Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали си ги сакате децате подеднакво?

Go down 
+38
mina32
mamaAnita
m.b.jovanova
Kinky
sonjamfk
josifana
D-r Lidija Pazdrijan
Misticia
MamaMaja
nata
Emilija
mamalina
Kikic
delfin76
Kat
Mama Vase
Vesna Blazevska
Evdoksija Kolevska
Dara
kara
jasmina,mina
Mama Ane
Sandra
mirecv
emilija nestorova
Dragana
Nine
Zvezdicka
Maja
Betka
Vale74
eva31
makresanska
vecki
biljanag
ZeleniCka
pepa
lela
42 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали си ги сакате децате подеднакво?   Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 Empty16.12.09 17:19

Nikogas ne ne delele mene i brat mi,a sigurno ako imam 2 deca i jas nema da gi delam vo nikoj slucaj.Ne mi znaci nisto dali se maski ili zenski deca,vazno e deka se moi ceda
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27174
Registration date : 2009-09-25

Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали си ги сакате децате подеднакво?   Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 Empty16.12.09 17:46

Секој родител ги сака своите деца со еднаков интензитет,но начинот на кој ја искажува таа љубов е различен во зависност од потребата и карактерот на детето.И тогаш кога многу луѓе од страна гледајќи ќе кажат дека родителот на пример едното дете повеќе го сака или повеќе му помага тоа најчесто е така затоа што родителите не му помагаат повеќе на едното дете дека повеќе го сакаат туку дека мислат дека баш на тоа дете ете му треба повеќе помош затоа што е помалку интелегентно,понеснаодливо ,помрзливо,со помала самодоверба ,поболникаво.Затоа неверувам дека родителите ги делат децата туку верувам во тоа дека родителот е Должен да ги научи децата да не си љубоморат меѓу себе да си помагаат и да се сакаат.Љубовта не се става на кантар

Има и исклучоци,но навистина тие се ретки,не е баш тоа толку често колку што обично знаеме да искоментираме
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29160
Registration date : 2008-10-02

Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали си ги сакате децате подеднакво?   Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 Empty16.12.09 19:20

Gi sakam isto,nemozam da zamislam ednoto da go sakam poveke od drugoto.Ednostavno tie se del od mene ,bez koj nemozam da si go zamislam zivotot.
Stalno koga ja zemam malava da ja nadojam ,Mila doaga i mi veli:mamo sakaj me i mene,na sto jas i odgovaram deka najvise na cel svet ja sakam (a normalno deka i malovo go sakam ,ali toa ne razbira)i po nekoe vreme mi veli ,i mene i mihaela sakaj ne isto.........srcinja moi Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 610361
Вратете се на почетокот Go down
pacuvce
Почетник
Почетник
pacuvce


Female
Број на мислења : 29
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26342
Registration date : 2009-12-09

Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали си ги сакате децате подеднакво?   Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 Empty16.12.09 19:38

Pa normalno...Iako moite se sedum godini razlika,decata se sakaat podednakvo...Edinstvenata razlika kaj mene sega e sto tie imaat razlicni baranja za iskazuvanje ljubov...Bojan e mnogu mal,pa nemu mu e dovolno samo da go zemes vo race i da go drzis,dodeka Andrej e golem,pa cesto saka i da se guska,da igra monopol,da prasuva interesni prasanja i sl.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали си ги сакате децате подеднакво?   Дали си ги сакате децате подеднакво? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали си ги сакате децате подеднакво?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: