Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Исчезнување на деца

Go down 
+41
Damjana
Freya
m.b.jovanova
Macence
Mama K
IGI
Kat
kateee
marina_daniel
Vesna Blazevska
macush
OLGICA
Ves
Gordana Natovska
ZeleniCka
jasmina,mina
Pipolino
Natasa2000
nataliemil
Vale74
kavadarcanka
Ilince
bubamara***
obicna
bibip
Sandra_Anja
Goca
Betka
Mama Ane
lela
nata
makresanska
baby24
Monika
kara
Anjuska08
biljanag
kika
Dara
Biljana
mami29
45 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty29.07.09 12:14

Ако е киднапирана сигурно и ситуацијата во селото е пратена некое време од страна на киднаперите. Па зарем во толку мало село никој не приметил ништо чудно? Освен ете што рекоа дека виделе некоја кола со тетовски регистрации. Многу чудно или пак многу работи се кријат од јавноста
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty29.07.09 12:50

Pa i za kidnapiranje bre treba razlog a bogami ovie luge ne mi izgledaa mnogu situirani neznam ......moze gresam ama ova so ocuvot da ne gresam dusa ama mnogu me zamisli
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty29.07.09 12:53

Што е тоа со очувот, немам гледано ТВ 2 дена?
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27642
Registration date : 2009-05-26

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty29.07.09 12:56

Mnogu mi e zal stvarno
Jas mislam deka e kidnapirana i deka veke e vo Kosovo, za zal denes trgovijata so organi caruva, a malo zdravo devojce mozete da zamislite kolku pari se toa :cry: iskreno se molam da ne e toa vo prasanje...
Od druga strana stvarno ima mnogu nejsanotii vo slucajot...nikoj ne moze da me ubedi deka vo selo bogu iza ledja kade sto ne odi nikoj se pojavila kola i nikoj nisto ne videl, pa luge moi site na sred selo ke izlezat da vidat koj dosol i kaj kogo - toa bi im bilo dogadjaj, isto ednas velat deka bartucetka i ja ispratila, a zenata kade sto bile na gosti vcera rece deka i bilo na maleckata dosadno i sama si otisla...
Koj da znae, da ne si im u koza na roditelite....go molam Boga da ja najdat ziva i zdrava
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty29.07.09 13:02

A kazauvaat deka i roditelite imale mnogu dolgovi pa deteto e zameno kako razmena lele luge strav da te fati samo mu zboruvam na Valentnin...nikako da ne vleguvas nikade ni da ti velat sladoled ke ti dadam ova ona ama deca se ke se izlazat za grevota za roditelite
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty29.07.09 13:03

Леле срце малечко незнам што да мислам ептен ми е жал и нон стоп читам некои информации дека ќе ја пронајдат жива и здрава
Вчера ќерка ми првпат случајно слушна на вести и се исплаши и почна да плаче леле уште толку ме растажи кога ја прашав зошто плаче вика па мамо колку мене е девојчето 6 год. кој може да ја земал едвај ја смирив
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27642
Registration date : 2009-05-26

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty31.07.09 14:42

Zenski ima li nesto novo za malata Angela, veke nisto ne kazuvaat...se nadevma deka ja baraat uste
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty31.07.09 14:50

bubamarce mislam deka nema nisto samo nadez
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty31.07.09 16:12

Aх Господе чувај го ова дете од секое зло, недозволувај ништо лошо да му се случи, и да се врати живо и здраво, без никакви последици,а виновниците да се најдат што побрзо па кој и да е да му се пресуди најстрога казна на свет. Колку ли пати во денот помислувам каде е,што прави и како е сега во моментов, скршено од тага, плаче, гладно ли е, жедно ли е...? како ли му е на него, душиче најмило тоа си знае низ што поминува. Се надевам и посакувам од се срце да ја најдат непипната.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27642
Registration date : 2009-05-26

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty31.07.09 16:39

и најважното прашање живо ли е : (
Вратете се на почетокот Go down
nataliemil
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 73
Age : 44
Локација : nasekade po malku
Расположение : ola ola
Поени : 27478
Registration date : 2009-05-18

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty03.08.09 21:09

leleluge go citav postov i bas me zacudi zar i vo mk pocnalo so kidapiranje ili bez razlika sto za sto i kako e isceznato maloto zlatcko,koj ti znaekako mu e kade i sto pravi,se ezam cela a se molam na BOG da go najda sto pobrzo zdravo i zivo.
Вратете се на почетокот Go down
Natasa2000
Почетник
Почетник
Natasa2000


Female
Број на мислења : 38
Age : 46
Локација : makedonija
Поени : 28897
Registration date : 2008-07-24

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty05.08.09 22:10

slucajno vidov deka ste ja otvorile ovaa tema,
nekni (uste pred da iscezni devojceto) sakav i jas da Vi gi pokazam moite desa,..no slucajno toa go vide mm i i me odvrati od toa, SOVET OD MAZOT MI DO SITE NAS...rece neznaete kakvi luge postojat i na sto se se spremni...mozebi nasite deca ke go potsetat na nesto ili nekogo..internetot go posetuva cel svet, a ne e tesko nas naivnite koi davame tocni informacii pa duri i sliki od nas da ne pronajdat...a nie mu se servirame???
MOZEBI I VIE TREBA DA SI GI SMENITE SLIKITE OD DECATA SO MACINJA, ZAJACINJA ISL
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 13:29

Natasa2000 незнам во која смисла мислиш да ни ги покажеш твоите дечиња,можеби на аватар така би можела а пристап до Фото Албумот сигурно немаш затоа што тој потфорум е затворен и мора да исполниш неколку услови...искрено јас поради тоа што сликите се заштитени си ставив слика од нас,а за твоите деца твоја одлука можеби е и правилна,но нема потреба од ширење на паники и страв,опасност има насекаде не само на интернет или преку фотки,малата Анѓела сигурно не била на интернет(се до сега)...поздрав и реласкирано малку.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 13:31

Има некоја новост со малата Ангела?
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 13:33

малку оф топик јас прашав ама незнам дали е одговорено дали сликите ни се заштитени?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 13:36

Како мислиш дали се заштитени? Неможе да ги гледа некој кога ќе го отвори форумот, тоа најверојатно знаеш, и нели има услови за да влезеш во албумот..
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 13:38

pred se slikite nasi se zakaceni na javen server kako sto e photobucket i sl taka da od tamu mozat da se vidat nemora vo photoalbumot da se vleze za da se vidat
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 13:43

јас уште не сваќам како тоа заштитени?
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 13:44

najverovatno vo smisla nikoj da ne gi gleda
jas taka sfativ
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 13:46

па и не може секој да ги гледа,нели!само редовни членови со посебна дозвола од администраторот ,односно членови кои богами се испотиле тука пишувајќи(се шалам)250 поста треба да има членот па праќа три слики до админ а знам дека тој го проверува и профилот на членот постовите па потоа те пушта,иако мислам дека треба можеби да се смени критериумот со 450 поста да се дава дозвола за влез
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 13:48

Мислам дека нема потреба од паники и стресови..
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 13:54

taka e Mama Ane,na you tube,na photobucket sto ti nema od semejni veselbi, rodendeni,poroduvanja,tepacki,detski pretstavi.............sto ti ne pa nikomu nisto
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 14:38

I jas mislam deka ne treba da se gledaat rabotite tolku panicno.A pogotovo zboram za forumov pak ke recam tuka se barem nekako zastiteni ako e taka sto e facebook-ot pa tamu se stava se i sesto od sliki od deca od familii a toj e poposeten od forumov (bez navreda neli za forumov)
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 20:49

Ќе ве молам да ја насочите дискусијата во контекст на темата!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty06.08.09 21:33

Ima li nesto novo vo vrska so malata Angela?....Mene nesto ne mi izgleda cista rabotata.Bratucetka i kaj sto bila toj den dvapati ja menuvala izjavata.Ednas deka ja ispratila do nekoj sviok(ne daleku od mestoto kaj sto bila), a vtor pat izjavila deka ja ispratila do doma!? I..pogore procitav deka ziveela so ocuv.A tatko i ziv li e ili majka i e razvedena?Oti ako e ziv poveke bi se slozila toj da ja kidnapiral otkolku nedaj boze devojceto da e mrtvo.Sepak koga si ziv izdrav na se ke mu se najde krajot.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Исчезнување на деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исчезнување на деца   Исчезнување на деца - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Исчезнување на деца
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: