napraj muabet deka so tebe e poradi toa sto ste dolgo zaedno,. petto, mlada si i treba da zmenis i drugi deckovci, sesto, ni pod razno ne mozes da bides drugarka so nego, sedmo, sledi se sebe i pravi go ona sto TI go sakas, a ne ona sto drugite go ocekuvaat od tebe, sledi gi samo svoite zelbi i rakovodi se po sopstvenite ocekuvanja, ako ti e ubavo vaka prodolzi i ne obrakjas vnimanie na negovite potrebi, vo celava rabota najvazna si ti i nikoj drug.
Вратете се на почетокот Go down
radost
Прваче
Прваче
radost


Female
Број на мислења : 326
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28652
Registration date : 2008-10-11

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 14:00

Ance ne donesuvaj izbrzani odluki so koi bi go primila nazad deskoto, ne ja igraj negovata igra na toplo ladno. Ako gledas deka ti godi slobodata i zivotot ti e ubav togas teraj si go svojot kejf. Daj si vreme da pozieveesh i da svatish shto vsushnost sakas od zivotot i od mashkoto na koeshto ke mu se posvetish.
A takva vrska fati pushti (aj ke se druzime, ke izleguvame ama kako drugari) samo ke te zamara i ke te buni. Veruvaj mi imam iskustvo vo takvo neshto. Nema nisto losho da ostanete prijateli i odvreme navreme ako se pogodite vo isto drushtvo da zboruvate i slichno, ama da se dogovarate za izleguvanje i da kisnete na telefon eden so drug samo ke te ostavi ushte pozbuneta.
Bidi i ponatamu hrabra i teraj po svoe.
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 14:12

Девојче, откачи го...Тој незнае што сака, и што понатаму муабет да се прави. Љубовта изгледа многу поинаку, верувај тоа и ке го осетиш, ама со некој друг.
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 14:52

daa sigurno veke ne sakam da bidam so nego i nema sansi da go vratam vo mojot zivot toa sto bilo pominalo samo malku me macese mislata deka toj mene me naogja kriva vo seto ova ama ke pomine i povtorno blagodarenie na vas se cuvstvuvam podobro
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27781
Registration date : 2009-04-20

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 14:58

Кога губиш,губи се по ред,а гордоста остави ја последна.
Дотерај се излези со другарки и блескај,да види што изгуби. Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 592735
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 14:59

Па да мора некој да е крив, а најубаво е кога е крив другиот нели?
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28918
Registration date : 2008-09-05

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 15:09

првин стави се самата ти на испит,дали чуствуваш нешто спрема него,не верувам дека после толку време поминато заедно сега да нема никакви чуства,не избрзувај со одлуките..
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty18.09.09 15:11

И по некое време ке сфатиш дека тој уствари ти направил услуга тебе, нормално за твое добро и твоја поголема срека што допрва ке доага, а ти си живеела во заблуда дека тој е вистинскиот и единствениот.
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty19.09.09 10:55

lele znam deka ve puknav i deka mnogu sum dosadna :( ama mnogu mi e poubavo kogave citam zasto znaete za se da mi kazite. vo ovoj period mi e mnogu tesko celata sum kako izgubena snosti izlegov so eden decko sto go poznavam veke edna godina i mn ubavo ni odi muabetot ama jas se cuvstvuvav mnogu cudno i duri vo eden moment posakav da ne bidam so nego da bidam so bivsiot koj sega veli deka mu e tesko bez mene i deka me saka ama jas znam deka ako se smiram so nego pak ke bide po staro kako sto bese oti toj me lazese mi vikase mn pati mi se imase vaka skarano pa po eden den premisleno.ama od druga strana se cuvstvuvam mnogu cudno so ovoj sto izlegov snosti i se plasam deka nikogas nema da zasakam nekoj drug i izvinete sto tolku vi dosadvam ama denes mnogu mi e tesko i mnogu sum zbuneta
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27642
Registration date : 2009-05-26

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty19.09.09 11:02

Ne se sekiraj normaln oe da se cuvstvuvas zbuneta, tokmu poradi toa ne smees d a donesuvas nikakvi odluki, pusti da se ti se razbistat mislite i da vidis sto sakas. Ti samo sto izleze od edna dolgogodisna vrska, poleka ne vtrcuvaj vo nova vednas zosto ke bides uste po zbuneta...daj si malce vreme i na tebe i na toj decko, izleguvajte druzedete se, ako on saka da bide so tebe ke sfati vo kolkav emocionalen haos si vo momentov i ke te ceka.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty19.09.09 14:57

Анче воопшто не досадуваш.На сите некогаш ни треба повеќе подршка и разговор.Само дај си време младаси,излегувај ,шетај.После ќе видиш до каде си и што сакаш.
А за тоа дека нема веќе да засакаш по мое грешиш.Некои викаат првата њубов не се заборава,но јас велам за мене па тогаш несум знаеле до таа мера и воопшто што е сакање и љубов.Се во свое време.
Најважно е љубовта да е возвратена.
Само напред
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?   Што кога ја губите љубовта на вашиот живот? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што кога ја губите љубовта на вашиот живот?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: