Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Ќе станам татко - прва реакција!

Go down 
+73
asdf
vib11
elena-d
Bliznaci
borjanka
adi
Zvezdicka
maci
mamaAnita
tanjasofija
Kat
Gordana Natovska
irena bozinoska
draganaskopje
Sara
Kikic
marija*
delfin76
viktorija
BaMbYnA
sonja colakova
MamaMaja
beti 24
Mama Ane
Natalija
danielaval
KAJA
Mimi22
winnie the pooh
dulce
elence01
mama i nikola
Kiki
Roze
naivnna
lela
bica
Simona's mom
marina_m
avanturistka
Ves
lola
Jovana's mom
Misticia
mamalina
Ben10
desi
marija.talevska
Freya
Dothy
Ilince
Lili
vedrana
natali
kavadarcanka
Emilija
bubamara
mama
sanja_
Bu_Bi
Maja
мама Биби
mamicka211
daniela
sunshine
STAR *
Big Sister
Juni08_Andrea
okce
Emi
Lana
Silvija
rich_bitch1
77 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29065
Registration date : 2008-08-24

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty31.01.09 21:19

nie posto planiravme i znaev deka se fati od prv pat, ne mi davase mm da pravam tese da sum cekala dodeka ne mi kasni, a jas celo vreme mu vikav moze si napravivme vini pufce Smile a on ne me registrira, i ajde cekav da dobijam, i odma naredniot den pravev test i pozitiven normalno, bese sreken ama posto neznae da iskazuva cuvstva, taka malce deluvase ladnokrven ama mu se poznavase vnatre gorese od sreka. mazi bre...
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28794
Registration date : 2008-10-30

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty31.01.09 21:31

mm mnogu bese radosen koga ostanav bremena i celo vreme navivase za kerka i denes bevme na 4d vo remedika i ni kazuvaat zensko abe cela den nasmevkata ne ja trgna od liceto mnogu e radosen sto e :devojce:
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28540
Registration date : 2009-01-04

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty31.01.09 21:49

Ние се обидувавме 2 години и рециси секој месец правев тест и се негативни па пагав во депресија.Кога останав бремена ми каснесе 5 дена што кај мене се немаше случено (секогаш добивав на ист датум во месецот)и му викам ај да купиме тест он несакаше да не се намрштам пак.Ама мене нешто од внатре ме тераше и со другарка отидов во аптека да купам.Го правев на полноќ а мм со мене во купатило.Кога излегоа + јас почнав да рипам од среќа а мм дрвен ми идеше да му лупнам една.Тој кутричкиот скептик ми вика несакам пред време да се радувам ќе купиш сабајле уште еден.Отидов јас уште во 7 саат пред аптека по тест мм на работа.Кога се вратив дома го направив и тој излезе позитивен му се јавив да му кажам и почна да вика на цел глас Ке станам Татко.после секој преглед идеше со мене на прегледииникогаш не ми кажа што сака повеќе син или ќерка.Јас си сакав син и ми се исполни желбата
Вратете се на почетокот Go down
elence01
Прваче
Прваче
elence01


Female
Број на мислења : 196
Age : 37
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 27781
Registration date : 2009-01-30

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty01.02.09 3:35

epa winnie the pooh toa e problemot,sto se sebicni so cuvstva,i sigurni premnogu vo sebe.
ako kazat nesto dobro ili pozitivno ke im pukne nekoj zab niv hihi
za toa si stvaram golemi nervozi,koga zena znae deka e sakana ama ne i e obrnato dovolno vnimanie od gordost,jas znam kako ke izreagira sega za edna nedela odkako ke go napravam testot i se nadevam ke bide pozitiven
Вратете се на почетокот Go down
KAJA
Прваче
Прваче
KAJA


Female
Број на мислења : 224
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28807
Registration date : 2008-08-13

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty06.02.09 9:28

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=7D7C7AFD364DEB40B52EE81F498120F2
a ova???
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28354
Registration date : 2008-11-21

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty06.02.09 9:43

Зошто тој не се убил што му биле криви децата лудак низаеден
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29042
Registration date : 2008-08-30

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty06.02.09 9:45

Jas vcera mu kazav deka ima sansi da sum bremena bidejci mi kasni i samo da mozev da go snimam. Abe se raznezi, ama posle mi vika aj da ne se razocaras, prvo naparavi test.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty06.02.09 10:09

Бидејќи релативно млади бевме, за првата бременост беше збунет повеќе од мене. И како сега и што сега, леле бебе Smile Не ми ни текнува кои се прашања ми ги поставуваше. За Борјан кога дозна беше пресреќен, одма нареди да ги оставам цигарите, да не носам фармерки, режим од старт Smile
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty06.02.09 10:23

KAJA напиша:
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=7D7C7AFD364DEB40B52EE81F498120F2
a ova???

мислам дека нема потреба вакви текстови да стојат на убави теми
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29028
Registration date : 2008-07-07

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty06.02.09 12:18

На мене ми каснеше 3 дена и сабајлето не направив тест но кога отидов на работа, бидејки бев сама трк во веце и правам тест. И кога гледам две цртички бев пресрекна, му се јавив на мажот ми да дојде кај мене на работа одма, и тој иде а не знае што ќе му кажам, дека му реков не правам тест уште 2-3 дена и така се прерадувавме заедно и двајцата плачевме од среќа. Но не кажавме на никој додека докторот не ми потврди.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28404
Registration date : 2009-01-27

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty06.02.09 14:13

Jas site testovi gi imam praveno vo negovo prisustvo.
Sto da kazam, sreken, presreken.
Koga bev trudna, site 4 pati, se zivo mi udovoluvase, mada on e takov, udovoluva i koga ne sum Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28623
Registration date : 2008-09-14

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty07.02.09 17:32

ММ и по трет пат најсреќен. Само за тоа зборува. Сега само ме пази, не ми дава ништо да поткренам, како бебче ме чува, а мене ми годи.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty20.02.09 23:56

rekovme deka veke nema da kupuvame testovi ama rakata ni otide tamu ne mi kasnese tuku bese bas na denot za da dobijam i dojdovme doma i dvajcata ko u labaratorija da rabotime Smile sme sednale ko turci skrsteni nozete u kupatilo i izlegoa dve crticki ama mnogu jasni ...... solzi imase na oci i vikase aj da go slikame da go slikame Smile i taka i napravivme ..... i odma a u mk da se javme ?ceki vikam na doktor da potvrdime ne vika ova e tocno Smile od dvaj se ubedivme da poceka 1 nedela barem Smile
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Почетник
Почетник
viktorija


Female
Број на мислења : 73
Age : 45
Локација : strumica
Расположение : pozitivno raspolozena
Поени : 29110
Registration date : 2008-05-31

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: ke stanam tatko prva reakcija   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty26.02.09 15:32

MM i po tret pat bese premnogu sreken,toj sakase od sekogas da imame tri deca,no jas se dvoumev sakav prvo da go zavrsam fakultetot,da se vrabotam i posle da razmisluvam za treto dete.No imam uste tri ispiti do deka da se porodam ke go zavrsam.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29042
Registration date : 2008-08-30

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty09.03.09 16:38

Ne mozam bas da se setam na reakcijata i jas bev von sebe. Ama znam deka bese zbunet, pa go razbudiv vo 3 casot po polnok. Vo pocetokot nekako ne mu e zboruvase za toa, najverojatno ne veruvase. Mi rece na nikomu da ne kazuvam, ama bas na nikomu, sto malku me povredi. Ama denes cel den mi se javuva da proveri kako sum i napravivme i razgovor.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty09.03.09 16:47

ne se sekavam odamna bese hhahahah
pa najverojatno sme se izguskale zasto bebeto go pravevme so plan
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27921
Registration date : 2009-03-03

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty09.03.09 16:52

i jas ne se sekavam ama znam deka prvo sto kaza bese kako ke se vika bebeto koga ke se rodi
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29055
Registration date : 2008-09-29

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty09.03.09 16:56

Za Tamara zaedno go gledavme rezultatot i cekavme dve crti i koga se pojavija guskanje ljubenje sto da vi kazam.
A za vtoroto on go pravese testot i dojde vo soba me gusna me baci i mi kaza pozitiven e
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29134
Registration date : 2008-11-10

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty12.03.09 15:20

Ние богами збунети бевме и сеуште сме збунети, некако и бременоста ми почна ризично и уште сум потајно како во грч. Ама знам дека кога видов две цртки после неколку пати го прегледувавме тестот колку се, па какви се, па дали е вистина, не му кажав кога отидов да го правам тестот ама он се разбуди знаел дека одам за тоа хехе.
Вратете се на почетокот Go down
elence01
Прваче
Прваче
elence01


Female
Број на мислења : 196
Age : 37
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 27781
Registration date : 2009-01-30

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty12.03.09 17:56

mu kazav preku telefon deka napraviv test,i rece znam ima dve crticki.a jas seuste sum zbumeta
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27843
Registration date : 2009-03-14

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty18.03.09 14:01

Сите постови детално ги прочитав и ептен ме разнежнија Smile Баш ме интересира кога мене сето ова ќе ми се случува, здравје, како ќе биде Smile
Вратете се на почетокот Go down
irena bozinoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 61
Age : 48
Локација : pod sonceto
Поени : 27779
Registration date : 2009-02-28

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty18.03.09 22:04

Za prvoto detence ne ni trebase test uste odma znaevme deka sum ostanata ,a za vtoroto toj otisol vo apteka i idi mi noso 3testa i mi veli ajde pobrzo da vidime sto sme napravile,a jas mu velam sto e bre ova sto testa se zema eden aj mi veli kuti sto znajs mozi nekoj e neispraven se puknavme od smeenje i koga dve crticki a be srekni sto da vi kazuvam poubavo cuvsto mislam deka ne moze da se ima koga ke doznaes deka ke stanes roditel
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27557
Registration date : 2009-05-16

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty22.08.09 13:16

kaj nas bese planski ama sepak sakavme da bideme sigurni zemav test od apteka i utroto pred da odam na rabota so mm proverivme dali sigurno sum bremena i koga gledame dve crtki toa cuvstvo na sreka i rados ne se opisuva se guskavme besprekorno mnogu denta narabota bev mnogu srekna
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27157
Registration date : 2009-08-04

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty22.08.09 14:59

после 5 год. ќе биде или не ,останав бремена ,а најмалку се надевав.Кога отидов на др.ми кажа дека сум бремена солзи ми потекоа таму.Акога си дојдов дома и му кажав на мм и тој се расплака и двајцата се гушнавме, бевме пресреќни .Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 33644bxhnjgbaps
Вратете се на почетокот Go down
tanjasofija
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : promenlivo
Поени : 27799
Registration date : 2009-02-26

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty15.10.09 23:39

ne mi docnese ni den na denot koga trebase da mi dobijam go pravev testot i mi pokaza pozitivo imav nekoj majcinski instikt deka sum bremena a i se fati od prva telfonski mu ja soopstiv vesta nemozev da se vozdrzam i zaplakav i vedhas strog rezim da gi otkazam cigarite da ne se nerviram da se hranam redovno............ a koga se vidovme posle tri dena se guskavme i ne ni se veruva deka se fatilo od prva
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ќе станам татко - прва реакција!
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: