Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Несредени фамилијарни односи

Go down 
+214
Vesnicka
Lide
Dzena
Girl*****
bubamara
kiki-riki
borjanka
nata
ketim
profesorce
karolina
acka
denica
Nebo
stefimama
ance
marina****
iskrena
Viki J.N.
mirjanka
bile2
monabombona
kalinche70
rainbow
adi
Macence
Vale74
Kat
NatasaK26
majuvce
Лејди
lida
Sun_shine
nikolija
happy mama
kateee
eva31
VASILICA
Mila87
SOS
NONE-BT
Stefani Vasilkova
Ananastasija
anastasia
kika
beti.liz
bubamara***
Natasa2000
Dara
bibic
mama
Kitty
Janaxxxx
Biljana
bibip
Snezana O.
macana
Gabi*
vesnica
avon
Winki
moon
jasmina,mina
katica
Mami4ka
Deni
jeca
mama X
josifana
Vesna Blazevska
D-r Lidija Pazdrijan
Sestricka
Daniela.Ilijoska
marina_daniel
pepa
ripce
Pravnicka28
butterfly
Anika
BILE-ENA
Lidija Nedelkoska
soledad
Mimi Petreska
caci
petra26
maria
sasa
Rozetka
sneze
nnatasa
makresanska
Damjana
Mama Vase
fibimk
naivnna
ирена
ari
kavadarcanka
lela
sonja vasilevska
lila_mk
mama viki
marija*
delfin76
Kinky
Labuda
irena bozinoska
natali
Dragana
sunset
KATIC
MamaMaja
BiljanaM
mina32
Maja
margarita
Pipolino
lidija29
Sanja_Ivana
female*
mama i nikola
Ance-J
LoL
juli i nina
Mimi22
Пандорче
Laura
jana_aerodrom
Oci
svetle s
kiki22
mirecv
Biljana795
Sara
avanturistka
Denicija
tanjaaa
taci
рипче
Lidija Angelevska
macush
winnie the pooh
nafi
mamazako
jasmina i ace
KAJA
marina_pp
bica
Mama Ane
marina_m
Cece Miloskovska
mamicka
verce
milena p
Svetlana
sonja 35
Kiki
sonja colakova
Ves
Kikic
elena-d
vdovica
mac@
hormonce
mamaada
Ilince
Vicky
kara
Jovana's mom
Sandra_Anja
SonjuS*
peperutka
Simona's mom
Zvezdicka
Sister
mad bluestar
veki22
magi
solzicka2
vecki
Dadi
mamalina
mamicka211
baby24
marijana
desi
sonjamfk
vesna velkova
STAR *
Emilija
TINCE
aneta
marija.talevska
мама Биби
aleksandra
Lence
BaMbYnA
Lana
Bu_Bi
rich_bitch1
Lili
Juni08_Andrea
Freya
petrusevavesna
Goca
natasast
viktorija
sanja83
biljanag
Emi
daniela
sashka26
Big Sister
Irena Trajkovska
218 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Next
АвторПорака
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29120
Registration date : 2009-02-05

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 9:13

Deni znaes kade gresis sto kutis a bre sto na um to na drum apla kazii a bre sestro ti sakas izgleda nekoj den nenadejno da vlezes pa da go vidis bra ti gol pa da neznaes od koja strana da izlezes te molam od utre natamu zvoncevo na vratava e za zvonenje zavoni i ako ti otvoram vlezi sakam privatnost sakam intima i kraj.
A seto ova mozes da i go kazes na kafe moabet na zaebancija pa ke sfati
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29700
Registration date : 2008-04-08

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 9:23

Апсолутно те поддржувам! Јас во заедница како снаа бев стисната за да биде золва ми комотна пошто било нејзина куќа, како гостинка бев, како под казна, па ни стварите од свадба не ми направија место каде да ги ставам. Несредени фамилијарни односи - Page 19 94333 Несредени фамилијарни односи - Page 19 506937 Фала богу што си направивме наш спрат.
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29700
Registration date : 2008-04-08

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 9:31

Сто пати се спремав ама не сум и кажала во лице пошто ни кафе не пиеме, избегавам, ми се има собрано многу. Ама ако она нема осет и е дебелокожец, треба брат и да и го дотера паметот, не јас да се расправам со неа. Мене он ми е уште покрив што не и плеснува у лице! На маж ми му се лутам, а нејзе на дистанца ја ставив од кога видов каква е. Знам дека и нема чаре, не ќе ја сменам јас нејзе на 40 години што ги има, туку само се жалам и чудам какви луѓе постојат. Знам дека нејзината филозофија е дека она си е во своја куќа, дека брат и не треба да се смени ако се оженил, и дека жената е менлива а сестрата е вечна. Затоа се накострешив погоре кога прочитав таква мисла, нека ми извинат исклучоците, не се сите исти.
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28127
Registration date : 2009-02-26

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 10:32

:c,c,c: :c,c,c: :c,c,c: istata situacija i kaj mene Deni.
Вратете се на почетокот Go down
Gabi*
Полуматурант
Полуматурант
Gabi*


Female
Број на мислења : 621
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Razocarano i nervozno :(
Поени : 28207
Registration date : 2009-03-13

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 10:57

Јас сеуште немам снаа, ама брат ми има девојка веќе 4 или 5 години, така да исто како да имам. Сега засега имаме супер однос, а за тоа како ќе биде кога статусот на снаа ќе и стане официјален неможам да кажам.
Ја подржувам Макресанска за тоа дека ние ќерките не треба да се мешаме во односот на нашите мајки со нивните снаи, ама сметам дека тоа што кажуваш дека треба целосно да се осеќаме како гости кај нашите родители дома, јас мислам дека не си во право. Дудуша незнам како ќе биде кога брат ми ќе се ожени, ама сепак да не го отварам ни фрижидерот, е тоа мислам дека нема да се случи. Па и ја сум растела во таа куќа, тие мене сеуште ми се родители. Нема да се правам газдарица секако во таа куќа веќе, ама па нема да дозволам да бидам и непожелна гостинка и да треба да се најавувам секогаш кога ќе посакам да ги видам мајка ми и татко ми.
Велат никогаш не вели никогаш, времето ќе покаже, незнам што да речам, само сите со памет во глава
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29700
Registration date : 2008-04-08

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 11:09

Мислам дека со тек на време само ќе ти дојде, како проаѓа време ќе сватиш дека стварно само дома си е дома, дека кај родителите секогаш си добредојдена ама ако има и ново семејство збутано внатре, тогаш мора малце попретпазливо. Зависи иколкав е комодитетот во куќата, ако има место за никој никому да не смета- тогаш супер, ама ако е тесно и мора да згазнеш врз снаати за да ја видиш мајка ти, би било во ред да се јавиш за да ‘си ги прибере секој гаќите‘- грубо речено. Јас лично сакам и мајка ми да ми се најави па затоа од принцип се најавувам, да не го јадам патот џабе и да не пољубам врата. Сега бар со телефониве е лесно.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29120
Registration date : 2009-02-05

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 12:11

Gabi ne e taka nemozes da odis tamu i da se ponasas kako doma sepak ako ti se jade ke pobaras a ne sama da zimas zatoa sto toa vo friziderot veke ne e samo na mama i tato neli zosto da me udri eden den toa po nos podobro da si pobaram nego sama da zimam.I tebe nema da ti bide seedno zolvati da ti doaga i da se ponasa kako ona uste tuka da zivee i da cepka i buricka vo friziderot kaj sto sepak veke ne i e mesto.
Jas pak ke recam ova jas vaka si go praktikuvam neli i mir u kuka nesakam vo nieden moment da dojde do kavga radi mene.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30691
Registration date : 2008-11-06

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 12:14

Јас немам снаа за брат, нема ни да имам. Ве читам и можам да заклучам дека се зависи од човекот и од неговото воспитување. Да не бидам погрешно сватена ама никако не би се сложила дека ќерка ми утре кога ќе се омажи, а јас живеам со снаа, да се устручава да доаѓа кај мене. Некаде беа спомнати емоциите и тие треба да се имаат на ум. Затоа дај боже да можам од старт да ги одвојам сите од мене, па без проблем да доаѓаат и да не се воздржуваат од отварање фрижидер Smile
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28127
Registration date : 2009-02-26

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 12:41

i jas nemam brat taka da nemam ni snaa.ama jas sum snaa flower ,koga ziveevme vo zaednica,voopsto nemavme privatnost so mm.od jutra do sutra zolva mi kaj majka i sose mazeto i decata a pokus da ne ostane i deverceto so zenceto i decata,mislam, znam milo im e da odat kaj majka im i tatko im ama bez oset,nivna e dnevnata,znaci covek ne moze ni tv da gleda,nivna e kujnata(pa tuka i friziderot,se dodeka ne izedat se ne se odlepuvaa,a koj kupuvase za jadenje SNAATA,)jas nemase da se ljutam ako majka im go polnese friziderot ne znam .ke dojdese zolviceto i ke pocnea sus bus,prvo so toa si ja pokazuvaa kulturata,em znaat deka dremam vo dnevna, em za inat sepkaa za da slusnam deka me ogovaraat,mislam toa e prosta masa na luge.ko serif zolva mi bese kaj majka i.deteto pomaloto cel den kaj majka i,ni mozev da si ja iscistam sobata-spielo,ni da vlezam da se izbanjam i trebalo vodata za deteto,vo dnevna nemozev tv da gledam crtani deteto gledalo,masina za alista da ne uklucuvam deka spielo,niz hodnik da ne idam ke sum go razbudela vaka bese 2god.se dodeka zolviceto ne mi rece a da si se preselite od ovde odete pod kirija.mislam ludilo,i na kraj na se za vikend od 8 saat zolviceto kaj mama,ko ke se razgrakaat ko dva popladne,decata vratite gi treskaat,se derat,piskaat,a toa site so pravo si go pravea neli kaj mammmaa se.


Последната промена е направена од mina32 на 13.07.09 12:43. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29065
Registration date : 2009-02-13

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 12:42

nikogas ne sum ja osetila kako bliska , mi pomaga i jas nea , ama nikogas ne dava da dopres do nea, epten e tvrda
a jas naivna porano se si kazuvav ama sega ne
kako ona taka jas i podobro vaka
zasto kolku si pootvoren poveke te pravat budala
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29418
Registration date : 2008-07-16

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 12:45

delfin76 напиша:
nikogas ne sum ja osetila kako bliska , mi pomaga i jas nea , ama nikogas ne dava da dopres do nea, epten e tvrda
a jas naivna porano se si kazuvav ama sega ne
kako ona taka jas i podobro vaka
zasto kolku si pootvoren poveke te pravat budala
potpis istoto e i kaj mene so razlika sto ne si pomagame mn
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30691
Registration date : 2008-11-06

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 12:47

И кај мене е исто, во последно време јас сум ладната. исто порано се кажував, а сега на дистанца. Кога ми требаш-кога ти требам тука сме.. Близина, НЕ, благодарам!
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28127
Registration date : 2009-02-26

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 12:51

do pred edna godina jas bev budalata stalno pagav na sentimentalnosta,drzevme balans t.e. jas ama odkako pocna mnogu losi raboti da mi pravi gi prekinavme site odnosi jas i mm so nea i cela familija(poradi nea flower )-znaci odnos-nikakov
Вратете се на почетокот Go down
Oci
Прваче
Прваче
Oci


Female
Број на мислења : 231
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28602
Registration date : 2008-10-10

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 12:57

mojava situacija od sabajlevo:
- Vo kujna, kaj mienite casi... odam jas i se fakam da mijam novi sadovi.. koga si vikam - daj da gi raskrenam prvo mienite.. i... ima sto da vidam...
staklena obicna casa, so crven karmin na nea..-stavena povtorno vo mienite casi i cinii... ma preku glava veke! ama sto da se nerviram-ne vredi.. zemav i ja odnesov casata so karminot kaj nea vo soba, pa sto saka neka i pravi (ako voopsto primeti)...
i aj sega kazete, za ova treba li da se pravi bilo kakov muabet???!!! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29169
Registration date : 2008-11-10

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 12:58

Кај мене свекрва ми е ОК, мирна жена, само што јас никогаш нема да можам да се зближам со неа, кога се доселив кај мм дојдов во сосема различна средина, прво на интелектуално ниво а после тоа на ниво на домашно воспитание и култура, и многу ми беше тешко, ама полека се навикнувам бидејќи немам избор. Со мене свекрва ми е ОК, не разговараме многу, само општи муабети - можеби проблемот е од мене, бидејќи не се зближувам лесно со некого особено ако оценам дека немаме заеднички работи, до сега многу ми помогнала за домашните работи и неможам да се пожаламм, а од друга страна со јатрва ми се почесто и повеќе муабет прават - бидејќи има внуче кое го чува па скоро цел ден е таму и кога ги слушам како разговараат со викање некогаш и карање - се чудам дали е во мене проблемот или они се луди хахааха. Во секој случај јас не планирам да се променам и фала богу моите се живи и здрави па кога ќе ме фати криза си одам кај нив хехехе.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29724
Registration date : 2008-07-11

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 13:10

Е добро де, само вода се напила и ја заплакнала Smile Чиста е иначе...е заборавила дека имала кармин ставено, иначе замисли колку чаши така ти се протнале тогаш hihi
Вратете се на почетокот Go down
Oci
Прваче
Прваче
Oci


Female
Број на мислења : 231
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28602
Registration date : 2008-10-10

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 13:21

leleee.. e fala ti Emilija,.. me utesi :(
a toa baska deka mie ako lisica so opaskata.. sve si premivam po nea, zasto ja nauciv kakva e.. i zaradi moja higiena (a sum mnogu gadliva) si gi premuvam sto da pravam :( hahaha
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29700
Registration date : 2008-04-08

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 13:49

Хаха, Очи, Очи, тешко тебе....Мојава ситуација е поблага сега кога сме башка спратови- секој ден од доле се дере, го вика син ми, демек да излезел да го видела, демек не се качува горе пошто сме држеле заклучено! А завчера се враќам од гости со син ми, заспал во седиште и сакам неприметно да го пренесам дома да не го разбудам. А таа трча од доле (кај ме насетува кога доаѓам!) да го видела (во 22ч) пошто преку ден има други работи и нема време за него па така и текнува во ниедно време да ми го разигра бебето и после иди успиј го, се луламе до 24ч! Кога реков дека ќе го носам без будење, одма коментар ‘а за ваше шетање не важат правилата на легнување,а?‘....!?? Сакав да и речам- ‘па нормално‘, ама си ја игнорирав.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29065
Registration date : 2009-02-13

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 14:03

a bre deni i ti imas maka
mnogu me nervira vaka nekoi luge koga si lecat kompleksi , kako zolva ti , na primer
i mojata taka se mi pravese, uf zivci nemav
jas razbiram ljubov kon deteto ama pocituvaj go i drugiot, a sega ona za nejzinoto SE najdobro si znae i si pravi - ubava taa na mama i tato
Вратете се на почетокот Go down
Snezana O.
Почетник
Почетник
Snezana O.


Female
Број на мислења : 75
Age : 45
Локација : Ohrid
Поени : 27273
Registration date : 2009-07-03

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 14:03

Mojava e so psihicko poremetuvanje,pie terapija ama dodeka da se opravi mene ke me oboli.Pomos imam nula od nejze,samo mu place na maz mi i rezultatot se znae-kavga.
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29700
Registration date : 2008-04-08

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 14:16

Очи, за твојава само тоа е лек богами, имаш право! Мојана нема да осети, среќлија, ќе ми седи доле уште 5 години а после сами во сопствен стан! Золва и е далеку и тешко дека кај домазет брат ќе иде така Несредени фамилијарни односи - Page 19 269760 Него, Несредени фамилијарни односи - Page 19 845524 ќути што добивме зет, него го малтретира со побарувања секој ден нешто а малце го остаи бате раат! Иначе ќе беше Несредени фамилијарни односи - Page 19 116272 Јас сега за зетот од золва ми на крај свет одам :cheer: Несредени фамилијарни односи - Page 19 427437 Несредени фамилијарни односи - Page 19 897427 !!!!
Делфин, нема деца золва ми па многу работи не знае, ај здравје, тогаш ќе ја видам бар за тоа... И таа ко мене ќе биде- без помош нити од свекрва, ни золва, ни мајка.....а јас ќе помогнам колку она мене-ИЧ! Абе љубов голема кон внучето ама едно пеленче да сменеше, а не само редот да му го ремети! А кај тебе Делфин како е, како било?
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29120
Registration date : 2009-02-05

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 14:54

epa mina za da ne izlezat takvi problemi jas si se distanciraf za da nemam problemi zosto kako sto saka snaa mi da si se oseka prijatno doma sakam i jas neli .Zatoa i taka si postapuvam
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29065
Registration date : 2009-02-13

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 15:09

pa taka mnogu bese pripotresena kon vnuceto
ne ostavase sto se vika , prvite kondurcinja da mu gi kupime nie, i sekade si go pikase nosot
ama stvarno preteruvase vo kupuvanjeto ,kako poslusna taa na mama i tato
e koga dojde red sama da se bori so svekrva , zolva itn. i bese tesko i non stop bese na telefon so svekrva mi (nestabilna osoba)
normalno brakot se rasturi
i taka sega si se zaedno so mama i tato kako vo stari dobri vreminja+detence
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28127
Registration date : 2009-02-26

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 15:45

makresanska напиша:
epa mina za da ne izlezat takvi problemi jas si se distanciraf za da nemam problemi zosto kako sto saka snaa mi da si se oseka prijatno doma sakam i jas neli .Zatoa i taka si postapuvam

retki se takvite luge kako tebe sto gledaat vo prizma na normala,mnogu od zolvite treba primerot tvoj da go sledat za da normalno funkcioniraat. flower
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29700
Registration date : 2008-04-08

Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty13.07.09 15:48

Лелеее, стално имало бетер! Мина, стварно услуга ти напраиле, ама тоа богами не се заборава лесно, не е само лоша епизода па да помине....Јака ти душа како си ги издржала 2год!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 19 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Несредени фамилијарни односи
Вратете се на почетокот 
Страна 19 of 33Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: