Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какви домаќинки сте?

Go down 
+76
monika kusibojovska
Kat
caci
Sun_shine
JANA BELKOKESKA
sneze
anetapp
sani-sandra
Diana
BILE-ENA
nnatasa
D-r Lidija Pazdrijan
KATIC
margarita
bubamara
mirecv
fibimk
verce
delfin76
naivnna
winnie the pooh
NatalijaS
marina_m
jasmina i ace
kara
bica
sonja
sunset
Lidija Angelevska
Kikic
macush88
Janaxxxx
lela
hormonce
peperutka
Ilince
kavadarcanka
wisna
Sandra
Zvezdicka
Lili
solzicka2
georgina
veki22
Svetlana
desi
SonjuS*
vesna velkova
baby24
lejdi
marijana
TINA
sonjamfk
STAR *
obicna
Nate_David
aneta
Emilija
sashka26
BaMbYnA
vesna83
biljanag
aleksandra
mamicka211
vecki
ZZ
lola
okce
iki
daniela
Lana
Juni08_Andrea
sanja83
Emi
mamicka
rich_bitch1
80 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty13.11.08 1:05

Porano nedela den den mi bese namenet za po doma mada i preku nedela cepkav po nesto.Sega nedelata mi e rezervirana za setanje so mm i decata a preku nedela posle rabota gi raspredeluvam rabotite.Eden den pravosmukalka prasina ,drug den kujna pa kupatilo i taka sekoj den po nesto imam ubavo rabotno vreme od 9 do 2 30 pa taka imam vreme posle rabota za doma.Nemozam da se pozalam ni od svekrvami zasto i ona znae da me zameni rucek obavezno ona a znae da mi ispegla na decata alistata da zacisti nesto pa taka imam vreme za se i da zamesam i da napravam nesto specijalno za vecera
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Lidija Angelevska
Прваче
Прваче
Lidija Angelevska


Female
Број на мислења : 103
Age : 44
Локација : skopje
Поени : 28399
Registration date : 2008-10-29

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty13.11.08 1:20

smetam deka vremeto pominato na cistenje e izgubeno toa podolgo vreme mu go objasnuvam na maz mi,zosto cisto stoi samo nekolku saati najmnogu 2h.kaj mene.zatoa si zemam zena pa sto pravi neka pravi.Koga bev bremena so prvoto trebase da odmaram i si zemav zena pa do den denes si e tuka i nemam namera da ja smenam
zadovolni sme i jas i taa a i maz mi (toj saka postojanop da e cisto ama bas se da e na svoe mesto a toa ne e vozmozno ako jas sum domakinkata) zatoa za cistenje zenata a jas za hranata i cuvanje deca.pa do sega dobro e
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28656
Registration date : 2008-10-29

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty13.11.08 7:48

Kaj mene gotvenje,mienje sadovi i raskrevanje alista i igracki po soba mi e sekojdnevno.Vo nedela posto samo togas sum slobodna,usisuvanje,brisenje prasina,2 masini perenje i peglanje,pocnuvam od rano nautro da prizavrsam do pladne bar pola da mozam da se prosetam i izlezam na kafe,posle vrati se,rucek,ova-ona i denot pomine.Koga sum slobodna sum najumorna hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
sonja
Почетник
Почетник
sonja


Female
Број на мислења : 45
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29243
Registration date : 2008-05-15

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty13.11.08 8:13

Jas nemam odreden den za cistenje,zosto sekoj den gledam da mi bide raskrenato,izbrisano prasina.E sega, ne gotvam bidejki mamicka mi e blisku i ona ni gotvi,a i jas ne ljubam mnogu da se vrtkam vo kujna.Peram koga ke mi se soberat alista i gledam vednas da gi ispeglam zosto koga ke mi se soberat kupovi so denovi treba da peglam.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty14.11.08 10:18

кај мене главен ден за чистење е недела тогаш заедно со мм ја чистиме спалната...т.е. нашата соба...значи од бришење паркет,прозори радиатори....до усисивач и прашина....ианку другиот дел од станот по договор го чистиме со свекрвата.....добра домаќинка сум барем така мм ми вика......а јас пак му верувам.....
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty14.11.08 11:11

Јас чистам во сабота. Почнувам цсо луфтирање на цела куќа, тресам постелнина и уклучувам 2 перални тој ден бели и 1 шарени. Потоа метам и бришам прашина, па ставам нешто за ручек. Во меѓувреме додека заврши пералната ги мијам балконите ои простирам на чисто. Потоа метам скали и двор и на крај пуштам црево и правам поплава по цел двор. ама сега веќе е ладно и само ги метам скалите а дворот свекрава ми си го мети. А прозори и завеси бришам и перам на 2 месеци и доволно ми е. Не се пуши кај мене така да нема и од шо да замирисаат завесите. А сите прозори ми се заштитени со ролетни и тка да не се валкаат толку за да ги бришам почесто. Е маж ми единствено што прави и има обврска тоа е- да исчисти купатило, тоа ги учеле во војска и тоа било машка работа и инсистира на тоа. До вечерта во сабота пеглам се што има за преку неделата да не се замара. и на крај се бањам у ко претепана сум. Затоа пак, недела цел ден со мм се шетаме. Ќе се изнаспиеме и си пиеме кафе и кај 12 излегуваме некаде на ручек или одиме на планина тој ден се релаксираме и го посветуваме на нас двајца. И таква домеќинка сум јас, па вие сами проценетеSmile
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty14.11.08 11:44

ма супер домакинка си ич да не се секираш......секој си е домакинка....на ваков или онаков начин....
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty14.11.08 12:09

DEVOJKI ja obicno sloboden den imam vo ponedelnik ili cetvrtok e togas cistam am ne mi e obvrska da moram ako sum raspolozena da ako ne vo drug raboten den cistam
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty15.11.08 14:05

pa neznam kakva domakinka sum dva pati vo nedelata so pravosmukalka isto tolku i prasina ednas vo nedelata brisenje podovi vc cistenje masini i peglanje po potreba rucek obavezno sekoja den i sadecvi mienje vo tekot na celiot den
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty07.12.08 16:48

Jas ic ne se zamaram, cistam koga ke se izvalka, nemam odredeni denovi. Za vikend cesto peram, ama za cistenje poveke sakam preku nedelata, nekoj den pravosmukalka, drug kupatiloto, koga imam vreme i sum raspolozena, pa za vikend da mozam da se odmoram. Za sreduvanje nekogas mi e se na mesto, a nekoj den kako bomba da padnala.Smile Mm ne se buni za nisto, a i toj pomaga. Dodusa tesko samoinicijativno, treba da mu se reci.
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29125
Registration date : 2008-08-24

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty07.12.08 17:05

jas sega deka se preselivme vo noviot sprat cistam sekoj vtor den sto vika mm go skapa laminatov, od pusti merak samo neznam do koga koga ke pocne da me zamrzuva a i mnogu e 110 kvadrati i pocnuvam da se zamoruvam... ama ne se zamaram koga ke mozam ke cistam aj pa sega i malku pajazinka pa ne ja biva bez nea...Smile
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty10.12.08 11:14

seuste glavniot zbor go ima majka mi pa jas samo pomagam koga treba ili pak koga imam slobodno vreme pravam generalki
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty26.03.09 0:08

правосмукалка еднаш неделно и прашина исто
подот го бришам исто еднаш неделно
купатило , двор и сето тоа за викенд
зашто преку недела немам време кога
алишта перам и преку недела, обично навечер си ја пуштам машината а на сабајле си ги пружам
па се трудам колку што можам да биде чисто
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty26.03.09 0:24

Sekoj den najprvo ja sreduvam spalnata ,raskereavm kebinja i se da e na mesto.Po nekolku pati vo denot mijam cinii.Svekrvami gotvi no koga ne e doma jas .Usisuvam i brisam prasina 3 pati vo nedelata znaci sekoj 2 den.Zavesi prozari brisam na 1-2 meseca.Peglam 2 pati vo nedelata a masina uklucuvam sekogas koga ke vidam poln kos.Slboden mie den petok e togas nisto ne cistam ne pream i samo jadam i setam Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty26.03.09 16:17

Jas cistam zavisno sto treba,ali konkretno e vaka rasporedot:Usisavanje na dva dena obavezno,prasina isto,parket isto a nekogas i ednas nedelno,zavesi ednas mesecno vo masina i vodeni gi redam,ne peglam alista nikogas,ali ona sto treba da se pegla go peglam koga ke se javi potreba za toa,kupatilo cistam na dva dena....kujnata ja cistam sekoj den..prozori dvapati mesecno.Ova e za dolniot sprat kade prestojuvame.Dodeka gorniot kade se spalnite gi cistam koga ke ima potreba....dva pati mesecno i togas gi cistam komplet....tamu ne se gnasi,samo odiem za spienje,redovno luftirame....i taka!Vo osnova se smetam za domakinka,iako na prvo mesto si e majka mi ali dosta i pomagam i okolu gotvenjeto!
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty26.03.09 16:29

Vo osnova se smetam za domakinka
знаци фиби мк ти си спремна за мажење
па ајде што чекаш рипај во тавче
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty26.03.09 16:57

Па добро или јас сум шашава или само ми се чини дека сега брзо пишував на ваква тема???
Ај како и да е пак ке кажам,усисвам 2-3 пати во дневна во текот на денот,а цел стан секое сабајле,прашина бришам секој ден во дневна, а другите соби на 2-3 дена,е прозори во лето пошесто и еднаш неделно може да избришам а во зима и месец ке помине(ми студи)а завесите обавезно на месец ги перам(од машина дирек на корниза)затоа и не ми е проблем и секоја недела да ги перам,алишта перам нормално по потреба,а пеглам 2-3 пати неделно ,теписи обавезно во лето ги пракам на перење,а през годината со кирби машина викам луѓе да ги исчистат,купатило рибам 2 пати неделно,ех од што пишувам се уморив Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty26.03.09 17:19

mirecv напиша:
Па добро или јас сум шашава или само ми се чини дека сега брзо пишував на ваква тема???
Ај како и да е пак ке кажам,усисвам 2-3 пати во дневна во текот на денот,а цел стан секое сабајле,прашина бришам секој ден во дневна
Хихихих, и јас си го барам мојот пост и го нема, ама изгледа на друга тема било..инаку фала ти што го напиша ова, за да му покажам на мм дека не сум само јас пациент hihi И јас усисавам два пати мин. во денот, имам тегет тепих и влакно од коса да падне се познава, а ме иритира тоа страшно. Прашина бришам секој ден, мебелот ми е венге боја, а шанкот исто тегет, па се познава све Neutral После во текот на денот туку само си подзабришувам Какви домаќинки сте? - Page 4 127667 Купатилото исто ми се фака скоро секој ден да го чистам, кујната гелдам секогаш да ми е средена, и одвреме на време правам по некоја поголема чистка. Готвење, кога како, не готвам секој ден, одма ми се и свекрва ми и мајка ми, па не сме во зорт.. За Јана битно секогаш имам спремено по нешто. Алишта, немам програмирано колку пати во неделата, некогаш се полни кошот за еден ден, па џабе ми е да планирам. Пеглам секогаш кога едната тура алишта ми се исушила, тековно, никогаш не оставам не пеглано (инаку мојата нај досадна и одвратна работа, ама кога се мора..) Пеглам речиси све. Како и да е, заморно е да си домаќинка, некојпат ми иде све така да оставам, ама веќе во другиот момент се предомислувам, ме јаде црвот одвнатре ако не ми е средено.
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty26.03.09 17:32

Mislam deka ke me bide kako domakinka Какви домаќинки сте? - Page 4 207962 . Sala na strana, se trudam da mi bide se kako sto treba, no ne sakam i da bidam rob na kukata.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty27.03.09 15:48

lele od sto citam me fati zelba za cistenje SmileSmileSmile jas nemam poseben den odreden za cistenje. cistam koga ke se izvalka. moze da e na 2 dena a moze i na 1 nedela. ne obozavam mnogu da peglam, samo koga imam potreba, a ako ima premnogu alista se nerviram i duri togas sednuvam i peglam se. delot so pravosmukalkata go prevzede mm. jas ne sum fatila pravosmukalka odamna. ama dodeka toj usisuva jas brisamprasina , brisam laminat, cistam kupatilo
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty08.04.09 1:17

Јас сум очајна домаќинка Какви домаќинки сте? - Page 4 127667 ама ветувам дека утре барем собава ќе ја средам ако не искрсне нешто меѓувремено како на пример во парк со друштво Какви домаќинки сте? - Page 4 127667
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty08.04.09 1:41

hahahaha A jas nekogas bev ocajna domakinka,sega veke-jok...Mi cisti zena ,arna e,doma sredeno,jas odmorna...Ne pijam,nepusam cigari,so tie pari si dozvoluvam luksuz-cistacka :cool!: Peglam koga kupceto vo plakarot ke dojde do vrvot,te.obesenite kosuli na mm,a toj odma gi vlucuva sirenite:zapeglaj,sramota...Nema veke mesto kaj da stavas...A jas diplomatski odgovaram ko nasite politicari:neberi gajle,ke bide..Posle,ima vreme... Какви домаќинки сте? - Page 4 127667
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty08.04.09 12:00

katastrofa domakinka od ponedelnik do petok, a koga imam "aranzman" za preku vikend i togas... Se trudam ednas nedelno da sredam po doma dodusa, ama nema vreme sekogas... sakam i da akam i da pijam kafe nadvor. Ama zato gotvam! i mnogu sakam da gotvam i mnogu mi e milo lugje doma da soberam i sve da mi izedat Smile
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty08.04.09 22:27

Lele, fala bogu wisna, lolipop i nnatasa sto se najdoa da pisat inace ke ispadnev samo jas ocajna domakinka. Smile Strav me fati koga citav za usisuvanje sekoj den, prasini ova ona. Inaku, ne kupuvajte temni tepisi, teget, bordo i sl, za da ne usisuvate sekoj den.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty08.04.09 22:39

Ne vidov deka delfin76 me pofalila.....fala ti.....znam deka malku zakasnav so odgovor.....ama ke recam:kakvo mazenje...ne mi paga na pamet!!!!Imav loso iskustvo i nesakam da mi se povtori!!!!
A deka sum domakinka sum ,ne se falam...daleku od toa.Ali sakam da mi e cisto,sakam da gotvam (sepak sum turisticki menager po struka:hoteli restorani)...stalno doma pravam nesto....ili torta,ili soleno nesto za vecera.....sestra mi mi vika...odi otvori restorance... hihi hihi hihi
Znaci gotvam zosto sakam,a ne deka me teraat!Viziti jas gi pravam...i posni i mrsni,sekogas razmenuvam recepti so postari zeni,ako treba ke mu pomognam okolu spremanje rodenden,matura i sl....toa mi e kejf!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какви домаќинки сте?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: