Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали имате помош околу домашните обврски?

Go down 
+56
Bliznaci
Annabel
jasmina,mina
Candy
lida
borjanka
M A M I
januar
nnatasa
saligrem
vasidora
sminkerica
kara
Vale74
adi
kiki-riki
bubamara
Ves
kalinche70
Gordana Natovska
Macence
Viki J.N.
Mila89
maci
Ananastasija
Betka
Kinky
bibip
anetapp
bordan
marina_m
moja mama
ZeleniCka
kateee
VASILICA
Ana.b
sonjamfk
marina_daniel
Sandra
Tifani
Sara
Natalija
bubamara***
KATIC
Gabi*
delfin76
josifana
makresanska
Mama Ane
lela
BILE-ENA
vecki
Biljana
nata
butterfly
Snezana O.
60 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty21.07.09 21:20

Jas uste od sega znam deka ke imam pomos doma. Mm i cisti, i gotvi, i pomaga, i posle toa ne mi prerekuva Smile Duri i poveke od mene gotvi, pa i podobro Very Happy Jas ne sum nekoja dobra gotvacka pa toj se pokazuva vo kujna Smile Ali edno mrazi da pravi i toa e sekogas moja zadaca - da gi izmijam tanjirite Very Happy

Od druga strana i majka mu sve sama si pravi, ne me ostava da i pomognam, sve mozela sama Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 46
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27523
Registration date : 2009-06-03

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty21.07.09 21:46

mm mi pomaga koga e sloboden (a toa e se poretko)okolu decata i pazarenjeto a od drug nikoj nemam nikakva pomos ni okolu deca ni okolu kuka ic
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty21.07.09 21:54

nie ziveeme sami pomos nemam od svekrva mi oti e bolna a od majka mi i tatkomi imam ogromna pomos i vo finansiska smisla i za cistenje
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28920
Registration date : 2008-09-06

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty21.07.09 23:17

nie sami ziveeme a pomos imam od moite i finansiski i vo se drugo a od svekrvata samo finansiska pomos taka da sega za sega mi e super :bravo: a domasnite raboti sama si gi vrsam oti mora da jadam hihi
Вратете се на почетокот Go down
Snezana O.
Почетник
Почетник
Snezana O.


Female
Број на мислења : 75
Age : 45
Локација : Ohrid
Поени : 27298
Registration date : 2009-07-03

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty22.07.09 22:57

Pozdrav do site,i da se pofalam deka konecno mi se sredija odnosite so domasnite,pravejki lice na svekrva mi.Mozebi zvuci glupavo ama samo taka moze da mi bide brakot ok.
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28188
Registration date : 2009-02-04

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty22.07.09 23:15

Помош околу секојдневните обврски немам пошто живееме сами.Значи кујчата и децата се на мене.Е кога се прави дома генералка варосување тогаш барам помош пошто сама со две деца не се стасува
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty23.07.09 8:46

Snezana O. напиша:
Pozdrav do site,i da se pofalam deka konecno mi se sredija odnosite so domasnite,pravejki lice na svekrva mi.Mozebi zvuci glupavo ama samo taka moze da mi bide brakot ok.

Snezana bas mi e milo sto go slusam ova mnogu me izraduva a kazimi so tm se sredi isto situacijata ili samo so svekrva ti.
Вратете се на почетокот Go down
Snezana O.
Почетник
Почетник
Snezana O.


Female
Број на мислења : 75
Age : 45
Локација : Ohrid
Поени : 27298
Registration date : 2009-07-03

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty23.07.09 12:38

Od koga pocnav da i pravam lice na svekrva mi,maz mi vo sekundata se promeni,odma stana posreken i poraspolozen.Toa znaci deka sekogo go boli za majkata i kakva i da e majka mu e,a jas samo zaradi mene licno go pravam toa inaku ne se izdrzuvase vo taa kuka.Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28225
Registration date : 2009-01-13

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty23.07.09 12:44

ние живееме сами така сто немам некоја помошво секојдневните обврски ,но затоа за генералка ми помага мм. и свекрва ми ако мм не е дома некогаш знае да дојде да ја причува малата
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty23.07.09 12:53

snezana milicka prodolzi taka stverno neznam sto drugo da kazam ako gledas deka taka ima mir
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty23.07.09 14:37

Имам помош од ммSmile
Вратете се на почетокот Go down
Betka
Прваче
Прваче
Betka


Female
Број на мислења : 119
Age : 52
Локација : Skopje
Расположение : супер
Поени : 27302
Registration date : 2009-07-01

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty23.07.09 15:13

Ееееее а јас мислев мм не ми помага. Сега кога ќе си одам дома ќе го гушнам без да му кажам зошто. Он усисава и мие садови и помага со децата, и во дворот е цело време...
А родителите помагаат ама само кога ќе побарам.Финансиски не. Додуша неможеме финансиски да стигнеме да ни помогне мајка му оти секогаш редот ни го зема сестра му. Замислете, порано ние живеевме во заедница со мајка му, а полномошник на нејзината тековна беше сестра му !
Сега и немора никој да ми помага, само да сме сами
Вратете се на почетокот Go down
Ananastasija
Прваче
Прваче
Ananastasija


Female
Број на мислења : 214
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28202
Registration date : 2009-01-16

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty23.07.09 17:50

Снежана многу ми е мило што се средија некои работи. Знаш мора понекогаш лице да се прави, што би рекла мајка ми, не мора да ме сакаш, барем лице направи ми дека ме почитуваш и биди секогаш насмеана со мене, тогаш се ке направам за тебе. Така им викаше на снаите и да ви кажам супер си живеат.
Инаку јас немам никаква помош, можеби само ево недела да го натерам мм да ми помогне, ама не секојпат ја добивам таа помош, затоа што само недела му е единствен ден за одмор.
Вратете се на почетокот Go down
maci
Прваче
Прваче
maci


Female
Број на мислења : 359
Age : 37
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 28426
Registration date : 2008-12-26

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty14.08.09 21:54

da imam dosta pomos od maz mi ne gi delime rabotite
Вратете се на почетокот Go down
Mila89
Прваче
Прваче
Mila89


Female
Број на мислења : 114
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 28430
Registration date : 2008-11-05

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty10.09.09 14:36

apsolutno nikava...sve sama pravam no ne se zalam.. ne pravam za komsiite- pravam za sin mi.. ali toa e... bi sakala MALKU POMOS OD NEKADE no...
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 27037
Registration date : 2009-08-25

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty10.09.09 18:22

ponekogash mm mi pomaga ako go zamolam nekolku pati ili ako epten zapnam a golema pomosh imam od moite.Ziveeme so niv, pretezno majka mi gotvi,za zimnici,za pazar e taa,jas drugoto i decata i finansiski ne pomagaat ako nese tie neznam kako ke fatime kraj.roditelite na maz mi samo za problemi pomagaat ako ne sme kaj niv ama pak koga ke reche majka mi tatko mi mi se ide da povratam
Вратете се на почетокот Go down
Macence
Прваче
Прваче
Macence


Female
Број на мислења : 105
Age : 37
Локација : Macedonia
Поени : 29443
Registration date : 2008-04-24

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty20.09.09 1:08

makresanska напиша:
Bidejki zaedno ziveeme so svekor mi i svekrvami taka da rabotite ni se podeleni so svekrvami ako jas cistam ona pravi rucek ili ako ona mie sadovi jas nesto drugo taka da imame vzaemna pomos
Потпис! Со свекрвами имаме супер, фер и коректен однос, за се се договараме и си помагаме една на друга, а мм е најсрекен што не има нас двеSmile
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27617
Registration date : 2009-05-16

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty20.09.09 9:25

jas imam pomos od svekrva mi ako ne za drugo jadenjeto ke go napravi i toa e pomos mm koga e doma i toj mi pomaga mnogu
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27234
Registration date : 2009-09-25

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty28.09.09 8:52

Од никого,кога беше мајка ми жива таа ми помагаше,после неа никој и се научив некако така и ок ми е сега
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty22.10.09 23:02

ZeleniCka напиша:
Jas uste od sega znam deka ke imam pomos doma. Mm i cisti, i gotvi, i pomaga, i posle toa ne mi prerekuva Smile Duri i poveke od mene gotvi, pa i podobro Very Happy Jas ne sum nekoja dobra gotvacka pa toj se pokazuva vo kujna Smile Ali edno mrazi da pravi i toa e sekogas moja zadaca - da gi izmijam tanjirite Very Happy

Od druga strana i majka mu sve sama si pravi, ne me ostava da i pomognam, sve mozela sama Smile
Се беше вака дур не се породив .
Оттогаш се е на мене , зш јас ко да покажав дека се можам више сама .
А откако не работам ....... пазарување, готвење ,средување, дете, прегледи, вакцини, Се јас....
Но мм многу работи , а јас ко да го навикнав дека можам се , да викнам жена да чисти бар еднаш неделно сто пати ми рекол, но кај нас нема избор а јас сум многу пребирлива, па затоа ќе си рибам сама ...
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty22.10.09 23:05

Све си е на мене, немам помош..
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty22.10.09 23:08

со мм живееме сами и работите се поделени 70% јас, мм 30%, ама тоа ти е
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty22.10.09 23:33

Pa mi pomaga mnogi i mm, ponesto i sveki,no kako sto kaza Ves,ako im dades do znaenje deka ti se mozes i ti se znaes e togas se ke ti prepustat na tebe,bez problem........
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty22.10.09 23:39

Adi Smile da si gi go naviknes na vreme da go preslekuva bebeto i vo sekoe vreme da znae sto i od kade treba da se kupi Smile)golemina, kvalitet, cena Smile )
Od golema pomos e koga ti ne mozes da izlezes..
Da ne gubis vreme na vrakanje , menuvanje , negoduvanje !
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty22.10.09 23:49

Za kupuvanje e toj glaven,jas inaku odam da kupam da receme leb i mleko,a koga treba da se pazari poveke za doma toj si e zadolzen,vo market toj si znae koe kade e i jas ne mu ja zemam taa obvrska.A inaku za menuvanje peleni i drugi slicni raboti sekako deka ke go vklucam,zosto kako ke go naucis taka ke odi i ponatamu.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате помош околу домашните обврски?   Дали имате помош околу домашните обврски? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали имате помош околу домашните обврски?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: