Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какви домаќинки сте?

Go down 
+76
monika kusibojovska
Kat
caci
Sun_shine
JANA BELKOKESKA
sneze
anetapp
sani-sandra
Diana
BILE-ENA
nnatasa
D-r Lidija Pazdrijan
KATIC
margarita
bubamara
mirecv
fibimk
verce
delfin76
naivnna
winnie the pooh
NatalijaS
marina_m
jasmina i ace
kara
bica
sonja
sunset
Lidija Angelevska
Kikic
macush88
Janaxxxx
lela
hormonce
peperutka
Ilince
kavadarcanka
wisna
Sandra
Zvezdicka
Lili
solzicka2
georgina
veki22
Svetlana
desi
SonjuS*
vesna velkova
baby24
lejdi
marijana
TINA
sonjamfk
STAR *
obicna
Nate_David
aneta
Emilija
sashka26
BaMbYnA
vesna83
biljanag
aleksandra
mamicka211
vecki
ZZ
lola
okce
iki
daniela
Lana
Juni08_Andrea
sanja83
Emi
mamicka
rich_bitch1
80 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty17.06.08 13:17

ама јас ко што разбрав тие се во нејзина кука а не она во нивна,па затоа таа така им прави
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty17.06.08 17:01

ние сме си дома жената иде на гости и и е пријателка на свекрва ми.за тој што не разбра еве објаснување
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty17.06.08 17:25

[quote="rich_bitch1"]ама јас ко што разбрав тие се во нејзина кука а не она во нивна,па затоа таа така им прави[/quote
Kolku sto razbrav ova se odnesuva za biljanag.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty17.06.08 17:50

аха ,ок нема проблем јас не видов погоре ,па мислев дека некој погрешно разбрал.поздрав до сите и ладете се на жештинива.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty19.06.08 10:05

дада јас сум таа која сум кај нејзе во куката на бабата
се надевам ке ни дадат кредит па ке си ја направиме куката кај свекрвами
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty24.06.08 4:40

kaj nas e vaka
nie renovirame pa ziveeme kaj majka mi sega ke vi ja kazam rasporedbata kaj nas
tatko mi nisto ne faka taka da on makedonskoto si go tera
a ostalo sledi vaka jas rabotam 7 dena vo nedelata od ponedelnik do sabota 2 rabti a vo nedela samo edna
e sega vaka ide slednoto
od ponedelnik do petok majak mi pusta po 5 6 masini ako ne i poveke deka sme 5 dusi Smile
peglenje samo jas majka mi mrzi a jas uzivam taka da vo nedela se peglam iredam po plakari a na tatko mi pogotovo go prereduvam deka nikogas ne vadi bluzi od gore vadi od dole Smile uvek negovoto posle 5 min e butkano i vika ne se zatvora vata u pm
Smile
prasina brisenje vo vtornik i cetvrtok sestra mi deka imaat patos i crna kozna garantura i crni masicki i sl zatoa se se poznava
nedela jas brisam
banjata se cisti posle sekoe bananje no vo nedela amzot mi ja cisti so hemikalii ima sila da ja trlja so edno specijalno taka d auvek izgleda top
usisuvanje oh lele 3 4 pati nedelno deka tepisonot e cokolado boja pa i nekoe vlakno belo da padne se poznava a za sadovi posle rucek majka mi visi sirota an lavabo jas ne sum doma
Smile
za prozori cistenje ednas meseco od nadvor a od vnatre sekoj 2 nedeli so vesnik Smile gi pominuvam
a za peglanje sum kandidat dodeka vo nedela site izrabotile gledaat film jas togas pocnuvam so peglanje i uzivam Smile
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty24.06.08 4:46

ux i ova zaboraviv koga diplam alista diplam samo jas deka im naogam maani taka da jas odam po site a za cepkanje po fioki svekrvami e prva ednas ja fativ ko cepka mi rece barala corapiza mazot i i vikam nema potreba na tato corapite da se vo moja fioka za gaki hahahaah Smile dan slucajno sum gi stavila ama i se desilo poveke pati ama enznae deka zabroava da ja zatvori fiokata ili ako cepne ensto si gi znam kako sum gi stavila i uste ensto ko redam alsita uvek po boja a taa sigurno do sega ne go zaprimetila toa Smile aj sega ko ke odam pak ke vidam kako ke e Smile
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30164
Registration date : 2007-11-14

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty24.06.08 6:56

јој знам како је кад ниси свој на своме и кад ти се стално неко меша и мота по кући..нема ништа лепше него кад си сам, па радиш кад ти се ради и како ти се ради и буде онако како си урадио..
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty24.06.08 9:45

тоа бамбина со чепкањето го има и кај нас
бабата со која живееме ми е како сенка јас нешто ке исчистам таа по мене пречистува
поради ова и ги препуштив повеќето работи неа
јас си го гледам иван и она што треба за него а она нека му мисли за другото
ручекот ни е кај мама каде јас или она а некогаш свекор ми готвиме
овде кујната има повеќе украси одколку било што што треба за во кујна
све по нас преместува па ми вели: јас морам да знам кое каде стои ако ме прашаш ова каде е да знам што да ти кажам!

епа ако не го премести јас знам каде сум го оставила нема да ја прашам ке си го земам

ама стар човек што ке се прави незнам

само здравје да отидам на наше
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty24.06.08 9:59

ahahahah mene pa me nervira sto misli neznam deka vlegla ama 1 mesec ja trpev aj i sega u septevti uste eden Smile malce moeto trae abe neznam nekako vo takva si e a pa ke pocna ova da mi go ostais haahah stalno i vikam poklon mi e a pa pustoto pa stvarno poklon mi e i misli ja lazam pa se luti Smile a za cistenje kl ocistam samo kristalot ko i go cistev i redev ne i bilo taka ubavo i sama si go preredi Smile jas nemav vreme da se zamaram a i da ucam kako i stoel kristalot deka mrzam da e non stop podpolno isto namesteno Smile sakam izmeni
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty24.06.08 10:03

Jas ne se opteretuvam mnogu mnogu,cistam koga mi cisti,peglam koga ne mi e zesko,edinstveno razvakam po Marija,non stop igracki,gotvam samo za nea poseben obrok. Sega imam majstori, e koga tie ke zavrsat ke se zafatam so potemelno cistenje.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty18.07.08 8:13

saska al da ti e duso i taka i treba ne ke se zamaras pa eden zivot a toj sto ne saka da mi ide na gosti neka ne mi ide ama pak kaj majak mi sme 3 zenski i ima dve kerk ii da ne e namesteno ke recat de bre imaat 2 kerki mrzlivi Smile mi e zal za majka mi ne za drugo
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty18.07.08 8:30

Ние сме си на наше. Кога можеме чистиме, машина ми ги мие садовите, гледам барем 1 неделно да усисам и еднаш неделно да го светнам купатилото, а од кревање играчки одамна се откажав. Јас ги кревам они зад мене пак ги вадат. Цел ден нека играат а откако ќе заспијат навечер ги собирам.
Вратете се на почетокот Go down
aneta
Прваче
Прваче
aneta


Female
Број на мислења : 128
Age : 39
Локација : na edno mesto so moeto srcence
Расположение : so vas e super
Поени : 28905
Registration date : 2008-07-18

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty21.07.08 6:07

:cook: :veligden: :metam: palacinki :peglam: :prav: :mie: seto toa mora da go pravi zenata sakala ili nejkela pa i jas go pravam so zadovolstvo ! ama ne sum i za frlanje pa si odvojuvam vreme i za krevet hihi :shop: da ziveeme :chat: Какви домаќинки сте? - Page 2 735431
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29174
Registration date : 2008-07-10

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty21.07.08 9:16

jas sum sama taka da se e na mene sto se odnesuva za cistejne niz domot a i moram da spomenam mm mnogu mi pomaga ama bas vo se.inace barem 1nedelno mora da se iscisti kupatiloto da se usisa 2 do 3 masini sekako brisejne prasina 3 4 pati kafena e garneturata i zbira prasina se poznava i se ostanato ako ne napomenav mora da se sredi.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty21.07.08 17:53

iki напиша:
Ma ne se zamaram mnogu so cistenki i generalki,ama imam edna mana.
Koga ke fatam da cistam odam do krajnost,pa ako samo se resam da usisam po doma,na kraj zavrsuvam so brisenje prasina,cistenje vecinja ,ribanje sporet vo kujna,haos....toa mi se slucuvalo poveke pati


I jas sum ista, inace neznam tocno nemam odredeno vreme za koga ke cistam. A edno sto ne go pravam jas doma e sto ne :peglam:
Mnogu mrazam. Ko ke peram alista gi stavam da se susat za da nema posle potreba da se peglat. A na maz mi ako mu treba nesto peglanje sam si pegla, a stvarno i znae da pegla, a ja i se nerviram i neznam ni ubavo da ispeglam. Smile)))))))))
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty22.07.08 6:21

aaaa za peglanje jas uzivam site si gledaat filmce jas peglam i toa stolce ke si zemam ko so rekov so zadovolstvo mi e peglanje mi e odmaranje mozok kaj mene majka mi mrzi a sestrami neznae ni kako se uklucuva Smile vika aj ako ne me vratat do 2 ri den 3 ti ke i mnaredam sam ida peglaat Smile
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty22.07.08 16:34

Hahaha, znaci tebe ti e toa peglanjeto kako terapija... Mene porano mi bese toa ko miev sadovi... A sea pa i ti mi dojde preku glaa... Jas dodeka i gotvev miev, a ke sednevme da jademe i opppp, se nasobra pak... I po toa si kupivme masina za mienje sadovi. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty22.07.08 16:56

Јас никаква домаќинка не сум , мрза сум голема и ич не ми е гајле ама па затоа свекрва ми е вредна како да чека некој пак да ја зима за жена хаххаха, кога се вративме од одмор се ми беше средено, теписи испрани, плакари наредени, алишта испрани и испеглани, усисано, прашина избришана и + поклон не чекаше дома дрвото на животот.Док може нека чисти , а јас кога веќе ќе немам друга алтернатива тогаш ќе направам некои напори мм да ги превземе тие обврски хахахаха!
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty23.07.08 16:19

мацо алал да ти е со ваквиот став,јас пак ич не сакам да ми се меша кога чистам нешто низ дома,а уште помалку да ми прередува низ орман или фиоки.еднаш така додека бев кај моите она извадила се и прередила и после незнаев кое каде ми е ставено.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty23.07.08 16:29

А овааа мојава работела на времето у Скопјанка на текстил и има таленат за склопување алишта , кога ќе отворам шкаф се можам да видам каде стои и што ми треба да земам без да растурам. И мене на почеток ми сметаше , јас бев научена да извадам се од плакар, да најдам што ми треба и пак да вратам така се набутано, ама вака било поубаво. Ма нека склопува што ја вртам ако нема друга работа.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty23.07.08 17:05

:napred devojko се сложувам. Додека помагаат на своја рака ако, ќе премижам и преќутам се. Само да не биде работава еве јас ти средив и сите комшии ќе дознаат за тоа...
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty08.08.08 11:08

kaj mene sekogas bilo sredeno i se na mesto. ne e kako vo apoteka a i ne skam taka . peram ednas vo nedelata i togas i cistam so pravosmukalka, prasina i obavezno kupatilota ,a peglanjeto ne mi e bas dobra strana sekogas go izbegavam koga moze pogotovo leto. koga se porodiv sakala ili ne, ne mozev da postignam se. taka da koga mozam toga sreduvam, mm me zafrkava ama mene mi e povazno deteto, prvo za nego pa posle ako mozam drugoto , a na koj ne mu se dopaga neka poveli.sega niz dnevnata e kako da padnala bomba od igracki, no koga ke zaspie marko gi sreduvam, a dosta pomos imam i od zenata sto go cuva, barem eden del od denot e se sredeno.pravosmukalka pominuva mm i dosta sum mu blagodarna za toa, a drugoto e se na mene.najveke me nervira sto mnogu rastura so alistata,a dobro e sto gi ostava vo spalnata/ kako magacin ni e /i posle sreduvam toa obicno go pravam sabota koga ne sum na rabota ili nedela.
Вратете се на почетокот Go down
TINA
Почетник
Почетник
TINA


Female
Број на мислења : 27
Age : 44
Локација : STRUMICA
Поени : 29212
Registration date : 2008-05-20

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty11.08.08 15:32

Pa vaka najcesto zavisi od raspolozenie i moze da se sluci i 2-3 dena da ja vlecam rabotata sto mozam da ja zavrsam zanekolku casa .Inaku obicno Prasina brisam na 2 dena zasto mi e mebelot crn i se poznava mnogu(ne daj boze da ne mozam da izbrisam mozes slobodno imeto da si go pisuvas vrz nego i bes teskotii da se procita od sekoj agol).mijam cinii po nekolku pati od denot zavisi od potrebata,Peglam obicno vo nedela posle rucek i toa se sto e ispereno vo tekot na 1 nedela,prozori brisam obicno na 2 meseca koga i gi peram perdinjata i draperite,wc-to obavezno 2 pati u nedela mora ubavo da se fati zasto e stara kanalizacijata i "mirisa"mnooogu ubavo ako ne se fati......itn,itn....POZDRAV
Вратете се на почетокот Go down
marijana
Почетник
Почетник
marijana


Female
Број на мислења : 62
Age : 37
Локација : македонија
Расположение : супер
Поени : 29077
Registration date : 2008-06-17

Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty11.08.08 18:21

jas sekoj den brisam plocki niz cela kuka prasina 2 -ti vo nedelata peralna isto peglam na 3dena kupatila sekoj den i taka
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какви домаќинки сте?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: