Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какви домаќинки сте?

Go down 
+76
monika kusibojovska
Kat
caci
Sun_shine
JANA BELKOKESKA
sneze
anetapp
sani-sandra
Diana
BILE-ENA
nnatasa
D-r Lidija Pazdrijan
KATIC
margarita
bubamara
mirecv
fibimk
verce
delfin76
naivnna
winnie the pooh
NatalijaS
marina_m
jasmina i ace
kara
bica
sonja
sunset
Lidija Angelevska
Kikic
macush88
Janaxxxx
lela
hormonce
peperutka
Ilince
kavadarcanka
wisna
Sandra
Zvezdicka
Lili
solzicka2
georgina
veki22
Svetlana
desi
SonjuS*
vesna velkova
baby24
lejdi
marijana
TINA
sonjamfk
STAR *
obicna
Nate_David
aneta
Emilija
sashka26
BaMbYnA
vesna83
biljanag
aleksandra
mamicka211
vecki
ZZ
lola
okce
iki
daniela
Lana
Juni08_Andrea
sanja83
Emi
mamicka
rich_bitch1
80 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 12:11

Ajde da ve vidam:kolku cesto vo tekot na nedelata ili mesecot pravite generalka niz doma t.s i perete i peglate,i brisenet prasina i usisivate?Imate li nekoj raspored po koj se vodite,odredeni denovi koga se cisti ili se e vo zavisnost od raspolozenie i obrvski?Kolku casa vi se potrebni za da zavrsite se?eve otprilika kaj mene kako e:

- :metam: i :prav: ovie dve raboti ednas nedelno,imam svetol mebel i bela tehnika(TV,DVD,compjuter se e vo srebrena boja)pa tolku i ne mi se poznava prasinata
-mienje sadovi:nekolku pati vo tekot na denot
-perenje i peglanje:vo zavisnost od potrebata,zavisi kolku alista se nasobrale
-prozori brisam ednas vo tri meseci Embarassed
-i imam navika na sekoi 6 meseci da isfralm nepotrebni rab od doma:natrupani spisania,nesto sto vekje ne se upotrebuva i sl.

tesko mi e da pocnam ama pocnav li edno 3-4 casa ne se sopiram
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 15:33

Кај мене се зависи од расположението и од другите обврски. Прашина бришам најмалку еднаш неделно и тогаш и усисувам. Садови понеколку пати на ден, а прозори некогаш и секој месец бидејќи живееме многу ниско каде што децата си играат па знаат со топка да погодат во прозорите и да морам да ги мијам
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 16:17

brisenje prasina-dvapati nedelno
usisuvanje-ednas nedelno
perenje- pfff neznam pa kolku masini ke uklucam, zavisi sekogas e razlicno?????? a na race ne peram skoro nisto
peglam-ednas nedelno
prozori brisam tri pati godisni ihihihhi sramota hihihihihiih
Kolku i da sreduvam pak mislam deka mi e rastureno.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 16:34

eh emi i jas taka mislam deka kolku i da cistam sekogas nesto e rasfrlano,osobeno maz mi koga e doma,alal da im e na tie kaj koj sto sekogas se e izglancano
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 18:20

hiihihi a ima li takvi??????
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29644
Registration date : 2008-03-25

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 20:28

Emi, mm e bolna pedanterija, ako nesto ne si e namestoto odma mi kazuva, toa duri i pomalku mi smeta. Ednas slucajno bev ostavila edno CD na masata vo dnevna soba i odma me predupredi: Na CD-to tamu ne mu e mestoto! I mnogu pedanten necini, barem jas taka mislam. Jas sama sum svesna deka postojano treba sekade da bide cisto i se da bide na svoe mesto.

Inaku jas brisam prasina 2 pati nedelno, sreda i nedela, isto tolku i usisuvam
peglam ednas nedelno, a po potreba nekogas i poveke pati,
sadovi mijam po nekolku pati vo denot,
peralna uklucuvam tri pati nedelno,
prozorcite za ovie mececi vo brak gi imam izbrisano 2 pati i roletnite isto tolku pati, dosta im e
Nepotrebni raboti vesnici, bilteni i sl isfrlam ednas nedelno
I postojano se trudam da odrzuvam sekoja soba da e pod konec, oti si imam pedanterija doma, koja moze da mi zabelezi nesto, a jas sum mnogu osetliva i si go slusam


Последната промена е направена од sanja83 на 03.05.08 16:17. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 21:10

i jas sakam se da mi bide na mesto ama kolku i da se trudis sekogas ne moze da bide cakum pakum.posebo koga sakas da bides sekogas zaedno so mm togas nema vreme za se.toj e pedanten ama kolku pati mi rekol pa sto tuka cistis cisto e.
*generalka prasina,cistenje kupatila,kujna,usisavanje,mapanje to go pravam obicno pred vikend za da mi bide cisto za vikendot.i mi treba mozi 2-3 sati.a preku nedela pak ke zabrisam po nesto posebno na stakleniet masicinja se poznava prasinata.
*perenje obicno nekoja masina petok ili sabota i nekoja posle vikend.bela,crna,posebno radna roba,dolen ves i taka mi se sobiraat poveke masini.
*ne peglam posto masinata za susenje skoro sve mi vadi kako ispeglano.obicno peglam ako ima kosula ili nesto sl.ali ima za 2$ drug da ti isperi ispegla i za takvi raboti cesto i tamu gi nosime.
*od koga prestanav na rab. sadovi miam kako sto ke si izvalkam a ako se poveke i me mrzi i posebno za vikend koga sakame i da si setnime stavame vo masina.
*prozorci ne brisam posto ne se otvaraat taka za da nemozam od nadvoresnata starna da gi izbrisam.odvreme navreme vrvi kompanija i taa gi cisti.edino vratata od terasata taa ja brisam nekolku pati.
za sega e ok ama koga ke stigni bebusot duri togas ke bide doma ko bomba da padnala.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 22:41

Bidejki kaj moite e kako vo apteka i cel zivot bese takvo ,jas mnogu sakam da mi e opustena doma ,do sega sekoj sto dosol se custvuval ubavo i opusteno.Ne sum za se da bide pod konec,ama sakam da mi e cisto.
Sadovi mijam posle jadenje obavezno ,peglam (sto najmnogu mrazam ) koga sum raspolozena ,nekogas cekaat i dve tri masini ,ama na krajot ke gi ispeglam.Usisavam koga sum doma na dva dena ,a bidejki golem del ni e pod laminat nego go brisam sekoj den oti Lana si sedi poveke na zemja da si igra.Igracki sobirame zaedno pred spienje (citajte ...ona ja drzi korpata ,a jas sobiram Smile))))))) ama znaat po cel den da si se rasfrlani na site strani.Inaku obozavam mal nered po doma taka sum si opustena i ubavo mi e.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 22:42

eh, a duri decinja koga ke vi rasturaat hahahaha e aj togas ke ve vidam, nevozmoznoooo e kolku i da se truditeeee
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 22:59

"koj se trudi truden odi" Dobro velese edna moja cimerka sto mi e gajle za sadovite vazno jas dusickata da si ja odmoram.ama to nemoze sekoj posebno mene mi smeta da gledam sadovi nemieni.
teski neka ima polna kuka decinja pa neka bide sve rastureno.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 23:09

teski neka ima polna kuka decinja pa neka bide sve rastureno

bas taka
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty02.05.08 23:34

cistam dva pati nedelno
usisuvam na tri dena ,a sekoj den sobiram ronki po tepisite
generalka na 3 meseci ili 4
metam skali dva pati nedelno
metam dvor skoro sekoj den
peram neograniceno koga ke se soberat alista
rucek sekoj den sadovi non-stop
samo podmestuvam a kerka mi po mene mi rastura
nastojuvam se da e sredeno ama pak ko da padnala bomba
taka e so malo dete duri i sinot se nervira,toj ke si sredi sestra mu rastura
Вратете се на почетокот Go down
iki
Прваче
Прваче
iki


Female
Број на мислења : 169
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : Tazna
Поени : 29975
Registration date : 2007-12-20

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty03.05.08 9:28

Ma ne se zamaram mnogu so cistenki i generalki,ama imam edna mana.
Koga ke fatam da cistam odam do krajnost,pa ako samo se resam da usisam po doma,na kraj zavrsuvam so brisenje prasina,cistenje vecinja ,ribanje sporet vo kujna,haos....toa mi se slucuvalo poveke pati,mozebi zatoa sto imam poveke slobodno vreme.E a toa mi se slucuvase 2 ili 3 pati nedelno.
Ama sega resiv,sto veli edna komsika "nema da mu robuvam na predmetive"i jas so taa parola.Si napraviv raspored i sega:
Usisavam:2 nedelno
Masina ukljucuvam ednas ili 2 dnevno zavisi koklu alista se sobrale..nikogas ne peram na race,a ako peram toa e mnogu retko..
Prozori brisam na 3 meseci..le le..ke treba na pomalku vreme
Sadovi mijam posle sekoe jadenje....toa e smrt za mene ,ama me nervira da gledam rasturena kujna...
Gledam da nema rasfrlani raboti po soba,se da e na svoe mesto.
Daj boze da si imam detence pa neka bide haos ic nema da mi bide gajle,samo da mie cisto,a dali e rasfrlano pa bas i nema da se grizam mnogu,,so decinja-mecinja sekogas e taka....
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30137
Registration date : 2007-11-26

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty04.05.08 1:51

Pa i kaj nas dodeka nema decinja uste nema koj ubavi belji da pravi i da rastura rasporedot e sledniot:
-1 nedelno pominuvam so pravosmukalka
-isto i prasina
-perenje kako ima alista taka i peram ,na raka tesko se u masina,
-peglanje po potreba e najmnogu mrazam ,za sreka nekoj raboti i poveketo od susara gi vadam ne zbrckani, e kosuli na MM moram da gi peglam
-sadovi kako se iskoristuvat i posle se mijat
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty04.05.08 11:39

jas se pravam spored toa kolku e rastureno i izvalkano, a i dali mi se raboti ili ne. ne mozam da pravam semi - vo ponedelnik i cetvrtok na primer ke brisam prasina...nema sansi taka. edinstveno sto moram da pravam recisi sekojdnevno e da pominam so pravosmukalkata i da go izbrisam parketot. ziveeme na glavna ulica i se sobira prasina...sto da vi kazam. ako ne izbrises eden den, drugiot veke pocnuvaat da letaat topki prasina kako da ne e briseno dve nedeli
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30164
Registration date : 2007-11-14

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty04.05.08 13:53

pa uglavnom sve radim po potrebi,ne opterecujem se bas preterano i ne drzim krpu non stop u rukama..ono cega najviše ima i sto konstantno radim je pranje sudova i pranje vesa,to prosto ne znam odakle mi vise..kuvanje je svaki dan obavezno i skupljanje razbacanih stvari i igracaka..kuću spremam obicno za vikend onako malo generalnije,a preko nedelje sto kaze moja mama -"kao lisica repom"..jednostavno ne stizem cesce jer radim,a zelim da svaki dan imaju deca kuvano i zelim da se maksimalno izigram i izmazim sa njima..sve ostalo moze da ceka..vaznije mi je da se sto vise posvetim njima,nego da mi sve u kuci bude savrseno i na svom mestu..kreativan nered je bas simpatican,zar ne?
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty04.05.08 20:51

potpisujem te ZZ!!!!!!!!!!

Mene mi e najvazno da sum sposobna za mojot soprug i Milena, a ne da sum premorena od glancanje,,,,za se si ima vreme, kukata moze i da poceka:)
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty07.05.08 16:50

bogami me nerviraat nekoj takvi kaj kogo se mora da bide pod konec.naprimer MAMA,kaj nea se e glancano non stop,prasinka nemozes da vidis.pa koga ke i otideme jas i dada i vnuk mi i ke pocneme da se opustame,da se rasfrlame neli doma si e doma,i se kreva kosata. :geek:
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty08.05.08 1:55

sadovi po nekolku pati dnevno 1usisavanje prasina sekoj 2den prozori po potreba isto i peglanje a kukata da moze ke pobegne igracki na site strani da moze i vo kupatilo ke vnese sepak dobro sto mi pomagaat pogolemite inaku nemam vreme ni za kafe
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty11.05.08 23:31

леле алиштава треба да ги средам, лом ми се плакариве, ај утре вечер, сега заглавив со вас.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty04.06.08 23:40

2 пати неделно обавезно чистев,почнувајки од прасина,пајазина,чистење на креветот каде спиеме исе од тепих,паркет обавезно,имам мана ко ке почнам да чистам нејкам да сум со едно па се чистам целосно генералка,а сега сум уште послободна па дали повеке ке чистам или повеке ке шетам ке видиме.за џамовите на месец и повеке,а ако Георгина ги направи прстиња тогаш одма по неа.сама сум по 2 недели мм не ми е тука и јас морам да се занимавам,перам кога е полна корпата одма и штом се исушат ги пеглам,нејкам расфрлани алишта,кај мене може само да е расфрлано од керка ми играчки ,ја оставам да си игра,а чистам редовно сакам да игра во чисто,а може да растура колку сака.неможи кукла да е.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty13.06.08 11:51

i jas cistam vo zavisnost od toa kolku e rastureno sakam da mi bidi se pod konec ama so deca e recisi nevozmozno generalka so perejne perdinja tepisi brisejne pengerinja na tri meseci mijam sadovi po 3 pati na den a se slucuva i po tri pati da usisuvam na den vo zavisnost od toa dali deckite sami jadat ili jas gi ranam ko ke jadat sami seto e roncinja i za perejne se slucuva da pustam i po nekolku masini vo eden den a inaku skoro sekoj den po 1 obavezno brisejne prasina 1 nedelno vo sabota a masickite se znaj po nekolku pati vo den i pak segde prstinja tie sto imaat pogolemi deca (2-3 godini)deca znaat kako e so igrackite rasfrlani po cela soba i 10 pati gi sobirame 10 pati gi rasturaat ama sega go nauciv pogolemoto da si gi sobira hihi i navecer sum kapnataaaaa i odvaj cekam krevet da fatam :spie:
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty13.06.08 13:35

ех да можам од бабава на раат да си исчистам добро ке беше
обично кога чистам од почеток до крај детално некако ми е *шубе* да оставам нешто
ама ај здравје во новата куќа ке си го фатам редот овде сеуште си ја имам бабава како сенка по мене
јас фати нешто таа по мене иван ке игра и нормално дете како дете играчки по цела соба таа иде по него и ги мести па згора на тоа се лути зошто ги растура ко божем тоа разбира па ке ги враќа на место
знае да земе некогаш алиштата да ми ги мести што страшно многу ме нервира може сум оставила гаќи а таа ке ми ги фака уууууууу башка тоа што знае да премести нешто и јас ке си барам и додека не ја прашам нема да знам каде е а она ке ми рече па нели бре овде го ставив на крај и крива ке излезам

ах маки
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty14.06.08 20:59

ej tie takvite se mnogu dosadni,da mozat i vo gakite da ti vidat ke vidat,ljubopitni i dosadni,imase edna takva drugarka na svekrva mi ,sekogas koga idese vleguvase vo kujna i gi premivase site sadovi,ako jas sum gi miela pred 5 min,taa odma po mene premivase,ne samo so mene ,so site e takva,ami taa da mi e mene svekrva,stvarno neznam kako ke ziveeme zaedno,ide na gosti i sobira po decata igracki,da se cudis.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29150
Registration date : 2008-05-31

Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty17.06.08 13:10

jas da sum ke ja izbrkam od doma bez razmisluvanje vo moja kuka jas kako sakam ke mi bide
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какви домаќинки сте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви домаќинки сте?   Какви домаќинки сте? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какви домаќинки сте?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: