Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Ќе станам татко - прва реакција!

Go down 
+73
asdf
vib11
elena-d
Bliznaci
borjanka
adi
Zvezdicka
maci
mamaAnita
tanjasofija
Kat
Gordana Natovska
irena bozinoska
draganaskopje
Sara
Kikic
marija*
delfin76
viktorija
BaMbYnA
sonja colakova
MamaMaja
beti 24
Mama Ane
Natalija
danielaval
KAJA
Mimi22
winnie the pooh
dulce
elence01
mama i nikola
Kiki
Roze
naivnna
lela
bica
Simona's mom
marina_m
avanturistka
Ves
lola
Jovana's mom
Misticia
mamalina
Ben10
desi
marija.talevska
Freya
Dothy
Ilince
Lili
vedrana
natali
kavadarcanka
Emilija
bubamara
mama
sanja_
Bu_Bi
Maja
мама Биби
mamicka211
daniela
sunshine
STAR *
Big Sister
Juni08_Andrea
okce
Emi
Lana
Silvija
rich_bitch1
77 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty07.04.08 20:00

Kakva bese prvicnata reakcija na vazite mazinja koga doznaa deka ke stanat tatko?Bea vozbudeni,iznenadeni ili spremno go docekaa toj moment.Jas koga go pravev testot,maz mi me cekase pred kupatilo.I koga izlegov mi vika Trudni sme?Jas mu rekov aha.I normalno pocna da se raduva da se smee...kako bese kaj vas.Sepak ne bese eptennn iznenaden bidejki rabotevme na slucajot pa se ocekuvase takvo nesto.
Вратете се на почетокот Go down
Silvija
Почетник
Почетник
Silvija


Female
Број на мислења : 54
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 29470
Registration date : 2008-03-18

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty07.04.08 20:25

Na mm ne mu se veruvase, koga mu kazav bese premnogu sreken i me terase 2 pati da go pravam testot.Nekolku pati go citase upatstvoto za da vidi dali 2 crticki znacat bremenost.
Abe mazi.........
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty07.04.08 22:41

Pred vrata stoese se spremase da izleze za na rabota ..sto znam ,bese zbunet ,ne rece nisto se nasmea ,me bakna i izleze ..valjda se sokiral Ќе станам татко - прва реакција! 509368 lol!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty07.04.08 23:20

Napraviv test pred spienje i cela nok ne spievme, se guskavme i bevme presrekni, a koga mi potvrdi doktorot mu javiv na rabota, castel tamu ihiihihihihiihihi
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30077
Registration date : 2007-11-26

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty07.04.08 23:44

Nie zaedno go pravevme vo kupatilo,i koga gi vidovme dvete crticki se izraduvavme,me gusna i bakna, a i dvajcata sme plackovci nikako ne se pogledavme vo oci.Posle otide na rabota i 100 pati se javi.A koga doktorkata ni potvrdi e se iznaplacevme od radost i kako sto kazuvavme na najbliskite site od radost placea.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30039
Registration date : 2008-01-11

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty08.04.08 0:04

I nie placevme od radost.Bese golemo iznenaduvanje posle tolku cekanje.Bas koga ne se nadevavme se sluci.Tolku pati mi kasnelo nikogas ne kupiv test da proveram,ovaj pat kako da predosekav deka ima nesto.Kupivme i odma go napraviv testot.ne mi se veruvase deka gledam 2 crti.nekolku dena ni trebase da se smirime.od sreka odma na iste im kazavme.Narovno site bea srekni od novata vest.
Na site im posakuvam da si docekaat vakva radost. :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30303
Registration date : 2007-11-15

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty08.04.08 1:22

nie bevme so krv da mi proverat dali sum bremena ili ne. sestra mi i mm me cekaa vo bifeto vo Sistina. ja dojdov tie naracele za niv kafe i sok,ama ko uplaseni bea. me prasuvaat sto sakam jas, a mene usta ne mi se otvora.
i sedevme ko popareni site. molcevme i se gledame samo eden so drug. ja i mm se drzime za race, sestra mi na mobilniot nesto cepka. togas dojde sestrata so rezulatatot i prvo ne ja cuv mislev nesto drugo mi zbori a ona mi vika "Pozitivno e".
Ne znaevme sto pravime. ja go guskam mm, sestra mi, pa posle oni dvajca, pa ja so sestrite sto dojdoa - SHOW!
odma im se javivme na roditelite. mm kaj negovite, ja kaj moite.
a otkako cuvme srceva akcija im kazavme na site rodnini i prijateli. sednavme i vrtevme po telefoni na site sto ni se bliski.
ne im se veruvase koga im kazuvavme.
a na rabota i ja i mm castevme.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty08.04.08 8:55

7 dena posle nasata svadba otidovme na pregled kaj ginekolog od sosema drugi pricini , mislev deka pak imam nekoja cista, i doktorot vnatre mi kaza aj cestito ke stanes majka, posle izleze vo hodnik i na mm pu pruza raka i mu vika cestito ke stanes tatko, a mm bese i zbunet i so eden takov osmeh na lice , me fati smea samo sto go gledav. I normalno koga ja vospriemi informacijata kako sto treba radosti lele mori majko !
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29574
Registration date : 2008-03-25

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty16.04.08 14:11

Nie zaedno go pravevme testot vo kupatilo. Pa dve li se, pa ne li se dve, pa ednata pobleda od drugata, pa kakvi treba tocno da bidat oboeni..........lele cirkuzi bevme. Jas nekako bev ubedena deka sum bremena a mi docnese samo eden den. I na testot vistina se pokazaa dve crticki ama ednata bese tolku mnogu bleda kako voopsto i da ja nema. E konecniot rezultat go doznavme kaj genikologot i bevme presrekjni.
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30089
Registration date : 2007-11-20

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty16.04.08 22:46

koga ostanav bremena so sinot zatoa sto cekavme 4 god.mene mi kasni po obicaj i otidovme na ginekolog.maz mi ceka vo cekalnata a jas na eho.d-rot mi vika kade e maz ti treba da casti,a jas zosto pa eve gledaj ke imate bebe!lele koga mi kaza placev od radost na site se ispojavivme.
koga ostanav bremena so kerkata,mi kasnese si kupiv test.ne mozev da zaspijam cela nok,sabajleto vo 5 go napraviv testot i -dve crticki.maz mi spie jas go budam -ajde stani gledaj bremena sum,a toj e dobro de i pak prodolzi da spie.a jas nervozna kako sega bebe posle 7 god. sto ke pravam i posle otidovme na ginekolog i potvrdi deka sum bremena.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29190
Registration date : 2008-05-12

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty17.05.08 17:22

како по обичај ми каснеше и не обраќав внимание на тоа,ама таман имаше слободен термин и реков секако одиме ск ,да појдам и таму кај гинекологот.кога ме прегледа слатко се насмеа и му се сврте на ММ и му рече дека ќе чека частење,а ММ беше збунет.и кога му кажа дака сум бремена ,нормално беше пресреќен и почна да го гали моето меше и само се смешкаше.
Вратете се на почетокот Go down
мама Биби
Почетник
Почетник
мама Биби


Female
Број на мислења : 84
Age : 47
Локација : Skopje
Поени : 29176
Registration date : 2008-05-15

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty30.05.08 1:20

Првиот пат бидејќи знаевме што сме правеле во плодни денови,не ни чекав да ми касни,дента кога требаше да добијам си купив тест и вечерта после работа го правевме заедно во купатило, кога излегоа 2 цртички, маж ми почна ко ненормален да скока и да трча по цел стан и се дереше као бил мајстор од прва, ко се изнаскока му текна да дојде да ме гушка, после следеше една мала кавга дур го убедив да не кажува на никого додека не отидеме на лекар да ми потврди.
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29593
Registration date : 2008-04-14

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty30.05.08 8:47

Колку убави искуства....ги читам и солзи на очи ми доаѓаат од среќа :big hug:
И нашето искуство беше слично.....Тестот го купив вечерта на денот кога требаше да добијам. Око не склопивме цела вечер, нетрпеливи бевме...Ама затоа утрото кога станавме, кога ги видовме двете цртички, не престанавме да се гушкаме од радост :big hug: Бевме пресреќни!! Тргнав на работа цела збунета, неможев цел ден да работам од возбуда flower
Вратете се на почетокот Go down
Bu_Bi
Почетник
Почетник
Bu_Bi


Female
Број на мислења : 91
Age : 41
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 29081
Registration date : 2008-06-03

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty16.06.08 15:03

Јас го израдував баш за Велигден ми каснеше и не можев да издржам од радозналост и купив тест макар што се надевав дека е тоа и се покажа позитивен скокав од среќа и појдов в соба и му кажав беше пресреќен бидејќи одвај чекаше таква вест и убаво си ја прославивме таа вечер........
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29243
Registration date : 2008-05-28

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty16.06.08 15:21

Smile nie bevme zaedno na ginekolog bevme skoro sigurni deka sum bremena ..koga me vide doktorot na eho i koga mi kaza trudna si i koga go vidov bebeto solzi od sreka mi dojdoa..i doktorot go vikna mm a ovoj koga vide ke se onesvestese Smile) bese mnogu zbunet ama se razbira i sreken
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty16.07.08 19:01

Првата реакција не беше ништо посебно. МУ реков да ми купи тест за бременост. Тој ми донесе два, рече за секој случај. Го направив првиот, му кажав дека е позитивен и толку. Утредента го направив вториот повторно позитивен, ама немаше никаква реакција ни моја ни негова. Тој рече-Мора да одиме на гинеколог. Отидовме, ми кажа докторот дека сум бремена шест недели. И пак ништо. И кога излеговме од болницата, двајцата се освестивме дека тоа не е сон и дека ке имаме бебче и се испогушкавме на скалите пред болницата. Сега веке сме пресрекни!
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29618
Registration date : 2008-06-02

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty17.07.08 0:27

Мене првиот тест ми беше негативен, и си спиевме на тоа уво дека не сум бремена. И гледам ми касни уште, викам ајде време е за втор тест кој искрено не очекував да биде позитивен, пошто му верував на првиот. Маж ми си седеше во дневна, а јас во купатило си се тестирав. Излегов, зашеметена целата не верувајќи што ми се случува, дека е можно тоа да ми се случува баш мене. И му додјов со тесто во рака, кога го виде, а Богами и мене кога ме виде му стана јасно и почнавме да плачеме и да се гушкаме. Кога на ехо ми потврдија, плачевме како мали деца по некоја играчка..........
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty17.07.08 8:56

Првиот пат тестот го правевме заедно и дури подобро реагираше од мене, не беше толку возбуден, а јас од возбуда не можев да ја извадам колата од гаража. Исплашени бевме и двајцата бидејќи беше најлошо време за забременување, ММ имаше сипаници и беше 7 дена пред свадба (ја одложивме свадбата за 1 месец). ХАОС.

За второто не ми веруваше, ми вика, човек не може ни да те бакне прописно Smile Но јас го знаев чувството. Првото утринско лошење...бљак...
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29337
Registration date : 2008-07-07

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty17.07.08 10:06

Кога ми задоцни една недела одма купивме тест пошто не ми касни никогаш и јас во купатило се тестирав тој пред врата и само вика и како е има ли две црти од возбуденост не му се чекаше и го викнав да влезе и заедно чекавме кога оп две цртички и он збунет вика и што значи воа сега и јас го бакнав и му викам ќе бидеме родители и му се насолзија очите почна да ме гушка и бакнува и да се дере јупиии од прва фана. Многу беше радосен и горд што од прва фана и одма отидовме на гинеколог да ни потврди.
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29366
Registration date : 2008-04-22

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty17.07.08 10:34

Mnogu se razneziv citajki gi reakciite na vasite mm.Stvarno preubavo a i so mnogu solzi radosnici.Se nadevam deka eden den i mene testot ke mi pokaze dve crticki a togas neznam sto bi pravela od radost a za solzi da ne zboruvam pa jas sum golema placka za sitnica mozam da se rasplacam
Вратете се на почетокот Go down
vedrana
Полуматурант
Полуматурант
vedrana


Female
Број на мислења : 585
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 29543
Registration date : 2008-03-06

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty17.07.08 10:55

I dvata testa sto bea pozitivni, sreka radost, mm bese presreken, duri i gi cuvav testovite.
Ama Gospod sakase da ne gi izguram bremenostite do kraj :cry: ama Gospod e so nas pa se nadevame deka eden den ke staneme roditeli, a mislam deka nema da ima posreken covek na svetot od MM ako se sluci toa
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29366
Registration date : 2008-04-22

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty17.07.08 11:09

Vedrana ne se grizi Gospod ke ti pomogne slednata bremenost da ti bide dobra i ne bidi tazna.Jas davam soveti a neznaes kako mi e mene sto nemozam da zabremenam ama ne gubam nadez mozebi Gospod ovoj mesec ke mi pomogne treba da dobijam na 26 ama se molam ovoj mesec da ne dobijam sakam bebe
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-28

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty17.07.08 16:05

Vedraba i Natali i Sanja 83...i site so cekate da ne vi dojde menz.,sekoja vecer se molam za vas kako so se molev za mene!!!

Inace koga pred 7-8meseci se pojavija prvite 2 crticki,jas ne gi zabelezav i odma otiv na rabota,pa mazot mi mi se javi i mi vika:oti ne mi kazuvas,a jas mu vikam so da ti kazam.Pa deka si bremena ,Mi vika.I jas odma so taksi do doma(go ostaviv sefot vo kasa)i koga vidov nemozev da se iznaraduvam,pa odma i se javiv na vujna i se dogovorivme na 28 da otidam na pregled,toa bese po 5 dena od testot,i na 27 bevme kaj svekrvami i samo so im kazav po 10min.dobiv,odma otidovme vo bolnica me pregledaa i mi rekoa deka e obucen menz i deka testot bil lazen.(samo me cudi kako togas dva testa da se lazni,dodusa mn bea slabi test liniite,ama....sepak postoeja)

ovojpat sama bev doma i najiskreno pisuvav na forumov dodeka cekav i se plasev da poglednam,koga gi vidov dvete crticki ne mi se veruvase,odma mu se javiv (sega on bese na rabota i mi vika,kupi odma i za utre eden,i kupivme i koga i ovoj bese pozitiven ama so ubavo crveni linii koga gi vide samo me pogali i me bakna i blikase od rados,a sigurno seuste se plasi da se izraduva,zasto seuste e nekako rezerviran.i sega ke odam posle vo osum na pregled da go vidam konecno toa malo sustestvo so se nadevam e vo mene navistina.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty17.07.08 16:27

Знам дека ова сега што ке го напишам не е за во оваа тема, ама не знам каде да го пишам. Резултатите од тестот се точни во првите неколку минути, потоа можат да се појават две цртички а тестот всушност да е негативен.Пишува во упатството.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-16

Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty22.07.08 11:12

За првото искрено ми беше неочекувано оти бевме во врска не бевме уште земени.И искрено понатаму како што поминуваше времето ми беше многу жал оти не се израдувавме.Тогаш Господ не сакаше тоа мало ангелше да остане со нас.Само плачев и се обвинував каде сум згрешила зошто така да се случи.Кога дознавме дека сум бремена со нашево синче Валентин бевме на гинеколог и јас му викам леле страв ми е после се што се случи како ќе биде а докторот ми вика ајде сега да честите имате ново!!!А овај пат сакав да биде очекувано,планирано и го направиви тестот без да му кажам на мм и му се јавувам на моб и му кажувам.На никого не кажавме додека не го видовме на ехо.Е тогашсе изнарадувавме.Пред влезот во болница се бакнувавме и гушкавме.А кога му кажавме на Валентин ми вика мамо ај отвори ја устата да му викнам на бебето хихихихих
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Ќе станам татко - прва реакција! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ќе станам татко - прва реакција!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: