Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога да се направи тест за бременост?

Go down 
+129
saligrem
enka
avanturistka
Gordana Natovska
angelce
Sandra_Anja
Renata ch
Mila 18
Kiki
marina****
winnie the pooh
panicarka
Rizova
M A M I
stefimama
seni
delfince
Goddess^
monika kusibojovska
Arhangel
kemadono
olja1109
Zvezdicka
josifana
vasidora
MARTINA I ACE
elena-d
Vesna Blazevska
eliii
ariel
Dragana
sance
beltaseva
anu6ka
ivana kostovska
sofi
lanaaa
gjurga
sweetyears
natali
Natalija
Кате
Natasha
bile2
Sun_shine
Лејди
macikata
Biki
ljupka
jasmina,mina
Ana.b
babymelani
nnatasa
Mama Ane
bordan
eva31
vecki
anonimna
bica
KAJA
Nate_David
Diana
makresanska
Daki
Julija_24
marija86
mlada mamica
mary981
macush
Lana
tanja_simon
najmila
daniela
marina_daniel
hormonce
delfinka
Ance-J
pepa
plaslivka
verce
oti
Mimi Petreska
Mimi22
mina32
naivnna
secret
Elizabeta82
TINCE
Sara
JaNiTa
Minamina
lela
KATIC
Janaxxxx
fibimk
Vesnicka
Ilince
NatalijaS
marjanamm
mirecv
kate 982
Sandra
Girl*****
baby24
mamalina
Freya
bubale23
Kinky
Svetlana
okce
Emilija
iskra
beti 24
obicna
SonjuS*
ZZ
rich_bitch1
BaMbYnA
Boki
Irena Trajkovska
vesna83
aleksandra
betavitevit
bobica
worried
eli
Emi
Big Sister
Nene
133 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next
АвторПорака
Biki
Почетник
Почетник
Biki


Female
Број на мислења : 33
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : nestrpliva
Поени : 27459
Registration date : 2009-05-14

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty10.09.09 16:41

lele kakva averzija imam prema tie testovi nesakam da gi pravam i strav mi e da kupam nov sto ako bide negativen pak, pak ke sum na pocetok. sekogas sakam vo nestata da go baram ona najvedroto, najpozitivnoto ama tuka imam mnogu strav i nekako nemozam da najdam pozitivnost vo onaa - (mi fali uste edna crticka)
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29326
Registration date : 2008-07-22

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty10.09.09 16:46

Бики појди во некоја лабараторија нека ти направат од крв, одма ќе ти кажат, а и не е ногу скапо, околу 200-300 денари е некаде, барем ќе си бидеш сигурна.
Вратете се на почетокот Go down
eliii
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 34
Age : 33
Локација : bitola
Поени : 26875
Registration date : 2009-09-12

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty13.09.09 18:19

mene mi docni 5 dena naprajv test pred 2 dena.dali e tocen testot ako se napravi posle 3 den od koga ti docni menstruacija
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28400
Registration date : 2009-04-28

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty13.09.09 18:24

zavisi i odnosot koga bil, no utre ako napravis treba da e definitivno tocen. kolku vreme pomina od odnosot?
Вратете се на почетокот Go down
eliii
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 34
Age : 33
Локација : bitola
Поени : 26875
Registration date : 2009-09-12

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty13.09.09 18:35

12 dena pomina od odnosot.znaci ne tocen testot so naprajv pred 2 dena
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29914
Registration date : 2008-08-26

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty14.09.09 12:35

Ako pominale 12 dena prerano e za da pokaze testot bilo pozitivno ili negativno. Zavisno od negovata osetlivost, treba da pominat najmalku 3-4 dena od ocekuvaniot den za dobivanje.
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28851
Registration date : 2008-08-20

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty19.09.09 13:26

Jas da vi kazam posledna menstruacija imav na 22 maj i na 01.06 bevme na ginekolog za da vidime dali rastele folikulite zosto piev apcinja.Togas nemase nisto novo.Posle nekolku dena pocnav da osekam bolka vo gradite,na sabajle mi se vrtese po malku i nekako poinaku se osekav.I ne cekav da dojde den za nareden ciklus i na 15.06 zedovme test i ispadna pozitiven.Togas se pocustvuvav kako da sum na 7 nebo.Posle toa otidovme na ginekolog i toj ni go potvrdi toa.Zatoa mislam deka treba da pominat barem 9 dena posle odnos i se gleda dali si bremena ili ne.
Вратете се на почетокот Go down
MARTINA I ACE
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 14
Age : 35
Локација : ***
Поени : 26795
Registration date : 2009-09-20

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty25.09.09 21:40

Jas ke pocekam za test uste edna nedela se nadevam deka ke bidat -- i toa ke mi bide nesto najubavo vo zivotot a posakuvam i na site sto se vo iscekuvanje toa da im se slui da ni se mnozat eden kup bebcinja SO SREKA NA SITE!!!! (pa i na mene hehehe)
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27354
Registration date : 2009-09-17

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty07.10.09 11:23

elena-d напиша:
Jas da vi kazam posledna menstruacija imav na 22 maj i na 01.06 bevme na ginekolog za da vidime dali rastele folikulite zosto piev apcinja.Togas nemase nisto novo.Posle nekolku dena pocnav da osekam bolka vo gradite,na sabajle mi se vrtese po malku i nekako poinaku se osekav.I ne cekav da dojde den za nareden ciklus i na 15.06 zedovme test i ispadna pozitiven.Togas se pocustvuvav kako da sum na 7 nebo.Posle toa otidovme na ginekolog i toj ni go potvrdi toa.Zatoa mislam deka treba da pominat barem 9 dena posle odnos i se gleda dali si bremena ili ne.

Daj boze da si vo pravo za 9te dena, ke probam jas pa ke vi kazam.
I jas mislam deka e glupo da se ceka da ti izostane ciklusot a ti poluduvas od zelba da znaes pred toa..
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29150
Registration date : 2009-02-05

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty20.10.09 8:14

Neznam dali e soodvetno sto ke go kazam ova ama mene nesto vakvo mi se sluci vikendov jas imav na 14 ti Septemvri dobieno i vikendov odam po mala nuzda i sto ke vidam nekoja kafen iscedok bas kako za prv den dobieno i mnogu se uplasiv i cel den nekako cudno me bolea jajnicite.Ama toa bese samo toj den i tolku.Lele zarem e vozmozno da sum ostanala bremena ili toa mi bilo samo ovulacija ama mnogu cudno bese?????
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29150
Registration date : 2009-02-05

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty20.10.09 8:16

makresanska напиша:
Neznam dali e soodvetno sto ke go kazam ova ama mene nesto vakvo mi se sluci vikendov jas imav na 14 ti Septemvri dobieno i vikendov odam po mala nuzda i sto ke vidam nekoja kafen iscedok bas kako za prv den dobieno i mnogu se uplasiv i cel den nekako cudno me bolea jajnicite.Ama toa bese samo toj den i tolku.Lele zarem e vozmozno da sum ostanala bremena ili toa mi bilo samo ovulacija ama mnogu cudno bese?????

Ама сум ја утнала датата за добивање 07,Октомври сум имала.
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27354
Registration date : 2009-09-17

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty20.10.09 8:29

[quote="makresanska"]
makresanska напиша:
Neznam dali e soodvetno sto ke go kazam ova ama mene nesto vakvo mi se sluci vikendov jas imav na 14 ti Septemvri dobieno i vikendov odam po mala nuzda i sto ke vidam nekoja kafen iscedok bas kako za prv den dobieno i mnogu se uplasiv i cel den nekako cudno me bolea jajnicite.Ama toa bese samo toj den i tolku.Lele zarem e vozmozno da sum ostanala bremena ili toa mi bilo samo ovulacija ama mnogu cudno bese?????

Epa mkresanka togas testot vo raka i se znae sto ponatamu.
Zemi na fitofarm okolu 90 den vo zegin e i vika deka e tocen 7 dena po zacnuvanjeto. E sega ne znam zacnuvanjeto dali se racuna od denot koga oplodenata jajce kletka se vsaduva vo matkata ili pak od prviot sostanok so g-din speramtozoid vo jajcevodite.
Ajde praj so ke pravis pa da ni pises tuka.
Pozz i srekno
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29150
Registration date : 2009-02-05

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty20.10.09 8:34

Visidorce daj boze da e taka ja odma ke pisam ama neli e malku rano za takva brza reakcija na iscedok zosto jas imav na 7 oktomvri a ova mi se sluci na 16 ti sega vo petokot???????????/ i zatoa sum ste vo prasalnici
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27354
Registration date : 2009-09-17

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty20.10.09 8:44

Koga e vo prasanje zabremenuvanje, mislam deka nisto ne e cudno i se moze da se desi. Mislam svasta slusame, ovulacija pri menstruacija ili den-dva po nea i slicno taka da se e mozno spored mene.
Ti ja pustam celaaaata srekja na svetot testot da ti bide pozitiven, ama da ne se razocaruvas prerano pocekaj uste nekoe vreme barem da se pokaci hCG hormonot.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29150
Registration date : 2009-02-05

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty20.10.09 10:56

Visidora fala ti za odgovorot ke pocekam pa ke vidime sto ke bide
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27786
Registration date : 2009-04-20

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty20.10.09 11:12

Ти душичке многу некако ми си стегната,ај опушти се и купи тест,не сакам да те радувам предвреме за да нема разочарување ако не си трудничка,ама и мене првите дена кога останав бремена ми течеше носот,ме тресеше исто како да сум настинала.
Дај Боже да е истото и кај тебе. Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 40907
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29851
Registration date : 2008-08-29

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty20.10.09 11:31

makresanka, rano e uste za test.
Testot se pravi od koga ke ti kasni nekolku dena. Ova moze da e i kontaktno krvarenje ako si imala odnos neodamna.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31552
Registration date : 2008-09-14

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty20.10.09 11:41

I jas mislam deka e rano za test,treba da ti kasne par dena pa tek togas da pravis.A inaku jas na 15 den od men.imav kako rozov iscedok i toa samo na wc papir pri odenje mala nuzda.Bidi smirena i strpliva i pocekaj da ti kasni pa pravi test.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29150
Registration date : 2009-02-05

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty20.10.09 13:50

Ne mislev da pravam test ama samo malku se uplasiv bidejki neznaev sto e i zatoa pobarav sovet.Znam deka e premnogu rano za test i zatoa ke si cekam.
Koj cekal i si docekal.
Sepak fala vi mnogu srcki moi
Вратете се на почетокот Go down
olja1109
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 4
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 26624
Registration date : 2009-10-22

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty23.10.09 16:09

Zdravo decki jas sum nova na forumot i bas mi se dopadna, ne mi zameruvajte ako sum ja utnala temata ama mislam deka sum na pravo mesto imam edno prasanje:
Veke nekolku pati so maz mi pravevme dete i neznam dali sum bremena zatoa sto e uste rano da se proveri, pomina edna nedela od prvata proba no malce mi e cudno imam bolki vo dolniot del od stomakot postojano, blagi se no gi ima postojano nekoi drugarki mi rekoa deka moze da e od po div seks no nemavme takov. Mozno li e da sum bremena ili toa mi e samo od misla. Odnapred vi blagodaram
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29097
Registration date : 2008-07-16

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty23.10.09 17:18

se dodeka ne se sluci zakasnuvanje od makar i eden den od mesecniot ciklus site onie simptomi mislam deka se na psihicka baza od pregolemoto opteretuvanje deka treba da se ostane trudna koga ke zakasni mesecniot ciklus moze da se napravi test ili da se pojde na ginekolog za utvrduvanje na eventualna bremenost....eh kolku pati i jas sum si mislela eve gotovo napravivme dete....dete ne se pravi taka lesno a bolkata vo stomakot moze da e od samiot sexualen odnos ...bez razlika dali bil div ili ne....
Вратете се на почетокот Go down
kemadono
Почетник
Почетник
kemadono


Female
Број на мислења : 12
Age : 34
Локација : strumica
Поени : 26622
Registration date : 2009-10-25

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty25.10.09 4:39

posleden pat mi dojde na 5 oktomvri... nakaj 10 imav odnosi i decko mi svrsi vo mene a potoa pak istoto se sluci na 15 16 17, 21 22 i 23 oktomvri... koga da napravam test???
Вратете се на почетокот Go down
Arhangel
Прваче
Прваче
Arhangel


Female
Број на мислења : 173
Age : 44
Локација : ohrid
Поени : 27159
Registration date : 2009-08-03

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty25.10.09 8:49

kemadono напиша:
posleden pat mi dojde na 5 oktomvri... nakaj 10 imav odnosi i decko mi svrsi vo mene a potoa pak istoto se sluci na 15 16 17, 21 22 i 23 oktomvri... koga da napravam test???
Ko ke ti zakasnit:-))
Citaj gi prethodnite postovi:-))
Вратете се на почетокот Go down
monika kusibojovska
Прваче
Прваче
monika kusibojovska


Female
Број на мислења : 173
Age : 46
Локација : makedonija
Расположение : pocnuva da se podobruva
Поени : 26918
Registration date : 2009-09-28

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty27.10.09 13:29

Devojki mnogu sum zbuneta,kaj mene mi izgleda malku izmesano ama ke vi objasnam pa kazuvajte sovet.Znaci primav ineksii za stimulacija na ovulacija i malku potesko odese i folikuli mi se napravija pokasno odnosno denes treba da primam ineksija za da mi prsnat folikulite a utre i drugiden da se raboti na slucajot.E sega mene deneska mi e 25 den od koga dobiv posleden pat i ne mi e jasno dali ke se pomesti terminoot za dobivanje ili bez razlika koga imas ovulacija ili ...
Neznam koga da pocnam da brojam dali mi kasni ili ne???
Вратете се на почетокот Go down
Goddess^
Прваче
Прваче
Goddess^


Female
Број на мислења : 233
Age : 43
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 26930
Registration date : 2009-10-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty27.10.09 13:36

Подобро не брои ич, остави на Господ, а вие само уживајте Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 726616 Ако останеш бремена (да даде Господ за сите Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 506937 ) ќе си дознаеш, не бери гајле Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 729686
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога да се направи тест за бременост?
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: