Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Досадни комшии

Go down 
+71
macush
monabombona
mama
Ana.b
Oci
jasmina,mina
Mila87
adi
Tifani
BiljanaM
macana
Lence
Barbie
Mimi22
najmila
danielaval
kika
milena p
soledad
Damjana
makresanska
BILE-ENA
lidija29
Rocka
fibimk
KATIC
winnie the pooh
anetapp
marija*
Labuda
Jasminka
irena bozinoska
D-r Lidija Pazdrijan
MamaMaja
margarita
delfin76
SonjuS*
naivnna
Simona's mom
marina_m
Mama Ane
jasmina i ace
bica
Vesnicka
Lili
Kikic
lakibebe
Sandra_Anja
Zvezdicka
mac@
georgina
veki22
sonjamfk
obicna
monice
sashka26
Freya
Bu_Bi
eva
daniela
Emi
Big Sister
biljanag
BaMbYnA
Goca
lola
mamicka
Juni08_Andrea
rich_bitch1
vecki
STAR *
75 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Bu_Bi
Почетник
Почетник
Bu_Bi


Female
Број на мислења : 91
Age : 41
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 29141
Registration date : 2008-06-03

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty14.06.08 21:53

Dodeka bev kaj moite abe me nerviraa site komsii kako mozea da se pogodat isti "portarki" po cel den samo na ulica stanuvaat i odma na porta duri nekoi za grevota nemaa vreme da si gi slecat pizamite da ne propustat nesto.Abe sram da ti e da pominis pokraj niv komentar odma ke slusnis vamu sga mirna mi e glavata ziveeme vo "slepo ulice" malku kuki sme i site si ja brkaat rabotata ne se kako prethodnite ...
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty14.06.08 22:08

Jas dodeka bev kaj moite imav super komsii i mnoug se druzevme, ama zatoa sega nema nieden saglam, se specijalec do specijalec.Smile
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty16.06.08 0:47

haahahah tvoite komsii dan se od golemoto dobroutro Smile kajsvekrvami komsiite vo 12 , 1 saat idea na blago sum se cudela ama ete Smile na niv im bese normalno Smile
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty19.07.08 18:32

jas kaj moite sum nemala dosadni komsii od pricina sto moite i okruzuvanjeto okolu nas odi na rabota i nemaat vreme za pojdi dojdi,koga posedivme kaj svekrva mi 2-3 meseci toa so komsiite me vadese od takt,a sega isto taka nema dosadni komsii,ovde se pomladi okolu nas i kasno se pribiraat navecer....a i ne gi znam site(iako 3 god sme ovde kaj sto sme)
Вратете се на почетокот Go down
monice
Прваче
Прваче
monice


Female
Број на мислења : 207
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени : 28872
Registration date : 2008-07-28

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty01.08.08 22:56

nie imame edna komsika vo vlezov i ja viakme dzandarkata, za site se znae i koj koga dosol i kojkoga legnal i taka nataka ... mnogu e dosadna i me nervira, koga ke dojde nekoj gostin kaj mene prva e na vrata da vidi koje neznam do koga k e ja trpan ali sledniot pat ke ja izbrkam:)
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty01.08.08 23:00

hehe monice vo sekoja zgrada mora da ima po edna takva "dzandarka" sto ja interesira za site stanari.I dodeka ziveev kaj moite imase edna takva i sega kaj sto ziveam ima takva.Ama jas ic ne se zamaram so takvi.
Вратете се на почетокот Go down
monice
Прваче
Прваче
monice


Female
Број на мислења : 207
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени : 28872
Registration date : 2008-07-28

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty01.08.08 23:07

lele freya mi ide da ja utepam ama epten i e prijatelka na svekrvami !!!

mozes da zamislis vo koja kasa ke vlezam.
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty01.08.08 23:18

hahaha Monice ama me nasmea, mozam da zamislam kako ti e koga ke ja vidis na vrata ama oti na primer ne probas da ja stavis na ignor? Ne i pravi muabet ednostavno ignoriraj ja i kraj na prikaznata.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty02.08.08 4:25

Jas do pred eden mesec imav edni cudni komsii, od pocetok fini i muabet na kraj ispadna ne im se svigjalo ic u stanot... A sea se preseli edna majka (bez maz) so edno malo devojce na 7 meseci i super se. Ona e od Vojvodina i deteto i e od Crnogorec pa i majkai blisku zivee do nasite stanovi. Bebceto e super, si mrda nozinjata ko ke rokneme YU muzika. Komsikata veli go ima u genite. Smile)) Abe super komsivka si imam.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty20.08.08 14:26

dodeka ziveev kaj moite nemavme problemi so komsiite bidejki ziveeme vo kula. no koga se omaziv sto da vi kazam uzas.karsi nas ima majstor za koli koj znae celo leto do 3 casot nasabajle da cuka na niv. do nego ima komsivka koja se znae za cela ulica sto se slucilo, a pak karsi nejze ima edna sto cel den sedi na tarasa i gleda sto se slucuva. nedaj boze nesto da si kupil odma a komsii ste se podnovile, a jas im vikam ajde ke castime . ne deka za castenjeto tuku da doznaat nesto poveke. edna pak mi vika a ste kupile dukana, jas kako do mars padnata i vikam prvpat slusam deka sme kupile, daj boze da imame a i vie isto.ostaj se nikakva privatnost da se nema. a tek pa zimno vreme so snegot posebna pikazna, sekoj go frla kaj komsijata taka da eden komsija ostana ztrupan celo zimo. zamislete si mu pukna film i se odseli ne mozese da izdrzi od komsivkata, a sega pak dojdoa edni sto cuvaat kucinja i mozete da si zamislite tek sega kao e.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty21.08.08 0:50

kaj moite imav komsika sto sve znaese ali ovde pak kaj sto ziveeme so maz mi sproti nasata zgrada ima eden ludak sto glea mojata vo negovata po cela den ja slusa kucinja me laat ke me raskinat neznam od koj e pesnava ama hit mu e a ako nema pesna drzi mitinzi za nikola gruevski,za branko nemate pretstava kolku se deri i site go slusaat a nikoj nema hrabrost da mu reci nesto
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28830
Registration date : 2008-08-02

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty12.09.08 22:52

Леле значи досадни комшии има секаде. Јас мислев моите се најдосадни. а бре дрвата што ги купуваат за огрев не си ги цепат како сите нормални луѓе сите наеднаш, и секој божји ден цепе во 5 наутро или во 11 навечер. Тоа што некој треба да спие за да оди на работа тоа не е важно.
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty24.09.08 11:31

ee za ovaa tema imam da vi kazuvam mnogu ama ke bidam kratka.imam edni 2 komsivki ne se dosadni vo smisla da mi dosaduvaat mene tuku se dosadni vo toa sto se znaat(demek) sirat dezinformacii za site,se sakaat da doznaat,duri i naslusuvaat zamislete ccccc....
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty24.09.08 12:57

:hihi:vcera mene mi se javuva na rabota komsivkata i mi vika dobi li pokana za svadba od komsivkata (druga sto ke pravi svadba) jas i vikam ne. pa neli ke ne kanese i gi redi site tie sto demek trebalo da ne pokani. jas i vikam nejzino pravo kogo saka toj ke pokani. ama kako vika kiradzijata moj go pokanila, a mene ne .ah tie komsii.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty24.09.08 13:33

Koga ziveev so mojte vo skopje na 6 kat ziveese edna baba bugarka. Epten zandarka bese. Nisto ne i begase od oko. Karsi nea ziveese moj najdobar drugar ( nemav vo zgradata devojcinja ispadna najdobar drugar masko da mi bide:) ) KJoga se vrativ od USA bas epten ni trgna druzbata i leto bese i stalno bevme eden kaj drug. A babata stano u stopa ne prati i edna vecer sedime ja i Ivan kaj nego i gledame nekoj film sami onaka ladime dusa na erkondisn i u eden moment nekoj otvara vrata od stanot vlaga u dnevna i so da vidime .. babata!!! Ni zvoni ni cuka ni butur faka.... so kutlaca u raka onaka naostrena stoi na vrata i vika " aaa ete ve fativ kucinja kaj ljubuvate! Sea ke te kazam Vesna na maka ti!

Ja i Ivan se poglednavme i nemozevme da veruvame sto ni se slucilo! Se umrevme od smeenje a babata si se svrit i pravo kaj mojte dole da im kaze deka me tila so Ivan... kako gledame film!!!!
'
E taa slucka nema nikad da ja zaboravam Smile - Od komsii taa mi vaka najinteresna slucka. Inace u skopje so komsiite nikad problemi ne sme imale nikoj nikogo ne ferma i ne mu se mesa u stipki Smile

Ovde koa se doselivme u noviot stan doznavme deka nad nas ziveat albanci od Bitola i so niv super si se imame i si se pazime. Si se pomagame i si go imame muabetot ako se postari luge.
Imam od ednata strana edni nenormalni germanci, bracen par od po 25 godini koi idat da spijat u 9 i stalno nesto mrcat ama ic ne gi reckam Smile
Komsiite se zlato i najgolemo zlo koj kako ke natrca.
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty25.09.08 17:03

haha abe sekakvi ima eve vi kazuvam za moite komsii nonstop se na prozor i se fajkaat na radar,i za sekogo se znaat,duri i gi polemiziraat tugite problemi na pr kaj nasol komsijata pari za drva da si kupi i dali tatko mi ke mu pomagal za da gi iseci hahahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty25.09.08 17:07

Komsiite ne mozes da gi biras, ako ne mozes da gi promenis, prifati gi ili ignoriraj gi. Taka mi e polesno, namesto da se nerviram:)
Вратете се на почетокот Go down
lakibebe
Прваче
Прваче
lakibebe


Female
Број на мислења : 118
Age : 50
Локација : Skopje
Поени : 28958
Registration date : 2008-07-16

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty25.09.08 17:12

Ние од помладите во кошии немаме мака,сите се пријатни,си одат на работа и немаат многу време за глупости.
Ама свекрва ми кога ке се фати со комшиката до нас и таа стара,летото по 3-4 саата надвор дур не ги поминат цела населба,кој се зел кој се оставил,не влагаа дома. hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty25.09.08 17:16

pa Lakibebe, od druga strana toa ti odelo vo prilog, poveke vreme sami da si bidete:) (ako ste vo zaednica)
Вратете се на почетокот Go down
lakibebe
Прваче
Прваче
lakibebe


Female
Број на мислења : 118
Age : 50
Локација : Skopje
Поени : 28958
Registration date : 2008-07-16

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty25.09.08 19:58

Па не може да се каже баш заедница,еден двор,а 2 куќи,посебно.
Ама ме вади од такт тоа што,син ми плаче и ја моли да го прошета малку,а таа го откачува за да не пропушти некој трач.Трагедија. :bla bla: :glup:
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty25.09.08 20:01

Jas i ti od edna vo druga krajnost. Mojata pak, ne moze da se oddeli, mene toa mnogu me nervira:)
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty30.09.08 23:36

nie ziveeme vo zgrada od 63 stana toa e celo selo.Komsii kolku sakas .Nadvor koga gi setame decata site si kontaktirame si muabetime ama po doma si ideme samo so taa karsi mene.Zamislete od 63 stana 30 se mladi majki sekoja da vi dojde na kafe kaj mene doma ke bide kafic a jas kelnerica
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty02.10.08 3:36

Jas nad mene imam dosadna komsika... Me tera na rati da spijam... Non stop u niedno vreme roka sto momentalno ima na tv. 10 meseci ja trpam i u nedelata mi dojde preku glaa. Od ko se preselivme samo da zapisuvam koga pusta muzika i da i prajkat opomeni doma. Dosea 2 gi ima. Pa kraj u nedelata i viknav Sekuritas i sea za toa ke si plati kazna 200 evra. Utroto pak pusti glasno ama mnogu cekanje imase na tel i iskluci pred da gi dobijam. Zaedno so nejzina komsika gora i mojata komsika dole kaj mene ja prijavivme u milicija. Ne da se pravi nesto tamu ama da ima kaj niv zavedeno ovoj problem za ako bide nekad poloso. Prvo kaj mene vleze sekuritas da slusni kako glasno e, pa se kaci da i zvoni, zvoni, zvoni, ne otvara. Cuka cuka ne otvara. Krajno moral da i sveti so lamba u spalna. I sto da slusnis ko ke otvori, betar od glas u diskoteka. U toa vreme sproti imase zena nadvor i isto deka ova nad mene se praj "nastinata sum i zatnati mi se usite" na sekuritas. Ima 600 evra za kirija a nema 15 evra za na doktor da si leci taa "nastinka" sto i trae 10 meseci dosea. Isto ova zenata i vika od kaj nea "namali". Na kraj moral da i pisi na livce da namali, kao mislela deka dosol da i popraj tv, a kjora ne gleda "sekuritas" na kapce i t-shirt. Znaese nego da go procita a upomenite od gazdite ne. Noke isto ide se seta i so rullatorot ide sama si zbori. Ovoj od sekuritas rece deka ja ima videno noke da se setka po ulicite. Jasno kako den vika. Pssssssssssss. Zivotinja! Neznam kako da ja narecam vejke.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty02.10.08 8:16

мене ме нервира една т.Б......!!!!!!
кога ќе ме сретне само памет продава, вака требало, ние младите леви сме биле, не требало на лекар одма да го носам детето туку со свинска маст да ја мачкам, лелееее ама не ме нервира само мене, кога ќе ја видам гледам само кај да се скријам, да не ме масира
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty02.10.08 8:23

Jas pak tuka nemam nekoi problematicni komsii!Ama porano kaj mama dodeka sedeev,imase edna so zivee odma do nivniot stan,lele lugeeeeeeeeeee UDAAAAAAVVVVVVV!!!!!!!Se sakase da vidi da cue ,a i so e najtragicno,se zamarase so magii i sl raboti!Se nejze nekoj nesto i prai,nekoj i istura(kako da site se zamaraat so nea!)
Sega tuka si ziveam so edna komsika,si pieme po edno dve kafinja dnevno ili cajce..!I tolku,ne se optovaruvame so rekla kazala ,a i da sakame nemame so kogo da se zamarame,site drugi se stari babi!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Досадни комшии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Досадни комшии
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: