Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Ќе станам татко - прва реакција!

Go down 
+73
asdf
vib11
elena-d
Bliznaci
borjanka
adi
Zvezdicka
maci
mamaAnita
tanjasofija
Kat
Gordana Natovska
irena bozinoska
draganaskopje
Sara
Kikic
marija*
delfin76
viktorija
BaMbYnA
sonja colakova
MamaMaja
beti 24
Mama Ane
Natalija
danielaval
KAJA
Mimi22
winnie the pooh
dulce
elence01
mama i nikola
Kiki
Roze
naivnna
lela
bica
Simona's mom
marina_m
avanturistka
Ves
lola
Jovana's mom
Misticia
mamalina
Ben10
desi
marija.talevska
Freya
Dothy
Ilince
Lili
vedrana
natali
kavadarcanka
Emilija
bubamara
mama
sanja_
Bu_Bi
Maja
мама Биби
mamicka211
daniela
sunshine
STAR *
Big Sister
Juni08_Andrea
okce
Emi
Lana
Silvija
rich_bitch1
77 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Dothy
Почетник
Почетник
Dothy


Female
Број на мислења : 33
Age : 41
Локација : domche
Расположение : fino
Поени : 28859
Registration date : 2008-07-21

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty22.07.08 23:25

Interesno..vo sekoj sluchaj. Ocekuvano iako bevme vo vrska..ama bebeto beshe napraveno so umisla:) i reakciite, shto da vi kazam..jas bev zbuneta, neznam na koe nebo bev...placev...a maz mi pred vrata i tako celiot ko da mu e strav da vidi i samo prashuva..sho bidna..dve crtki li se..? Toj ushte pozbunet od mene..i oficijalno se izgushkavme i iznaplakavme..i potoaa im soopshtivme na nashite...malku neprijatno mi beshe deka vo vrska bevme...2ipol god, ama se ubavo zavrshi:)
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29170
Registration date : 2008-06-06

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty23.07.08 0:04

Ние се обидувавме три месеци и баш кога четвртиот месец останав бремена маж ми беше на свирка во Неготино, му кажав по телефон, беше пресереќен и частел цела кафана а кога си дојде отидовме на гинколог и кога и таму ни потврдија се изнагушкавме и ми го бакна мешето.Вториот пат исто така работевме на случајот 3 месеци и пак четвртиот месец се погоди да останам бремена ама овај пат тестот го направив во негово присуство а дома баш имавме едни драги гости и кога ми излегао двете цртички стана фешта.
Вратете се на почетокот Go down
marija.talevska
Почетник
Почетник
marija.talevska


Female
Број на мислења : 23
Age : 38
Локација : Bitola.Makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 28952
Registration date : 2008-06-29

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty23.07.08 1:24

Jas koga doznav deka sum bremena (nesto sto go ocekuvavme zosto bevme vo brak veke 4-5 meseci) na pregled na bolnica mu se javiv prvo na mm i mu kazavi tolku se izraduva sto vednas im se javi na site bliski prijateli i rodnini i gi pokani na gosti vecerta kaj nas na koja se napravi vistinska zabava.
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 28960
Registration date : 2008-06-26

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty10.08.08 3:18

mene mi kasnese edna nedela i za da bidam posigurna si napraviv dva testa edno po drugo i dvata pokazaa pozitivno a mm cel den se setase so testot vo raka i na site kazuvase deka dvajcata sme bile trudni
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28712
Registration date : 2008-08-16

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty19.08.08 8:56

Првата реакција беше циркус. Тој доаѓа од работа и јас не му викам ништо туку му го покажувам тестот. Тој збунет - што значи ова? Му кажувам дека ќе станеме родители и кога почна да ме бацува, да скока. И вика ајде. каде? Па на гинеколог. Па не мора одма. ма одма! И јас одам се облекувам, се враќам го гледам тој се уште се обидува патиките да си ги врзе lol! Морав јас да му ги врзам врвките, нему му се тресеа рацете :dance2:
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28816
Registration date : 2008-08-22

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty26.08.08 1:49

go napraviv testot dodeka bese na rabota,a koga se vrati go cekase iznenaduvanje,bese presrecen.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty01.09.08 20:31

мм кога му кажав решивме да го повториме тестот пред да им кажиме на сите и од неможење да молчи правеше ѕвезди скокаше по дневна беснееше и го расцепи палецот од ногата
цел живот ќе му го памтам ова
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty01.09.08 20:33

natali напиша:
Mnogu se razneziv citajki gi reakciite na vasite mm.Stvarno preubavo a i so mnogu solzi radosnici.Se nadevam deka eden den i mene testot ke mi pokaze dve crticki a togas neznam sto bi pravela od radost a za solzi da ne zboruvam pa jas sum golema placka za sitnica mozam da se rasplacam

ќе дојде и тој ден дај Боже брзо и тогаш тргни ги фотелјите од дневна да не купуваш фластери во ниедно време
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29035
Registration date : 2008-07-02

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty03.09.08 23:57

Бидејќи чекавме мн. години на радосната вест, кога го видовме плусот на тестот (таков беше со плус и минус) прво и на двајцата не ни се веруваше, па после не знаевме што да правиме и не смеевме да се погледнеме, па како договорени не кажувавме на никој од трема, се до наредниот ден кога отидовме на ехо и кога докторката му честиташе, а тој зјапаше во мониторот и збунет не знаеше што да направи! Првпат мм беше без зборови!
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30086
Registration date : 2007-11-14

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty20.09.08 22:28

и овој мојов беше збунет (а јас не бев ништо поарна од него)...само се гледавме во очи и се смешкавме. не знаевме што да кажеме од среќа, останавме без текст baknez
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty19.10.08 1:04

Mm me zaprosi na Valentine i od taa nok pocnavme da pravime bebe , iiiiiiiiiiiiiiiiiiii koga mi docnese napraviv test, bese pozitiven , mu go ostaviv vo kupatilo da go vidi a jas otidov na rabota .Mi se javi presreken , i sega sekogas vika Bebushot ke bide mnogu romanticen , na Valentine pocnavme da go pravime !!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29160
Registration date : 2008-10-02

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty01.11.08 0:03

misticia najveke me nasmea,eee toa e od radost.
a na mm ne mu se veruvase se dodeka ne napraiv test so vadenje krv,i posle na eho koga ni go pokazaa neli ti davat slikicka i mm cel den si ja nosese vo djebot od kosulata i samo ja tapkase i ja bacuvase,i kaj kumovite prvo otidovme i posle vikna i trubi smeski.....
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28794
Registration date : 2008-10-30

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty01.11.08 11:08

mene obicno sekogas mi kasni taka da i koa mi kasnese 20 dena jas resiv da napravam test prviot test izleze pozitiven kupivme i vtor test pozitiven ne mi s veruvase a maz mi bese presreken na site im se javi da im kaze
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28798
Registration date : 2008-08-17

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty15.11.08 22:56

Беше среќен и помалку збунет од мене..Јас бев многу изненадена,бидејки заради наодите кои ги имав не верував дека без проблем можам да забременам..направивме 2 теста за јас да се уверам ,и од радост цела ноќ останавме будни..
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29032
Registration date : 2008-07-16

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty17.11.08 14:43

кога ми каснеше десет дена..мм беше како изгубен и многу радосен надевајќи се дека ке стане татко...неможам да ви опишам колку беше полетен...ама кога добив целиот скисна...можам да замислам колку ке скока од радост кога ке стане татко....ке ви пишам кога останам бремена....сигурно ке биде интересно да прочитате....
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty17.11.08 15:04

Jas mislam,deka ne postoi covek na svetov,koj ne bi bil presreken deka ke stane tatko.
A za mm licno,toj ke bidi presreken covek na svetov!
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29032
Registration date : 2008-07-16

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty10.12.08 14:44

е сега со мм кога правевме тест заедно влезе со мене во тоалетоти имав јасна и дебела црвена црта втора...незнаеше што да направи од радост...кутриот....ми вика бицо не скокај толку да не го повредиш бебето....па во понеделникот кога бевме на доктор и кога официјално дозна целиот се шашардиса....нон-стоп прашуваше дали е се како што треба мислам дека и скисна на докторката...... hihi hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28329
Registration date : 2008-11-28

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty10.12.08 17:21

so sreka neka vi e.imate pricina da se raduvate
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29366
Registration date : 2008-04-22

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty11.12.08 11:48

Bica,srcka me iznasmea za maz ti
Вратете се на почетокот Go down
Roze
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 68
Age : 43
Локација : Stip
Поени : 28335
Registration date : 2008-10-31

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty11.12.08 12:19

Do 28 dek edna godina od koga doznav deka sum bremena.Na toj den mu e rodenden na mm i go dobi najubaviot poklon a bevme seuste decko i devojka pa zatoa taa vecer me pobara za zena se vo eden den za mene najsreken :cool!:
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29593
Registration date : 2008-05-15

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty12.12.08 21:10

kolku mnogu sakam da mu ja vidam facata na mm koga ke doznae takva vest
Вратете се на почетокот Go down
mama i nikola
Почетник
Почетник
mama i nikola


Female
Број на мислења : 34
Age : 41
Локација : doma:0
Расположение : :)
Поени : 27911
Registration date : 2009-01-24

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty29.01.09 21:49

jas odev na rabota i ne mi kasnes ni eden den ama toj instiktot vi vikase da kupam test (taka odednas) i kupiv bese sbota i na rabota nemase nikoj i go napraviv testo i sok ( deka ne ocekuvav taka odednas) pocnav da placam da se smejam neznaev sto da pravam.na vrakanje doma sknav 2 bulki pokraj patot i mu gi dadov! prasa sto e toa? mu rekov 'edna e od mene drugata od bebeto" ostana bez zborovi i razbira se pocna svadba da zakazuva!Smile
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29366
Registration date : 2008-04-22

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty30.01.09 14:38

Jas koga go pravev testot bev sama doma i koga vidov 2crticki poludev od sreka i nemozev da docekam mm da dojde doma i mu se javiv na tel.i mu kazav a toj celiot bese izguben 100pati me prasa sigurna li sum,no mu rekov na nikoj da ne kazuva dodeka ne otidam na lekar e koga otidov na lekar veke mi se cini na pola Skopje kaza deka sum bremena od radost
Вратете се на почетокот Go down
elence01
Прваче
Прваче
elence01


Female
Број на мислења : 196
Age : 37
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 27781
Registration date : 2009-01-30

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty31.01.09 1:49

lelel stvarno se rastreperiv od vasive prikazni,seto e prekrasno. Wink
otkako nie ja zavrsivme rabotata krevet od radoznnalost napraviv test po 2 nedeli,ama bese negativen zatoa sto seuste mi nemase dojdeno naredniot mesecen ciklus.bese rano.(i toj odma me napolni so ngativna energija,misleki deka ima nekoj problem so mene)tolku bev razocarana i sega cekam da vidam sto ke bide so februarskata,(zatoa sto toa se sluci prvpat,posle januarskatadali) ke treba da soopstam poozitiven test kako vas,i da go docekam toa sto vas vi se slucilo[/url] da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
dulce
Прваче
Прваче
dulce


Female
Број на мислења : 132
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28063
Registration date : 2008-12-18

Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty31.01.09 21:10

da mu kazes na maz ti deka pravenje dete ne e plukni zalepi deka zatoa treba malku i vreme ( ne se faka kaj sekogo od prv pat), i eventualno nedaj boze podolgo vreme se obiduvate i ne bidne nisto ne znaci deka kaj tebe e problemot mozebi nesto kaj nego ne e vo red. ama rano e za komentiranje, prvo informirajte se (potocno maz ti neka se informira pa posle neka pravi dete).ne dozvoluvaj nikoj da te obvinuva, a posebno ne maz ti za takvo nesto, uste ste mnogu mladi i ne znaete
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе станам татко - прва реакција!   Ќе станам татко - прва реакција! - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ќе станам татко - прва реакција!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: