Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат

Go down 
+118
Vesnicka
karolina
Arhangel
Ostoun
kiki-riki
Tifani
januar
DijanaP
Gordana Natovska
vljubena
winnie the pooh
adi
anastasova
Mimi Petreska
delfinka
NatasaK26
radost
Kat
Nine
biljanag
EckaGj
Winki
Biljana
Лејди
kateee
BiljanaM
Dara
nataliemil
katica
nova
tweety
mina32
butterfly
BILE-ENA
Sandra_Anja
marina_daniel
rainbow
beti.liz
marijab.d
caci
soledad
Dragana
Kate77
Sanja ss
elence01
Diana
Jasminka
KATIC
obicna
Janaxxxx
Labuda
delfin76
AIDA
mama-vit:)
Ance-J
Rocka
malecka
fibimk
anicka
margarita
Pipolino
Mila87
Rozetka
dzi-dzi
kavadarcanka
Mama Ane
MamaMaja
Sun_shine
nane i bube
Arnaudova Milena
ivana_in love
Ves
jasmina i ace
wisna
mac@
nikolina008
Brane
vesna velkova
bica
Lidija Angelevska
bobica
macush88
sonja colakova
*angelce*
Natalija
bibe85
marina_m
Emi
verce
mamalina
marina_pp
Viktorija78
Sister
macush
Kiki
Juni08_Andrea
tinyyy
SonjuS*
hajdi
sonja28
mama
kara
rich_bitch1
sashka26
Zvezdicka
Ilince
beti 24
Goca
STAR *
veki22
Kinky
hormonce
vecki
sanja_
majuvce
Kikic
ZeleniCka
lela
122 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
dzi-dzi
Прваче
Прваче
dzi-dzi


Female
Број на мислења : 326
Age : 41
Локација : na rabora
Расположение : promenlivo
Поени : 28245
Registration date : 2009-01-02

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty17.02.09 18:10

kaj nas bez razlika koj na kogo ke kaze te sakam imame nekoj problem nemozeme da prestaneme na toa te sakam drugiot odma mora da dofrli jas tebe poveke ne ne nee tocno jas tebe poveke kkao decana mali sme nekogas
ama stvarno nekogas ni treba i neznos delo so koe sakame da ni pokazat mazite kolku im znacime nekogas ne se bitni zborovite bitno e deloto
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28250
Registration date : 2009-02-24

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty10.03.09 9:49

Skoro sekoe utro mi pocnuva so ubavi zborovi,slatka nasmevka i prvoto utrinasko kafe.Posle sekoj tel.razgovor obavezno si kazuvame te sakam.Odkako si dojdeme od rabota i se iznaguskame edno ubavo pa dodeka si legneme krevet moze ke go slusnam toa ubavo zborce edno 5 pa i poveke pati :b heart:
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28464
Registration date : 2009-02-16

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty10.03.09 14:35

Многу често ми кажува али најважно е што уште почесто докажува Smile
Но сепак најубаво ми е кога ќе ме гушне flower
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty10.03.09 14:37

Николчееее многууу те сакаааам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty10.03.09 14:39

sto ti stana aneeeeeeeee hihi
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty10.03.09 14:40

Јавно искажувам љубов Smile
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty10.03.09 15:04

Mama Ane напиша:
Јавно искажувам љубов Smile
Браво мама Ане... а на тв искажуваш љубов или преку весник? Дека јавно рече... flower
Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 610361
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty10.03.09 15:09

Хихихихи следи, па ќе видиш Smile
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty10.03.09 15:43

Nie non stop si kazuvame kolku se sakame, kako da sme vo pubertet, a najubava recenica mi e koga mm ke rece "duso dojdi da te gusnam, mnogu te sakam", i sreka moja taa recenica ja slusam nekogas po 5 pati na den
Вратете се на почетокот Go down
anicka
Почетник
Почетник
anicka


Female
Број на мислења : 39
Age : 38
Локација : MKD
Поени : 27894
Registration date : 2009-02-09

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty11.03.09 1:20

e jas ne tolku ama decko mi obavezni pri sekoe viduvanje mesto zdravo sakam te, mesto cao sakam te i zasekogas ke te sakam, a i jas si kazuvam, ama najubavo mi e koga ke me gusne silno i po edno 10 pati poftoruva srculence sakam te e togas mi doaga da go izruckam SmileSmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty15.03.09 21:04

Vo zivot ne sum rekla takvo nesto nitu planiram...znam deka e cudno ali sum za tajni cuvstva se dodeka ne ja ispitam drugata strana...Ima edna pogovorka:"Voli,ali voli tajno,jer covek kada sazna da je voljen postaje surov" Se drzam do nea.....Ednas mi se pokaza kako vistinita i dovolno bese!!!
Вратете се на почетокот Go down
malecka
Почетник
Почетник
malecka


Female
Број на мислења : 91
Age : 35
Локација : domicka
Расположение : :)
Поени : 27863
Registration date : 2009-02-27

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty15.03.09 21:33

isto i nie si kazuvame cesto Smile
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty15.03.09 22:41

fibimk напиша:
Vo zivot ne sum rekla takvo nesto nitu planiram...znam deka e cudno ali sum za tajni cuvstva se dodeka ne ja ispitam drugata strana...Ima edna pogovorka:"Voli,ali voli tajno,jer covek kada sazna da je voljen postaje surov" Se drzam do nea.....Ednas mi se pokaza kako vistinita i dovolno bese!!!



Jas voopsto ne se slozuvam so tebe.

Za zal, tebe nekoj te povredil i poveke ne se osuduvas da go otvoris srceto pred drugiot, od strav od povtorna bolka. JAs ne bi mozel taka.
Vistinska ljubov nema granici, nema odbrana, nema skrieni custva.
Iskrenost i otvorenost. Sekako, od dvete strani ...
Samo taka mozes da ja pocustvuvas vo seta svoja ubavina i navistina da se osetis ispolneto, sakano, samo togas koga ke se predades na drugiot bez srtav ke naucis sto e ljubov.

Da, moze da se promeni, moze da te povredi, posebno koga nemas nikakva odbrana za sebe, toa boli mnogu, uzasno mnogu ... no sepak, jas pak bi go storil istoto, pak bi sakal na istiot nachin, i pak bi se dal celot ako ja najdam povtorno taa, mojata druga polovina Very Happy

Se drugo e drugaruvanje a ne ljubov.

Znam de, ke me osudite za utopizam i deka sum sonuvac ili sl..

No veruvajte, jas osetiv i sto e vistinska sreka i vistinska boljka, znam za sto zboram, i pak si stojam na mojot stav Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28918
Registration date : 2008-09-05

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty15.03.09 23:09

Јас по едно дваесет пати на ден,како да сум во пубертет.Кога бевме дечко и девојка не си искажувавме толку љубов..
Вратете се на почетокот Go down
mama-vit:)
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 7
Age : 35
Локација : tetovo
Расположение : dobro
Поени : 27753
Registration date : 2009-03-09

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty16.03.09 14:43

tuka i jas mozam da se pofalam..sekoe ytro mi kazuva TE SAKAM, a toa me pravi mn.srekna krevet
Вратете се на почетокот Go down
AIDA
Почетник
Почетник
AIDA


Female
Број на мислења : 44
Age : 34
Локација : skopje
Поени : 28352
Registration date : 2008-11-14

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty16.03.09 14:56

I jas isto non-stop si kazuvame TE SAKAM t.e VOLIM TE,nie ne zboruvame mak megjusebno.Ama nekako i ne e ubavo epten po milion pati da si kazuvame se edno isto stanuva ednolicno i ja gubi vistinskata smisla,moe mislenje.Pointeresno e sekoj den po nekolku pati ili poretko.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty16.03.09 15:54

jas isto mislam deka ne treba da se upotrebuva TE SAKAM sekoj den po sto pati
gubi od znacenje
nie so mm go upotrebuvame vo dadeni situacii i ne tolku cesto ama vo toj moment go custvuvas toa pojako, togas toa ne e samo zbor tuku nesto posilno
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty16.03.09 21:38

Znam de, ke me osudite za utopizam i deka sum sonuvac ili sl..[/quote]

Za sonuvac velam deka si....ne znam zosto ama instinktov mi veli deka si masko?vo pravo sum?Zboruvas vo maski rod...
Ako si od posilniot pol...milo mi e sto sretnav eden takov romantik...retko ima takvi.....
Ti si od tipot :"Podobro da sakas nekogo i da go zagubis otkolku nikogas da ne si sakal"
Mozda koga Vas mazite ke ve povredat poinaku reagirate.....jas imav tezok period vo zivotov na tema ljubov i ne bi sakala povtorno takvo nesto da iskusam...toa e odbramben del od nas zenite...ednostavno ne sakam veke da rizikuvam.....taka da dorbo mi stoi "oklopot"-stiti od nadvoresni vlijanija!
Pozz od mene
Вратете се на почетокот Go down
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28280
Registration date : 2009-02-20

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty16.03.09 21:52

I nie mgusebno si kazuvame te sakam najmnogu,hahaha,megutoa vo posledno vreme taka nekako poretko i jas go prasuvam zasto,toj znae samo da mi kaze ednostavno te sakam najmnogu isama si znaes,a i dosta ti pokazuvam..mm e malku tezok na iskazuvanje custva,sto vika tebe duri i premnogu ti gi pokazuvam...Znae na krajot na porakata mesto cao da mi pise najmnogu te sakam,a toa se slucuva skoro mnogu cesto..Nekogas i tie znaat da zakutata kako i nie,ednostavno toa te sakam i nee tolku bitno,bitno e da pocustvuvas deka si sakan,zborovite bledeat,delata ostanuvaat..Iako ke lazam ako kazam deka ne bi mi odgovaralo i na sekoj saat da go slusam toa te sakam....
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28798
Registration date : 2008-11-02

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty17.03.09 0:19

I jas go sakam ama on spie li spieeeeee hihi
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty17.03.09 3:42

Labuda напиша:
I nie mgusebno si kazuvame te sakam najmnogu,hahaha,megutoa vo posledno vreme taka nekako poretko i jas go prasuvam zasto,toj znae samo da mi kaze ednostavno te sakam najmnogu isama si znaes,a i dosta ti pokazuvam..mm e malku tezok na iskazuvanje custva,sto vika tebe duri i premnogu ti gi pokazuvam...Znae na krajot na porakata mesto cao da mi pise najmnogu te sakam,a toa se slucuva skoro mnogu cesto..Nekogas i tie znaat da zakutata kako i nie,ednostavno toa te sakam i nee tolku bitno,bitno e da pocustvuvas deka si sakan,zborovite bledeat,delata ostanuvaat..Iako ke lazam ako kazam deka ne bi mi odgovaralo i na sekoj saat da go slusam toa te sakam....

Isto i nie, porano te sakam ni bese kako zdravo, sea iznenadno. Iskreno i taka mi e poubavo. Povejke mi znacat delata nego sekogas da slusam zborot te sakam.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty17.03.09 14:38

fibimk напиша:

Za sonuvac velam deka si....ne znam zosto ama instinktov mi veli deka si masko?vo pravo sum?Zboruvas vo maski rod...

Da , masko su, ke treba da staam slika moja na awatar da ne me meshaat Smile)

Цитат :

Ako si od posilniot pol...milo mi e sto sretnav eden takov romantik...retko ima takvi.....
Ti si od tipot :"Podobro da sakas nekogo i da go zagubis otkolku nikogas da ne si sakal"

Tokmu taka. Za mene zivotot bez ljubov mena smisol.
Bez ljubiv se custvuvam prazen, kako bez cel...
A koga sakam, togas sakam ... do kraj, se davam cel, do poslednata kletka od telovo i dushata.
Nagradata za toa ne moe da se opise so zborovi .... ( sekako uslov e da e ljubovta dvostrana neli? )

Zatoa pak, ako eden den ljubovta se skrshi... bolkata potoa e isto tolku golema... razoruvacka, i fizicki i psihicki, neizdrzliva na momenti..
Mislam deka znam za sto zboruvas, verojatno si go pominala i ti toa, znam kolku boli.


Цитат :
Mozda koga Vas mazite ke ve povredat poinaku reagirate.....

Hm... ne mozam da najdam pravilo.
Sekoj na svoj nacin si ja nosi bolkata. Nekoj moze da zaboravi, da se isklici, da prebrodi brzo, nekoj, kako mene na pr, ne tolku lesno.

Vaka....

Vo vremeto ko ste bile zaedno vi bilo prekrasno, i toa e nesto sto vredi da se zapameti i da se cuva kako ubav spomen. Potoa nestta se promenile, da ne navlagame sto kako, se deline mnogu losi nesta, te povredil toj sto si mu dal sve, toj na koj si mu go dala srceto vo raka .... Toj period potrudi se da go prebolis i zaboravis...
Obidi se da ne gi meshas custvata od ubavoto i losoto vreme Smile

Taka jas funkcioniram.
Se sto e za pametenje zatvoriv vo edno kovcheze zlatno i go sokriv vo srceto, se drugo poveke ne e vredno ni da se spomene i podobro e da se zaboravi. E ne e i toa lesno znam ama ... BICHE BOLJE Very Happy


Цитат :
jas imav tezok period vo zivotov na tema ljubov i ne bi sakala povtorno takvo nesto da iskusam...toa e odbramben del od nas zenite...ednostavno ne sakam veke da rizikuvam.....taka da dorbo mi stoi "oklopot"-stiti od nadvoresni vlijanija!


Imav i jas, i toa nekolku, ne samo eden.
No ne dozvoluvam da se isplasam i da se zatvoram.
Boli -boli, neka boli, ke preboli.

Oklopot e za na rabota i sl... no oklop pred toj sto go sakas ..... ama NAVISINA go sakas .. jas ne bi mozel da nosam Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty18.03.09 12:31

i nie si kazuvame deka se sakame sekoj den
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty18.03.09 19:07

Roki smeni si avatar stvarno...mislev si zena so zgresila i napisala vo maski rod...staj nekoj tip na slikata ne mora ti da si....
I ti si vo pravo od maska strana i jas sum vo pravo od zenska strana...Nie zenskite funkcionirame poinaku....mislam tesko ke pomine sledniot sto ke izrazi cuvstva kon nas ako prethodno sme povredeni.....imame po malku osvetovljubiva priroda.....mozda ne se site takvi...ali jas sum....Ali sigurno raneta zena ke se pazi mnogu i stalno ke se prasuva:dali e iskren...sto ako ne e...sto ako me povredi i ovaj...sve se toa prasanja so ni se vrtata vo glava i sve zemame so rezerva......A i kaj vas mazite e taka....samo ne priznavate...Pusto ego....
Normalno deka ako so tek na vreme partnerot se pokaze kako iskren togas oklopite se kinat.....pa ke se javat novi cuvstva mozda i podlaboki od prethodno ali sigurno obostrani!!!Inaku sve sto bolelo ke pimini so tek na vreme....prvo se zaboravaat ocite,pa liceto i na kraj sve ke izblede...poleka!!retko koj nemal ljubovno razocaruvanje....ali treba da se prifati toa covecki i jako!!!a ne kako ovie sto se ispotepaa vo SK i kaj nas Ohrid....Romeo i Julija na 21 vek!!Treba da se misli so glavata....sto ke recat familiite koi ostanuvaa da ziveat?Zabegav od temava....Sorry
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty19.03.09 4:26

Fibi, i jas sum zensko i sum se izgorila nekolku pati.. U pravo si deka tesko bese, no na pocetok.. Po toa moras da svatis deka bese, dozvoli se da se isplacis i red drugi raboti za toa.. Nooo po moe i vaka funkcioniram jas... Ke taguvam, ke bidam razocarana, ke pcujam site mazi se isti bla bla.. So tek na vreme sum nadminala toa zs znam ako sakam da si najdam nekoj sto ke me saka mora pak da si otvoris srceto i da se dozvolis da te sakat. Ako celo vreme se opteruvav so toa deka ednas se izgoriv nemase da osetam povtorno ljubov. Znaci sakam da kazam deka moze i povejke pati da se sluci no ako ne dades nisto od sebe nemozes ni da ti se dade nesto u vozvrat. No za toa kako sto pisa Rocka dobroto si go pamtam, losoto ke go nadminam bez da se optovaruvam za da mislam losi misli za toj. Ednostavno ne ide ne ide. Ah zabegav so objasnuvanje jas, se nadevam deka me svativte. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: