Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку време ви беше потребно за да забремените?

Go down 
+180
bile2
marika m
Nebo
monabombona
soledad
bibe85
adi
Zvezdicka
sance
Tifani
Mama K
Stefani Vasilkova
avon
Ivana-Lila
aneta1
CeceM
Олга
NONE-BT
Вертиго
Ilince
babymelani
secret
xxx
pcelicka
KAJA
Natasha
macana
Daki
Radmila
marijab.d
Elicka
jasma
volsebnicka
eva31
mary981
marija86
kika
kristina_b
jasmina,mina
Dzena
bordan
vodolija
Mimi Petreska
Oci
butterfly
lavce
lia
Mama Ane
makresanska
najmila
nova
Ana.b
Gabi*
Nine
oli_verce
Sarah
fibimk
silvana
Eva Marija
vecki
ZeleniCka
petrusevavesna
maja risteska
tanjasofija
lila_mk
daniela dimoska
Diana
lejdi
kara
KATIC
kate 982
Minamina
sofidavid
Doricka
bubamara
Jasmina_19
BaMbYnA
anetapp
elence01
kavadarcanka
delfinka
dina
Dragana
PaceStojanovska
female*
caci
lidija29
snow5
Anika
Bela
nina 85
mirecv
LoL
majuvce
nafi
hormonce
Irena Trajkovska
Kiki
angelce
Triniti
Ivanova Biljana
dulce
sanja-ve
natashan.
maci
mare.l
sabina wiena
Maci***
Pravnicka28
мама
NatalijaS
Anjuska08
lela
Kinky
Mila89
macush88
Cece Miloskovska
Daci
Stefanija S.
iskra
bobica
Janaxxxx
bica
Natalija
slatka87
Brane
natali
marina_m
Kikic
winnie the pooh
mamalina
sonja colakova
monice
red.mari
Kate77
verce
vesi
beti 24
vdovica
skorpija
Ben10
sonjamfk
obicna
Anja
Sandra_Anja
desi
veki22
vesna velkova
elena-d
baby24
Nate_David
cvet
kate2302
Bony
Emilija
Dothy
Бети
vesna83
Lili
vedrana
moja Ina
мама Биби
biljanag
sunshine
betavitevit
Freya
Bu_Bi
aleksandra
viktorija
mamicka211
Deni
Sanja_Ivana
Silvija
Juni08_Andrea
okce
Goca
Big Sister
STAR *
rich_bitch1
sanja83
184 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29609
Registration date : 2008-03-25

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 11:06

Kolku vreme Vi bese potrebno da ostanete trudni? Posle kolku meseci se sluci taa radost i kako gi pominuvavte denovite dodeka da ostanete trudni. ili mozebi ste se obiduvale podolgo vreme, ili odma ste ostanale trudni uste pri prviot obid. Isto mozete da kazete i iskustva od prijateli ili rodnini.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30328
Registration date : 2007-12-29

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 11:33

ja licno prviot pat ostanav trudna posle dva meseci rabota,pa imav abortus i samata napraviv pauza od cela godina.ednostavno ne bev spremna pak.posle vtoriot pat se fati od prva.kaj sekogo e razlicno.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29720
Registration date : 2008-01-28

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 12:33

Kaj mene bese sosema slucajno i neplanirano, sakav svadba ,da se sredime prvo po doma , pa posle bebus, ama ete pak postignavme se i si go imam najubavoto angelce na svet:)
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30328
Registration date : 2007-11-15

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 13:25

kaj mene veke pisava negde - osum godini!
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30339
Registration date : 2007-11-16

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 13:46

Koga stapivme vo brak odlucivme so mm da pocekame edna godina,koga pomina toj period veke bevme podgotveni za bebus no ete nemozev da ostanam bremena 11 meseci,vo toj period ne oditov nitu ednas na lekar znaeki deka sekoj doctor preporacuva edna godina "rabota" Very Happy ..bas koga mislev deka po se izgleda ke morame na ispituvanja,pregledi itn. se sluci ostanav bremena,no vo 15 nedela op bremenosta morav na kiretaza poradi anomalija na plodot.Posle kiretazata pauzirav 6 meseci i si rekovme ajde ke pocneme da se obiduvame mislejki deka mozebi povtorno ke ni treba poveke vreme za povtorno da ostanam bremena ama toj pat "zalepi" od prvo,znaci posle eden obid bev bremena i sega eve ja imam mojata najgolema sreka Jana.

Sanja83 znam deka e mnogu lesno da se kaze,opusti se,i ne misli mnogu i ne se nerviraj,odkolku navistina da se stori toa posebno koga navistina najdlapoko od dusata posakuvas bebence.Jas navistina od se srce ti posakuvam sto bobrzo da ti se ispolni zelbata,no isto taka moj iskren sovet ti e kolku sto mozes pomalku da se razocaruvas,eve sega doaga toplo vreme izleguvaj,rekreiraj se so nesto,zabavuvaj se, misli na bebence vo pozitivna smisla deka koga i da dojde ke bides najsrekna,mlada si pred tebe stojat uste milion mopznosti i jas sum sigurna deka nabrzo i ti ke ne izraduvas i ovde na forumov deka ocekuvas prinova........golem pozdrav od mene i mojata Jana.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30328
Registration date : 2007-12-29

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 14:11

sanjicka i jas mislam deka si preopteretena so toa da ostanes trudna.ne treba tolku da se izmacuvas.ali ja bi te sovetuvala nesto dr,samo nemoj gresno da me svatis.ako vekje tolku si zagrizena sto sesute ne si zabremenila odi na lekar.nisto ne te kosta da otides i da si porazgovaras malce do lekarot.neka ti napraviv pap test,test za virusi(ureaplazma,hlamidija,kandida,)neka napravi edno eho ne za drugo tuku za da bides ti pomirna.sigorno otkako ke utvrdite deka se e vo red ke bides po opustena i posmirena.i onaka ovie testovi se osnovni za sekoja zena da gi pravi barem ednas godisno.pozdrav i so srekja
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29609
Registration date : 2008-03-25

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 14:35

Rich-bitch, se trudam kolku sto mozam da nemislam, ama sto da se pravi, toa e. Jas gi napraviv neohodnite ispituvanja i se mi bese vo red. i Doktorkata mi rece da se opustam, deka testovite se super, me gledase na eho i so sonda i mi rece deka ima ovulacija, imalo folikuli li neznam taka nesto. Mi rece ako i vo slednite 3 meseci ne ostanam trudna, da odi i mm da se ispita. Pa ovaa nedela i toj ke odi. pozdravce


Fala Vi mnogu na podskata. pozravce do Goca, Rich-bitch i na site drugi:cveke:
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30328
Registration date : 2007-12-29

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 15:09

epa stom site rezulatati ti se vo red nemaj gajle ke bide naskoro
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30102
Registration date : 2007-11-26

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 15:15

Vo brak sme 8 godini se cuvame i imavme nekoi planovi,koga ne uspeea,se resivme da ne se cuvame sakavme detence i za 9 meseci so Bozja pomos ostanavme trudnicki.
Tebe i na site drugi koj sto cekat im posakuvam od se srce poskoro da se izraduvat i ne obavestat deka se trudnicki.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30064
Registration date : 2008-01-11

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 15:46

Kaj nas trebase okolu 7-8 meseci.jas mislam da ne otidevme na odmor nemase da dojdi do toa.nekogas mnogu vazno e i da si opusten i da ne mislis na toa.
za tie meseci 7-8mes.normalno imav nekoj strav i se razocarvav koga ke mi dojdese ali toa nikogas na drug ne go iskazav.se trudev da imam nadez deka ne e nisto strasno i deka eden den ke bidi i toa.
sanja nema zosto tolku da si uplasena.prvo si mlada i imas vreme drugo ete koga se bilo vo red so tebe kaj da e ke si ostanes bremena.kolku parovi znam sto nemozele od prvo pa posle nekoja godina si dobile bebence.ti posakuva sto pobrzo ti se ispolni taa zelba i zaboravis na sve ova.
Вратете се на почетокот Go down
Silvija
Почетник
Почетник
Silvija


Female
Број на мислења : 54
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 29495
Registration date : 2008-03-18

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.04.08 16:00

Jas ostanav trudna uste prviot obid.Prvo pa musko.Ne se nadevavme deka ke fati uste prviot obid ama ete Gospod ni dade edna bubamaricka.Mn se izraduvav koga doktorot mi kaza deka nosam bliznaci ama vo 2 mesec ednoto go izgubiv i mn bev razocarana a se plasev i so drugoto da ne se sluci nesto.No,se ispadna kako sto treba i sega sum presrekna sto go imam Matej.Pa zdravje boze ke ima i drugi :angel1:
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29628
Registration date : 2008-05-09

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty10.05.08 21:26

Nie se trudevme 6-7 meseci, i ne se zamaravme so toa koga ke ostanam bremena, znaevme deka ke bide!! Pa i normalno e da nemozes od odma da zabremenis, se slucuva no retko, treba da pomine odreden period pa posle da zabremenis! E ako posle godina dena obidi, ne zabremenis treba da se proverite!!!!
Na site sto sakaat nov clen vo nivnoto semejstvo i se obiduvaat da go dobijat, im posakuvam da uspeat vo toa bez nikakvi problemi Smile
Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29690
Registration date : 2008-04-08

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty14.05.08 15:06

Jas ostanav trudna od prva, a mislev deka ce treba vreme pa zemav da se ispituvam temelno (merenje na folikuli, hormoni) .....i sum zabremenila vo tekot na testiranjata Smile Duri si mislev deka ce imame vreme duri se fati i za gradenje na sprat na kucata za nas,pa svadba..., arno ama toa dojde odma i ni gi ubrza rabotite- pozitivno, pa sve se napravi vo 2-3 meseci:) Izgleda deka epten e biten psiholoskiot moment, iako nema pravilao- kaj sekoja zena e razlicno pa spored vremetraenjeto lekarot ce vi oceni dali, sto i koga da se ispitate.
Na site koi posakuvaat da zabremenat, im go stipnuvam nosot:) i im posakuvam da im se ostvari zelbata i toa sto poskoro!!!
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29215
Registration date : 2008-05-12

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.06.08 13:37

сакавме малку да прошетаме и потоа добивме желба за бебувче и само што одлучивме по еден месец останав бремена,пресреќна бев krevet
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Почетник
Почетник
viktorija


Female
Број на мислења : 73
Age : 45
Локација : strumica
Расположение : pozitivno raspolozena
Поени : 29135
Registration date : 2008-05-31

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty07.06.08 23:58

Jas ostanav bremena posle 9 meseci od nasata veridba .
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29180
Registration date : 2008-06-09

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty12.06.08 20:02

јас останав одма бремена уште првиот пат исто така останав и усте 3 пати со пазејне незнам како останав толку многу внимававне сигурно сум многу плодна
Вратете се на почетокот Go down
Bu_Bi
Почетник
Почетник
Bu_Bi


Female
Број на мислења : 91
Age : 41
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 29106
Registration date : 2008-06-03

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty14.06.08 20:53

I jas odma ostanav bremena istiot mesec koga resivme da imame deca
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29195
Registration date : 2008-06-06

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty14.06.08 22:40

Jas i so dvete deca ostanav bremena posle 3 meseci.
Вратете се на почетокот Go down
betavitevit
Прваче
Прваче
betavitevit


Female
Број на мислења : 166
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 29099
Registration date : 2008-06-04

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty15.06.08 10:03

Nas ni trebaa 7 meseci da zabremenam.Mozebi ke bese pokratok ovoj period ako vo tekot na ovie 7 meseci ne mi se pojavese cista na edniot jajnik koja ne se izgubi 3 meseci.Otkako se izgubi cistata vednas zabremeniv sledniot mesec
t. e. tocno 7 meseci.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29599
Registration date : 2008-03-25

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty16.06.08 10:10

Јас забременив после 3 месеци.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30512
Registration date : 2008-01-27

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty18.06.08 14:26

ние се изнаработивме
заедно сме од 2000 септември а после една година решивме да се земеме и пробувавме да забременам ама ништо потоа девер ми загина и све баталивме посе некое време пак пробувавме и пак ништо после се земавме и дури околу нова година 2006 останав трудна
значи после 5 години а сега колку ке помине време незнам ама здравје

нека се живи и здрави на сите и моето
Вратете се на почетокот Go down
мама Биби
Почетник
Почетник
мама Биби


Female
Број на мислења : 84
Age : 47
Локација : Skopje
Поени : 29201
Registration date : 2008-05-15

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty22.06.08 16:16

Со Јана беше од одма уште на првиот обид и тоа се беше на зезање, маж ми запна сакам бебе ај да правиме бебе, јас му викам ајде и стварно бидна Very Happy
а после тоа сега за второво сакавме да биде во јануари за да се роди во октомври, ама ништо нешто згрешивме тогаш scratch ,
па следен обид во фебруари се фати и ете ќе биде во ноември Smile
тоа е тоа , некогаш неможе баш кога сакаме
Wink
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29609
Registration date : 2008-02-24

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty22.06.08 16:21

И кај мене од прва. Само што ја закажавме свадбата и се одлучивме конечно да ја официјализираме врската не изненади и бебушот. Иако не очекував толку брзо не бев изненадена :shoked: , си посакував бебенце
Вратете се на почетокот Go down
vedrana
Полуматурант
Полуматурант
vedrana


Female
Број на мислења : 585
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 29568
Registration date : 2008-03-06

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty11.07.08 8:04

Jas, prviot pat od prva, vtoriot pat posle 3-4 meseci ama za zal i dvata spontani :cry:
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29213
Registration date : 2008-05-28

Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty11.07.08 9:16

Epa eve mene ne mi uspeva da ostanam bremena,veke godina i pola!Imav hormonalno poremetuvanje ,ama go srediv sega imam ovulacija i se so sme proverile e ok.kaj mazot mi brzinata bese super,ama sega pak ke ja proverime za sekoj slucaj.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?   Колку време ви беше потребно за да забремените? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку време ви беше потребно за да забремените?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 13Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: