Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку време ви беше потребно за да забремените?

Go down 
+180
bile2
marika m
Nebo
monabombona
soledad
bibe85
adi
Zvezdicka
sance
Tifani
Mama K
Stefani Vasilkova
avon
Ivana-Lila
aneta1
CeceM
Олга
NONE-BT
Вертиго
Ilince
babymelani
secret
xxx
pcelicka
KAJA
Natasha
macana
Daki
Radmila
marijab.d
Elicka
jasma
volsebnicka
eva31
mary981
marija86
kika
kristina_b
jasmina,mina
Dzena
bordan
vodolija
Mimi Petreska
Oci
butterfly
lavce
lia
Mama Ane
makresanska
najmila
nova
Ana.b
Gabi*
Nine
oli_verce
Sarah
fibimk
silvana
Eva Marija
vecki
ZeleniCka
petrusevavesna
maja risteska
tanjasofija
lila_mk
daniela dimoska
Diana
lejdi
kara
KATIC
kate 982
Minamina
sofidavid
Doricka
bubamara
Jasmina_19
BaMbYnA
anetapp
elence01
kavadarcanka
delfinka
dina
Dragana
PaceStojanovska
female*
caci
lidija29
snow5
Anika
Bela
nina 85
mirecv
LoL
majuvce
nafi
hormonce
Irena Trajkovska
Kiki
angelce
Triniti
Ivanova Biljana
dulce
sanja-ve
natashan.
maci
mare.l
sabina wiena
Maci***
Pravnicka28
мама
NatalijaS
Anjuska08
lela
Kinky
Mila89
macush88
Cece Miloskovska
Daci
Stefanija S.
iskra
bobica
Janaxxxx
bica
Natalija
slatka87
Brane
natali
marina_m
Kikic
winnie the pooh
mamalina
sonja colakova
monice
red.mari
Kate77
verce
vesi
beti 24
vdovica
skorpija
Ben10
sonjamfk
obicna
Anja
Sandra_Anja
desi
veki22
vesna velkova
elena-d
baby24
Nate_David
cvet
kate2302
Bony
Emilija
Dothy
Бети
vesna83
Lili
vedrana
moja Ina
мама Биби
biljanag
sunshine
betavitevit
Freya
Bu_Bi
aleksandra
viktorija
mamicka211
Deni
Sanja_Ivana
Silvija
Juni08_Andrea
okce
Goca
Big Sister
STAR *
rich_bitch1
sanja83
184 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Олга
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 16
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 29173
Registration date : 2008-05-21

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty30.06.09 0:26

Zaboraviv da dopolnam deka i temperaturata mi e niska sekoj mesec,samo nekolku pati mi se sluci da e 37,2,sto ukazuva na izostanok na ovulacija
Вратете се на почетокот Go down
CeceM
Почетник
Почетник
CeceM


Female
Број на мислења : 12
Age : 39
Локација : Домче :)
Расположение : :)
Поени : 27260
Registration date : 2009-06-10

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty30.06.09 0:53

Не ни беше потребно многу време околу 2 месеца бидејќи јас кога имам овулација имам болки во јајниците.знаев дека сум трудна и му викам на мм оди купи тест ,а тој ми бика де бе почекај уште 5 дена имаме шанса .купи и ги на правив во 9 наввечер после 15-то идење во wc значи не на прва мокрача и двата беа во рок од минута позитивни.мм ќе паднеше во :Oh:


Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 An1cCyL0g410010MDAwNzM4OGR8MDAwMDU1NGRhfG1vZXRvIHNvbmNlbmNlIGltYQ




Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 As1cCu60g410010MDAwMTA1NHN8MDAwOTdzfHZvIGJyYWsgc21l
Вратете се на почетокот Go down
aneta1
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 12
Age : 40
Локација : strumica
Поени : 27213
Registration date : 2009-06-20

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty05.07.09 23:51

PO CELI 3 I POL GOD MAKA I MAKNENJE NIZ BOLNICI PA RAZNI ISPITUVANJA PA PROODNOST NA KANALITE PA HORMONSKI ISPITUVANJA SE SE ISPITA I SE SE PROBA I NIKAKO DA SE FATESE NASETO BEBE . AMA BLAGODARENIJE NA MOJATA DR KOJA MI GI DADE KOLOMIFENOT I ME GLEDASE NA EHO OD KOGA GI ISPIV APCINJATA ME GLEDASE NA EHO I MI RECE DENES I UTRE IMAS OVOLACIJA I RABOTEJTE NA SLUCAJO I TAKA BIDNA PO TOLKO GOD MAKA SI DOBIVME MNOGU UBAVA KERKICKA.SO SREKA NA SITE KOI GO OCEKUVAAT NAJ MILOTO NESTO VO ZIVOTOT

Не пишувајте со големи букви !!!
Вратете се на почетокот Go down
Ivana-Lila
Прваче
Прваче
Ivana-Lila


Female
Број на мислења : 111
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : super:))))
Поени : 28405
Registration date : 2008-11-11

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty06.07.09 17:38

Nie rabotevme na slucajot 4 meseci, i fala mi na Gospod kaj i da e ke se izraduvame, bebusot samo sto ne pristignal:))))
Na site im posakuvam da ja pocustvuvaat vozbudata koja ja imam vo sebe, preubavo cuvstvo na iscekuvanje na nesto najubavo vo zivotot. Srekno
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29179
Registration date : 2008-09-01

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty06.07.09 20:23

Ех, сега си читам и се присетувам на сите тие моменти кога ќе добиев и плачев и бев разочарана... добри 8 месеци малтретирање... а зошто? заради тоа што мислев дека се може плански да се случува, во моментот кога сме одлучиле... а тоа не зависело од нас... најпрво го имавме пристапот дека „од овј пат правиме бебе“ и веќе следниот месец јас не треба да добијам и да сум трудна... фала и на една моја другарка која ме освести кажувајќи ми го нејзиното лично искуство... ќе ја цитирам: „кога решивме дека сакаме бебе, со мм си го кажавме само следново- од сега па натака имаме незаштитени односи нема да се пазиме повеќе... кога ќе се случи си е негова желба... а ние само ќе бидеме опуштени и незаштитени“... ни планови за плодни и неплодни денови, ни сметање на овулации и др,глупости... сето тоа само ствара поголем притисок и блокада при чинот на водење љубов, и наместо да уживаш и да доживуваш оргазам, ти чекаш да сврши внатре и да стигне барем еден спрматозоид до одредената дестинација и да се заврши работата успешно... е, и кога ми го кажа тоа другарка ми, некако размислив и баталив се, и сметање денови, и датуми и се... и од љубов се случи после неполни 20-на дена.... кога му кажав на мм не му се веруваше, зашто кога работевме плански во точно определените денови и тоа секој ден редовно, бебето не сакаше да се фати... а се случи во време кога во недела дена имавме само два пати однос и следната недела само еднаш.... немојте да си правите свесна блокада... тоа само ќе ви штети... бебето ќе си дојде кога тоа самото ќе сака... сепак се ствара живот, а не се прави одреден предмет машински па да се случи во точно одредено време....
Вратете се на почетокот Go down
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27278
Registration date : 2009-06-24

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty07.07.09 18:28

jas ostanav bremena bez problem za dvete deca uste odma.MM veli abe sto bese ova samo da te vidi covek i odma bremena ostanuvas.Pa taka sega treba da se pazam od nesakana bremenost.
Вратете се на почетокот Go down
Stefani Vasilkova
Почетник
Почетник
Stefani Vasilkova


Female
Број на мислења : 40
Age : 33
Локација : Kocani
Поени : 27597
Registration date : 2009-04-10

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty28.07.09 10:02

kaj nas 1 god pa sega imame prekrasno devojce toa koga saka samo si dojde Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27889
Registration date : 2009-03-14

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty28.07.09 10:23

Двете кукли мои се со план...со првото одма останав бремена уште првиот месец..а со второво бидејќи поминаа скоро 7 год мислевме дека ќе ни треба подолго време т.е. неколку месеци додека да се "фати" и така Септември решивме да не се пазиме и веќе Октомври јас бев бремена со второто,така требало да биде и се разбира пресреќна сум за тоа flower...и на сите идни мамички им посакувам исто,со лесно и многу брзо да си добијат бебуши-само позитивно,што е ваше ќе си дојде Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 592735
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28227
Registration date : 2009-04-14

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty28.07.09 10:24

Само посакавме бебе една вечер,и веднаш го имавме
Вратете се на почетокот Go down
sance
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 3
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 26868
Registration date : 2009-08-26

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty26.08.09 21:42

nie veke mesec ipol sme aktivni i pred mesec dena mi se pojavi samo malku rozevo i mislev deka imam dobieno...ama ne bilo toa zasto uste vecerta osven toa malku sto go imav ne mi tecese veke ic...a posle nekolku dena dobiv ... koga napraviv test se pokaza negativen...dali tie znaci moze da znacat deka sum bremena i dali mozam da zatrudnam za tolku malku vreme....iako testot go napraviv pred da dobijam...
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30649
Registration date : 2008-07-19

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty27.08.09 4:07

Sance najubavo napravi uste eden test ili otidi na doktor zemi si od krv. Srekno.
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28811
Registration date : 2008-08-20

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty18.09.09 18:34

Na nas ni trebaase 10 meseci za da si go napravime nasiot bebus i ete sega sum 16 nedeli bremena.Im posakuvam na site koi sto cekaat toa da se sluci samo neka bidat opusteni i smireni i toa ke si dojde koga treba.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29811
Registration date : 2008-08-29

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty18.09.09 20:09

edno 11 meseci.. tocno Smile ama bez zamaranje i bez mnogu akcija nekako.
Taman mi trgna nesto na rabota i op trudnicko sum bilo Smile Nema beze rabotata ke projde i pak ke dojde.. sega si go cekame bebco nas da ni dojde Smile
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27196
Registration date : 2009-08-31

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty18.09.09 20:10

Na nas ni trebase 7-8 meseci
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28796
Registration date : 2008-08-16

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty26.09.09 16:40

јас останав трудна веднаш кога решивме дека веќе не се пазиме се договоривме од следниот месец не се пазиме и првиот однос по "ваквиот договор" останав бремена
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28026
Registration date : 2009-04-08

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty21.10.09 12:45

samo 1 mesec se obiduvavme i se fati Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Прваче
Прваче
monabombona


Female
Број на мислења : 354
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 27395
Registration date : 2009-06-29

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty21.10.09 14:52

Нас ни требаа околу 7 месеци, ама првите месеци ептем пазев плодни, неплодни, многу се трудев ама не ја биваше. И се фати баш тогаш кога имаше најмалку акција и најмалку мислење.
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27090
Registration date : 2009-08-07

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty21.10.09 15:18

Ni trebaa okolu 6-7 meseci. Togas mi izgledase kako dolgo zasto okolu mene slusav samo primeri na koi im trebal samo 1 mesec, ama otkako zabremeniv si vikam lele kolku brzo se sluci.....
Вратете се на почетокот Go down
marika m
Почетник
Почетник
marika m


Female
Број на мислења : 19
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 26358
Registration date : 2009-12-08

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty16.12.09 20:47

I nie se obiduvavme okolu 6-7 meseci no, prvite 2-3 meseci ne pazev na plodni denovi.Potoa sekoj mesec dodeka ostanam bremena sekoj test bese razocaruvanje.Bese fevruari koga doznav deka sum bremena i testot onaka go pravev bez zelba, mislev pak ke bide negativen, no izleze sprotivno.Tie meseci dodeka se obiduvavme da imame bebe bea pred svadba, pa potoa svadba, promena na mesto na ziveenje i taka se sobira.Posle 3 meseci od svadba ostanav bremena Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Icon_wink
Вратете се на почетокот Go down
bile2
Прваче
Прваче
bile2


Female
Број на мислења : 209
Age : 34
Локација : germanija
Поени : 27265
Registration date : 2009-07-22

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty16.12.09 20:56

lele da ne ve lazam ama mislam deka kaj mene se fati od prv pat fala mu na gospod,ali voa ,,mislam'' go kazav oti toj period sakavme bebe i odkako mi zavrsi menstruacijata imavme seks sekoj den i maz mi sekogas si svrsuvase vnatre pa zatoa ne sum sigurna ama znam deka edna nedela ili dve posle toa vidov + na testot Very Happy a istoto im go posakuvam i na site drugi sto si sakaat bebence ve guskam pozdravceeee
Вратете се на почетокот Go down
Strawberry
Почетник
Почетник
Strawberry


Female
Број на мислења : 54
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бебешко
Поени : 28601
Registration date : 2008-09-17

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty16.12.09 22:10

so prvoto nekoi 6-7 meseci a so vtoroto od edno svrsuvanje i bidna neplanirano.
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28026
Registration date : 2009-04-08

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty17.12.09 6:41

bile2 напиша:
lele da ne ve lazam ama mislam deka kaj mene se fati od prv pat fala mu na gospod,ali voa ,,mislam'' go kazav oti toj period sakavme bebe i odkako mi zavrsi menstruacijata imavme seks sekoj den i maz mi sekogas si svrsuvase vnatre pa zatoa ne sum sigurna ama znam deka edna nedela ili dve posle toa vidov + na testot Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Icon_biggrin a istoto im go posakuvam i na site drugi sto si sakaat bebence ve guskam pozdravceeee



istiot slucaj i kaj nas hhehe Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28227
Registration date : 2009-04-14

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty17.12.09 7:53

E kaj mene pa epten za neveruvanje,za prv pat ni tekna deka sakame bebe,od samo edno edinstveno guskanje vo mesecot ostanav.
Ja znam i tocnata data.
E se nadevam deka taka ke bide i pak koga ke resime za vtoro
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29265
Registration date : 2008-08-15

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty17.12.09 10:58

Ооо блазеси ви Smile Ние пробуваме до сега хм...9/10 месеци и сеуште ништо Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27024
Registration date : 2009-10-30

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty17.12.09 11:55

kaj mene ovoj pat bese ko na sala aj da probame i zabremeniv
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку време ви беше потребно за да забремените?
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: