Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали вашиот сопруг е мамин син?

Go down 
+39
zora
Sanja_Ivana
borjanka
Gordana Natovska
valentina123
adi
Viki J.N.
Nine
emilija nestorova
Kat
Misticia
Ves
Vale74
rainbow
Stefani Vasilkova
moja mama
kara
mina32
bubamara***
VASILICA
bibip
sneze
Mama Ane
mirecv
delfin76
winnie the pooh
Gabi*
butterfly
Ana.b
kateee
avon
jasmina,mina
makresanska
marina_daniel
SonjuS*
vecki
rich_bitch1
lela
vesnica
43 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29065
Registration date : 2008-08-24

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty20.07.09 14:25

mojot kolku i da nesaka da priznae sepak e , posto ima 2 sestri a on e najmal segogas bil vo centarot na vnimanieto, ima situacii koga me nervira i majka mu mora da doznae se ama se trudi barem da gi namaluva istite, nema sansi da go oddelam od negovite gi pocituva premnogu.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty20.07.09 15:09

mozam da kazam deka e , iako znae da gi razgranici rabotite, ama pak vo dadena situacija mi potfrluva nekako
so godinite go faka nesto izgleda
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty20.07.09 15:12

Delfin da ne mu fali majcinska pregratka hihi
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty20.07.09 15:19

neznam sto mu fali ama znae da zabega odvreme navreme
moze i nas ni fali ama nikoj ne ne prasuva
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29429
Registration date : 2008-08-02

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty20.07.09 15:19

Не е мамин син,напротив е премногу ладен со мајка му,што мене ми е мноогу чуден таквиот однос,кај нас мајкаму последна дознава се Smile никогаш нити ја прашал дали нешто и треба,или да изјави сам желба да ја види ne znam е сега , мене вака ми одговара Smile ама кога ќе се замислам како би било мојот син така да е индиферентен кон нас,некако не ми фаќа умот Smile
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty20.07.09 15:21

mirecv se e dobro vo nekoi granici neli?
ne treba ni da bide laden ko tus , a ne treba ni da zabeguva
zlatna sredina
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29429
Registration date : 2008-08-02

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty20.07.09 15:25

Во право си Делфин,златна средина...ама и вака не го бива,10 дена на одмор не му текна телефон да крени да праша како е?
додуша ниту пак неа и текна да праша Very Happy и кога ќе видиш арни си се во комуникацијата Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty21.07.09 8:49

Мојов секое сабајле со мамичка мора кафенце да си пие, да си се изнамуабетат Smile ама за чудо па еве 5 дена мајка му е во Охрид, еднаш не и се јавил Smile Ама кога ќе дојде ќе си надокнадат двајцата Smile
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29044
Registration date : 2008-11-21

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty21.07.09 10:30

Уф НЕ Е , .
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28165
Registration date : 2009-01-13

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty21.07.09 10:36

Ни во најмала рака на мм му се случува по цела недела да не се види со неговите,а живеат до нас,ја поминувам повеќе време со нив
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
VASILICA
Почетник
Почетник
VASILICA


Female
Број на мислења : 40
Age : 52
Локација : SKOPJE
Расположение : solidno
Поени : 27091
Registration date : 2009-07-16

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty21.07.09 11:17

Ма мојот дефинитивно не е мамин син,може да кажам повеке дека јас сум мамина ќерка,Може ни е малку чудно кога мажот ќе биде мамин син,поради тоа што се мисли за нив дека тие се посилниот пол.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27582
Registration date : 2009-05-26

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty21.07.09 16:04

Voopsto ne e mamin sin..fala mu na Boga! Se slusa normalno sekoj den so negovite a moze da ne se vidi i so nedeli. Mi se dopaga toa sto e realen, sto znae koga preterale...duri i se slucuva jas da gi branam koga ke im se naluti. Lani 8 meseci ne zborese so negovite ama zatoa sega pazat da ne im se slucuvaat takvi gafovi
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28092
Registration date : 2009-02-26

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty22.07.09 1:41

voopsto ne e mamin sin...fala mu na boga flower
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29154
Registration date : 2008-09-01

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty22.07.09 14:54

voopsto ne e mamin sin...fala mu na boga flower
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 45
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27463
Registration date : 2009-06-03

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty22.07.09 15:11

voopsto ne e mamin sin iako svekrvata saka ama toj ne e takov covek
Вратете се на почетокот Go down
Stefani Vasilkova
Почетник
Почетник
Stefani Vasilkova


Female
Број на мислења : 40
Age : 33
Локација : Kocani
Поени : 27572
Registration date : 2009-04-10

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty28.07.09 10:59

uffffffffff toa e i mojot najgolem problem kako samo toj da ima majka jas iskreno ne ja podnesuvam ne mozam da ja gledam a toj e maminoto since i mozam da recam deka povise ja saka majkamu odkoljku mene takav bese za imeto na kerkami jas sakav anastasija a majkamu bojana i toj go napravi kefot na majkamu stavi bojana i a muvise ne mozam da gi podnesuvam i dvajcata i sinceto mamino i majka mu
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty28.07.09 11:05

Stefani ne se nerviraj tolku mila zivotot e pred tebe a dalecinata na tm veruvam uste mnogu poveke te pravi nervozna.
A on si doaga ili nonstop e tamu nemoze li tuka da bide pokraj vas sepak veke ima familija
Вратете се на почетокот Go down
Stefani Vasilkova
Почетник
Почетник
Stefani Vasilkova


Female
Број на мислења : 40
Age : 33
Локација : Kocani
Поени : 27572
Registration date : 2009-04-10

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty28.07.09 16:21

pa si doaga na 2 meseca a toa e isto kako i da ne e tuka dosadno e samo 2 meseci tuka 2 meseci tamu toa ne e zivot toa e katastrofa neli i jas mu velam neka odluci ili tuka ili tamu pa sega ke si dojde pa ke vidime.pozz
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty28.07.09 16:23

A ne mozi vas da ve zemi pa da si bidite zaedno,i podaleku od majkamu,ako ne ja podnesuvas.Posto da ste tuka ke imate kavgi,ti ne ja podnesuvas,taa mozebi tebe,a toj od nejzina strana i ete kavgi.
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27535
Registration date : 2009-05-30

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty03.08.09 21:51

mene prethodnata vrska od 4 godini mi zavrsi samo zaradi toa sto bese mamin sin se ja slusase mamicka a taa mnogu stroga zena samo strogo sluzbeno so mene site 4 godini zdravo kako si (izgleda ne i odgovarav nesto ) a segasniot decko fala mu na gospod ne e voopsto pojke si e so baba mu povrzan otkolku so majka mu ama i dvete se super barem za toa mi e sredeno vo vrskata
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty08.08.09 2:06

Не е. И не ни смее да биде hihi
Си ја сака си ја почитува, се знае каде е границата. Таа буквално за ништо не се прашува сем ако е нешто за неа. Е сега понекогаш знае да биде и премногу фин со неа и да ја тинтра по цел ден (што тоа мене воопшто не ми се допага) ама тоа е тогаш кога она со деверми и јатрвами нешто ќе се спречкаат. Во иста куќа сме сите само што ние сме сами а она е со нив.
И да ви кажам искрено мана ми е а може и не незнам, веднаш му реагирам бурно, ако видам или слушнам нешто што не ми се допаѓа мене.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty06.09.09 0:12

И јас и сите кои ни се блиски се чудиме како тоа мм да не е ама ни најмалку мамин син зашто свекрва ми да може сеуште за раче би го водела .
Веројатно му здосадило и сега му е преку глава од претераната опседнатост на мајка му , каде е , зошт , дали јадел, дали е наспан , да не случајно нешто го боли ................................ а јас нема чанси да мрданм негде без нејзиното вообичаено- Јадење направи ли ? да јаде кога ќе си дојде .ко да ние не знаеме, не се договараме кога што каде , како .
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty06.09.09 0:13

не е. чисто ја обожава жена му и никој не смее да ни да му рече нешто за мене
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty06.09.09 0:25

rich_bitch1 напиша:
taka se nauceni lela od mali noze.nemozam toa da go promenam mada sum se obiduvala.a i znae ona dobro da manipulira.ako nesto ne e po nejzino pusta solzi i on odma popusta

свекрва ми кога би можела би била таква, а со девер ми таква ќе е

еднаш во бременоста со првото дојде со мене на лекар ни напрај лице демек сакала да види таа кутрата да види заправо од кога е точно зачнато .......... и јас не и реков ништо и не му кажав на мм ама докторката ја посрамоти

а инаку не да пушта солзи кога сака да ни се меша се треска од земја излегува на тераса и пред сите плаче - вика по свекор ми види овој што ми прави - сите го мислат кој знае колку лош

ама тој само си го штити бракот - не може таа да ни каже каде да ја водиме мона а каде не, или кога да исклучиме ком навечер - си кажува ама никој не ја слуша

и за тоа сум раат не морам да се расправам ни со неа ни со него - за секој напад на приватноста сам реагира
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27157
Registration date : 2009-08-04

Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty06.09.09 12:20

moja mama напиша:
voopsto ne e mamin sin iako svekrvata saka ama toj ne e takov covek
исто е кај нас е така.Оди кај нив многу ретко затоа што не живееме заедно,понекогаш знае да каже и по некој лош збор за мајка му ,а јас му велев не чини така таа ти е мајка,само повеќе не му велам така затоа што порано не ја знаев ама сега добро ја запознав.А за разлика од мм брат му е мамин син и до сега има два неуспешни брака .Фала му на бога што мојот не е мамин син затоа што ќе имаше многу кавги.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали вашиот сопруг е мамин син?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: