Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Стручни совети од областа на Гинекологијата!

Go down 
+43
eva79
saligrem
tetovcanka
Aleksandra13
Elizabeta82
Lana23
gvendolin
biljanag
anu6ka
Donka
JasnaC
olivera kostik
Annabel
KAJA
anence
sneze
Aurora
tanja pp
ariel
Mammy
sirena
marina_daniel
eli
larisa
rainbow
Viki J.N.
sole
lela
makresanska
maci
MiM
Noni4ka
butterfly
m.b.jovanova
sunset
vasidora
kukulicka
jasmina i ace
Anuska
vedrana
avanturistka
D-r Lidija Jurukovska
Big Sister
47 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
АвторПорака
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 17:41

olivera kostik напиша:
Doktorke fala mnogu za odgovorot.Da mi kazete nesto za bakterijata "Proteus mirabilis" kako se leci i kolku e stetna. Fala vi odnapred Dr Lide.
se raboti za gram+ bakterija.samo bi ve sovetuvala da ne go odlozuvate lecenjeto koe se sproveduva so antibiotici na koi e osetliva:Penicillin,Tetraciklini,Ampicillin,Gentamycin,Cephalospirini.izborot e golem,vo slucaj da ste alergicni na nekoj od ovie lekovi.po zavrsenata terapija obavezno da se povtorat analizite posebno urinokultura.i obavezna potvrda za negativen rezultat-kako dokaz deka e izlecena
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 17:54

olivera kostik напиша:
Doktorke fala mnogu za odgovorot.Da mi kazete nesto za bakterijata "Proteus mirabilis" kako se leci i kolku e stetna. Fala vi odnapred Dr Lide.
gram+ bakterija.moj sovet e da ne go odlozuvate lecenjeto so antibiotici po antibiogram
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 17:59

sneze напиша:
D-r Lidija Jurukovska напиша:
sneze напиша:
Здр. Др Лидија
Имам два миома од 2 см на матката( на преден и заден зид) . Не ми се зголемуваат одам на редовни прегледи . Што можам да користам освен кондоми за превенција од бременост. Дали може да користам некои анти беби пилули.
( гин. ми вика дека не смеам да пијам антибеби пилули и зошто ?) позз
ne gledam zosto ne,osven ako ima nesto sto ne go znam.bi bilo fino da vi se objasni zosto,se raboti za vas i vaseto zdravje-sepak...

Здр. Др Лидија. Фала за одговорот ама да се надоврзам . Мислам дека гин. ( во ремедика ) ми рече да не земам антибеби поради миомите зошто табл. биле на хормонска база ,изгледа да не се зголемуваат миомите , кои до сега се супер мируваат не се зголемуваат и немам никакви проблеми. ( да се надоврзам имав 2 спонтани абортуси и сега си имам 3 год детенце , но следна бременост во следните три , четри години не планирам.). Не сум имала бактерии и папот секогаш ми бил уреден.
и каде може да ве најдам, каде работите. позз
bolnica Sv.lazar-Dj.Petrov.redovna kontrola na miomite.dodeka miruvaat i ne pravat problemi da ne se prevzema nisto.vo sprotivno da se razmisluva za eventualno resenie i toa pred slednata bremenost,da ne pocnat da pravat problemi vo bremenost.se nadevam deka toa nema da se sluci.redovnite kontroli se najvazni.pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 18:12

gvendolin напиша:
Zdravo dr.Lidija

Malku sum zagrizena pa sakam da ve prasam jas sum vo 18 nedela od bremenosta i koga bev na pregled pred dve nedeli doktorkata se somnevase vo ponisko postavena postelka i mi dade da pijam magnezium i kontrola za 4 nedeli. Sega mene mi e strav sto bi mozelo toa da predizvika ako e taka i dali moze da se vlosi sostojbata i da mu nasteti na bebeto. Kakva opasnost moze da ima sesto mi se vrti po glava.
Pozdrav i vi blagodaram odnapred
postavenosta na postelkata treba tocno da se utvrdi so UZ aparat.nisko postavena postelka vo 18 g.n. ne e definitiven naod,istata moze da migrira nagore i da se oddaleci od blizinata na vnatresnoto ustie na matkata.magneziumot e sosema vo red.na slednata kontrola ubavo da se vidi kade tocno e postavena postelkata i vo zavisnost od toa ce vi dade doktorkata potrebni soveti
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 18:53

ariel напиша:
Pocituvana Dr.Lidija vi blagodaram za odgovorot i ve molam ako moze uste na ova da mi odgovorite. Vikate deka koga ima infekcija se lecat dvajcata partneri, no mene ne mi dadoa nisto tuku samo na soprugot. Jas zaedno so soprugot napraviv mikrobioloski ispituvanja i PAP test no kaj mene ne se najde nisto i toa po vtor pat vo tri meseci gi pravev. I sega toa me zagrizuva kako moze kaj mene da nema nisto a kaj nego da ima koga ne koristime zastita. Ili se raboti za nekakva greska?
mozno e se raboti ponekogas,vo retki slucai za lazno negativen rezultat. vazno e mikrobioloskite brisevi da se zemat pravilno kako i PAP-ot.seedno, koga ima infekcija kaj eden od partnerite lecenjeto odi kaj dvajcata
Вратете се на почетокот Go down
eva79
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 50
Age : 44
Локација : mk
Поени : 26482
Registration date : 2009-11-26

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 18:57

Zdravo Dr.Lidija,

bi Ve molela ako moze da mi kazete koi se ispituvanja bi trebalo da se napravat vo ranata bremenost do (jas sum 9 nedela). Dosega imam praveno krvna slika, urina i glikemija. Isto taka koja e normalnata granica za seker vo krvta?

Blagodaram mnogu
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 18:59

Elizabeta82 напиша:
Zdravo Dr. Lidija.
bremena sum 13 nedela i mi se pojavi candida. Gin. mi prepisa vaginaleti poliglinaks i toa 12 dena. no denes imam nekakva bolka vo predelot na desniot jajnik i mi se pojavi nekoj bledo kafeav iscedok. Inace imam normalna bremenost. Dali ova moze da e povrzano so kandidata.
treba da se zemat 4 mikrobioloski brisevi posle 12 gest.nedela od bremenosta.candidata e najmal problem, povazno e drugite brisevi da bidat negativni.isto e vazno da se zeme i PAP.koga ce gi dobiete rezultatite,ce kontaktirame povtorno ili konsultirajte se so vasiot ginekolog
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 19:04

eva79 напиша:
Zdravo Dr.Lidija,

bi Ve molela ako moze da mi kazete koi se ispituvanja bi trebalo da se napravat vo ranata bremenost do (jas sum 9 nedela). Dosega imam praveno krvna slika, urina i glikemija. Isto taka koja e normalnata granica za seker vo krvta?

Blagodaram mnogu
do 12 g.n. toa sto vece go imate napraveno,a potoa se odi po protokol po koj se vodi bremenosta.glikemijata da vlaga vo referentnite vrednosti koi gi imate na samiot rezultat
Вратете се на почетокот Go down
eva79
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 50
Age : 44
Локација : mk
Поени : 26482
Registration date : 2009-11-26

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 19:08

izvinete no jas ovie ispituvanja gi pravev vo poliklinika Jane Sandanski. Na listov ne pisuva referentni vrednosti, tuku samo so raka e ispisano G=6,3.
Izgleda ke treba da si ispitam vo nekoja privatna lab.

pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 19:09

Lana23 напиша:
Zdravo Dr.Lidija
Pozdrav od Kanada.Jas sum nova na forumov i pred nekoe vreme se preseliv tuka vo Montreal.Momentalno sum 31 nedela bremena i me interesira vaseto mislenje vo vrska so ikanjeto kaj fetusot.Moeto bebe ika min 5 pati vo denot, sekoj den po 10 min.
Ovde vo Kanada ako se e vo red po u.z na 20 nedeli ,ne pravat uste eden.Go proveruvaat srceto so dopler i go merat stomakot i tolku.
Jas sum malku zagrizena vo vrska so cestoto i dolgoto ikanje na bebeto,i bi bila poveke od blagodarna ako mi dadete mislenje.

Blagodaram odnapred.
Mnogu pozdrav,Lana
ikenjeto kako i kaj nas vozrasnite nastanuva kako poledica na drazba na n.frenicus i e sosema normalna pojava vo bremenost.zatoa Lara ne se sekirajte voopsto.pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 19:11

eva79 напиша:
izvinete no jas ovie ispituvanja gi pravev vo poliklinika Jane Sandanski. Na listov ne pisuva referentni vrednosti, tuku samo so raka e ispisano G=6,3.
Izgleda ke treba da si ispitam vo nekoja privatna lab.

pozdrav
6,3 pod uslov da ste bile gladni e nad normalni vrednosti.i toa treba da se rascisti.povtorete ja glikemijata nautro na gladno i povtorno ce iskontaktirame
Вратете се на почетокот Go down
Mammy
Почетник
Почетник
Mammy


Female
Број на мислења : 20
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 26527
Registration date : 2009-11-13

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 19:18

Dr Jurukovska, dali moze da dojdam kaj vas vo sreda vo 17 casot na pregled ili treba da se javam da zakazam? Kade potocno se naoga bolnicata ? Znam od prilika no ne sum bas mng sigurna...ke dojdam so soprugot....Sakav i da ve prasam, kolku e poragaj vo Sv Lazar ?Sekoj kazuva razlicno...i navistina ne znam veke...... i plus prestojot? Vi blagodoram odnapred...se nadevam ke se vidime vo sreda
Вратете се на почетокот Go down
eva79
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 50
Age : 44
Локација : mk
Поени : 26482
Registration date : 2009-11-26

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 19:22

mnogu Vi blagodaram za brziot odgovor Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 565128
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 19:23

Mammy напиша:
Dr Jurukovska, dali moze da dojdam kaj vas vo sreda vo 17 casot na pregled ili treba da se javam da zakazam? Kade potocno se naoga bolnicata ? Znam od prilika no ne sum bas mng sigurna...ke dojdam so soprugot....Sakav i da ve prasam, kolku e poragaj vo Sv Lazar ?Sekoj kazuva razlicno...i navistina ne znam veke...... i plus prestojot? Vi blagodoram odnapred...se nadevam ke se vidime vo sreda
da sreda vo 17 c. e vo red.togas ce prodiskutirame za se ostanato.Bolnicata Sv.Lazar e pred mostot Saraj-Dj.Petrov
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 19:25

eva79 напиша:
mnogu Vi blagodaram za brziot odgovor Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 565128
Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Mammy
Почетник
Почетник
Mammy


Female
Број на мислења : 20
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 26527
Registration date : 2009-11-13

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty14.12.09 19:57

D-r Lidija Jurukovska напиша:
Mammy напиша:
Dr Jurukovska, dali moze da dojdam kaj vas vo sreda vo 17 casot na pregled ili treba da se javam da zakazam? Kade potocno se naoga bolnicata ? Znam od prilika no ne sum bas mng sigurna...ke dojdam so soprugot....Sakav i da ve prasam, kolku e poragaj vo Sv Lazar ?Sekoj kazuva razlicno...i navistina ne znam veke...... i plus prestojot? Vi blagodoram odnapred...se nadevam ke se vidime vo sreda
da sreda vo 17 c. e vo red.togas ce prodiskutirame za se ostanato.Bolnicata Sv.Lazar e pred mostot Saraj-Dj.Petrov

Fala vi mng ....znaci se gledame vo sreda vo 17:00

Golem pozdrav Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Lana23
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 7
Age : 37
Локација : Montreal,Canada
Поени : 26369
Registration date : 2009-12-12

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty16.12.09 17:46

D-r Lidija Jurukovska напиша:
Lana23 напиша:
Zdravo Dr.Lidija
Pozdrav od Kanada.Jas sum nova na forumov i pred nekoe vreme se preseliv tuka vo Montreal.Momentalno sum 31 nedela bremena i me interesira vaseto mislenje vo vrska so ikanjeto kaj fetusot.Moeto bebe ika min 5 pati vo denot, sekoj den po 10 min.
Ovde vo Kanada ako se e vo red po u.z na 20 nedeli ,ne pravat uste eden.Go proveruvaat srceto so dopler i go merat stomakot i tolku.
Jas sum malku zagrizena vo vrska so cestoto i dolgoto ikanje na bebeto,i bi bila poveke od blagodarna ako mi dadete mislenje.

Blagodaram odnapred.
Mnogu pozdrav,Lana
ikenjeto kako i kaj nas vozrasnite nastanuva kako poledica na drazba na n.frenicus i e sosema normalna pojava vo bremenost.zatoa Lara ne se sekirajte voopsto.pozdrav

Blagodaram za odgovorot.
Imav slusnato deka e normalno megjutoa sakav da cujam od vas isto taka.
Imajte ubav den.
Lana
Вратете се на почетокот Go down
МАЈКА
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 26337
Registration date : 2009-12-17

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty17.12.09 12:21

Почитувана докторке и јас имам едно прашање до Вас.
Со мојот сопруг имавме незаштитен однос и при тоа дојде до повреда на пенисот (главата),потоцно се изгеба од ноктот на мојата рака, но ние продолживме со нашиот однос.
На крај видовме дека е изгребан и дека цело време му течело крв во мене.
Тој имаше болка (печење) извесно време а од мене течеше крв.Болките и крвта престанаа кај сопругот а јас сум многу испласена зошто наредниот ден (понеделник)па се до денес (четврток) јас имам тапи болки во јајниците одвреме навреме не постојано, и незнам дали е од тоа.
Сакам совет Ве молам,редовно правам тестови на секои 6 месеци и последниот е уреден и бесе на 18 Ноември.
Дали ке има некои последици и какви.
Поздрав
Однапред Ви благодарам
Вратете се на почетокот Go down
МАЈКА
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 26337
Registration date : 2009-12-17

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty17.12.09 15:52

Ве молам дало ке може да добијам одговор,долго врме барав на интернет каде да се обратам,ќе ми одговори ли некој дали сеуште одговара докторката на овие пораки?
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty17.12.09 15:55

МАЈКА напиша:
Ве молам дало ке може да добијам одговор,долго врме барав на интернет каде да се обратам,ќе ми одговори ли некој дали сеуште одговара докторката на овие пораки?
da odgovara doktorkata ,no bidi strpliva sigurno ke ti odgovori
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty17.12.09 15:55

Ве молам за трпение. Докторката одговара, но во слободно време. Не е постојано тука, сепак си има редовна работа. Тука дава консултации доброволно.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty17.12.09 22:05

МАЈКА напиша:
Почитувана докторке и јас имам едно прашање до Вас.
Со мојот сопруг имавме незаштитен однос и при тоа дојде до повреда на пенисот (главата),потоцно се изгеба од ноктот на мојата рака, но ние продолживме со нашиот однос.
На крај видовме дека е изгребан и дека цело време му течело крв во мене.
Тој имаше болка (печење) извесно време а од мене течеше крв.Болките и крвта престанаа кај сопругот а јас сум многу испласена зошто наредниот ден (понеделник)па се до денес (четврток) јас имам тапи болки во јајниците одвреме навреме не постојано, и незнам дали е од тоа.
Сакам совет Ве молам,редовно правам тестови на секои 6 месеци и последниот е уреден и бесе на 18 Ноември.
Дали ке има некои последици и какви.
Поздрав
Однапред Ви благодарам
po opisot na nastanot,ne veruvem deka e posledica na odnosot.za vas mir napravete pregled kaj vasiot ginekolog
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty17.12.09 22:07

Emilija напиша:
Ве молам за трпение. Докторката одговара, но во слободно време. Не е постојано тука, сепак си има редовна работа. Тука дава консултации доброволно.
blagodaram za razbiranjeto Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty18.12.09 8:16

Zd.dr.Lide,mislev deka nema da ima potreba i jas da te zamaram ,no eve mi trebas.
Dosega ne sum imala nekoi posebni problemi.Eve posle 10 godini resivme od ovoj mesec da planirame za vtoro detence.Se uste sum vo iscekuvanje seuste ne mi kasni,no sinoka pocustvuvav kako da imam kandida.Ne me cesa,zasega ne mi pravi nekoj golem problem,no moze da pocne.Ne znaev sto smeam da stavam osvem da se podmijam so kamilica.Sakav da si stavam vaginaleta od kantarion,ama se plasam sto ako sum bremena,neznam dali smeam ?Ve molam dadete mi sovet.Inaku redovno pravam kontroli i dobri se rezultatite.Blagodaram
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Jurukovska
ВИП личност
ВИП личност
avatar


Female
Број на мислења : 238
Age : 58
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27082
Registration date : 2009-09-07

Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty18.12.09 20:11

Tifani напиша:
Zd.dr.Lide,mislev deka nema da ima potreba i jas da te zamaram ,no eve mi trebas.
Dosega ne sum imala nekoi posebni problemi.Eve posle 10 godini resivme od ovoj mesec da planirame za vtoro detence.Se uste sum vo iscekuvanje seuste ne mi kasni,no sinoka pocustvuvav kako da imam kandida.Ne me cesa,zasega ne mi pravi nekoj golem problem,no moze da pocne.Ne znaev sto smeam da stavam osvem da se podmijam so kamilica.Sakav da si stavam vaginaleta od kantarion,ama se plasam sto ako sum bremena,neznam dali smeam ?Ve molam dadete mi sovet.Inaku redovno pravam kontroli i dobri se rezultatite.Blagodaram
ajde da pocekame i da vidime dali ce se utvrdi bremenost-sto iskrajno ti go posakuvam, pa potoa ce se raspravame so candidata ako voopsto se pojavi...ce bideme vo kontakt.konsumiraj povece jogurt i opusteno Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стручни совети од областа на Гинекологијата!   Стручни совети од областа на Гинекологијата! - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Стручни совети од областа на Гинекологијата!
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Здравје :: Стручни совети-
Отиди до: