Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали вашиот сопруг е мамин син?

Go down 
+39
zora
Sanja_Ivana
borjanka
Gordana Natovska
valentina123
adi
Viki J.N.
Nine
emilija nestorova
Kat
Misticia
Ves
Vale74
rainbow
Stefani Vasilkova
moja mama
kara
mina32
bubamara***
VASILICA
bibip
sneze
Mama Ane
mirecv
delfin76
winnie the pooh
Gabi*
butterfly
Ana.b
kateee
avon
jasmina,mina
makresanska
marina_daniel
SonjuS*
vecki
rich_bitch1
lela
vesnica
43 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
vesnica
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 25
Age : 43
Локација : gevgelija
Поени : 27298
Registration date : 2009-05-30

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:14

mojot maz e cudo.se preselivme vo nov stan pred 8 meseci a toj skoro sekoj den se slusa so majka mu ili odi da gi vidi.smesno mi e
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31492
Registration date : 2008-09-14

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:19

Neznam zosto ti e smesno,zarem ti ne se slusas so tvoite?
Kaj nas na pr.jas sum taa sto se slusam so moite po nekolku pati na den na skajp,a mm ne se slucuva i po 1 ned.ni da se slusni ni pa da pojdi kaj negovite a sedat na 10 min.od nas.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:21

da.mamin sin e i te kako.mama mora se da znae i mama mora se da ja prasame..ama ne priznava.i ponataka tvrdi deka mene samo mi se pricinuva.ama ne e samo on kriv i mamica e kriva sto taka go vospitala i razgalila.do den denes se javuva da prasa dali e najadaen ubavo pff...i dzabe mu drndam veke tri god da se zaozbili malce.ko da zboruvam na cavkite.eh temata mi ja pogodi ima da pisuvam i pisuvam Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30715
Registration date : 2008-05-05

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:25

mm e povrzan so negovite ama ne e do tolku mamin sin e sega koga se vraka od rabota odma vleguva kaj niv da gi vidi , ama mene voopsto ne mi preci moze bi mi precelo koga bi bilo mama znae se ... sepak taa go rodila go cuvala i koj sme nie da gi dvoime i jas sum so mojte povrzana nemozam dva dena da ne gi vidam
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:28

se e toa vo red be vecki.nikoj ne mu brani da se gleda i slusa so niv.i jas so majkami mi dva pati u den se slusam.ama se do detali da i objasnuva,da ne moze nisto od nea da skrie.koga ziveevme zaedno odime u prodavnica da kupam prasok i ja zemam onakov kako ja sto sakam,a toj mi veli ama mama ne koristi takov ke se naljuti.ima 100 primeri vakvi.veke se nauciv i otrpanm ama se ima granici.ili ke se razboli toj i mesto ja so nego na lekar taa mu vika ajde mame ke dojde so tebe...
Вратете се на почетокот Go down
vesnica
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 25
Age : 43
Локација : gevgelija
Поени : 27298
Registration date : 2009-05-30

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:31

se slozuvam so rich_bitch1
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29311
Registration date : 2008-07-11

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:31

lela напиша:
Neznam zosto ti e smesno,zarem ti ne se slusas so tvoite?
Kaj nas na pr.jas sum taa sto se slusam so moite po nekolku pati na den na skajp,a mm ne se slucuva i po 1 ned.ni da se slusni ni pa da pojdi kaj negovite a sedat na 10 min.od nas.

Срцка мислам дека тоа е различно..едно е ќерката со мајката...а друго синот со мајката..
и јас би се нервирала така..мајката за мајка...жената за жена..
а и кај тебе е сосема друг случај...тој може да појде кога сака кај мајка му..а ти не можеш кај мајка ти..мислам дека и тоа има улога..
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30715
Registration date : 2008-05-05

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:31

toa e veke drugo vo takov slucaj gi okrivuvam roditelite oni go napravile da bide takov da bide zavisen od niv imam takov primer vo komsii kaj majkami ziveat vo zaednica i koga ke se razbolat decata ne i vika na zenamu aj na lekar i ona da mu rece on vika cekaj mama da ja prasam dali da gi nosime boze zlaten pa ne vcerasen ima 35 godini ceka od majkamu se ima
Вратете се на почетокот Go down
vesnica
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 25
Age : 43
Локација : gevgelija
Поени : 27298
Registration date : 2009-05-30

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:33

nie ziveeme sami so mm ali mami e tuka da napravi problemi za bilo sto
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31492
Registration date : 2008-09-14

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:34

Toa richi veke e preterizam stvarno,no od nejzina strana pa i ne e ubavo mama ke dojdi so tebe,a i tm sto ima raporti da podnesuva.Mm voopsto ne e blizok so negovite,cak mozam da kazam deka e poblizok so moite roditeli.Mozebi zatoa sto do 17 god.ziveel so baba,a roditelite mu bile ovde ili ednostavno e takov.No ako so moive ne se vidi 2-3 dena i im se javuva gi bara na skajp.posebno so tatkomi imaat epten drugarski odnos.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:36

taka se nauceni lela od mali noze.nemozam toa da go promenam mada sum se obiduvala.a i znae ona dobro da manipulira.ako nesto ne e po nejzino pusta solzi i on odma popusta
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31492
Registration date : 2008-09-14

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:37

Vo pravo si Sonjus,jas voopsto ne obrnav vnimanije na raport podnesuvanje,na mesanje na majkamu nego samo na slusanje na tel.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31492
Registration date : 2008-09-14

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:40

E rich a da mu kazes deka site tie solzi se lazni nema da veruva.Abe sto da pravis tuka majkata e najmnogu kriva,sto ednostavno nemoze da svati deka toj (sinot)e veke odrasla osoba i deka ima svoja familija,i deka treba tie da mu se na prvo mesto,znaci sami da se dogovaraat a ne niv da gi prasuvaat.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29311
Registration date : 2008-07-11

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:43

Да срцка и ти си во право...ама мене стварно ми е многу чудно на пример ако има секојдневно слушање на телефон со мајка му..зашто обично мажите се ТИЕ кои СЕ знаат..ме разбираш што сакам да кажам??
па затоа ептен е чудно сеа ај мама ќе ја прашам како ќе кажи таа...пфффффффф
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31492
Registration date : 2008-09-14

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:48

Abe sto da mu pravis,samo ke se nerviras,toj ke si tera po svoe...taa po svoe i toa e.A mislam deka nema nisto poloso koga ke ti rece ova majkami ne go pravi taka ili poubavo go pravi.Znam mnogu osobi kade imaat problemi zaradi toa deka ne gotvele kako nivnite majki.
Src za ova mama ke ja prasam jas mislam deka toj ne saka da razmisluva voopsto za nekoj predlog ili problem,pa vaka aj mama ke ja prasam.Ili pa kako sto kaza irena od mali ke gi vospitaat taka,samo mama i nikoj drug.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 17:52

100 pati sum si vetila deka ako imam sin eden den ke go vospitam da me saka i pocituva ama ne i da zavisi cel zivot od mene
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28503
Registration date : 2009-01-16

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 18:06

mm e povrzan so negovite i se slusa sekoj den so majkamu ali ne e bas mamin sin ne trca sekoj den da gi vidi ne vika mama prai vaka mama prai taka nitu pa ja prasuva nea kako teba nesto ili dali smee,sreka sto ne e mamin sin zatoa sto mnogu me nerviraat takvi,mojot najdobar drugar e mamin sin i stalno vikame tesko si na zenata negova sto se ke treba da trpi Smile
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-05

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 18:17

rb izvini vaka sto kazuvam ama da ne bara tm i dozvola od mama koga ke treba da legne so tebe???? Sramota ne mi se veruva aj tamu malku zarzi mu pa ne e dete majku mu stara dete ima akako dete se ponasa.Uf fala mu na boga sto mojov ne e takov inace vojna ke bese doma sekoj den zimi majka.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 18:21

makresanska напиша:
rb izvini vaka sto kazuvam ama da ne bara tm i dozvola od mama koga ke treba da legne so tebe???? Sramota ne mi se veruva aj tamu malku zarzi mu pa ne e dete majku mu stara dete ima akako dete se ponasa.Uf fala mu na boga sto mojov ne e takov inace vojna ke bese doma sekoj den zimi majka.

uf pa ne se izvinuvaj.inaku DA,istoto mu go imam i jas kazano deka uste fali da kazeme koga spieme zaedno.a da se karam so nego nema sansi.takov e toj,go z naev ja uste od porano i pak si go zedov Smile
ama se slucuva koga sme kaj sveki na gosti da gi bucnam i dvajcata so nekoja slatka provokacija pa da gi usramam Smile
najbitno od se e sega sto ne ziveeme zaedno pa nemame tolku problemi od ovoj tip
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30099
Registration date : 2008-07-29

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 18:25

мм е единец и има моменти ког анавистина ми наликува на мамин син.Има такви моменти милион но пак од друга страна никогаш не ме споредува као на пр,,мама вака прави а ти не или слично..ме почитува многу но гледам дека како поминуваат годините сака да и угодува на мама,да и биде добро.А искрено заслужува,грев од Господ е пак сега да не и се наоѓа бидејќи таа е голема жртва за него
Вратете се на почетокот Go down
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27258
Registration date : 2009-06-24

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 18:42

ne e privrzan so negovite, ama sveki nasa mozi da mu pusti solzi i toa mnogu cesto se slucuva pa da ni napravi problem
Вратете се на почетокот Go down
kateee
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 95
Age : 42
Локација : sk
Расположение : 5
Поени : 27806
Registration date : 2009-03-04

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty05.07.09 19:33

da vi kazam iskreno mm ama ic ne se zamara so negovite i ako sme lepenka eden do drug.mnogu se razlikuvame vo mislenjata od niv taka da on ne se3 ni trudi da kaze sto ke pravime ili kako ke pravime.a za gotvenje ili slicni raboti poveke gi ceni moite i sega koga se porodiv dodeka bev vo bolnica jadese tamu i koga dojdov vika aman konecno da kasnam nesto kako sto treba ,go prasuvam zosto i on vika prvo tamu jadam a posle doagam tuka i vadam nesto od frizider ,pa go prasuvam e kako porano jadese vika pa podobro gotvese a jas mislam se navikna na mojata hrana. a od mamin sin mnogu e daleku fala bogu zosto kako sto sum nervozna neznam kako bi go izdrzala toa. [img][/img]
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27898
Registration date : 2009-04-07

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty20.07.09 13:58

Фала богу,мм не е мамин син.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28048
Registration date : 2009-04-12

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty20.07.09 14:05

Не е мамин син, ама сепак е приврзан и незборува лошо за мајка му ма колку и да е крива за нешто,сепак го разбирам мајка му е.Се додека се држи во граници на нормала тогаш е ок.
Вратете се на почетокот Go down
Gabi*
Полуматурант
Полуматурант
Gabi*


Female
Број на мислења : 621
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Razocarano i nervozno :(
Поени : 28177
Registration date : 2009-03-13

Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty20.07.09 14:21

MM isto taka e edinec, pa mozam da kazam deka vo nekoi situacii i toj se odnesuva kako mamin sin, sto jas go smetam za skoro normalno. Pa bil edno dete razmazano od site strani. No toa kaj nego e barem do sega vo granicite na normalata, ne ja prasuvame mama za sve, a ne me sporeduva ni mene so nea, sto mnogu bi me nerviralo.
Kaj mene mnogu poveke mama go maza, kako na primer: mame ke jades, mi ti se spie, umoren li si, aj mame stani, lele ova poslednovo ponekogas me nervira.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг е мамин син?   Дали вашиот сопруг е мамин син? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали вашиот сопруг е мамин син?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: