Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Досадни комшии

Go down 
+71
macush
monabombona
mama
Ana.b
Oci
jasmina,mina
Mila87
adi
Tifani
BiljanaM
macana
Lence
Barbie
Mimi22
najmila
danielaval
kika
milena p
soledad
Damjana
makresanska
BILE-ENA
lidija29
Rocka
fibimk
KATIC
winnie the pooh
anetapp
marija*
Labuda
Jasminka
irena bozinoska
D-r Lidija Pazdrijan
MamaMaja
margarita
delfin76
SonjuS*
naivnna
Simona's mom
marina_m
Mama Ane
jasmina i ace
bica
Vesnicka
Lili
Kikic
lakibebe
Sandra_Anja
Zvezdicka
mac@
georgina
veki22
sonjamfk
obicna
monice
sashka26
Freya
Bu_Bi
eva
daniela
Emi
Big Sister
biljanag
BaMbYnA
Goca
lola
mamicka
Juni08_Andrea
rich_bitch1
vecki
STAR *
75 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty17.03.09 23:03

dojdete kaj mene da vidiye kakvi ne komsii imam ke sakate sekoj den na gosti da mi ste pa moze i so kamera da ve snimaat ako mrdnam nekade pred men ke doznaat kaj treba da odam
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28188
Registration date : 2009-02-04

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty17.03.09 23:04

Не одам по комшии ама баш ич.Побрзо би излегла и би свртила еден круг низ чаршија со децата отколку да седам по порти надвор тоа во лето и да гледам кај кого кој оди.Не сум таков тип и не ме интересираат.Ми се случило да ме праша некој да не познавам некоја личност што седела кај мене а јас појма немам кои се тие.А секаде комшиите оговараат поготово ако ви се постари како што е случајот кај нас.Абе една млада невеста нема во уличкава сето стари.
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29125
Registration date : 2008-08-24

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty17.03.09 23:13

a kaj mene kaj dosadni komsii pa uste i pola ulica rodnini na maz mi kako svinski creva breeee sve e zapazeno, a jas kutra od rabota ke se priberam vo 6-7 glavata neznam kaj mi e oni aaaa se vrati od setanje a? ili edna sabota se izlezavav cel den i nekoe vreme me vide tetka mu vo dvor i mi vika pa ti doma si bila, deka ne te vidov rano sabajle niz dvor mislev na rabota si, sto treba so metlata da se fatam kako nea i da metam dvorovi, ma ic bre samo na ignor gi stavam edno dobar den i dosta im e.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty18.03.09 17:41

јас одам само кај една комшивка која е постара од мене 2-3 години и кај никој друг. сите други се стари или деца, со неа си имам муабет. и тоа се гледаме еднаш на 2 недели. а за старките (бабичките)да не ви кажувам.секое утро само гледаат кога одиме на аработа кога се вракаме, кога одиме некаде после работа веднаш излегуваат надвор и прашуваат каде одиме.мора да знаат се. едната ако слушне некаков звук веднаш со трчање излегува. буквално трча , понекогаш мислам дека ке падне. инаку знам дека знаат се за нас како дома да ни живеат. додека немавме ограда во куката (а тоа траеше 3-4 месеци откако се вселивме) многу пати ја начекувавме едната како врти околу кука, ако имаме нешто ново во дворот веднаш доаѓа да го види. еднаш имавме ново цвеќе и мислеше дека сме на работа па дојде да го види - како некој вампир околу куќа, еднаш ни отвораше во ѓубрето да види што има hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi катастрофа
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 16:30

Za sreka imam takvi ama jas sum lek za niv.Samo cisto sluzbeno dobar den i toa e sve.Ne pravam muabeti posebno so starki i casitki ....imam takva edna sto non stop e na prozor i gleda koj pominuva po sokakot....Kutri luge...ne si pulat cadot doma,pa aj ke casitvime!!!
Nekni se vrakav od BT od lekar i pak uste se osmeli da me prasa kaj sum bila!!!!!!Zamislete kakva drskost.....mi se cinese da i se razvikam,ama aj rekov da ne sum losata i samo promumlav (trebase da recam na sex bev pa da zatne usta) i si zaminav....Abe koja e taa da e zanima jas kaj sum bila...mi se cinese neznam so da i storam!!!!Neka si gleda kukata!!!Ne znam kako se osmeluva takvo prasanje....
Vo osnova gledam da gi odbegnuvam takvite dosadivki i casitki od pricina stro ne sakam da mi go rasipuvaat denot!Cesto se pravam deka ne ja primetuvam...pa neka svati samata!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 18:27

aj ke casitvime!!!


Leee kolku sum se smeel na MSN so Lide nekni za ova hihi hihi hihi
Pola saat mi objasnuvase sto znaci zborov hihi hihi hihi



Fibi, tebe ke te zbudali taa komshika, ti se prais ne ja primetuvas, ama taa ti vlegla vo podsvesta, ke pocnes da ja sonuvas, ke ti se pricinuva deka ja gledas navecer kako zirka niz tvojot prozor ..... uuuuuhhh horor film si napraiv hihi
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 18:40

Jas voopsto ne kontaktiram so nikogo od komsiite, za volja na vistinata ne gi ni znam koj se zivee na istata ulica so mene no koga ke vidam zeni sednati pred nasata porta ili pred nekoja dr. porta blisku do nasata samo od kultura ke gi pozdravam i tolku. A za ogovaranje sigurno ogovaraat no nema sto da im se lutime tie se luge bez obavezi i treba da gi svatime deka vo tie 5, 6 pa i poveke casa i toa kako po nekoj ritual sekoj den tie sedat pred necija porta i za toa vreme mora da si naogaat po nesto za zboruvanje, na kraj kraeva ako nekoj resil da trosi vreme na vas- za toa kako ste obleceni, kade odite, sto kupivte, koga se vrativte.......togas znaci vredite mn poveke od niv, neli spomnav tie se tie koj svoeto vreme go trosat na vas...
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 21:06

Aman be Rocka ne znajs so e casitlama?Kako vikate za toa vie?Pazi,ne e isto so ogovaranje ova....poveke od znatizeljnost demek koj pominal,so kogo,so napravil.....znaci ne mora da se napravi muabet so osobata tuku samo da ja vidis,da ja odmeris....demek ete doterana e,znaci nekade bila!!!!Vo toj stos e toa casitlama!.Abe skopskiov mi ojt tesko hihi hihi hihi
Inaku voopste ni bar mi paga na pamet zenata.....malu mi padna glupo sto me porasuva kaj sum bila...i si rekov bas:abe koj faktor si vo zivotov moj pa jas tebe izvestaj da ti podnesam...Nekoi luge ednostavno nemet oset!!!Penzioneri...so ke praet...zirkaj niz prozori....I rekov na majka mi...reci i nekane prasuva mnogu da ne si go dobie !!!! Ko so sum nervnik nisto cudno hihi hihi
Eden imavme takov komsija si go vadese niz prozor dodeka bevme deca.......manijak.....
Tuuuuuuu be Rocka ovaj Ohridov...od manijaci do seriski ubici...do casiti......so sve nema kaj nas hihi
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 21:16

Aman lugje kaj gi gledate komsiite....Leb ne sum skastrena da kasnam ko covek na masa,a kamo li da im pravam muabet na stanarive...Iskreno,ne gi ni poznavam...Nostop nekoi novi faci se setaat niz zgrada...A kako ripna kvadratov vo centar za kirii,pola gi imaat izdadeno na studenti.Vcera vika mm:zeno ko vo studenski dom da ziveeme....Blazesini...Se podmladuvame so komsilukov Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 21:20

lele kolku mrazam koga ke me prasa komsivka kade sum bila i zosto sum bila!!! ili ako dojdi nekoj a ne sme doma ni kazuva deka ne baral ama prasuva i zosto bas toj nekoj, nas da ne bara..... e pa zatoa jas velam samo dobar den, i tolku. pa nekla se cudat kade sum bila. ednas mnogu se brzav za da stasam na dogovoreno mesto , pa komsiive si mislele deka nesto loso se slucuva pa odma na "izvidnica", pred nekoj den sadev cvekinja, pa komsivkata ne se trgna od prozor duri ne razbra sto pravam. ..... i ust mnooooogu mnoooogu slucki...... toa se slucuva samo so 2-3 komsivki. a ostatokot ne gi ni poznavam.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 21:29

fibimk напиша:
Aman be Rocka ne znajs so e casitlama?Kako vikate za toa vie?Pazi,ne e isto so ogovaranje ova....poveke od znatizeljnost demek koj pominal,so kogo,so napravil.....znaci ne mora da se napravi muabet so osobata tuku samo da ja vidis,da ja odmeris....demek ete doterana e,znaci nekade bila!!!!Vo toj stos e toa casitlama!.Abe skopskiov mi ojt tesko hihi hihi hihi

E toa de toa, ne bilo ogovaranje tuku nesto drugo, pola saat se objasnuvavme sto znaciT zborot hihi hihi hihi


Imam i jas edna tava tuka vo zgrada, cel den e na tarasa i .... casitviT.
Sreka sto jas super stojam so kerka i pa mene ne me zakacaT i ogovatraT po zgrada hihi
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28280
Registration date : 2009-02-20

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 21:51

Nie toa go vikame pazac ili inspektor Tanasko(taka jas si gi vikam tie na C hahah neznam da gi kazam ) samo te zapazuva kaj odis kako si oblecena sto pravis hahha,ili radio milevi(tracarki gradski informatori ne maalski tuku gradski a sto e najtragicno dosta mladi stanale takvi) a gi ima dosta hahha..
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 22:31

Labuda напиша:
Nie toa go vikame pazac ili inspektor Tanasko(taka jas si gi vikam tie na C hahah neznam da gi kazam ) samo te zapazuva kaj odis kako si oblecena sto pravis hahha,ili radio milevi(tracarki gradski informatori ne maalski tuku gradski a sto e najtragicno dosta mladi stanale takvi) a gi ima dosta hahha..

Lele labuda srce si....me nasmea hihi hihi hihi radio Mileva i kaj nas se vika.....i vazi za onaa sto ke razglesi niz cel grad......ama inspektor Tanasko hahahaha hahahaha hahahaha eee jas ke go primenam vo gradov!!!
Вратете се на почетокот Go down
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28280
Registration date : 2009-02-20

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 22:41

Pa taka e inspektor Tanasko mie prvata komsika koga i da me vide mi vikase kade zenska kaj odis kaj bese so kogo bese,ednas i rekov bev na meckata u zoloska da i gi prebrojam vlaknata na dundata,da mi prostite na izraz...Posle ke vidi sum kupila nesto novo odma primetuva majka mi doma moze nema da primeti ona odma,a imas nova bluza,jas stalno i vikav aj pozna deka ja pozajmiv od Mare od kerka i hahha se zezam so da praam,takva sum si po priroda...A onaa radio mileva ja bram stalno na skajp da bidam u tek so vremeto iako sum daleku znamsto se desava po skopje..I bez tie komsii nemozeme
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty14.04.09 23:48

Ooooooooo,vie ja nemate mojata Dance!Horor!Kruzam po druga ulicka samo da ne me naceka.Kraj!Abe od doma kaj nejze znae koj mi e na gosti!Ludnica,segde ja ima se znae.I sto e najloso vo eden zdiv zboruva i samo zboruva.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty07.05.09 15:14

E luge a jas sto si imam maka kaj mojte vo zgrada se jadese nekako ama ovde sega vo kuka komsiite do nas sto se tuka nemam nisto loso sekoj si go gleda svojot dvor i ne go interesira nadvor od nego.Ama na muka mi e edna komsivka sto e moj vrsnik i sto sum i kuma t.e.maz mi i maz i se drugari pa nie im bevme kumovi luge po cel den deteto vo race i od kuka vo kuka koj rekol koj presekol koj prdnal ona se posral a be sto da vi kazam samo aka po ulica od dvor u dvor nema derman a sto e najtragicno ti vleze li doma korenja pusta ej nema aber da si odi a ogovara epten nema sansi nesto pred nea da kazes podobro tri pati razmisli pred da kazes.A mukata e sto sepak sme kumovi dete sme im krstele pa nebiva da ja odbegnuvam mnogu ama odokolu i kazuvam izvini umorna sum od rabota i ona ke vleze aj 5 min. i si odam i normalno tie 5 min.stanuvaat 5 saati i taka.................................
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty07.05.09 17:04

lele kolku mrazam takvi bezobzirni lugje
sto ti se nametnuvaat
vo posledno vreme mnogu mi smeta koga nekoj taka nenajaven ke mi se pojavi na vrata , ama stvarno pa duri i da se raboti za majka mi
neznam zosto takva sum stanala , ednostavno sakam da se odmoram i nekako ne sakam druzbi mnogu , mnogu
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty07.05.09 17:25

Jas ziveev pod kirija vo edna zgrada so mnogu babi Smile a gazdite ziveeja na 50m od zgradata vo kuka. Koga ke pominea za kirija ili za nesto drugo, ke sednevme da zborime i zenata stalno se smeese, vikase: se' znam. babite vi vodat smetka za se', ic da ne se sekirate vie Smile Znam i koga ste pazarele i koga ste setale i koga ste imale gosti ... abe se' Smile Ama zatoa na sigurno bevme, nemase sansa nekoj nesto da ukrade. Posle se preselivme vo nova zgrada, 5 stana vseleni dali bea i odma ne opljackaa Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty09.05.09 2:48

ne znam dali postoi nekoja pogolema ozboruvacka i radoznala od edna moja komsivka.toa e uzas be.ne si gleda doma kako i e a za drugi kazuva.abe uzas.ponastrana od takvi Досадни комшии - Page 4 557124 Досадни комшии - Page 4 981783 :sae: Досадни комшии - Page 4 89863 Досадни комшии - Page 4 511770 Досадни комшии - Page 4 166510
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28834
Registration date : 2008-09-19

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty09.05.09 9:45

jas slabo se druzam so komsiite.Pa i ne se vrtkam mnogu doma .od ponedelnik do petok na rabota,a sabota sto poprvo,pa zatoa valjda.a i ne sum "pomalarka' taka vikame vo kumanovo za zenite sto se stalno kaj komsiite i se znaat,mislam nemam nisto protiv niv,tuku kazav za da go pojasnam zborot.
Вратете се на почетокот Go down
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27610
Registration date : 2009-05-07

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty09.05.09 13:08

jas vo oh imav super komsii i mnogu mi falat site si ja gledaa "svojata rabota" i dobronamerno casituvaa vo slucaj nekoj da ne propustil nesto navreme da go izvestat ama sepak bea ok . A vo bitola katadtrofa se stari i dosadni eden muabet nema so koj da skrsis
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28414
Registration date : 2008-11-21

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty10.06.09 0:36

не само комшии туку цел град е претворен во радио милева (
еве една случка пред некој ден (уствари секој ден е исто)комшиии од спротива цел ден се надвор како тоа газовите не ѓи болат од седење и устите од оговарање кој ќе помини за сите имат коментар не друго работат во обравовна институција а башка ќерка на факс и таа е поголема оговарачка ќе ти дојди дома ќе праи муабет со тебе потоа ќе оди во други комшии па тебе ќе те оговарасрамота што да се прави балкан
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty10.06.09 0:42

mene samo edno cudno mi e,kako moze site u naselba da me znaat a jas da ne poznavam nitu edna!Abe tracarki na veliko.Znaat koj koga se vraka doma,koga mu dosle gosti pa koga sum gi ispratila.Znaat so sto kola sum se vrakala,pa dali istiot me vraka,nedaj boze bratuced mi da me vraka,gotovo tragedija,cel film :)Aj za postarite ne mi smeta,tie babickite,gi razbiram nemaat popametna rabota ama luge bre,zeni obrazovani da se zanimavaat so tug zivot e toa nemozam da go razberam.Im se cudam kako uspevaat da si ja gledaat em svojata rabota em rabotata na drugite >Alal da im e,im zaviduvam zosto se uspesni u toa Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty10.06.09 13:49

haha najmila a mislis na tie takvite srabotena e nivnata rabota pa ke gledaat koj sto pravi ne bre srcko tie takvite samo tugo gajle berat
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty10.06.09 15:34

Abe luge sekade ima takvi zapisnicari i ke ima nema spas od niv.Jas imam komsika takva abe od doma ako vidi deka nekoj pominuva trcankata na ulica da isprasa se po red.Se zezame ja vikame carina nema sansi nekoj da i promakne vo sekoe vreme mi se cini deka prati koj sto pravi koj ima gosti duri se cudam kako ne i e deosadno ama nekoi luge samo za toa ziveat
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Досадни комшии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Досадни комшии
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: