Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога да се направи тест за бременост?

Go down 
+129
saligrem
enka
avanturistka
Gordana Natovska
angelce
Sandra_Anja
Renata ch
Mila 18
Kiki
marina****
winnie the pooh
panicarka
Rizova
M A M I
stefimama
seni
delfince
Goddess^
monika kusibojovska
Arhangel
kemadono
olja1109
Zvezdicka
josifana
vasidora
MARTINA I ACE
elena-d
Vesna Blazevska
eliii
ariel
Dragana
sance
beltaseva
anu6ka
ivana kostovska
sofi
lanaaa
gjurga
sweetyears
natali
Natalija
Кате
Natasha
bile2
Sun_shine
Лејди
macikata
Biki
ljupka
jasmina,mina
Ana.b
babymelani
nnatasa
Mama Ane
bordan
eva31
vecki
anonimna
bica
KAJA
Nate_David
Diana
makresanska
Daki
Julija_24
marija86
mlada mamica
mary981
macush
Lana
tanja_simon
najmila
daniela
marina_daniel
hormonce
delfinka
Ance-J
pepa
plaslivka
verce
oti
Mimi Petreska
Mimi22
mina32
naivnna
secret
Elizabeta82
TINCE
Sara
JaNiTa
Minamina
lela
KATIC
Janaxxxx
fibimk
Vesnicka
Ilince
NatalijaS
marjanamm
mirecv
kate 982
Sandra
Girl*****
baby24
mamalina
Freya
bubale23
Kinky
Svetlana
okce
Emilija
iskra
beti 24
obicna
SonjuS*
ZZ
rich_bitch1
BaMbYnA
Boki
Irena Trajkovska
vesna83
aleksandra
betavitevit
bobica
worried
eli
Emi
Big Sister
Nene
133 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next
АвторПорака
eva31
Прваче
Прваче
eva31


Female
Број на мислења : 246
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : super letno
Поени : 27562
Registration date : 2009-05-11

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty02.06.09 23:37

nate-david sto napravi treba li da castis
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty03.06.09 8:16

anonimna mislam deka se pocnuva od glavata.... ne si bremena macko testovite se so 99% sigurnost a i kako sto vikas prv odnos si imala pa ti si napravila erupcija vo organizmot....pocekaj uste nekoi 10na dena pa vidi ako do togas ne dobies ke si posetis ginekolog.....samo smireno i ne si pravi psihicki torturi...ponekogas psihata e cudna i moze mnogu da napravi....samo opustise i ke vidis deka se e ok....dokolku nemozes da izdrzis da bides vo neizvesnost poseti si ginekolog.....
Вратете се на почетокот Go down
anonimna
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 20
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 27387
Registration date : 2009-05-28

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty03.06.09 19:12

Бици фала....многу за советот...Ова беше казано како прав психолог...Дефинитивно ке си добра мајка...Smile))))))))))) Гушки и бацки до тебе и до останатите....
Вратете се на почетокот Go down
marija86
Почетник
Почетник
marija86


Female
Број на мислења : 22
Age : 38
Локација : VELES
Расположение : super
Поени : 27463
Registration date : 2009-05-10

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty03.06.09 20:26

anonimna ne se sekiraj nepotrebno! prvo normarno e periodot pomegu dve menstruacii da e od 21 do 35 dena taka da ne se zamaraj a druga rabota jas koga go napraviv prviot test pokaza negativen a po edna nedela pozitiven taka da pocekaj ako ima nesto sega se zacnuv a ako nema nisto tvojte simptomi ti se od mnogu mislenje. inaku nemaora ako si bremena da povrakjas, jas sum vo 6ta nedela vlezena pa nitu ednas ne povrativ, ne se optovaruvaj tolku od pisano ne se bega sto e toa e! Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 635908
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28920
Registration date : 2008-09-06

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty03.06.09 23:31

anonimna jas licno test napraviv po 3 dena otkako mi docnese i mi se pojavija dve crti ama bledi.od toa sto ne mi se veruvase oti prvpat probavme i se ,,fatilo,, kupiv uste eden test i pak mi se pojavija dve bledi crti.bev presrekna ama po edna nedela otidov na ginekolog i ja vidov tockata vo mene bev 5.5nedeli bremena a za cela bremenost nemam povrateno nitu ednas ne mi bese maka super mi bese se.taka da mislam deka ako si bremena ke ti se pojavat dve bledi crti oti takvi bile koga si na pocetok na bremenost.poz
Вратете се на почетокот Go down
anonimna
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 20
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 27387
Registration date : 2009-05-28

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty04.06.09 1:17

Abe mene samo edna dobra crvena linija mi se pojavi....a eve uste nemam....dobieno.....dva pati napraviv test i dva pati negativen....se mislam utre da zimam uste eden test....pa da vidam toj so ke kaze....na kraj na ginekolog ke si otidam...toa e....
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty04.06.09 2:06

anonimna ne si bremena cim ti se pojavila edna crticka.Mene taka kolku pati ako mi zakasni,lele odma trci test pa panika(a mnogu redovna menstruacija imam),i na kraj ke mi pokaze edna crta testot pa ne mu veruvam pa idam na ginekolog. Veke pocnav da mu veruvam na testot pa ne go zamaram ginekologot ako mi zakasni Smile Ako ti kasni nad 15 dena togas mislam deka treba da posetis ginekolog,vaka ne se zamraj do togas i veruvaj mu na testot,mene nikogas ne me izlazal.poz
Вратете се на почетокот Go down
anonimna
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 20
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 27387
Registration date : 2009-05-28

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty08.06.09 18:16

new sum ne sum bremena......mi dojde u cetvrtok vecer i samo dva dena imav mnogu a tretiot i cetvrtiov skoro ic odnosno malku....samo so sea imam drug problem...se nadevam deka sama ke go resim....
Ej luge fala vi epten mnogu...i so me karavte i so me sovetuvavte...mua
Вратете се на почетокот Go down
Elizabeta82
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 52
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27858
Registration date : 2009-02-20

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty09.06.09 19:44

Neznam koga da napravam test. Posledna menst. mi bese 27.05. i na 5.06 imavme nezstiten odnos znaci na nekade 10 den. Me interesira dali muze da mi se fati nesto, bidejki procitav deka spermatozoidite mozele da preziveat i do edna nedela vo organizmot. I koga da napravam test ?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty10.06.09 7:55

Рано ти е уште за тест, види прво дали ќе ти касни, опушти се и не се грижи многу, што е твое ќе си дојде Smile
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty10.06.09 8:53

Ako veke ti kasni barem 2-3 dena napravi si test vo mokraca, sega e premnogu rano. Se nadevam ke go vidis rezultatot sto go posakuvas. Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty10.06.09 9:12

jas prviot test go napraviv cetvrtiot den od kasnenje i toa navecer... ne me drzese mesto, deka prilicno na vreme dobivav. pozitiven bese.

Vtoriot go napraviv utre den, znaci pettiot io toj bese pozitiven i si cestitav sama na sebe Smile
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty10.06.09 14:35

Neznam kakvi se testovite kaj vas no tuka Clearblue moze da se napravi posle 14 dena pred dobivanje.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty10.06.09 14:44

i dvata testa bes so lakmusova hartija... livcinja.. lokalen nekoj, mislam deka bese na jaka
Вратете се на почетокот Go down
babymelani
Почетник
Почетник
babymelani


Female
Број на мислења : 45
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 27603
Registration date : 2009-04-15

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty10.06.09 14:58

najsigorno e posle edna nedela da si napravis test za bremenost ke si zemes nekoj dobar vo zegin.prasaj tamu za najsigurno Smile srekno


Последната промена е направена од rich_bitch1 на 10.06.09 15:00. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : ne pisuvaj samo so golemi bukvi)
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty11.06.09 17:55

Devojki ajde ve molam eden sovet.
Vaka znaci,pred nekolku dena pocna srceto silno da mi cuka i ednas ubavo mi se svrte,a veke 3 dena od vreme mi se povraka,a nemam nikakvi problemi so stomakot.Napraviv krvna slika-se e super,bev na EKG-se e dobro osven visok puls.Mi gi glegaa bubrezite na eho i toa e ok.Internistot mi vika zdrava si a mene 2-3 pati vo denot mi se povraka.I sega maz mi mi vika da kupam test za bremenost,ama mene toa mi nema nikakva logika bidejki posleden pat imav dobieno na 28.05 sto znaci plodni denovi mi se od vcera,a i dali bi se pokazalo deka sum bremena pri analiza-obicna na krv?
Aj ve molam mislenje dali da kupuvam test,jas sakam bebus,ama ova nekako ne mi zvuci realno.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty11.06.09 17:58

јас првиот пат останав на 14 ден од менструација бремена а вториот на 8 ден од менструација.имам редовен циклус на 28 дена.Инаку може да имаш вакви симтоми и затоа што ти се денови на овулација
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty11.06.09 18:03

Jasmina fala,inaku jas do sega ne sum imala nikakva reakcija koga mi e period na ovulacija,ama sepak mislam deka nema nikakva logika da sum bremena i ke pocekam nekoj den,pa ako slucajno prodolzat simptomive ke kupam test.
Inaku ne se razbiram bas,ama mislam deka ke videa na rezultatite od krv da imase nesto.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty11.06.09 18:10

на обична крвна слика не се гледа тоа,треба да дадеш крв или преку урина па да испитаат.дали после менструацијата после 28.05 правеше тест,да не си бремена а си добила и тоа може да е?
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty11.06.09 18:25

Ej Jasmina ne te razbrab bas na vtoriov del od recenicata,ne se luti
Znaci posleden pat dobiv na 28.05 i mi traese 5 dena.E sega znaci gi imam simptomive koj sto gi napisav,ama ne mi se veruva da sum bremena zosto sega mi se plodni denovi-nekako ne mi e verno da sum ostanala bremena vo ovoj period od desetina dena i da pocnam da custvuvam losenje.

A nejkam da kupuvam test zosto se zalazuvam deka moze ke bidat 2 crti i posle se razocaruvam,ednostavno nejkam lazna nades da si davam sama na sebe ama mm mi ja pukna glavava denes so toj test.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty11.06.09 18:34

Ana.b напиша:
Ej Jasmina ne te razbrab bas na vtoriov del od recenicata,ne se luti
Znaci posleden pat dobiv na 28.05 i mi traese 5 dena.E sega znaci gi imam simptomive koj sto gi napisav,ama ne mi se veruva da sum bremena zosto sega mi se plodni denovi-nekako ne mi e verno da sum ostanala bremena vo ovoj period od desetina dena i da pocnam da custvuvam losenje.

A nejkam da kupuvam test zosto se zalazuvam deka moze ke bidat 2 crti i posle se razocaruvam,ednostavno nejkam lazna nades da si davam sama na sebe ama mm mi ja pukna glavava denes so toj test.
незнам што не разбра?те прашав да не си останата бремена уште претходниот месец а си добила.не си слушнала за многу примери кои добиваат менструации до 5-ти 6-ти месец од бременост?или поточно,кога последен пат правеше тест за бременост?
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty11.06.09 18:45

of,ok pa ne se luti od rabota pisuvam,doagaat luge pa me dekoncentriraat,ne sum pravela test 3 meseci,ama dobro vikas,aj ke zemam eden koga ke si odam od rabota pa ke vidime.Daj boze da si vo pravo,pa ke te castam.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty11.06.09 18:47

A sum slusnala za toa ama za nekoi raboti dodeka ne ti se slucat ne ti se veruva deka moze da ti se slucat-nema vrska,aj utre ke pisam sto se slucilo,a test ke kupam obavezno
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty11.06.09 20:06

Ana.b напиша:
of,ok pa ne se luti od rabota pisuvam,doagaat luge pa me dekoncentriraat,ne sum pravela test 3 meseci,ama dobro vikas,aj ke zemam eden koga ke si odam od rabota pa ke vidime.Daj boze da si vo pravo,pa ke te castam.
не бе срц,не се лутам :kis heart: ајде дај боже да ти се исполни желбата пиши утре,обавезно! Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 506937
Вратете се на почетокот Go down
ljupka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 6
Age : 40
Локација : ohrid
Расположение : polna so nadez
Поени : 27308
Registration date : 2009-06-07

Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty12.06.09 11:20

imam edno prasanje do vas.Celo vreme imam redoven ciklus bez da mi zakasne nitu eden den.Sega rabotam na slucajot bebe i ovoj mesec trebase da mi dojde na 08.6. ama eve veke nekolku dena mi ima kapnato samo nekolku kapki krv ko ke odam vo vc a na vloskata sto ja nosam nema nisto.Do sega ne mi se slucilo da imam tolku slabo krvarenje.Napraviv test negativen ispadna.Odnapred fala na site
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се направи тест за бременост?   Кога да се направи тест за бременост? - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога да се направи тест за бременост?
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: