Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат

Go down 
+118
Vesnicka
karolina
Arhangel
Ostoun
kiki-riki
Tifani
januar
DijanaP
Gordana Natovska
vljubena
winnie the pooh
adi
anastasova
Mimi Petreska
delfinka
NatasaK26
radost
Kat
Nine
biljanag
EckaGj
Winki
Biljana
Лејди
kateee
BiljanaM
Dara
nataliemil
katica
nova
tweety
mina32
butterfly
BILE-ENA
Sandra_Anja
marina_daniel
rainbow
beti.liz
marijab.d
caci
soledad
Dragana
Kate77
Sanja ss
elence01
Diana
Jasminka
KATIC
obicna
Janaxxxx
Labuda
delfin76
AIDA
mama-vit:)
Ance-J
Rocka
malecka
fibimk
anicka
margarita
Pipolino
Mila87
Rozetka
dzi-dzi
kavadarcanka
Mama Ane
MamaMaja
Sun_shine
nane i bube
Arnaudova Milena
ivana_in love
Ves
jasmina i ace
wisna
mac@
nikolina008
Brane
vesna velkova
bica
Lidija Angelevska
bobica
macush88
sonja colakova
*angelce*
Natalija
bibe85
marina_m
Emi
verce
mamalina
marina_pp
Viktorija78
Sister
macush
Kiki
Juni08_Andrea
tinyyy
SonjuS*
hajdi
sonja28
mama
kara
rich_bitch1
sashka26
Zvezdicka
Ilince
beti 24
Goca
STAR *
veki22
Kinky
hormonce
vecki
sanja_
majuvce
Kikic
ZeleniCka
lela
122 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
*angelce*
Почетник
Почетник
*angelce*


Male
Број на мислења : 22
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 28609
Registration date : 2008-09-17

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: te sakam...   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty02.11.08 21:43

I jas mozam tuka da se pofalam ne samo sto mi vika po nekolku pati na den,tuku i na delo pokazuva,i mnogu pati znae da mi rece i kako da se podnaluti deka jas ne sum mu vikala :geek: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 610361
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty02.11.08 21:52

Кога сака да ми каже те сакам ми вика е зошто бе Сонце ме сакаш, а јас му викам оти си нај будала на свет.
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28738
Registration date : 2008-08-19

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty02.11.08 22:27

Па ми кажува скоро секогаш да речиме во фрекфенција од ден или два. а ако се заборави јас ќе му кажам прва и тој ќе мора да каже. хахаха. ама нели е убаво ненадејно да дојде и да ви каже те сакам срце мое...?
Вратете се на почетокот Go down
bobica
Прваче
Прваче
bobica


Female
Број на мислења : 139
Age : 39
Локација : makedonija
Расположение : nikakvo
Поени : 29134
Registration date : 2008-06-04

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty02.11.08 22:31

jas postojano mu vikam te sakam a bidejci toj retko kazuva pa jas moram vednas da mu recam a ti?? i on ja srce. heeeehehheh
Вратете се на почетокот Go down
Lidija Angelevska
Прваче
Прваче
Lidija Angelevska


Female
Број на мислења : 103
Age : 44
Локација : skopje
Поени : 28399
Registration date : 2008-10-29

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty03.11.08 1:34

те сакам многу вештачки ми делува,мене повеќе ми вика маж ми те сакам ,ама не само тоа туку и ме прашува.убаво е да се слушне ама делата говорат повеке flower
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty03.11.08 15:42

јас на мм секогас му го поставувам прашањето А кој е најсакан? на што ми одговара,,Јас,, инаку од него неможеш да извлечеш нешто такво...јас повеќе се гушкам и повеќе се галам..а он само Бицо..па добро знам бе Бицо знам.....ајде Бицо сеа па нон-стоп да можеш бе Бицо....го нервирам малку знам ама па ептен си го сакам...хахахахаха
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty03.11.08 16:33

А кај мене пак мм е таков, стеница hihi Кога ќе ми се обеси на раменици, а знае дека ме нервира тоа, не дај Боже да науми, како за инает, баш синоќа јас во кујна правам переци, а тој позади мене, леле Буце колку те сакам, а бе права домаќинка..леле...напаст жива..па ај покажи ми со рацете колку ме сакаш, а јас до лакти во тесто замесена hihi И нема, кога ќе запне, крај, додека не му кажеш или покажеш..100 пати ќе го повтори истото. А бе срцка си е, не дека не го сакам,ама не можам сега нон-стоп тоа да правам...хахаха
Го знаете вицот кога се земале од љубов,и по некое време изеле парите од свадба, доаѓа мажот дома, жената се соблекла и гола седи на радијатор. Што правиш бе женче...Еве ти ја подгревам вечерата hihi hihi
малку е офф топик,извинете!
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 29021
Registration date : 2008-06-26

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty03.11.08 17:23

и ние си викаме често пати во денот Те сакам и бидејќи почесто е на пат секоја порака завршува со Те сакам тоа ни е како поздрав.

а бе хормонче како ме насмеа со вицов hahahaha алал да ти е.И мајками нон стоп го кажува и од што ми е интересен уште 100 пати да го слушнам пак ќе се смеам.
Вратете се на почетокот Go down
Brane
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 119
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : i taka i taka
Поени : 28378
Registration date : 2008-10-31

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty11.11.08 10:06

so mm veke sme 5 godini zaedno i seko zavrsuvanje na raovor po telefon zavsuva so Te sakam, sekoe legnuvanj i stanuvanje, i ako ne mi kaze mi se cini deka nesto mi e lut. No sekogas e ubavo koga toa ke go dokaze na delo. I na sekoja zena iako nekoi toa go negiraat i e ubavo da slusne od sakaniot Te sakam ne mora cesto no po nekogas?
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty11.11.08 10:12

Vo pravo si Brane,sekoj posakuva toa da go slusne,samo sto mm e skrt na zborovi,a zborot Te sakam go koristi mnogu,mnogu retko,se vadi so toa deka delata se pobitni.
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Прваче
Прваче
nikolina008


Female
Број на мислења : 310
Age : 40
Локација : nekade
Расположение : podobro
Поени : 28655
Registration date : 2008-09-10

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty11.11.08 10:40

I mojot maz, Te sakam go upoterbuva mnogu retko.A jas koga mu kazam zosto ne mi veli toj se smee i veli deka toa se detski raboti, i deka jas treba da sum sigurna vo toa deka me saka.Inaku i na sinceto retko mu veli takov e toj, ke go zeme ke do guska , baknuva, gali i ke pocne "na tato ubaviot, na tato srceto" a mnogu retko "te sakam"
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty12.11.08 20:18

na sekoja zena i treba vnimanie a mnogupati zborot znaci mnogu,barem za mene,jas sakam koga nekoj mi veli deka me saka.decko mi nekako vo posledno mi go izostava ova zborce
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty20.11.08 1:04

Meне ми е тешко да ги изговорам овие два збора Very Happy можда дека чувствувам нешто, ама па не знам дали тоа би требало да биде причина за да не кажам.. јбг, кој чекал - дочекал Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty20.11.08 1:06

mac@ напиша:
na sekoja zena i treba vnimanie a mnogupati zborot znaci mnogu,barem za mene,jas sakam koga nekoj mi veli deka me saka.decko mi nekako vo posledno mi go izostava ova zborce

Се согласувам потполно...на сите ни треба внимание..па жени сме...нежни и чуствителни...
Инаку и кај дечко ми во речникот не му стои повеќе зборот >те сакам< Very Happy:D
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty20.11.08 1:12

Кутра јас, премногу сум куса на зборови, а богами и на дела.. среќа не ме напиња и ме остава да се опуштам.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty21.11.08 20:52

Nie si imame nekakov vid na igra
KE RECAM kazimi dusice nesto
A TOJ so sakas da ti kazam
JAS kazimi
TOJ te sakam zlato mnogu
SMESKI SME KAKO MALI DECINJA hihi
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty22.11.08 22:56

Јас имав еден дечко кој на секој збор од првите денови ми викаше Те сакам , те сакам , не можам да живеам без тебе , Ти си ми се , дури манијачен беше понекогаш со тоа сакање .. На крај толку ме изневери и испадна никаквец што ми требаа години да поверувам во зборови од машки. Кога слушав убави зборови и комплименти од додворувачи само ги погледнував цинично и велев сите сте исти. Но ММ се покажа поинаков .Од прв ден беше природен , спонтан, зборот Те сакам го добив на СМС дури по два месеци врска, а почна да ми го кажува дури подоцна , како да ми прочитал мисли дека ако го кажеше веднаш не ќе му верував. Сега тоа го кажува и покажува секој ден Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3   и јас многу си го сакам
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28738
Registration date : 2008-08-19

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty23.11.08 0:15

а ние со мм имаме ваква игра
ЈАС: Пупе мое?
ТОЈ: Пупе најтвое
ЈАС:( со лутење) ааааааааааа
ТОЈ: Добро де само, само најтвое
ЈАС: Јеееее( и мрцкам со газето како куче) пардон на изразот
и таква ни е играта некогаш јас ја почнувам некогаш тој ама најважно е мрцкањето. хахаха
Вратете се на почетокот Go down
ivana_in love
Прваче
Прваче
ivana_in love


Female
Број на мислења : 181
Age : 38
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 28274
Registration date : 2008-11-18

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty20.12.08 19:30

DELA,A NE ZBOROVI!!!
site zeni sakame vnimanie,a koj ne bi sakal
ama tie zborovi ako se kazat neka se kazat od srce,a poinaku e bolno....
Вратете се на почетокот Go down
Arnaudova Milena
Прваче
Прваче
Arnaudova Milena


Female
Број на мислења : 113
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28297
Registration date : 2008-12-03

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty20.12.08 23:57

Mm e mnogu cuden,pred da stapime vo brak nitu ednas ne mi imase kazano deka me saka ili da mi pruzi nesto poveke neznost,no odkako se zemavme poleka pocna da se otvara i da mi kazuva deka me saka.A koga ostanav bremena,toj 100 posto se smeni,mi simnuva zvezdi,me baknuva i obleva so neznosti postojano,a jas se poveke i poveke se zaljubuvam vo nego.
Вратете се на почетокот Go down
nane i bube
Почетник
Почетник
nane i bube


Female
Број на мислења : 10
Age : 39
Локација : Kavadarci
Поени : 28391
Registration date : 2008-11-01

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty12.02.09 18:25

На мојот маж секогаш му кажувам дека го сакам а и тој истото.Тоа ни остана уште кога бевме во врска.
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty17.02.09 13:42

Nie se uste ne si kazuvame te sakam..no i ne sme dolgo vo vrska..sepak nekoi dela mi pokazuvaat sto vsushnost toj cuvstvuva.....Povekje me raduva koga ke mi kupi cokolado otkolku da mi kaze te sakam...Se salam ne mi se bitni podaroci...sakam da kazam deka toa te sakam nie go iskazuvame preku dela..a normalno deka se nadevam deka vo skoro vreme i ke stigneme do toa ''te sakam''
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty17.02.09 13:51

Маж ми и кажува и докажува. Некогаш онака од чиста мира ќе
помине, ќе ме гушне и ќе ми каже Те сакам мнооогу.
Навечер исто пред спиење, ќе ме гушне и ќе каже дека ме сака.
И јас исто така, еве 18 години!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty17.02.09 13:52

Јас па сум дифтар кај нас во брак. Он е тој што стално ми кажува дека ме сака и многу и најмногу, Јас некако не сум многи=у по кажувањето, а го сакааам најмногууу на цел свеееет Smile
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty17.02.09 13:53

Ми покажува со внимание и со зборови исто и јас сега пошто се гледаме на две недели уште повеќе
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: