Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Досадни комшии

Go down 
+71
macush
monabombona
mama
Ana.b
Oci
jasmina,mina
Mila87
adi
Tifani
BiljanaM
macana
Lence
Barbie
Mimi22
najmila
danielaval
kika
milena p
soledad
Damjana
makresanska
BILE-ENA
lidija29
Rocka
fibimk
KATIC
winnie the pooh
anetapp
marija*
Labuda
Jasminka
irena bozinoska
D-r Lidija Pazdrijan
MamaMaja
margarita
delfin76
SonjuS*
naivnna
Simona's mom
marina_m
Mama Ane
jasmina i ace
bica
Vesnicka
Lili
Kikic
lakibebe
Sandra_Anja
Zvezdicka
mac@
georgina
veki22
sonjamfk
obicna
monice
sashka26
Freya
Bu_Bi
eva
daniela
Emi
Big Sister
biljanag
BaMbYnA
Goca
lola
mamicka
Juni08_Andrea
rich_bitch1
vecki
STAR *
75 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Досадни комшии   Досадни комшии Empty07.05.08 14:16

Имате ли случај кај вас со досадни комшии??

Ние имаме една баш карши нас абе живците ни ги кине, на дел од патот реди камења као наводно кога проаѓале со коли да не го рушеле зидот од полското веце, пред нејзината порта која е карши нашата гаража ставила уште камења поголеми и + ги бетонира за да не и проаѓаат блиску до куќата со коли а од нашата гаража кога ја вадиме колата ни сметаат. Сега со бекатонот што го редиме за гости кога ќе доаѓаат да паркираат внатре кај нас у двор и да не сметаат на улица и маж ми си работи приватно коли по дома, обично у гаража ама ако има некоја поголема кола, џип ќе работи во двор, и ја замоливме тие камења да ги тргне , 2 а 1 нека и остане , не бре не сака ни да слушне , се испокара со маж ми.
Башка сто е досадна кога доаѓам од работа обавезно е у двор и ме зазборува со глупости а јас едвај чекам дома да се пикнам , син ми да го видам, се сака да знае, удав жив, ако ова со камењава не го решиме ќе и ја исчупам косата Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty07.05.08 14:39

za komsii ic da ne zboruvam imam komsika cel den sto na prozor i za site znae koj koga izlegol koga dosol dali imale gosti koj bil sto bil nisto ne i bega.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty07.05.08 14:45

Е и оваа нашава е од тој калибар, ама ти не знаеш колку е тесна улицата и нашата куќа со нејзината уште фали да се бацат.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty07.05.08 14:48

bogami i ima edna takva dosadna kaj nas.nema den da ne stoi na ulica,i samo sto ke zaminam pokraj nea pocnuva so komentari.osobeno koga idam od prodavnica,ke pogledne sto imam vo keseto kupeno i ke pocne:aaaa komsivke bese po spagetiiiiiii?neeee be velam samo taka ti se cini.ama nekogas i jas znam da zezam,i i lepam korpi.ko da ne nemat be doma rab vo kujna ili nesto dr.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty07.05.08 15:32

e fala na gospod ovde to go nema.so komsiite nitu se gledame nitu se poznavame.a vo makedonija gi imavme kolku sto sakas.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty08.05.08 12:57

Ние живееме во една тесна уличка и куќи што се лепенки. Замислете една комшивка што ни е од едната страна цела зима не пукна со трупање на дрва и тоа ко за инат трупа баш во време кога го заспивам Дамјан и тој душава само прашува што е мамо ова. Другиот е многу музикален па пушта гласна музика и тоа ромска.....ма неможам повеќе да пишувам се нервирам
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty08.05.08 13:35

И ние имаме едни...не се толку досадни, колку што се радознали. Ќе пукнат од мака ако случајно не видат кој гостин ти дошол вчера. И знаат се, за цело маало, за секоја фамилија посебно. По цел ден висат обесени на нивната врата од оградата и фаќаат сеир (и жената и мажот). Многу ми се смешни...
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty08.05.08 13:55

I nie imame edni dosadni komsii,da ne preteruvam si ja gledaat tie svojata rabota nese mnogu po ozboruvanjeto, iako nivnoto mislenje e najpravilno, no MNOGU se bucni abre vo se sto bravat.Za cepenjeto drva i da ne zboruvame,drvata gi cuvaat vo garazata koja e epten blisku do nasava soba pa isto kako v soba da mi cepat i toa nekade kaj 6 nautro i posle 10 navecer,uzas....ako isprakaat gosti kako za Avstralija da gi isprakaat,cao,cao,cao.....i po 100 pat cao na cel glas.....ete toa e mojata zamerka inace vo globala nemame curuk komsilak .
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty08.05.08 15:14

lele zenski jas dodeka zivee kaj moite kakov sram sme trpele zaradi edna komsivka,posto togas ziveevme vo stan,i taa ziveese nad nas...i se slucuvase maz i da zamine nokna smena a ona da si go dovede svalerot kaj osum-devet navecer,abe sto se ne pravea bolje da ne znaete.pa ako e intimna so nego ne mora site nie da slusame.kolku pati taka ke dojdea gosti i ke nastane tisina i oni bas u toj moment ke pocnat da ofkaat (se izvinuvam na izrazot),ziva sramota pred lugjeto sto dosle na gosti.pa nema smisla,mi idelo i policija da im viknam.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty09.05.08 7:12

jas ko bev vo mk pred svadbata imav interesni nastani
imase edna so pantofli od doma doagase kaj nas uste od rano od sabajle da sme kupile leb ko da nema leb posle 9 i ke tropa a bese zima sneg do kolena pa toa parnoto uste poveke uspiva i eve gi ovie na vrata I TOA NE EDNA KOMSIVKA cela ceta ko reci u vojska se na rano budenje Smile i deka sme do liftot odma i sekoj pred da se kaci vo lift prov kaj nas tropa za da vidi dali ima gosti za da pivne i toj po edno kafe ili so pletivo ke dojdat pa mi zaspivaat Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty25.05.08 9:26

eh mislev kako moite komsii nema nigde ama se lazam segde imalo po nekoj sto znae sve za site nekoja sto cepe drva vo 6 sabajle nekoja sto ke vi dojde ke se zazbori i ke se zaboravi
ama nezamenliva e petkana
uste devojce bev i sekoe sabajle vo 6 bese kaj nas
tatko mi se sprema za na rabota brat mi isto ja za vo skolo
taa ke si dojdese majka mi ke i napravese kafe taa sama ke si zeme jabolka koi sekogas gi imavme na masa ke si sedne do radijator iiiiiiiiudav ziv
izreka i bese: e da si stoplam stari koski!
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty26.05.08 0:10

nie imavme edna baba stara moma ne bese mazena se vikase lena ama lena bese ko cajkan koe dete e nadvor igra ( a imavme pred zdrada fontana ) a se prskame i eve ti ja ke vika po tatko mi ili po baba mi i ke ne priberea doma .
E ko porasnavme i nie se iselivme i ko napolniv 16 god se zapoznav so togasniot decko sega sto m ie soprug on deka od te i ke me zemese i ke me vratese pred zgrada ama baba lena sedela na pengere da vidi kaj sum idela i taka 1 2 nedeli zema baba mi vika aj reci mu na dragan da te ostava pozadi zgrada zasto pa vika lena karsija sedi i vika stonjo mori dali znaes sonja ti ide so siptar ( bile te tablickite pa siptar bil ) ooo boze pa taa sto i udrelo vo pamet Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty26.05.08 9:52

Е и мојава комшика као од ѓаволот пратена животот да ни го загорчи , сега почна и на мајсторите да им вика зашто работеле кај нас, да си оделе дека ние не сме биле нормални. Бог да чува , човек од неа мира нема, не знае и што со себе да напрај од мука, те фонтана пушта у двор , те ги пали сите светла по двор што ги има, како шлакната, божем инает нас ни тера , ама ќе ја видам сметки кога ќе и стигнат и кога ќе и се крене притисокот вештерка една.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty26.05.08 14:11

за среќа откако се омажив немам проблем со здодевни комшии. куќите така се распоредени што никој никому не ѕирка во двор. а плус тоа ние сме на самата улица, другите позади нас. со комшиите не се гледам ама воопшто. ако се сретнеме некад случајно, што е многу ретко. дури некои не ги ни познавам.
а има една млада(помлада од мене) и жена е на колега на мм. леле луѓе не сте виделе таква радознала и проста жена. млада е наместо да се посвети на поубави работи, таа знае за сите комшии што кој и како. после мене се омажи. т.е дојде во комшилук, а сите ги знае. ако ме сретне кога идам во продавница - удав жив. а врв на све е нејзиното дерење по децата - како да и ја дери кожата некој.
е кај моите е друга приказна. таму висат по тераси и прозори да следат будно што се случува, оговараат и тн. си ги викаме со сестра ми „Унпрофорки„.
ние кога си одиме од кај моите - едната од карши стои на тераса, а другата го подотвара прозорот од светларникот и ѕирка да види и чуе што зборуваме. а не знае дека иако и е изгаснато светлото во светларникот, се забележува нејзината сенка на прозорот.
еднаш ја сецнав - ја видов што прави и ја поздравив гласно “Како си тетка....„ само се шмугна внатре. hihi
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty26.05.08 21:22

Јас кај моите имав досади живи, како Ане што вели, се знаат, дури кога се омажив ја прашувала една комшика мајка ми,......да не е трудно девојчето што ќе се мажи.........бреееееее
Кога одиме на гости, сите се по улица, па додека се истовараме од кола сите зјапаат во нас.

Овде сите комшии се одлични, муабет си правам со сите додека се шетаме со Милена, воопшто не се нападни.
Е ми смета еден Чичко...... кој работи со железо па од 08 па о 20 струже на улица, бучен е ама се навикнавме
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty26.05.08 23:20

како што кажа еми кај нас комшиите се супер, малку тие до мене се дивјаци -со никој не разговараат имаат 5год. дете не го пуштаат на улица. инаку по комшии не одам со една комшика , со еми и сестрам си се дружам.си го имаме муабетот и се шеткаме по улица.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty01.06.08 21:12

И јас не одам по комшии, немам време. Wink
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty04.06.08 8:59

jas ne ni znam koj mi se komsii samo hi i bye Smile a ima penzionerite makedoncite se sobiraat pred shopping centrite i pravat muabeti Smile xixix opravaat politika Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty04.06.08 9:04

И таму ли имаат пензионерите иста шема како кај нас хихихихи

Јас сум опкружена се со стари комшии, буквално во цела улица нема еден што може да си прајме иди ми дојди ми, ама затоа пак во истото маало имам 6-7 пријателки од 22 год- 35 год со кои можам да си пијуцкам кафе, за секој ден во неделата по една Smile
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty05.06.08 1:49

da ne ti opravam za penzionerite moze gi imase na tv za demsotraciite za mak ova ona abe uste od 4 sabajle otisle pa gi slusas ova ljubco ova gligorov ova neznam koj pa vikaat nie od ovde makedonija ja branie bistrime politika Smile haahahahah a znaat i preku ograda da se derat ne vikaat tuku se derat ( kaj sto ziveeme kaj majka mi naslebata 90% se makedonci taka da najnorlano ko vo mk da si Smile ...pa toa ajvarite ko ke se pravat isto ko vo mk Smile
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29162
Registration date : 2008-05-30

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty05.06.08 23:47

BaMbnA , pozdravi gi penzionerite barem ja spomenuvaat Makedonija i toa e uspeh, no ima nasi iselenici pr. mojata tetka sto se prestavuva seuste kako Yugoslovenka i vrska nema deka imame problem so imeto.Golem pozdrav do site Makedonci kade i da se!
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty06.06.08 1:20

nie ovde egejcite si imaame problem se prestavuvaat kako grci mi ide da im ja tupnam taa glavata od zid i koga se prestavuvaat se prestavuvaat ko grci i grcki pravat muabet megu sebe togas mislam kosata mi paga od nervoza grrrr i koga se pravi popis se pisuvaat grci :( mi se place i koga ke mi recat grcka e makedonija odma se palam ko da mi rekle nesto za majka mi ......... :krsi:
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29162
Registration date : 2008-05-30

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty06.06.08 9:12

Za zalenje se,ke se potcenuvaat ,od pameten i ubav narod ,ke se prestavuvaat vo nesto sprotivno...ajde ke se vozdrzam,samo neznam sto vidoa vo gr!?
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty06.06.08 16:54

bambyna kaj vas se pravat grci(cigani) a kaj nas se pravat srbi.ovde kaj nas ima mnogu od tetovo potocno vratnica beloista i neznam se koj sela i tie se kazuvaat kako srbi.nekoi ima i sto si gi zamenale preziminjata.nemam protiv srbite mojot e srbin ali se cudam kako ovie se srbi a ne znat srpski.i jas se nerviram koga nekoj ke mi rece srbin e od makedonija a znam deka ne e.dvajca braka edniot se kazva makedonec a drugiot smenal prezime i se kazva srbin.dosle ovde uste ko bila jugoslavija i nikogas ne se vrtatile nazad pa toa go zapamtile kako bilo togas.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty07.06.08 2:28

oh lelele i tamu imale od tie zelenite abe tetovcanka sum po poteklo ama moive ne se kazale srbi nitu mislat za toa a tie zigleda otisle na vremeto so magarinjata pa i samite neznaat za makedonija i sto vikas ne oti dosle nazad nitu pak ke dojdat ostaj gi za sramota sme a barame ime :( poveketo sme nie krivi samite si go barame so borince :(
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Досадни комшии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадни комшии   Досадни комшии Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Досадни комшии
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: