Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали вашиот сопруг е мамин син?

Go down 
+39
zora
Sanja_Ivana
borjanka
Gordana Natovska
valentina123
adi
Viki J.N.
Nine
emilija nestorova
Kat
Misticia
Ves
Vale74
rainbow
Stefani Vasilkova
moja mama
kara
mina32
bubamara***
VASILICA
bibip
sneze
Mama Ane
mirecv
delfin76
winnie the pooh
Gabi*
butterfly
Ana.b
kateee
avon
jasmina,mina
makresanska
marina_daniel
SonjuS*
vecki
rich_bitch1
lela
vesnica
43 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28795
Registration date : 2008-10-02

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty06.09.09 12:32

Mazot mi e poveke privrzan so majka mu otkolku so tatko mu,znae da ja zastiti,no sepak ne e mamino galenice.Go razbiram majka mu e ,trteba da si ja saka i zastituva,no sepak do odredeni granici.Nasite mislenja,potrebi i stavovi se mnogu,mnogu porazlicni od nivnite,taka da samoto toa ne mu dozvoluva da ja poddrzuva nejze.Iako sme vo ist stan,ponekogas se slucuva i po nekolku dena da ne se vidat:na rabota,vamu-tamu,nie si izleguvame ,si terame nasi raboti,oni nivni i taka.
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28166
Registration date : 2009-01-07

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty06.09.09 12:47

Ne ne kako mamin sit uste od mal si e samostoen nikogas ne bil ni ke bide mamin sin.Imaat normalna komunikacija so majakmu i so tatkomu no ne se voopsto bliski mazot mi mnogu e realen i cesto ja napagja majkamu zatoa sto taa i cesto gresi.
Dodeka jas cel zivot sum bila tatkino galenice i tatkova kerka ama za zal sega tatko mi e pocinat.
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 26977
Registration date : 2009-08-25

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty06.09.09 14:20

lele a kaj mene da znaete kako e,em ne ziveeme zaedno.Ne deka e mamin sin ama majka mu mnogu se mesha a i mn losho pochna da zboruva za mene zatoa shto jas trpev nekoe vreme a sega ednostavno prestanav da komuniciram so niv epten oficijalno.Shtom ke i se sprotistavi taa odma so plachenje se zali na dever mi i etrva mi i se taka do beskraj.Dushata mi ja izvadija,se se protiv mene se sum jas losha e pred toa veleshe deka mazot mi trebalo da me gleda kako Bogorodica a sega nema losh zbor shto ne e kazan za mene,a mm mi nikako da gi razresh rabotite so niv ne deka sakam da se kara so niv ili da ne zivee so niv tuku da vidi shto e rabotata zatoa shto jas dosega ne mozev da najdam zaednichki jazik so niv a iskreno se trudev
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty06.09.09 15:04

Ах со тоа мешање во брак, дете , роднини , гости , одење некаде .
Деновите кога е зачнато нашето бебе јас патував на семинар hihi
Смешно ми е секогаш ко ќе си погледнев на сликите од ехо, работниот распоред, авионските етикети на куферот што уште висат со тогашниот датум...
Се смеевме со колешките и со другарките ...........и свеки се подналути срамота било , ама јас си знам бре викам најубаво ,и таткото си знае , подобро од гинекологот . И сега детево е оригинал на сопругот мој а тој пак лика прилика на свекрва ми .
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27171
Registration date : 2009-08-31

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty06.09.09 16:30

Дали е мамино галениче??????????
Па ние живееме со свекор ми и свекрва ми,па така да маж ми ја сака мајка му ама дека е приврзан за неа и е не е баш,никогаш ништо не и кажува,не ја прашува и не е трчкало по неа.
А да е мамино галениче искрено би ми сметало многу иако велат каков е кон мајка му таков ќе биде и со тебе....Кој знае??????
Вратете се на почетокот Go down
valentina123
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : naj,najsrekna
Поени : 27065
Registration date : 2009-07-31

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty09.09.09 0:20

ne e mm mamino since i da go prasa svekrvami nesto ako saka ke i odgovori ako ne nepa posle ona mene me prasuva i ponekogas e dosadna i jas mu velam na mm podobro da si molcev
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27557
Registration date : 2009-05-16

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty22.09.09 12:06

mm ne e mamino since sekogas gleda prvo mene da mi ugodi no sepak si ja pocituva i majka mu so granica
Вратете се на почетокот Go down
borjanka
Прваче
Прваче
borjanka


Female
Број на мислења : 206
Age : 35
Локација : makdeonija
Расположение : sekogas nasmeana
Поени : 27039
Registration date : 2009-08-12

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty22.09.09 13:00

Mm i e,i ne mamin sin,za galenje ona i do den denes go gali i mu udovoluva,ama nikogas ne preminala preku mene,a za slusanje se znae kogo toj treba da slusa,ako sakal da gi slusa niv,ne trebalo da se zeni jas taka mu kazuvam sekogas,sega za nekoj raboti da,ama da se ima granica do kade moze da se mesaat,ama sepak za sreka ne sme imale takvi problemi,i da ne mi odgovara nesto,pred niv ke si zamolcam,ama posle vo spalna ke si go sredam ... Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 981783


Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Having-a-boy
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29603
Registration date : 2008-05-09

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty29.10.09 22:35

Viki J.N. напиша:
lele a kaj mene da znaete kako e,em ne ziveeme zaedno.Ne deka e mamin sin ama majka mu mnogu se mesha a i mn losho pochna da zboruva za mene zatoa shto jas trpev nekoe vreme a sega ednostavno prestanav da komuniciram so niv epten oficijalno.Shtom ke i se sprotistavi taa odma so plachenje se zali na dever mi i etrva mi i se taka do beskraj.Dushata mi ja izvadija,se se protiv mene se sum jas losha e pred toa veleshe deka mazot mi trebalo da me gleda kako Bogorodica a sega nema losh zbor shto ne e kazan za mene,a mm mi nikako da gi razresh rabotite so niv ne deka sakam da se kara so niv ili da ne zivee so niv tuku da vidi shto e rabotata zatoa shto jas dosega ne mozev da najdam zaednichki jazik so niv a iskreno se trudev

Offf i jas sum sega vo nekoja slicna situacija, i moram da kazam deka voopsto ne e lesno, privrzan e so negovite i toa mnogu, vrata do vrata sme, i ima mnogu mesanje, se dodeka ne pukna filmot, pa imase i navredlivi zborovi, sramota, kako da ziveeme vo tursko vreme, mamicka mora se da znae nie sto kupuvame i kakvi planovi imame, iako go negira toa, ne priznava, taka e, duri i koga odime negde na gosti mora da kaze sto da nosime, ili kako sme mozele toa da go odneseme ili zosto ne sme pratile toa i toa, a sto e uste poloso pa i mojata majka ja navredi, a sega nema sram da dojde i muabet da mi pravi, pa uste i se cudat zosto ne odam kaj niv???????I samo mu zborat na mm, zosto sanja vaka, sto misli so toa, katastrofa.
Вратете се на почетокот Go down
zora
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 31
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 26389
Registration date : 2009-11-30

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty12.12.09 1:14

e mojot nekogas bese mamin sin sega ne e veke , sega povecko mene mi obvrnuva vnimanie pa takada mama sea so ni sram ni perde pred site go kazuva ova ( eeee mama daje cica ,zena daje pica )Вклучени
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty16.12.09 16:30

mm voopsto ne e mamin sin,so negovite se slusa ednas na dva meseci,daleku se i retko se gleda so niv
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29160
Registration date : 2008-10-02

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty16.12.09 20:21

Fala bogu ne e .
Вратете се на почетокот Go down
bile2
Прваче
Прваче
bile2


Female
Број на мислења : 209
Age : 34
Локација : germanija
Поени : 27240
Registration date : 2009-07-22

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty16.12.09 20:50

epa jas ne bi kazala mamin,tuku mojov e tatin sin ako nesto treba da se pravi mora prvo tato da se prasa dali e toa dobro ako postapi taka pa posle da go pravi ccc... ko ja a i on od mars da sme padnati ama neka si prodolzi a jas sekogas ke go ismejavam i nerviram pred da pravime nesto ,,lele srcka cekaj da se javam na tatkomi da vidam so ke kaze'' ahahah bogda cuva i da brani pozz
Вратете се на почетокот Go down
malecka
Почетник
Почетник
malecka


Female
Број на мислења : 91
Age : 35
Локација : domicka
Расположение : :)
Поени : 27803
Registration date : 2009-02-27

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty18.12.09 19:23

ne mozam da kazam deka e mamin sin no dosta e privrzan so negovata majka
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали вашиот сопруг е мамин син?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: