Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога да се направи тест за бременост?

Go down 
+129
saligrem
enka
avanturistka
Gordana Natovska
angelce
Sandra_Anja
Renata ch
Mila 18
Kiki
marina****
winnie the pooh
panicarka
Rizova
M A M I
stefimama
seni
delfince
Goddess^
monika kusibojovska
Arhangel
kemadono
olja1109
Zvezdicka
josifana
vasidora
MARTINA I ACE
elena-d
Vesna Blazevska
eliii
ariel
Dragana
sance
beltaseva
anu6ka
ivana kostovska
sofi
lanaaa
gjurga
sweetyears
natali
Natalija
Кате
Natasha
bile2
Sun_shine
Лејди
macikata
Biki
ljupka
jasmina,mina
Ana.b
babymelani
nnatasa
Mama Ane
bordan
eva31
vecki
anonimna
bica
KAJA
Nate_David
Diana
makresanska
Daki
Julija_24
marija86
mlada mamica
mary981
macush
Lana
tanja_simon
najmila
daniela
marina_daniel
hormonce
delfinka
Ance-J
pepa
plaslivka
verce
oti
Mimi Petreska
Mimi22
mina32
naivnna
secret
Elizabeta82
TINCE
Sara
JaNiTa
Minamina
lela
KATIC
Janaxxxx
fibimk
Vesnicka
Ilince
NatalijaS
marjanamm
mirecv
kate 982
Sandra
Girl*****
baby24
mamalina
Freya
bubale23
Kinky
Svetlana
okce
Emilija
iskra
beti 24
obicna
SonjuS*
ZZ
rich_bitch1
BaMbYnA
Boki
Irena Trajkovska
vesna83
aleksandra
betavitevit
bobica
worried
eli
Emi
Big Sister
Nene
133 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next
АвторПорака
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30104
Registration date : 2008-07-29

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty12.06.09 11:21

почекај уште два три дена и повтори го тестот со прва утринска урина
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30666
Registration date : 2008-11-06

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty12.06.09 11:42

Немора да значи дека е точен ако е негативен. Се случува во некои бремености, најчесто првите месеци, во периодот кога треба да добиеш да има мало крварење, Се надевам следниот тест ќе ти покаже бебе Smile
Вратете се на почетокот Go down
ljupka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 6
Age : 40
Локација : ohrid
Расположение : polna so nadez
Поени : 27258
Registration date : 2009-06-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty12.06.09 11:45

Fala vi na site.Nova sum na forumov i mi trebaat vakvi mislenja i od golema pomos mi se kamo neka e taka veke 1 god sakam bebe.Neka vi se ostvarat i vas se sto si posakuvate kiss i fala od srce
Вратете се на почетокот Go down
ljupka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 6
Age : 40
Локација : ohrid
Расположение : polna so nadez
Поени : 27258
Registration date : 2009-06-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty12.06.09 11:48

i uste nesto testot go napraviv pred legnuvanje navecer ne nautro moze ima i toa vlijanie?
kis4e
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27903
Registration date : 2009-04-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty12.06.09 17:27

Jasmina samo da ti kazam deka ne sum bremena,za zal,ama toa e.Aj zdravje nekoj drug mesec se nadevam.
Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30104
Registration date : 2008-07-29

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty12.06.09 18:15

Ana.b напиша:
Jasmina samo da ti kazam deka ne sum bremena,za zal,ama toa e.Aj zdravje nekoj drug mesec se nadevam.
Pozdrav
Ана биди жива и здрава.млада си имаш само 26 години.Опушти се не размислувај,не се оптоварувај и ќе видиш дека брзо ќе не израдуваш со две цртички :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27903
Registration date : 2009-04-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty12.06.09 18:55

Fala za podrskata,pozdrav Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 592735
Вратете се на почетокот Go down
Biki
Почетник
Почетник
Biki


Female
Број на мислења : 33
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : nestrpliva
Поени : 27404
Registration date : 2009-05-14

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty12.06.09 23:22

devojki sto vikate koga da se napravi test za bremenost kaj neredovna menstruacija. poslednata mens mi bese na 20.05 a narednata ja ocekuvam (se nadevam deka nema da dojde) na 28.06 pa dali da cekam toj termin da pomine?
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28669
Registration date : 2009-01-02

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty12.06.09 23:31

Ti posakuvam da ne ti dojde ni ovoj mesec ni narednite 9, inaku seuste e rano za test, mada me zbuni ako si dobila na 20.05, valjda narednata menstruacija treba da ti e 18-20.06 zavisi kolku ti trae ciklusot. Pocekaj do teoretskiot datum za naredna menstruacija najmalku ili barem da ti kasni 2-3 dena pa togas test. Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Biki
Почетник
Почетник
Biki


Female
Број на мислења : 33
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : nestrpliva
Поени : 27404
Registration date : 2009-05-14

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty12.06.09 23:43

problemot e sto mens. mi e neredovna i malku podolga vo prosek mi doaga na 38-40 dena. nisto da cekam do togas sepak fala
Вратете се на почетокот Go down
macikata
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 11
Age : 38
Локација : Bitola
Поени : 27240
Registration date : 2009-06-12

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty13.06.09 12:57

jas mislam deka treba da pocekas barem da vidis dali ke ti kasni mada i da ti dojde ne e sigurno deka ne si bremena posto mene mi dojde i ne znaev deka sum bremena, posumljav bidejki mi dojde imav nekolku denovi, pa nemav nisto nekolku denovi pa potoa pak prokrvariv, pa bev na genikolog i na eho me pregleda pa se ispostavi deka sum bremena ega posto krvarev mi rekoja da miruvam i toa pravam po celi denovi, samo lezam dodeka da gi ispijam apcinjata sto mi gi prepisaja
pozdrav`
Вратете се на почетокот Go down
Biki
Почетник
Почетник
Biki


Female
Број на мислења : 33
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : nestrpliva
Поени : 27404
Registration date : 2009-05-14

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty29.06.09 23:14

fala na sovetite eve veke 30 juni dojde pa jas uste nemam dobieno pa resiv i veke kupiv test za bremenost pa utre ke vidime kolku naseto sekojdnevna aktivnost se isplatila
Вратете се на почетокот Go down
Лејди
Почетник
Почетник
Лејди


Female
Број на мислења : 94
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Тажно
Поени : 27131
Registration date : 2009-07-18

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty18.07.09 17:41

Мене ми доцни веќе 5 дена, тоа се случува многу ретко.
Ако сум бремена сигурна сум дека овојпат ќе го задржам.
Ме интересира освен тестовите за бременост и нормално посета на гинеколог, постои ли др. начин да дознаам дали сум бремена?
Исто така ме интересира дали има начин да ја иницирам менструацијата, значи ако не сум бремена само ми доцни поради Х причини, самата да ја иницирам менструацијата да ми дојде.

Ако прашањево ми е во погрешна тема се извинувам.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31497
Registration date : 2008-09-14

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty18.07.09 18:06

Mozes preku krv da proveris,no posto e vikend najdobro ti e test.
A za drugoto prasanje ne znam da ti odgovoram.
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28254
Registration date : 2008-12-30

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty18.07.09 18:22

Лејди напиша:
Мене ми доцни веќе 5 дена, тоа се случува многу ретко.
Ако сум бремена сигурна сум дека овојпат ќе го задржам.
Ме интересира освен тестовите за бременост и нормално посета на гинеколог, постои ли др. начин да дознаам дали сум бремена?
Исто така ме интересира дали има начин да ја иницирам менструацијата, значи ако не сум бремена само ми доцни поради Х причини, самата да ја иницирам менструацијата да ми дојде.

Ако прашањево ми е во погрешна тема се извинувам.
srcka...a zastita? plodni denovi? I jas ovoj mesec imav ista maka.......mi docnese 15 dena megutoa imav bakterija nekoja.....staviv vaginaleti so kantarion i sabajleto dobiv......ne vikam deka e od toa..moze e samo slucajnost...napraj si test 90 denari e vo zegin...
sekoja menstruacija e mal abortus na neoplodenite jajce kletki......i ne e ubavo da ja provociras...opusti se napraj si test..mene mnogu me smiri..i normalno razgovorot tuka na rid....
Вратете се на почетокот Go down
Лејди
Почетник
Почетник
Лејди


Female
Број на мислења : 94
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Тажно
Поени : 27131
Registration date : 2009-07-18

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty18.07.09 18:43

Сме имале односи без заштита но премногу внимаваме.
е сега кога си ја имаш мувата на капата нормално дека постои доза на страв.
Последниве денови сум во кома, на секоја минутка истото прашање му го поставувам, СИГУРЕН СИ?
ДА СИГУРЕН СУМ НЕ СЕ СЕКИРАЈ.
И минатата година истиов месец имав проблем, ми доцнеше 8 дена.
Мене ми е менструацијата многу редовна па вака кога знае да ми закасни по некој ден, кревам узбуна.

Инаку изминатиов месец бев настината, ме болеше десниот јајник, променив клима, сега пред 3-4 дена грлото ме болеше и качив температура па во се ова ги барав причините за доцнењето.

А бидејќи навечер не спијам, а се плашам од тестови...
Затоа барав совет како да ја иницирам менструацијата.
Вратете се на почетокот Go down
Лејди
Почетник
Почетник
Лејди


Female
Број на мислења : 94
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Тажно
Поени : 27131
Registration date : 2009-07-18

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty19.07.09 0:20

Инаку имам уште еден многу чуден симптом...
Ме боли 2 дена по ред само десната града, од страната на мишката...
Обично недела дена пред менструација ме болат така двете гради, сега ништо од тоа освен ова со едната града.
Бело прање скоро и да немам.
Немам ама баш никакви симптоми за добивање.
Си правам анализи, ниту ми се лоши, ниту често мокрам, ниту пак од нешто ми се гади...
Според симптомите што ги имам (односно ги немам)
Стварно незнам на што сум.

Пред три години кога го имав абортусот имав направено 3 тестови ми излегоа лажно негативни затоа немам баш многу верба во тестовите, а искрено се плашам уште еднаш да направам тест трауматична ми е целата постапка.

Пред се сакам да добијам, а ако сум бремена овојпат било пишано да го задржам.

Само сакам да најдам начин што да направам да ја испровоцирам менструацијата?
за ако случајно не сум бремена да си добијам и да ми биде мирна душата зошто ова исчекување ме убива.

После абортусот... Се ова ми е многу трауматично. :(
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29393
Registration date : 2008-07-16

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty19.07.09 0:27

Of lele dusicke i jas kako tebe se pravev da ja provociram da mi dojdi stavav toplo ,piev caj koj go piev za osloboduvanje na matkata od menstrualni bolki se tesev deka ne sum SIGURNO bremena ama kaj mene izleze deka ustvari sum Smile...ti posakuvam sto pobrzo da dobies zal mi e sto si pominala niz takva trauma...dosega imam napraveno 100 testovi i toa od onie najeftinite i site mi izlegle tocni...ne znam sto dr bi ti napisala...ti stegam palci Smile
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30634
Registration date : 2008-07-19

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty19.07.09 0:41

Lejdi moze i da ti kasni od stres, mene taka pred da zapocneme iscekuvanje mi se poremeti ciklusot. Znaev deka ke cekam 6 meseci i ajde nekako si vikas brzo ke pomine ama ete ti psiha. Pa eden mesec 10 dena mi kasnese i znaev deka toj mesec u topli momenti se desi da ne ja stavime rolkata, od ko ni tekna, uhhh. Zemav test i toj negativen, po nekolku saati mi dojde. hihi Zato neznam dali ima nacin za da se provocira da ti dojdi. Ako mozes nekako smiri se... I znaj deka odnos bez kondom sekogas ima moznost da se desi da ostanes bremena i ako se pazis. Pozdrav i se nadevam deka ke ispadne po tvoja zelba.
Вратете се на почетокот Go down
Лејди
Почетник
Почетник
Лејди


Female
Број на мислења : 94
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Тажно
Поени : 27131
Registration date : 2009-07-18

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty19.07.09 16:57

Фала ви за утехата...
Еве денеска 6-ти ден а уште ништо.
Почнав да се ослободувам психички и да не се вознемирувам, стресувам и напнувам.
Од пишаното не се бега, што е тоа е.
Ќе чекам уште утре да добијам, а задутре веќе одам на гинеколог.
Мислам дека една недела е доволна за чекање.
Што и да биде ќе ве информирам.
Вратете се на почетокот Go down
Biki
Почетник
Почетник
Biki


Female
Број на мислења : 33
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : nestrpliva
Поени : 27404
Registration date : 2009-05-14

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty19.07.09 21:51

Lejdi mene mi kasnese 17 dena nikakvi simptomi za dobivanje. vo pms me bolat dvete gradi i mi otekuvaat a sega samo levata i toa vo edna tocka a drugata nisto se tesev deka toa e nekoj simptom za bremenost kaj mene ama lazna trevoga vo petokot dobiv i mnogu mi e zal sega doaga nov mesec za iscekuvanje. od druga strana pa ovoj mesec ke iskoristam da si gi pregledam gradite na doktor za vreme na mesecen ciklus bilo najdobro
Вратете се на почетокот Go down
Лејди
Почетник
Почетник
Лејди


Female
Број на мислења : 94
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Тажно
Поени : 27131
Registration date : 2009-07-18

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty19.07.09 21:58

Кутрата јас па од страв кого стигнам прашувам за симптомие.
Месецов чудна работа ама на многу мои другарки им доцни или пак им доцнела менструацијата и тоа скоро на сите повеќе од десет дена.
Не ми е јасно зошто.
А тоа со десната града посебно го потенцирав зошто е многу чудно и мене исто само една точка ме боли.
Се пипкам да не си најдам грутка некоја, можеби сум претерано параноична ама секаде по малку ми лета паметот.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29393
Registration date : 2008-07-16

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty19.07.09 22:01

Lani taka i mene mi docnese 18 dena lele se skrenav Smile go pobudaliv mm mi vika ke ti kupam edno eho i gledaj se sama Smile koga pojdov na ginekolog toj mi kaza deka imalo takvi mn slucai vo toj mesec...demek se dolzelo na toa eksplozijata sto bese vo Albanija...i jas sum takva kako tebe me faka paranoja...Smile se nadevam deka ke ti dojdi za brzo pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
bile2
Прваче
Прваче
bile2


Female
Број на мислења : 209
Age : 34
Локација : germanija
Поени : 27250
Registration date : 2009-07-22

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty22.07.09 10:37

Nene напиша:
zdravo.imam edno prasanje do vas.so partnerot imavme nezastiten odnos na 05.05.2008 i sakam da ve prasam dali ima sansi veke po edna nedela da imam znaci deka sum bremena .fala odnapred.caooooooooooooo.
zdravo na site pa vaka sega jas ke probam da ti go kazam moeto iskustvo jas so decko mi imav 3 meseci nezastiten odnos no bez da svrsi vo mene a posle tie tri meseci odlucivme da imame bebence i normalni sexot ni se odvivase normalno da ne potenciram:D i eve sega voj mesec mi docni menstruacija i napraviv 2 testa i dvata se pozitiv i mn sme se srekni i jas i on Very Happy:D:D:D:D pa i tebe ti posakuvam toa sto go sakas da ti se ispolni srekno!!
Вратете се на почетокот Go down
Natasha
Полуматурант
Полуматурант
Natasha


Female
Број на мислења : 1022
Age : 40
Локација : Makedonija
Поени : 28495
Registration date : 2009-04-12

Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty23.07.09 13:41

bile2 imaj srekna bremenos
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога да се направи тест за бременост?
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: