Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку време ви беше потребно за да забремените?

Go down 
+180
bile2
marika m
Nebo
monabombona
soledad
bibe85
adi
Zvezdicka
sance
Tifani
Mama K
Stefani Vasilkova
avon
Ivana-Lila
aneta1
CeceM
Олга
NONE-BT
Вертиго
Ilince
babymelani
secret
xxx
pcelicka
KAJA
Natasha
macana
Daki
Radmila
marijab.d
Elicka
jasma
volsebnicka
eva31
mary981
marija86
kika
kristina_b
jasmina,mina
Dzena
bordan
vodolija
Mimi Petreska
Oci
butterfly
lavce
lia
Mama Ane
makresanska
najmila
nova
Ana.b
Gabi*
Nine
oli_verce
Sarah
fibimk
silvana
Eva Marija
vecki
ZeleniCka
petrusevavesna
maja risteska
tanjasofija
lila_mk
daniela dimoska
Diana
lejdi
kara
KATIC
kate 982
Minamina
sofidavid
Doricka
bubamara
Jasmina_19
BaMbYnA
anetapp
elence01
kavadarcanka
delfinka
dina
Dragana
PaceStojanovska
female*
caci
lidija29
snow5
Anika
Bela
nina 85
mirecv
LoL
majuvce
nafi
hormonce
Irena Trajkovska
Kiki
angelce
Triniti
Ivanova Biljana
dulce
sanja-ve
natashan.
maci
mare.l
sabina wiena
Maci***
Pravnicka28
мама
NatalijaS
Anjuska08
lela
Kinky
Mila89
macush88
Cece Miloskovska
Daci
Stefanija S.
iskra
bobica
Janaxxxx
bica
Natalija
slatka87
Brane
natali
marina_m
Kikic
winnie the pooh
mamalina
sonja colakova
monice
red.mari
Kate77
verce
vesi
beti 24
vdovica
skorpija
Ben10
sonjamfk
obicna
Anja
Sandra_Anja
desi
veki22
vesna velkova
elena-d
baby24
Nate_David
cvet
kate2302
Bony
Emilija
Dothy
Бети
vesna83
Lili
vedrana
moja Ina
мама Биби
biljanag
sunshine
betavitevit
Freya
Bu_Bi
aleksandra
viktorija
mamicka211
Deni
Sanja_Ivana
Silvija
Juni08_Andrea
okce
Goca
Big Sister
STAR *
rich_bitch1
sanja83
184 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29120
Registration date : 2008-05-31

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty22.07.08 10:48

jas prviot pat ostanav po nekolku meseci ama za zal zavrsi loso imav spontan a posle od prva i eve si imam angelce doma koe me raduva najmnogu na svet
Вратете се на почетокот Go down
Бети
Почетник
Почетник
Бети


Female
Број на мислења : 95
Age : 41
Локација : Скопје
Поени : 28902
Registration date : 2008-07-16

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty22.07.08 14:00

Со мм живеевме 3 год. заедно пред да се земеме, меѓутоа за тоа време се пазевме и ништо немаше. Откако се земавме одма почнавме да работиме на случајот меѓутоа некако не идеше баш се така глатко. Останав трудна после 9-10 месеци кога најмалку се надевав пошто имав бурен период од животот баш тогаш и не ни размислував за тоа. Дури најинтересно од целата приказна е тоа што во тој период само еднаш имавме односи и баш тогаш се фатило
Вратете се на почетокот Go down
Dothy
Почетник
Почетник
Dothy


Female
Број на мислења : 33
Age : 41
Локација : domche
Расположение : fino
Поени : 28889
Registration date : 2008-07-21

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty22.07.08 14:03

Kaj mene beshe od prva, interesno beshe shto beshe onaka, aj za proba, si vikavme nema da se fati od prva, a znaev deka mi se plodni denovi(gi cuvstvuvam, bolki vo stomak) i ete se sluchi..si ja imame Anja vekje 10 meseci e..aete ne isplanirano..pa potoa se se ubrza i svadba..ama super izleze se..
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29719
Registration date : 2008-07-11

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty22.07.08 14:23

За второто од прва. јас ги чувствувам болно плодните денови и тоа откако се породив со првото. А за првото мислам дека 2 месеца не се пазевме, ама не бевме преокупирани со тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Bony
Почетник
Почетник
Bony


Female
Број на мислења : 10
Age : 41
Локација : Bielefeld-Germanija
Расположение : Odlicno
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-24

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty25.07.08 13:57

Jas isto taka ostanav od prva msialm nie sme 7 meseci vo brak megutoa jas bev 2 meseca vo Mkd i se pazevme i koga dojdov tuka odam ostanav lele ne mi se veruvase,no ete se sluci sto se sluci imav spontan pred nepoln mesec i sega pak jovo na novo,ama ke bide veruvam
Вратете се на почетокот Go down
kate2302
Почетник
Почетник
kate2302


Female
Број на мислења : 28
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28915
Registration date : 2008-07-13

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty25.07.08 18:06

pa za mene licno 1 mesec pred svadbata ne se pazevme i ostanav, t.e. prvo ne veruvav vo plodni - neplodni denovi ama ispadna kako sto rece doktorot vo plodni denovi.
p.s.14-18 den od prvata menstruacija se plodni pa navalete hehe ke uspee veruvaj mi i otvori si na www.trudnoca.com.mk ke vidis sreknooo
Вратете се на почетокот Go down
Bu_Bi
Почетник
Почетник
Bu_Bi


Female
Број на мислења : 91
Age : 41
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 29111
Registration date : 2008-06-03

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty25.07.08 22:12

Ние се чувавме до свадбата после тоа не ама по два месеци од свадбата веќе останав бремена и сега си чекаме да помини побрзо времево да се израдуваме со бебенце.....
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Почетник
Почетник
viktorija


Female
Број на мислења : 73
Age : 45
Локација : strumica
Расположение : pozitivno raspolozena
Поени : 29140
Registration date : 2008-05-31

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty25.07.08 23:43

Nie so MM bevme vo vrska 3 godini i otkoga pravevme veridba ostanav bremena posle 9 meseci.
Вратете се на почетокот Go down
cvet
Почетник
Почетник
cvet


Female
Број на мислења : 12
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : mrzlivo :)
Поени : 28817
Registration date : 2008-08-01

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty01.08.08 15:22

Bas e dobar sajtov, i forumov isto taka... Smile
Nekoi raboti gi znam, a dosta i ne znam..
Od site muabeti i vasi iskustva sto gi procitav,
po nesto i nauciv i taka nekako stanav popozitivna Smile
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29144
Registration date : 2008-07-10

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty01.08.08 21:31

nie kako na sala ajde sega ke pravime bebe i toa stvarno se fatilo i toa mu vikam na mm togasen decko a be znaj jas deka se fati i stvarno pocustvuvav nekoja ispolnetos toplina ne znam da vi opisam i sega go imame davidce angelce nase a na site mu posakuvam da go pocustvuvaat roditelskoto cuvstvo
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29123
Registration date : 2008-07-29

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty01.08.08 22:59

Jas nesakav da bi bidam trudna nevesta i so soprugot cekavme da ni pomine svadbata prvo pa posle da mislime na planiranje semejstvo.Taka pomina svadbata i mm ne mozese veke da izdrzi i pocnavme da se obiduvame i duru posle 5 i pol meseci ostanav bremena i sega ja cekame nasata kuklicka za 2 meseci da se rodi. flower
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28816
Registration date : 2008-08-20

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty20.08.08 14:14

Се надевам дека наскоро ке останес трудна и дека тогаш ке бидес најсрекната трудница.Исти сме и ние со мојот сврсеник се обидуваме веке 1 месец и нисто.Но како и да е надешта последна умира па се надеваме дека сто побргу ке се фати.
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28991
Registration date : 2008-06-26

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty20.08.08 14:23

елена-д еден месец не е ништо тоа е само почеток но во секој случај вие не престанувајте да работите krevet па се надевам ќе имаме уште една мамичка на форумов
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28747
Registration date : 2008-08-20

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty20.08.08 22:19

jas i maz mi se pazevme otkako se verivme i veke posle svadbata dva meseci rabotime naslucajot ama nesto ne ni uspeva mene mi kasnese 20 dena i deneska mi dojdi
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 28990
Registration date : 2008-06-26

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty21.08.08 2:25

i jas ne sakav da bidam trudna nevesta pa zatoa do svadbata se cuvavme.posle svadbata se vselivme vo stanot i prestanavme da se pazime i posle 6-7 meseci ostanav trudna.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29872
Registration date : 2008-07-14

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty21.08.08 16:02

После одмори почнавме да се обидуваме, а веќе во февруари останав бремена. Значи, 5-6 месеци. Се надевам и за второ ќе биде така.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30333
Registration date : 2007-11-15

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty21.08.08 22:22

elena-d напиша:
....се обидуваме веке 1 месец и нисто.Но како и да е надешта последна умира па се надеваме дека сто побргу ке се фати.

де, бре елена немој да ме сфатиш погрешно, ама еден месец се обидуваш и велиш „надежда последна умира„. а да не спомнувам дека имаш само 18 години.
ја разбирам твојата желба да имаш деца (иако пак ќе споменам баеги си млада) ама за разочарување нема место ниту потреба.
дури по една година интензивно правење бебе, ако нема резултати, се смета дека парот треба да се испитува и лечи од стерилитет.
Вратете се на почетокот Go down
Anja
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 12
Age : 43
Локација : Sk
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-24

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty22.08.08 10:45

Ние сме 4 години во брак мислевме одма да не правиме бебенце па поминаа 1 година и 2-3 месеци, отидовме на одмор и решивме да правиме "црногорче/ка" и стварно останав бремена од прва ама ништо во 10 недела имав спонтан абортус па се пазевме 7 месеци, во тој период не дај боже некој да ми беше во кожа колку лошо се чувствував арно ама тој период ми помина кога останав бремена и сега ја имам Ања

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 As1cgFq0g410000MDAwMDYxMmR8MDAwMTM0OXB8QW5qYSB6YSAxOCBkZW5hIGtlIHBvbG5pIDEgZ29kaQ :poklon:
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28816
Registration date : 2008-08-20

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty22.08.08 11:25

Da ana se e taka kako sto velis ti no sepak sekoj razlicno razmisluva i razlicno si gi tolkuva rabotite i znam deka se treba da se ispituva posle 1 godina ako nema rezultati no zelbata da imam dete mi e pregolema pa zatoa sum i nestrpliva. :big hug: [img]
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30654
Registration date : 2008-07-19

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty23.08.08 2:05

elena-d razbiram zelbata, i kako sto kaza Ane mlada si uste, ima vreme i 1 mesec ne e nisto. Jas od ko se zapoznavme so maz mi sakav bebe t.e pred 6 god, pa duri sea iskreno sme razmisluvale da rabotime na toj slucaj. Ne se kaam sto cekavme i ako zelbata bese pregolema. Zs kako par i po toa u brak pominavme mnogu raboti i imame iskustva od dobro i loso. Vie sakajte se i cuvajte se pa za bebe ima vreme.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29568
Registration date : 2008-07-28

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty05.09.08 9:49

jas ostanav bremena posle 15 god, lecenje sterelitet. zatoa ne gubete nades. se ke si dojde so vremeto.
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28742
Registration date : 2008-08-16

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty05.09.08 22:44

Со првото во вториот месец, сега во првиот месец. Ама системски секој втор ден, со лежење после тоа и со секс не само за време на плодните денови туку речиси цел месец.
Вратете се на почетокот Go down
skorpija
Почетник
Почетник
skorpija


Female
Број на мислења : 26
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 28630
Registration date : 2008-09-09

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty10.09.08 14:05

gi citam vasite poraki i sakam da kazam deka nie se obiduvame recisi dve godini ama nisto uste nema rezultati.ama navistina da bides majka e najubavoto nesto sto moze da se sluci i nema da se otkazam od taa borba !
Вратете се на почетокот Go down
vdovica
Почетник
Почетник
vdovica


Female
Број на мислења : 49
Age : 55
Локација : Skopje
Поени : 28621
Registration date : 2008-09-10

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty10.09.08 17:31

Za prvoto dete mi bese potrebno tri meseci, a za vtoroto ic, pravenje i ostanuvanje bremena. flower
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29058
Registration date : 2008-07-07

Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty11.09.08 10:02

на нас ни беа потребни 3 месеци
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку време ви беше потребно за да забремените?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: