Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Несредени фамилијарни односи

Go down 
+214
Vesnicka
Lide
Dzena
Girl*****
bubamara
kiki-riki
borjanka
nata
ketim
profesorce
karolina
acka
denica
Nebo
stefimama
ance
marina****
iskrena
Viki J.N.
mirjanka
bile2
monabombona
kalinche70
rainbow
adi
Macence
Vale74
Kat
NatasaK26
majuvce
Лејди
lida
Sun_shine
nikolija
happy mama
kateee
eva31
VASILICA
Mila87
SOS
NONE-BT
Stefani Vasilkova
Ananastasija
anastasia
kika
beti.liz
bubamara***
Natasa2000
Dara
bibic
mama
Kitty
Janaxxxx
Biljana
bibip
Snezana O.
macana
Gabi*
vesnica
avon
Winki
moon
jasmina,mina
katica
Mami4ka
Deni
jeca
mama X
josifana
Vesna Blazevska
D-r Lidija Pazdrijan
Sestricka
Daniela.Ilijoska
marina_daniel
pepa
ripce
Pravnicka28
butterfly
Anika
BILE-ENA
Lidija Nedelkoska
soledad
Mimi Petreska
caci
petra26
maria
sasa
Rozetka
sneze
nnatasa
makresanska
Damjana
Mama Vase
fibimk
naivnna
ирена
ari
kavadarcanka
lela
sonja vasilevska
lila_mk
mama viki
marija*
delfin76
Kinky
Labuda
irena bozinoska
natali
Dragana
sunset
KATIC
MamaMaja
BiljanaM
mina32
Maja
margarita
Pipolino
lidija29
Sanja_Ivana
female*
mama i nikola
Ance-J
LoL
juli i nina
Mimi22
Пандорче
Laura
jana_aerodrom
Oci
svetle s
kiki22
mirecv
Biljana795
Sara
avanturistka
Denicija
tanjaaa
taci
рипче
Lidija Angelevska
macush
winnie the pooh
nafi
mamazako
jasmina i ace
KAJA
marina_pp
bica
Mama Ane
marina_m
Cece Miloskovska
mamicka
verce
milena p
Svetlana
sonja 35
Kiki
sonja colakova
Ves
Kikic
elena-d
vdovica
mac@
hormonce
mamaada
Ilince
Vicky
kara
Jovana's mom
Sandra_Anja
SonjuS*
peperutka
Simona's mom
Zvezdicka
Sister
mad bluestar
veki22
magi
solzicka2
vecki
Dadi
mamalina
mamicka211
baby24
marijana
desi
sonjamfk
vesna velkova
STAR *
Emilija
TINCE
aneta
marija.talevska
мама Биби
aleksandra
Lence
BaMbYnA
Lana
Bu_Bi
rich_bitch1
Lili
Juni08_Andrea
Freya
petrusevavesna
Goca
natasast
viktorija
sanja83
biljanag
Emi
daniela
sashka26
Big Sister
Irena Trajkovska
218 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Next
АвторПорака
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28463
Registration date : 2009-01-02

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:24

и ние со свекрва ми на почеток имавме некои караници..нормално, различни карактери, ете сега од кога се одделивме сме подобри.Не си ставам многу многу на срце..
Животот во заедница е тежок поготово ако имаш девер неженет. :bball:
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28063
Registration date : 2009-04-12

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:34

i jas ziveev so svekrva mi i so dever nezenet znam sto sakas da kazes.ama sega sum si raat.
ako sakam jas ke otidam ili ke dojdat ama koga mi odgovara mene.zavisi kako sum raspolozena
Вратете се на почетокот Go down
Lidija Nedelkoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 26
Age : 48
Локација : Prilep
Расположение : optimisticko
Поени : 27662
Registration date : 2009-03-25

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:37

Jas mislev na kulturata na svekrvite.Nie sme sekako kulturni,posovremeni se druzime so mladi luge.A nekoi od niv veke so godini sedat doma,ili pak sakaat da se falat na rabota:eve jas po cel den sum so vnuceto,se rabotam i bez mene ne mozat nisto.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.hotmail
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28063
Registration date : 2009-04-12

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:41

ima nekoi svekrvi sto navistina im pomagaat na snaite.im gi cuvaat decata bez nikakvi prigovori a toa e navistina od golema pomos samo sto vakvite se retki.mojata ne go ni zima deteto da go podrzi ne mozela.
ama za sreka jas si ja imam mama pa si imam koj da mi pomoga
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29432
Registration date : 2008-09-16

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:43

Имам девер неженет , ама овде е подобро што го има него.
Стварно и он некојпат ќе рече нешто околу детето , ама барем ќе си каже дека он не се разбира , таак видел кај другарите , така мисли, и баш ми е мил и добар и посакувам да си најде прекрасна и вредна сопруга како него . да не беше тој мислам дека се уште ќе премолчував многу нешта само за да не се почувствуваат навредени од мојата ќе речам безобразност - ама баш со причина , оти премногу си дозволи свекрва ми .
Тој ми кажа и објасни повеќе од мм, оти тој е поотворен некако , мм се срамел да ми каже колку всушност се срамел од сваќањата на неговите родители. Има и таа добра старни , вредн а, грижлива , кон секого ќе потрча да помогне - Ама зошто вака откако се роди бебето - мислам дека е нешто од што она немала време да биде со своите, комплицирано е да ја сфатам ама не може така , до врата светица - од врата вештица . да не грешам душа ама и реков еднаш на доктор да отиде да си поразговара , не можам да ја сфатам ,она не ни разбира што и кажувам и така .
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28663
Registration date : 2008-12-05

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:46

butterfly напиша:
ima nekoi svekrvi sto navistina im pomagaat na snaite.im gi cuvaat decata bez nikakvi prigovori a toa e navistina od golema pomos samo sto vakvite se retki.mojata ne go ni zima deteto da go podrzi ne mozela.
ama za sreka jas si ja imam mama pa si imam koj da mi pomoga

Мојата свекрва е стварно за фалење. Пензионирана е, и секој ден доаѓа кај нас пред да заминеме на работа јас и мм и ми го чува детето додека да се вратам. Вози кола, не и е тешко секое сабајле да стане и да извози од еден крај на до друг крај на градот. Прави ручек за Ева обавезно, дома некогаш и ми зачистува, уклучува машина, ги пегла алиштата на Ева...и никогаш за ништо не ми пререкла. Леле а јас уште некогаш се љутам зошто не прави ручек за сите...сега кога читам какви свекрви има треба да си ја наведнам главата доле и да бидам среќна што ми се погодила таква како што е.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28974
Registration date : 2008-12-07

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:49

Вес јас мислам дека отворено треба да си кажеш дека нешто ти смета. На пр. кога ќе рече "мајка ти не те облекла убаво", или не те чува или било што, треба отсечно да кажеш: Те молам да не му зборуваш така на детето; ме навредуваш и мене, а и тоа ќе почне да разбира и не сакам во таква атмосфера да ми расте детето. Јас не те навредувам и не сакам и ти мене да ме навредуваш за да си живееме убаво без замерки.
Со цврст и отсечен глас јасно и гласно секогаш да си кажуваш што ти смета и нема дискусии понатака ... Ќе видиш дека ќе припазува што збори и нема да продолжи така кога ќе знае дека ќе добие таков одговор.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28463
Registration date : 2009-01-02

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:51

Вес знам дека ти е тешко ама би те замолила кога ќе осетиш дека ситуацијата се напунува излези од собата не и преговарај ништо оти знам дека одат на живци, Не ја мисли многу многу, нека си го гледа мажот и, а вас нека ве остави на раат.Тука мислам дека зависи и од сопругот.Тој требе да и даде на знаење што смее а што не смее да прави, во секој случај ипак вие сте посебно семејство, и сами одлучувате.
Вратете се на почетокот Go down
Lidija Nedelkoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 26
Age : 48
Локација : Prilep
Расположение : optimisticko
Поени : 27662
Registration date : 2009-03-25

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:53

Pa sepak e najubavo vistinata vo lice.Pa neka se pozaduma malku kade gresi.Ako moze da svati.Jas ne smeam da se pozalam od svekrvata.Odam poveke nokna smena od denska(recepcioner sum,ili strazar),a taa e so niv po cela vecer.I do sega zbor ne rekla,a vo 8 casot prodolzuva na rabota.Pa i koga ke zgresi nesto sprema mene si pocutuvam(kompenziram.Si velam,cuti,da ne si zaminis od rabota.A i koga ne sum nokna smena,si izleguvam zasto imame restoran i pak nisto ne veli.Za razlika od nejze,tatko mi samo mi prigovara kako ja macam,da bil toj nemalo da izdrzi.Si ja brani svakata nema sto.Namesto da me brani mene kako porodnina.Ama tie so majka mi se sami,pa mozi zatoa se naviknati na posloboden zivot.A majka mi pak gi cuva na denski smeni i taa nikogas ne se buni.Vo sekoj slucaj i jas kako snaa cinam i MM kako zet .
Вратете се на почетокот Go down
http://www.hotmail
Pravnicka28
Прваче
Прваче
Pravnicka28


Female
Број на мислења : 330
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 28353
Registration date : 2008-12-03

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:54

Вес не се секирај и не се замарај многу со свекрвата, таа уште 100 години да живее неможе да се смени. Ти гледај си го детенцето и уживај во времето со него, а таа нека си брка работа. Гледам многу си дозволува за детето, сака да се покаже колку ти помага сигурно, а?
Јас донекаде имам среќа што живееме сами и во друг град, а понекогаш и ми треба некоја си помош оти се правам сама, ама тоа е секоја планина со своја тежина!!!
Малку забегав од темата, а тоа се знае дека е зетот е злато.Моите никогаш не рекле ама баш ништо лошо за ММ оти не сакаат во никој поглед да ми створат проблем, а снаата се знае лоша е!!!
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30130
Registration date : 2008-02-15

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:54

Mojata za mene ajde neka zbori sto saka sto se veli veke se naviknav.Ama mnogu me nervira sto vo oci gi navreduva moite roditeli.Babati veli na Hristijan mnogu te razgaluva koga sedi kaj nea na gosti pa posle nie doma se nervirame i raspravame so tebe.Sto veli babati saka so pari da te kupi se nesto ti kupuva ama vidi go kakvo e cigansko za nisto ne vredi ,tamu sigurno na rasprodazba go kupila.e toagas ke zovrijam a do koga i dae ke i recam.Ako toa sto babamu mu go kupila necini ti kupi mu poubavo e ne tri raboti ne mozam da nabrojam sto im ima kupeno otkako se rodeni.
Ti Anika da si ja gledas i cuvas svekrvat i da uzivas ah mojata takva da bese barem da trea i da ne se mesa deka se e ona i na nea ic nemase da zalam sto rucek ne mi napravila Smile
Вратете се на почетокот Go down
Lidija Nedelkoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 26
Age : 48
Локација : Prilep
Расположение : optimisticko
Поени : 27662
Registration date : 2009-03-25

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 0:54

Pa sepak e najubavo vistinata vo lice.Pa neka se pozaduma malku kade gresi.Ako moze da svati.Jas ne smeam da se pozalam od svekrvata.Odam poveke nokna smena od denska(recepcioner sum,ili strazar),a taa e so niv po cela vecer.I do sega zbor ne rekla,a vo 8 casot prodolzuva na rabota.Pa i koga ke zgresi nesto sprema mene si pocutuvam(kompenziram.Si velam,cuti,da ne si zaminis od rabota.A i koga ne sum nokna smena,si izleguvam zasto imame restoran i pak nisto ne veli.Za razlika od nejze,tatko mi samo mi prigovara kako ja macam,da bil toj nemalo da izdrzi.Si ja brani svakata nema sto.Namesto da me brani mene kako porodnina.Ama tie so majka mi se sami,pa mozi zatoa se naviknati na posloboden zivot.A majka mi pak gi cuva na denski smeni i taa nikogas ne se buni.Vo sekoj slucaj i jas kako snaa cinam i MM kako zet .
Вратете се на почетокот Go down
http://www.hotmail
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28063
Registration date : 2009-04-12

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 1:02

jas mislam prvo da se proba so ubavo.kazi i deka ja razbiras deka e baba i deka si go saka vnuceto no deka nemora iskazuvajki mu ja ljubovta nemu da te navreduva tebe.ili kazi mu na maz ti ili na dever ti da razgovaraat so nejze ama prvo so ubavo e veke ako nema razbiranj taka togas mozes slobodno da se isklucis i da i dades se po kapota Несредени фамилијарни односи - Page 16 592735
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29432
Registration date : 2008-09-16

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 1:07

Вака за вистината в лице сум поборник од првите денови . Ама кој , они само си викаа, ау оваа нашава снаа ич не се срами , многу е слободна , ај после е она се си е насмеана , лошо арно она не наоѓа многу маани , оти јас како душичка што видела и најдобро и најлошо знам и да толерирам ама и да касам како змија кога некој ќе заслужи. За се со добро и смирено , како кон жена која сепак е мајка на мм , не ми помага зашто јас не сакам помош , можам сама , условите во куќата се ок. благодарна сум колку толку они што изградиле , јас и мм што сме досредиле,но кога премина граници околу тоа уфилмување дека Нас не не бива , она знае се најдобро, секогаш седнувам и разговарам прво со нејзе и на глас јасно и гласно пред сите. И сите се неми , и глуви , а мм само еднаш ми рече дека нема потреба двапати да ми каже од нивни сваќања му побелела косата на млади години .
Ако продолжи со провокации , здравје ќе најдам решение , за добро на детето мене и мм .
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28021
Registration date : 2009-04-08

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 1:08

jas koga sum makedonija mora da ima raspravii.ne koj znae kolku seriozni ama ete sekoj den po nesto.koga se omaziv vo pocetokot ke pocnam da cistam i svekrvami ke reci sedi sega poposle ce iscistis.i taman ce si dojdi svekormi ete ja ce stani taa so krpata da cisti.i rabotata izgleda snaava mrza e.sekogas pocutuvav ama eden den mi pukna filmot i se so mislev i rekov so ponizok ton ama ubo me svati so sakam da i kazam.a koga sme kaj majka mi mm go gledaat ko da e od zlato.kolku i da se trudime sekogas nema da cinime.zatoa ne treba mnogu nervozi.ponastrana od niv pa kako sakaat neka te gledaat.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28974
Registration date : 2008-12-07

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty01.05.09 1:39

Abe slusajte me - TE MOLAM NE MI ZBORUVAJ TAKA I KRAJ. Veruvajte deka poveke funkcionira otkolku da objasnuvate Smile Koga ke prokomentira nesto, pak: VI KAZAV, NE SAKAM DISKUSII OKOLU TOA. AKO SAKAME MEGJUSEBNO POCITUVANJE I RAZBIRANJE, POCITUVAJTE GO OVA STO GO BARAM.
Beganjeto od problemot e najlesen nacin, no ne mozes da izbegas od roditelite. Sepak na tm tie mu se roditeli ... Namesto da si kines nervi, seci vo koren na problemot. Oti gledam deka tie ne se losi roditeli, sakaat da pomognat, ama maltretiraat so prefrlanje. Ako go resis toa (ne cekaj na tm, mazite retko gi biva za toa ... i sama kazuvas deka toj e miren), nema da imas pricina za kavgi i so tm.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
ripce
Прваче
Прваче
ripce


Female
Број на мислења : 111
Age : 40
Локација : doma
Расположение : :-))))))))))))
Поени : 27818
Registration date : 2009-03-09

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty02.05.09 21:26

imam 2,zasega dobro se slozuvam so dvete,pa potamu ke vidime,ne sme ni premnogu bliski,ama onaka korekten odnos imame.
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28679
Registration date : 2009-01-02

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty02.05.09 23:59

Lele be devojki ovie temi se neicrpni. Jas ne znam sto im e na tie generacii sto se sega svekrvi ama nesto vo psihata im e izmesteno, ko da se stvoreni samo problemi da pravat. Ves, stvarno ala da ti e sto i do sega izdrzuvas, pa taa tvojata svekrva mene me iznervira sto ti gi citam problemite, a ne daj Boze doma da ja imam. A inace koga sme kaj toa i mojata ne e poarna licemerka nevidena. Duri ziveevme zaedno gi pravese istite raboti sto gi dozivuvas Ves. Lele sine sedi sega si dojdena od rabota, jas ke ti dadam da jades, abe med od usta i tece pred maz mi. Jas uste ne suma ja zatvorila vratata da izlezam si pocnuva, ete otkako vratena od rabota samo sedi, so prst ne mrda, pa jas sum stara do koga se jas ke pravam. I takvi prostacki raboti do besvest. Jas koga ke trgnam na rabota odma vleguva vo nasata soba vo inspekcija, i ja nacekav 2-3 pati i pamet ne i doaga demek togas slucajno vlegla da vidi prozorecot dali e zatvoren. A ne znam sto ocekuva da vidi. Si go vrti muabetot pred sekogo kako i odgovara demek da si se pokaze kolku e fina. Ama tie finti pominuvaat samo kaj luge kako nejze, kaj nekoj malku pameten ne. Ke mi dojdea drugarki na gosti, ona prva ke se nacrta da pie kafe so nas. Da poludis. Za sreka kratko ziveevme zaedno inace ne znam bas dali bi izdrzala. Duri i sega koga se gledame retko i uspeva za kratko vreme da me izvadi od takt, ama za sreka ke se vratam doma i mi pominuva.
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28679
Registration date : 2009-01-02

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty03.05.09 0:04

Mama K, nemoj da kazes 2 pati :-)))))) Jas ja imam ama so ogled na toa kolku generaciski e povozrasna od mene, i kolku se razlikuvame vo mentalniot sklop cela sreka e sto i dvete sme prezafateni pa nemame vreme za cesto druzenje. Inace ne znam kaj bi ni bil krajot :-)))))
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28518
Registration date : 2009-01-16

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty03.05.09 0:24

jas imam edna pomala e od mene samo 10 meseci ama vo pametot kako da ima 12 god:)mnogu e detinesta retko izleguva vo grad samo uci na faks e i uste nemala decko a ima 22 god....ali ne sum imala problem so nea isto ko so detence da si pravis muabet taka so nea se druzam:)
Вратете се на почетокот Go down
Daniela.Ilijoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27885
Registration date : 2009-02-07

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty03.05.09 0:27

sneze напиша:
Кај мене е таа ситуација.Жива вистина е насловот . Само што јас сум снаата а зетот е маж на сестрата на мм. МНогу бил добар човекот ,јас не сум чинела . Абе живи глупости. Така е зошто сум женско се мешаш во кујна во чистење и сл. и им сметаш на луѓето ., а машките ништо не прават повеќето не се дома по цел ден и сигурно ќе бида супер кога на никого не сметаат,.

Потполно си право. Јас пак досега незнаев што е проблемот што свекрва ми не ме сака. Од утре правам нова тактика...ќе заборави кога ќе влезам во кујна кај неа. palacinki
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27951
Registration date : 2009-02-26

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty03.05.09 0:50

Золва? Поарно да ја немате, хахаха hihi , се шалам, имам и јас золва ама мм не рецка никој 2 посто у животот освен жената и децата, и така одамна престана да ја рецка и кажа два три муабети и од тогаш поретко се јавува а уште поретко доаѓа, а инаку порано си доаѓаше секој викенд децата снаата и ги чуваше, готвеше, чистеше позади нив, ама и на тоа дојде крај. Искрено не ми се свиѓа и таков однос, ама кога сама си посеала...А ни мм нешто посебно не го тинтарат моите, како мене така и него.
Вратете се на почетокот Go down
Daniela.Ilijoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27885
Registration date : 2009-02-07

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty03.05.09 0:52

BiljanaM напиша:
и ние со свекрва ми на почеток имавме некои караници..нормално, различни карактери, ете сега од кога се одделивме сме подобри.Не си ставам многу многу на срце..
Животот во заедница е тежок поготово ако имаш девер неженет. :bball:

За да биде ситуацијата кај мене уште полоша, една година живеев сама со свекрва ми и девер ми...Фала Богу сега со маж ми живееме посебно во друг град...
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27951
Registration date : 2009-02-26

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty03.05.09 1:07

Па не може снаа да биде добра, јас така со свекор ми се шалам, му викам значи што среќа имаше ваква снаа да ти се погоди - лошотија, хахаха, па сигурно и мене ќе ми се погоди некоја таква кога не знам да заќутам и мора да биде по мое. Инаку лично немам проблем, свекрва ми е почината ама сум живеела со неа супер, мислам дека негде пишував за тоа, а свекор ми е цар човек, чува деца, вари кафе, прави ручек, што повеќе може една снаа да посака...
Вратете се на почетокот Go down
Oci
Прваче
Прваче
Oci


Female
Број на мислења : 231
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28587
Registration date : 2008-10-10

Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty04.05.09 14:27

mamazako, me barase? Smile ha ha ha h aha ha...
mislam deka go resiv ama indirektno mojot problem...
Paaa.. veke, mesec dena, pa i dva mozebi.. posle edna goooleema kavga taka doma, ednostavno prestanav da i pravam muabet.. Funkcionirame samo so "zdravo" i "Cao".. tolku.. ne ja gledam po celi denovi, doaga samo na spienje... si fati decko.. (faaalllaaa Bogu) Smile inaku, pak.. se naoga po nesto sekoj den za da me iznervira... - od tipot-pusta masiva za 3 bluzicki i toa vo skapa struja... ostava casi pozadi nea.. koga ke se nakani da izmie sadovi - 1 mesecno, obavezno ne se domieni... i taka..
toa se novostite.. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 16 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Несредени фамилијарни односи
Вратете се на почетокот 
Страна 16 of 33Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: