Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат

Go down 
+118
Vesnicka
karolina
Arhangel
Ostoun
kiki-riki
Tifani
januar
DijanaP
Gordana Natovska
vljubena
winnie the pooh
adi
anastasova
Mimi Petreska
delfinka
NatasaK26
radost
Kat
Nine
biljanag
EckaGj
Winki
Biljana
Лејди
kateee
BiljanaM
Dara
nataliemil
katica
nova
tweety
mina32
butterfly
BILE-ENA
Sandra_Anja
marina_daniel
rainbow
beti.liz
marijab.d
caci
soledad
Dragana
Kate77
Sanja ss
elence01
Diana
Jasminka
KATIC
obicna
Janaxxxx
Labuda
delfin76
AIDA
mama-vit:)
Ance-J
Rocka
malecka
fibimk
anicka
margarita
Pipolino
Mila87
Rozetka
dzi-dzi
kavadarcanka
Mama Ane
MamaMaja
Sun_shine
nane i bube
Arnaudova Milena
ivana_in love
Ves
jasmina i ace
wisna
mac@
nikolina008
Brane
vesna velkova
bica
Lidija Angelevska
bobica
macush88
sonja colakova
*angelce*
Natalija
bibe85
marina_m
Emi
verce
mamalina
marina_pp
Viktorija78
Sister
macush
Kiki
Juni08_Andrea
tinyyy
SonjuS*
hajdi
sonja28
mama
kara
rich_bitch1
sashka26
Zvezdicka
Ilince
beti 24
Goca
STAR *
veki22
Kinky
hormonce
vecki
sanja_
majuvce
Kikic
ZeleniCka
lela
122 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty19.03.09 12:11

Obicna vo pravo si ....ali pak velam opreznost ne e na odmet koga se raboti za nova ljubov posle edna neuspesna.....Veruvam deka site zeni se na strek....deka se bas olabaveni...tesko...Na sekoja vo umot i se vrti mislata sto ako???Ima luge i od dvata pola sto bile povredeni...toa e normalno....sve pominuva....
Licno mene mi e pominato....ednostavno mi se odmili tipot....i svtaiv deka ne e toa toa...Za ljubov se potrebni dvajca...malku i zrtva,malku tolerancija...nikoj ne e idealen...
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty19.03.09 13:12

Fibi ko sum "nasla" drug posle izgoreno pred da bide poseriozno sum pomislila "a sto ako"... no skoro odma sum zaboravila na toa, deka ko ke si ojdam jas so mislite i peperutcinjata u stomak toa drugoto kao da ne bilo. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28356
Registration date : 2008-12-19

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty20.03.09 23:40

убаво е да се слушне зборот те сакам
мегутоа иван е не толкуотворен тип
и малце ми е мука кога ке ми рече па знаес дека те сакам највеке ама немозам да го повторувам више излитено ми е!гррр ке го тепам
ама пак често може да ми прати смс порака кој што ке ме натера да се расплачам. од работа знае да иззлезе да дојде до кај мене да ме баци и да се врати на работа. често пати знае да ме баци онака да те стисне и јас сама да осетам дека стварно ме сака. На работа во ташната можама да најдам ливче со срце и потпис негов. ама он не свака дека иако е стопато кажано пак значи ако го слушнеш од него.
епа јбг. мошеби не е совршен ама јас го сакам и често му о кажувам
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Полуматурант
Полуматурант
Diana


Female
Број на мислења : 691
Age : 39
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 28403
Registration date : 2009-02-15

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty25.03.09 23:37

Заедно сме 8 и пол години и одтогаш до сега секој ден по 10-15 пати ми кажува дека ме сака нормално и јас него.

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 As1cCAcFg1X1130MDAwMjE2OTJifDAwMDEyMzVkfEJyZW1lbmEgc3VtLi4u
Вратете се на почетокот Go down
elence01
Прваче
Прваче
elence01


Female
Број на мислења : 196
Age : 37
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 27841
Registration date : 2009-01-30

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty25.03.09 23:39

jasminka i na mene mi e potpolno isto.ke mi pise poraka vo koja ke pise srce,duso,mi falis i na krajot kissce,i koga ke go prasam za sto ne mi se javi da mi go kazes toa,vika paaa znaes na ovaj nacin mi e polesno da go kazam
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty25.03.09 23:52

mene uste mi gi nema kazano tie zborovi ''te sakam'' drugarka go prasala dali me saka rekol najvekje na svet(no jas ne veruvam bas) i kako sto imat epogore spomnato ako si izgoren sekogas postoi ona Sto ako...jas se oslobodiv i pisav vo porace te sakam...Mene ne mi e do tolku mnogu bitno se dodeka toj e iskren sprema mene i me pocituva seto drugo ke dojde samo po sebe.....toj povreden ust epovekje od mene..i znam deka mu e tesko da se opusti no ideme kon toa se ostanato e prekrasno
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty26.03.09 7:30

Ke dojde i toj den koga ke ti gi kaze tie zborovi....sepak ste malku vo vrska za da se kazuva te sakam,barem sprema mene no bitno e da go osekas toa niz dela....toa e pobitno od zborot.
Вратете се на почетокот Go down
Sanja ss
Прваче
Прваче
Sanja ss


Female
Број на мислења : 127
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Mi bilo i podobro
Поени : 27797
Registration date : 2009-03-26

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty27.03.09 19:26

Jas i mm sekoj den po ne znam kolku pati na den od pocetok si kazuvame Te sakam i dr slicni slatki zborcinja. Koga e na rabota ili po nekolku pati se slusame ili na Skype se citame. I nema nisto pubavo od toa koga ke me gusne i ke mi kaze deka me saka bez razlika na delata sto gi ima napraveno
Вратете се на почетокот Go down
Kate77
Прваче
Прваче
Kate77


Female
Број на мислења : 101
Age : 47
Локација : Скопје
Поени : 28661
Registration date : 2008-09-19

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty27.03.09 19:57

Што беше тоа Те сакам,убаво е да се слушне но кај нашиве мажи Балканци тоа некако тешко им излегува од уста,а кога ке го прашаш сама ќе рече нормално бе маче знаеш дека те сакам,ти и нашата принцеза сте ми се на светот,но сепак ми фалат некогаш и тие зборови,иако го знам сето ота и самата
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty27.03.09 20:21

Ако во текот денот не сме си кажале колку си значиме еден на друг навечер пред сиење обавезно се гушкаме и Те сакам и добра ноќ си кажуваме.
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty16.04.09 13:51

sekogas mi kazuva deka me saka i toa mnogu me raduva
Вратете се на почетокот Go down
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 28051
Registration date : 2009-01-27

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty21.04.09 12:48

mojot maz i koga e na rabota znae da mi prati sms i da mi kaze deka me saka,sekoj den si kazuvame kolku se sakame
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty21.04.09 13:00

hm....... a zosto zboruvate samo za mazite i deckovcite?

Ne velite TE SAKAM na nikoj drug?


JAs velam, na site sto gi sakam, prijateli prijatelki, voopsto ne mi e teshko ga gi kazam tie zborchinja ako navistina gi custvuvam Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 28051
Registration date : 2009-01-27

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty22.04.09 9:06

Rocka напиша:
hm....... a zosto zboruvate samo za mazite i deckovcite?

Ne velite TE SAKAM na nikoj drug?


JAs velam, na site sto gi sakam, prijateli prijatelki, voopsto ne mi e teshko ga gi kazam tie zborchinja ako navistina gi custvuvam Smile
Go imam samo mazot do mene nemam drug za da vikam te sakam on mi e edinstven.A zasto da ne?
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27523
Registration date : 2009-05-17

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty08.06.09 16:54

po pet pati na den obavezno,vo sprotivno ke padnam bolna Smile


Последната промена е направена од rich_bitch1 на 08.06.09 19:59. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : da ne se pisuva samo so golemi bukvi)
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty10.06.09 10:39

Многу ми фали што некако од премногу обврски си заборавивме да се потсетиме дека многу си значиме.....Дури по некогаш се замислувам да не нешто се смени.Ама.... не не нема шанси.Како поминува времето се поретко .Така затворени типови сме и двајцата тоа чудо едно.Морам да превземам иницијатива.
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27595
Registration date : 2009-05-30

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty11.06.09 15:29

Со дечкото си велиме те сакам по неколку пати во денот и обавезно пред спиење по телефон ,кога се испраќаме или на крајот од секоја порака -тоа се подразбира .е сега не знам како ке биди ко ке се земимe Smile
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty11.06.09 15:37

nie si kauzuvavme pocesto koga bevme decko i devojka ama jas stalno mu vikav ne mi kazuvaj tuku pokazimi Smile a sega od vreme na vreme znaeme taka da si kazeme inaku znam da kazam i na drugarka i drugar sto mnogu mi znacat i na sestrami mnogu cesto i kazuvam
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty12.06.09 10:00

Nas denot nema da ni pomine ako ne se izguskame i ne si kazeme kolku se sakame
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty12.06.09 16:06

Mene definitivno nesto mi fali.......Koga posle godini vo brak ili vrska si velite te sakam se guskate i slicno......alal da vi e!.Bravo!!!!! Za mene to e cudno..... iskreno receno.....taka da mi vika nekoj sekoj den ke se zaprasam sebesi....dali jas ne sum vo red,,,toj ne e vo red ili celava situacija e premnogu dobra za da e vistinita???.......
Jas licno ne sakam nekoj da mi veli te sakam sekoj den...nitu pak jas bi vikala nekomu...wowwwww..ili sum diva ili mi fali nesto vo glavava...edno od dvete!Nekako ne mi e svojstveno toa pokazuvanje emocii za mene.....Jas mozam da se opisam sebesi deka sum bez emocii..... flower Ljubov...sto bese toa?? hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty12.06.09 16:12

Taka ke mislis dodeka ne se zaljubis vistinski. I jas so mm sekoj den si vikame te sakam...Ili, ke mi rece, denes ti kazav kolku te sakam?
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty13.06.09 0:58

Jas mnogu retko mu kazuvam na mm te sakam.Teska sum na takvi sentimentalni zborovi.Ama zatoa sakam da go guskam i onaka da m se besam za vrat(ko malo dete)
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty13.06.09 1:14

Mnogu retko mu vikam deka go sakam,a toj mene sekogas i mi vika: eh jas stalno ti kazuvam kolku te sakam a ti mene skoro nikogas.Mi se zali ama sto da mu pravam.............
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty13.06.09 11:09

butterfly i jas isto kako tebe ,duri sekogas mi vika: kazi mi dali me sakas?,nemame utka eden den da zaboravime da ne si kazeme baknez
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27523
Registration date : 2009-05-17

Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty16.06.09 16:59

go sakam eve javno kazuvam


Последната промена е направена од rich_bitch1 на 16.06.09 18:20. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : ne pisuvaj samo so golemi bukvi)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат   Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Те сакам-колку често кажувате и ви кажуваат
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: