Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Исчезнување на деца

Go down 
+41
Damjana
Freya
m.b.jovanova
Macence
Mama K
IGI
Kat
kateee
marina_daniel
Vesna Blazevska
macush
OLGICA
Ves
Gordana Natovska
ZeleniCka
jasmina,mina
Pipolino
Natasa2000
nataliemil
Vale74
kavadarcanka
Ilince
bubamara***
obicna
bibip
Sandra_Anja
Goca
Betka
Mama Ane
lela
nata
makresanska
baby24
Monika
kara
Anjuska08
biljanag
kika
Dara
Biljana
mami29
45 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27617
Registration date : 2009-05-16

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty11.08.09 17:12

lele luge iskreno i jas sum mnogu zagrizena za slucajov se nadevam deka ke ja najdat malata Angela gospod neka ja cuva i da im ja vrati zdrava i ziva,jas misla deka tuka ima nekoja necista rabota vo koja e vmesana bratucetka i ako e taka na cest neka i e ima gospo ke i plati samo deteto da e zdravo i zivo ako doznaete nesto pisete
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty11.08.09 23:52

Mногу тажно , гревче мало ,на сите страни плакати има.Искрено се надевам дека ќе се случи некоечудо , дареши тој што ја зел да ја врати назад кај семејството.Да беше смрт, несреќен случај , ќе се пронајдеше барем некој знак.Тоа што братучеката ја менува изјавата , верувам дека е од збунетост , од што ете чувствува вина оти баш тогаш се случило да исчезне,не верувам дека можеда издржи толку време дане спомне ништо доколку знае. Ех , невини деца, тажно и немирно време, секој гледа да заработи на најлесен начин , дај боже да нееона најстрашното. И одтие вести и филмови веќе -на многу луѓеидеи им даваат за лесна заработка ,нека го чува бог каде и да е .
Вратете се на почетокот Go down
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27610
Registration date : 2009-05-07

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty26.08.09 21:47

dobro uste nema nikakvi vesti za angela? pa na vesti veke nisto ne kazaa sto se slucuva znae nekoj?
Вратете се на почетокот Go down
OLGICA
Прваче
Прваче
OLGICA


Female
Број на мислења : 100
Age : 40
Локација : bitola
Поени : 28815
Registration date : 2008-08-22

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty26.08.09 22:10

navistina mnogu tazno ova sto se sluci so Angela .ovde vo bt pred nekoj den kruzeja glasini deka tatko i i bil stranstvo i toj si ja zel kaj nego .Toj i porano si ja baral kerkata za da ja zemi no majka i ne dozvoluvala .Daj boze da e taka barem ke bidi zivo devojceto
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty26.08.09 22:28

Jas od pocetokot se nadevav deka daj boze od seto zlo- najmaloto.Ako tatko i ja zel barem e sigurna.I koga togas ke se smirat rabotite. Koga majka i znae kade e ke moze da reagira i da si ja povrati.Iako ja zel tatko i sepak se smeta za kidnapiranje.No site nie go posakuvame ova scenario.Taka barem jas se tesam...barem e ziva..da jboze...Iako ova se samo spekulacii..sepak nesakam da mislam na najlosoto.....Veruvam deka e ziva zosto vo sprotivno dosega ke ke i go najdea teloto..ili kojznae...nesto i po mediumite nema nisto novo vo vrska so slucajot ..
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty27.08.09 1:14

Знаете откако го прочитав постот на Олгица, ми олесна. Барем е на сигурно, не го оправдувам воопшто, но ако е тој барем е жива и здрава. Да, ова би била најдобрата „шпекулација„ во случајов.
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty27.08.09 1:29

Daj boze da e navistina so tatko i,barem e ziva i zdrava.No dokolku e tocno,ako veke se znae kade e togas zosto ima uste nejzini sliki po granicnite premini.Zarem policija neznae.Neznam ama do sega slusnav eden kup verzii,i kolku se nadevam deka e na sigurno,tolku i mi e strav.Zalosno.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty27.08.09 12:51

Prvo nego ke go proverea ... daj boze on da ja zel, no sigurno nekoj mu pomognal...bogu iza ledza ne odi nikoj da kradi dete, ima golema verojatnost da e on. jas toa si mislev, u mariovo da odis i dete da ukrades....garant stoi tatkoto pozadi ova. Jas pak odma crni scenaria si pravev, ja zel nekoj za da napraj biznis so vnatresni organi, za ne znam sho, za ne znam kako....na se ke pomisli coek.....zalno e vo sekoj slucaj, no ako e tatkoto ke bide se ok.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty01.09.09 14:58

ima li nesto novo za angela nisto ne sum slusnala ni vo vesnik ni na vesti,ja baraat li ili se otkazaa?
Вратете се на почетокот Go down
kateee
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 95
Age : 42
Локација : sk
Расположение : 5
Поени : 27861
Registration date : 2009-03-04

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty04.09.09 23:14

moze da e i tatko i a moze i nie sakame taka da e ta zatoa i spekulirame inaku daj boze da e taka.
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty05.09.09 0:49

Прееска слушнав на вести дека нема ни траг ни глас за Ангела.
Боже, што ли се случи?
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty18.09.09 12:33

Што се слуша за Ангела зар нема никакви новост .Што се случи со детето ?Исчезнување на деца - Page 3 Z4ab371f4bea7c
Вратете се на почетокот Go down
IGI
Прваче
Прваче
IGI


Female
Број на мислења : 121
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : in good mood
Поени : 27707
Registration date : 2009-04-09

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty18.09.09 19:47

Добро луѓе што се случи со малата Анѓела?Кутрото дете како сите да го заборавиле.Дали некој слушнал нешто?
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27924
Registration date : 2009-03-14

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty18.09.09 19:52

Навистина мистериозно,како во земја да пропадна,сирото душиче,срце ме боли кога ќе помислам на неа...каде ли е сега...само еден господ знае!!! Исчезнување на деца - Page 3 269760 Исчезнување на деца - Page 3 986930
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27642
Registration date : 2009-05-26

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty19.09.09 19:28

BAs sega slusav vesti, uste ni raga ni glas od mlata Angela, zboruvase majki i...greotka zenata srce me boli za nejze...da ne znaes deteto kade ti e, zivo li e ili ne :cry:
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty19.09.09 20:16

OLGICA напиша:
navistina mnogu tazno ova sto se sluci so Angela .ovde vo bt pred nekoj den kruzeja glasini deka tatko i i bil stranstvo i toj si ja zel kaj nego .Toj i porano si ja baral kerkata za da ja zemi no majka i ne dozvoluvala .Daj boze da e taka barem ke bidi zivo devojceto
Zosto vo mediumi nikoj ova ne go spomnal - deka ima tatko vpo stranstvo? denes ja susav majkata na tv kazuva deka luge so stranska kola dosle da kupuvaat sirenje toj den, nikoj nikogas ne spomna tatkoto deka e vo stranstvo.
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty20.09.09 1:02

Jas mislam deka da bese kaj tatko i do sega ke se doznaese i ke se pronajdese devojceto.Navistina e premnogu zalno,ne mozam a da ne pomislam kade e i kako se cuvstvuva ....dusice malecko.Seuste se nadevam deka ke ja pronajdat i deka povtorno ke bide vo pregratkite na majka i.Zalno Исчезнување на деца - Page 3 986930
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty20.09.09 13:24

Sigurno ne e kaj tatko i.Iako taa varijanta mi bese najdobra..ne sakam da mislam na ociglednoto..Kaj nas pred 2-3 dena imase pokusaj za kidnapiranje dete na sred bel den..sega sme pod kluc i denje,strasna rabota..se zbudali svetot se otide vo P* M*.Vcera ni ja provalija vikendicata napravile steta okolu 700 evra..Uzas
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty20.09.09 15:31

Дара, каде е тоа кај вас? каде се случил обидот за киднапирање? Јас се плашам дека мафијава со пресадување на органи почнува да нема обзири...прво што ми падна на памет за девојчево беше тоа....неќам ни да му стварам стравови на син ми, но треба да ги воспитаме децава подобро околу оваа тема
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty20.09.09 15:43

Vesne vo Radovis..potocno vo edna nasa naselba..zamislete vo selo,na sred bel den.Mas mi vcera mi se javi od rabota i mi rece deka mu kazale kolegite..veruvajte vednas pod kluc.Denes si igraat pred kuka i na pet minuti se podavam ko budala,a srceto mi cuka kako ludo.Eve i Ance znae nesto za ova..mi se javi pp taa e od Strumicko i isto e isplasena..izgleda vo ovoj reon nesto se slucuva..Poz i bog neka ni e napomos
Вратете се на почетокот Go down
Macence
Прваче
Прваче
Macence


Female
Број на мислења : 105
Age : 37
Локација : Macedonia
Поени : 29443
Registration date : 2008-04-24

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty20.09.09 15:46

Да да, ова со исчезнувањето на деца е навистина сериозно, јас деновиве слушнав дека во струмичко-радовишко исчезнало едно дете, некое друго било пронајдено целото искасапено-му ги извадиле органите, а две-три други деца пробале да ги намамат ама не успеале, децата биле поголемки и им избегале некако.Оделе со црн џип или комбе а со нив носеле и лекар, а една жена пак ја фатиле и и земале крв, и ставиле нешто во уста, некоја течност и ја пуштиле, ама кога си дошла дома набргу починала....Овие муабети се вртат деновиве, и не знам колку е точно ова ама штом се збори сигурно има нешто....цццц светот и лугево ептен се изопачија и извитоперија...ова ви го кажувам за да на некој начин се заштитите и вие и вашите деца, немојте да ги пуштате сами а особено не навечер.Пишете ако некој нешто слушнал за ова, колку повеке сме информирани толку подобро е за сите нас.....
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty20.09.09 18:44

А полицијата презема ли нешто?И јас се исплашив читајќи го ова
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty20.09.09 18:51

добро ова за ангела зошто не го кажаа порано? или поради истрагата се криеше? дошле барале сирење некои да купат кај нив дома со зелена кола и странски таблички
Вратете се на почетокот Go down
m.b.jovanova
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 30
Age : 46
Локација : kv
Расположение : super esensko
Поени : 27223
Registration date : 2009-06-28

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty20.09.09 19:35

neznam se slusaat razni verzii deka e najdena deka majkata go pretepala potoa dekla e najdeno nekade vo gevgelija ama od toa nisto oficijalno nemat kazano
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty20.09.09 19:51

Tocno e deka vo strumica imase poveke obidi za kidnapiranje na deca, najmnogu vo naselba kade sto ziveat romi i vo blizna na edno uciliste.Iim kazuvale na decata da vlezat vo kombeto(inaku belo kombe) i im nudele prevoz do ucilisteto. Mojata pogolema kerka e zapoznaena so toa i ne samo taa tuku site deca vo ucilisteto si pravele muabet za grabnuvanjeto na deca so "belo kombe". Kerka mi e preplasena i koga setame non stop gleda po beli kombinja i mi ja stega rakata dodeka da pomine kombeto. Nigde veke ne ja pustam sama, ja nosam na uciliste ja zemam od uciliste, ako saka dole sleguvam so nea i ja cekam da si poigra. Pred tri cetiri dena vo naslebata na mojata koleska imalo okolu triesetina policajci, bidejki im bilo kazano deka tipot so beloto kombe bil smesten tamu vo nekoja kuka, ama navodno im izbegal i uste se traga po nego. Isto imalo slucaj i vo strumicko selo za kidnapiranje na nekoe dete. Strasno!!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Исчезнување на деца - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Исчезнување на деца
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: