Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Јас сум биолошкиот татко !?!

Go down 
+36
Betka
Pipolino
Kalinka
kara
Dragana
EckaGj
jasmina,mina
Dara
biljanag
Monika
radost
Ilince
hormonce
avon
Kinky
Maja
Gabi*
Deni
sunset
mina32
obicna
sonja 35
Damjana
makresanska
Mama Ane
lela
Mila87
vecki
zoran1975
nata
Vesna Blazevska
bica
D-r Lidija Pazdrijan
pepa
delfin76
nnatasa
40 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty29.05.09 13:21

Овде би сакала да ги поканам членови, особено машките да изнесат мислење под оваа тема. Значи независно, дали се оженети, дали не се, дали им паднало на памет дека некаде некоја жена чува негово дете а тој не е сигурен..

за да направам разлика од веќе постоечката тема како сопругот реагира кога узнал дека ке има дете, ке кажам дека, земам за природно, младиот сопруг да очекува и секако, да се радува дека ке стане татко. А понатаму, во таа тема, жените напишале како тие го доживеале чинот на споделувањето на убавата вест.

Затоа, постои разлика. значи: Што кога е на пат неочекувано бебе и/или, како ке се псравите со бременост која би можела да биде проблем.

па повелете
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty29.05.09 13:33

eve jas ne sum masko ama ke se izjasnam , sekako ako moze?
nnatasa jas mislam deka bez razlika dali toa dete e posakuvano ili ne , sepak ke postoi
bi ti preporacala da si uzivas vo majcinstvoto zasto toa e nesto najubavo
a za tatkoto da ne se sekiras mnogu, ako ima covecko vo sebe ke saka da go gleda i cuva ako ne , se e dzabe
i dokolku bev bez partner seuste i na ovie godini , a i ponatamu,
mislam deka bi se odlucila da si rodam zasto decata go osmisluvaat zivotot
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty29.05.09 13:47

abe delfinka sekako deka moze Smile i jas si uzivkam i se slozuvam. Ama bi sakala da vidam a se nadevam i drugite, kako mazite razmisluvaat, muabet be...
Mojata situacija ne e vazna, po toa prasanje sum donela resenijata.

ova e cisto za muabet namesto zalopojenje Smile
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty31.05.09 13:09

NNatasa, jas vo edna prilika fativ muabet so mm za ova gledajki eden film kade sto devojkata koja dozna deka e trudna otkako raskina so deckoto se mislese dali da mu kaze za bebeto posto resi da ja zadrzi bremenosta i se iznenadiv od reakcijata na mm, toj zbesna kako samo sum mozela da pomislam deka e mozebi poarno da ne mu kaze, demek nemu toa da mu se sluci a da ne doznae deka ke ima dete toa ke mu bilo strasen udar, nemalo nisto postrasno od toa da ne znaes deka ke imas dete, ako ne ide so majkata ne ide i sl ama deteto e negovo kolku i nejzino i bla bla bla.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty31.05.09 13:41

Uf Nnatasa...Tri temi si gi spoila dusicke vo edna...Mozebi e umno nekao moderatorite da gi organiziraat.
1.Koga mazot ke svati deka ke se rodi negovo dete moze da se odnesuva na site tatkovci..I onie vo brak i onie neozenetite...
2.Vonbracno dete...od samiot zbor se uzasam duri i pri samata pomisla...Kolku e nesrekno izbran vo nasiot jazik...Moze da se onesuva samo za onie deca koi se ostaveni za zal od dvata roditeli,a ne za dete sto ima roditel koj go saka,go cuva...Znaete li kolku lugje vo svetot imaat deca,a ne se vo brak...Ili imaat dete od drug covek,a ziveaat so partner...
3.Bioloski tatko....Vo ovaa grupa ke gi vbrojam i onie koi bile ozeneti i se razvele....i onie koi nikogas i ne se ozenile....
Ete kolku mnogu temi vo edna...Ajde da se organizirame za site da dademe posebno mislenja.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty01.06.09 9:36

D-r Lidija Pazdrijan напиша:
Uf Nnatasa...Tri temi si gi spoila dusicke vo edna...Mozebi e umno nekao moderatorite da gi organiziraat.
1.Koga mazot ke svati deka ke se rodi negovo dete moze da se odnesuva na site tatkovci..I onie vo brak i onie neozenetite...
2.Vonbracno dete...od samiot zbor se uzasam duri i pri samata pomisla...Kolku e nesrekno izbran vo nasiot jazik...Moze da se onesuva samo za onie deca koi se ostaveni za zal od dvata roditeli,a ne za dete sto ima roditel koj go saka,go cuva...Znaete li kolku lugje vo svetot imaat deca,a ne se vo brak...Ili imaat dete od drug covek,a ziveaat so partner...
3.Bioloski tatko....Vo ovaa grupa ke gi vbrojam i onie koi bile ozeneti i se razvele....i onie koi nikogas i ne se ozenile....
Ete kolku mnogu temi vo edna...Ajde da se organizirame za site da dademe posebno mislenja.
ja potpisuvam Lide vo celost....
prvo
brakot i partnerskoto ziveenje ne se preduslov za dete...ima mnogu obrazovani i dobro situirani zeni koi imaat dete bez da imaat sopatnik.....
vtoro
kolku e podobro deteto da ima dva roditela koi zaedno ziveat a ne komuniciraat i ne mu ja davaat potrebnata griza?otkolku da imaat eden roditel i celosnoto vnimanie ?
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty01.06.09 11:35

Jas mislam zavisi od mazot kako ke reagira, nekoj ke se zainteresira da go najde deteto, nekoj ke izbega i ke go nema nigde, ali na starost mislam site ke si go pobaraat deteto.....obicno e taka...porasnato dete t.e. zrel covek sekoj bi sakal da upoznae koga znae deka mu e sin/kerka, no tesko e koga toa dete treba da se izdrzuva, da se finansira shkoluvanje, obleka, ekskurzii, iskacanje.............eeeeeeeee toa e mn tresko, togas ako e navistina musko ke ostane i ke go gleda i ke mu pomaga na toa dete, ako ne e....ma ne zasluzuva ni na starost da si go upoznae deteto.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty01.06.09 11:59

tocno... ne zasluzuva... kako i da e toa e veke zavrsena rabota,... dodeka go iscuvas, dodeka porasne... posle nekoj da se pretstavuva za roditel... mislam smesno e ..
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27830
Registration date : 2009-05-15

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty01.06.09 12:31

кога станува збор за вонбрачно дете, кое е родено во заедница од двата родители, кога таткото го признава дека е негово и сеуште живетат заедно како во брак, а не се венчани какво е тоа дете??
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty01.06.09 12:54

se vodi kako vonbracno....
pa polesno e da odat da se registriraat vo maticno, otkolku da se brkaat site dokumenti za tatkoto da go priznae deteto...ogromna procedura e, socijalni sluzbi, sud............koga vekje ziveat zaedno i imaat dete, zasto ne bi ze registrirale .
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27830
Registration date : 2009-05-15

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty01.06.09 13:03

Е, ај да се чудиш, инаку процедурата за признавање е веќе завршена детето си носи негово презиме.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty01.06.09 13:24

abre zeni Smile

ne e vazno prezimeto! kakov prezime bre, moe dete moe prezikme i kraj!

Toj sto go napravil deteto, se zezal, go pravel od pricina da si osigura idnina bez mnogu da se zamara. Kako takov, e napusten uste pred da svatam deka zavrsil rabota elem, napravil bebe.

Nemoram da go zemam! po niedna cena, mada spremna sum na kompromis ako saka da bide roditel.

I dete ke nosi moe prezime pa da mi e posledno! jas znam kako ja nosam ceto ova vreme sama, jas ke trcam ko udrena posle 40 dena porod na rabota za da zarabotam kerka mi da ima za knigi da i e toplo da ima da jade... i shodno toa, sto mislite, cie prezime treba da nosi?

Samo ne e toa poentata, sakav da slusnam dal voopsto im teknuva na mazite za decata koi gi napravile "od bez veza", ako da, koga bi bilo ta, i dal ima iste karakondzuli hihi kako mene ! se salam, zeni na koi posle "x" vreme im se pojavil bioloskiot i kako izgledalo toa...
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27830
Registration date : 2009-05-15

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty01.06.09 13:41

Ннаташа очигледно нема мажи на форумов кои би сакале да разговараат на овие теми, па затоа си земавме ние жените за право да продискутираме.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty01.06.09 13:49

ako ako! sekako deka ke si zemete/me. Zaradi diskusijata e, koj kakov iskustvo ima, ako ima, ako ne moze slusnal... ko sto napisa pepa.
Da ne se razbereme pogresno Smile secie mislenje se uvazuva normalno. Se odbidov da napravam razlika samo od davanjeto poddrska (sto sekako ne e loso, ama ima tema kade mozeme da se poddrzuvam, i jas tamu se iznapisav edno vreme Smile zirni ako imas vreme) se do konkretni primeri... znaes, sto bi bilo koga bi bilo... za mene e nova celata sitacija... slusam citam... razgovaram... trista vojni mi se slucuvaat vo glavata... a slucano ne se nosele decata 9 meseci... za to vreme, ti se menuva i konceptot za sto e vazno i najvazno a sto ne e veke tolku vazno vo zivotot. Mene toa mi se slucuva, kerka mi stanuva centar na svetot za mene i se obiduvam da se sprema sto e mozno poveke... ko da e toa lesno... ama aj se trudam...
Вратете се на почетокот Go down
zoran1975
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 22
Age : 48
Локација : bitola
Расположение : nikogas poloso
Поени : 27162
Registration date : 2009-07-09

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty09.07.09 22:52

A sto da pravime nie maskite,koga zenata posle zabremenuvanjeto odluci da ve napusti,zosto majkamu mislela deka doma kade sto rastela ke mu bidi poubavo i nea i na deteto a ne kaj mene,?kako da se spravam so ,,babata,,koga i go napolna umot na kerkata deka jas ne sum za nea? kako jas sega da si go gledam deteto koga ke se rodi koga nemam nikakov pristap do nea?koga ja krijat i ne davaat nikakvi informacii ni za nea nitu za deteto,kako ponatamu?koj mene ke mi garantira deka ke imam pravo i jas na deteto kolku i majkata koga nitu edna institucija ne e zainteresirana,sakam da slusnam mislenje od vas moi dragi majki
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty09.07.09 22:58

Zoran stvarno neznam sto da kazam kolku li samo gresat starite koga se mesaat a sto veli tuka devojkata dali se plasi od majkai pa ja slusa ili i ona neke da bide so tebe a za deteto sekako deka imas pravo da si go gledas
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28464
Registration date : 2009-02-16

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty09.07.09 22:58

Твоето право можеш да го докажеш со ДНК директно на суд иако првите години сигурно старителството ќе и биде доделено на мајката.
Кој фактор е "бабата" за таа да ви го креира животот?!?! Или жената е без свое ЈАС, па што слуша туѓ памет или има нешто во работава. Зошто бабата смета дека не си за нејзината ќерка? Зошто ќерката верува во тоа? Зошто ти се откажуваш толку лесно од твоето дете? Зошто не докажеш дека бабта не е во право? Има уште многу ЗОШТО? ....Но, едно е факт дека се што се сака се може, значи ако ти ја сакаш мајката на твоето дете, и детето може да се најде решение потребна е само силна волја и верба да се успее.... поздрав
Вратете се на почетокот Go down
zoran1975
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 22
Age : 48
Локација : bitola
Расположение : nikogas poloso
Поени : 27162
Registration date : 2009-07-09

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty09.07.09 23:31

jas probav edvnostavno so se i pokraj n ivnoto ubeduvanje deka mojata majka smeta,ja izolirav vo eden del od stanot kako kuce,a itoa ne mu bese dovolno pa ednostavno si zamina a vo vrska so ,babata,,kaj niv doma taa e glava vo familijata t.e.taa se slusa za se i jas ednostasvno za nea ne bev dovolno dobar ni kako soprug ni kako iden tatko na deteto,jas ne se otkazav nitu ke se otkazam od deteto no rabotata sto jas ne mozam da doznam sto se slucuva so niv a toku mnogu sakam,duri me doveduva do ludilo samata pomosla deka deteto ke raste bez eden roditel vo ovoj slucaj tatkoto,so toa ne mozam da se pomiram,zosot za sekoj obid za kontakt od moja strana ili ke se javi babata,ili dedoto ili sestrata,zabraneto mi bilo da se javuvam sega mozi(ako sakat)duri otkako ke se porodi,ednostavno nemam zborovi jas za mojava situacija i duri ponekogas pomisluvam deka sum iskoriisten samo za cda gfo napravam deteto i tolku,a vo brakot i nemase nekagvi kavgi za da se odluci zenata na takov cekor da zamini od doma,ednostavno zamina
pozrdav
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty09.07.09 23:34

zoran ako sakala da te iskoristi za da zabremeni ke go storela toa i bez da zivee so tebe i nikogas ne ke si doznael ako sakale taka ama koj da znae sto se slucuva vo nivniot dom
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty10.07.09 5:49

Stvarno zalno.Taa babata e bolna licnost,a nemozam da ja svatam ni tvojata zena,ako jas si go sakam mm nemozi nikoj da me oddeli od nego.No dobro,vo ovaa situacija taa e poosetliva,hormonite "vrijat"i bog samo znae sto se i iznazboruvale za da se odluci na takov cekor.Zar ne mozes da stapis vo kontakt so nekoja nejzina rodnina,koja ke moze da razgovara na samo so tvojata zena...da i kaze deka seuste ja sakas i deka si spremen da ja primes nazad,deka sakas deteto da go odgleduvate zaedno...
Ako postoi ljubov vredi da se boris za nea,a plus e i toa sto ke dobiete dete.Srekno
Вратете се на почетокот Go down
zoran1975
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 22
Age : 48
Локација : bitola
Расположение : nikogas poloso
Поени : 27162
Registration date : 2009-07-09

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty10.07.09 8:23

posleden pat koga uspeav da zbornam so nivni rodnina,da prasam sto pravat i zenata i deteto kratko mi bese odgovoreno ,,sega ti tekna,,kako jas da bev krivecot vo ovaa situacija kako ja dai rekov da zamini.A za hormonite sigurno i vrijat ama ne muvrijat na roditelite treba tie malku da razmislat sto pravat,a inaku vo pravo si lela ako me sakase nemase nikoj da slusa,ama toa e toa,nikogas ne sum mozel da zamislam deka zivotot poleka mi preoga vo pekol
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty10.07.09 8:26

Уф колку е лошо кога има мешање од страна, ама уште полошо е што некој потпаќа под нечии влијанија. Се надевам ќе се средат сите во главчињата и исходот ќе биде нормално здраво семејство.. Ако ја сакаш вреди да се бориш, но многу е битно и другата страна да се бори, нормално ако сака.. Среќно!
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty10.07.09 8:37

Zoki ne se predavaj tolku lesno...vredi da se boris za svoeto dete,a i za nea ako se uste ja sakas.Mozebi e seuste mlada,mozebi e pod pritisok na nejzinite,toa ne mora da znaci deka ne te saka.A zosto preku nekoja nejzina drugarka ne stapis vo kontakt so nea,pa ako treba neka napravi drugarkata i da se sretnete "slucajno".Jas se bi napravila i da sum vo takva situacija,a i da i pomognam na drugarkami.Najlesen nacin e da se otkazeme od nestoto,no sekogas vredi da se borime ako ni znaci toa nesto.
A vie veke imate detence ili ne e seuste porodena?
Srekno za sto i da se odlicis.
Вратете се на почетокот Go down
zoran1975
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 22
Age : 48
Локација : bitola
Расположение : nikogas poloso
Поени : 27162
Registration date : 2009-07-09

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty10.07.09 9:05

ke se porodi oktomvri,a inaku i drugarkite ne mozat da dojdat vo kontakt so nea,j\majkamu vesto ja krie od site zosto misli deka nesto loso mozi da mu se napravi ako se druzi so luge sega duri e trudna, majkamu misli deka obavezno nekoj mora da praj magii za da mu nasteti na ,,nejzinoto cedo,,a nejzinoto cedo ne e malo ima 30 godini.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty10.07.09 9:08

Zoki i jas mislam kako Lela najubavo so nekoja drugarka da se dogovoris oni da izlezat da setaat i ti de se pojavis i da si kazete vie dvajca sto e problemot a ne majka i i tatko i zosto i vie veruvam od ljubov ste se zemale nejzinite znaele so kogo e nivnata kerka i nemoze sega odednas da necinis mora nesto da proizleglo od celata situacija zosto nikoj nejke da m nasteti na svoeto dete bez pricina.
Ili ima nesto sto ne se izjasnuvas do kraj
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Јас сум биолошкиот татко !?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Јас сум биолошкиот татко !?!   Јас сум биолошкиот татко !?! Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Јас сум биолошкиот татко !?!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: