Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку ви пречи зборот ТЕТКА

Go down 
+79
mamicka
saligrem
monika kusibojovska
Candy
Marija
Mimi
Lemate
kiki-riki
stefimama
adi
danielaval
Arhangel
Kalinka
josifana
Dara
Kitty
anastasova
Rocka
rainbow
kara
Barbie
Biljana
Emi
bile
Ana.b
Lence
Vesna Blazevska
marina_daniel
Winki
nata
bibip
moja mama
rich_bitch1
nnatasa
kavadarcanka
sani-sandra
sneze
hormonce
bubamara
wisna
fibimk
Sarah
margarita
mamazako
Mama Ane
obicna
macush
Eva Marija
Labuda
anetapp
Lana
Sun
Pravnicka28
Damjana
daniela dimoska
BILE-ENA
sasa
naivnna
milena p
verce
Mimi22
Sister
silvana
Mila87
Goca
Kinky
vecki
pepa
jasmina,mina
marina_m
mirecv
Kikic
bica
lila_mk
sonja 35
KATIC
delfin76
lela
makresanska
83 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty02.04.09 17:28

Ne mi preci, bas naprotiv. Koga vtoroto vnuce od sestrami pocna da zboruva i prviot pat koga mi rece TETEEEE, pa veruvale ili ne solzi mi tecea. Gi obozavam vnucinjata.
A drugite kako ke me vikaat seedno mi e, na koj kako mu e polesno, ne e problem
Вратете се на почетокот Go down
Sarah
Почетник
Почетник
Sarah


Female
Број на мислења : 99
Age : 51
Локација : Makedonija
Поени : 27770
Registration date : 2009-03-27

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty02.04.09 17:52

И мене воопшто не ми пречи. Нормално ми е.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty03.04.09 8:56

Jas samo sakam da razjasnam deka mene voopsto ne mi preci koga ke mi rece vnuka mi tete (ednostavno se topam pred nea)mi preci drugi koga ke me naznacat so taa titula.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty05.04.09 23:53

Voopsto ne mi smeta tetka!Pa i sum tetka...si imam vnuk od brat 2 g i 8 meseci....sega drugata sestra mi raboti na drugo vnuce......eeeeeeeee kamo neka se mnozat....nema so da mi smeta!Inaku jas sum i baba da znaete hihi Mislam oficijalno.Imam vnuka od prva bratucedka koja e rodena 1978..pa jas i sum nea tetka a e pomala od mene nekoja godina....Taa ima dete...toa mi paga mene vnuk od vnuka...znaci sum baba hihi
Me nervira koga nekoj debil kolku mene ili postar ke mi rece tetka.....toa ne go pokazuvam ama odgovaram"kazi cice".....i bega pederot.....ili pak na nekoj tinejdzer-balavec ke mi rece tetko kolku e ova...a jas mu velam...tolku e tetkino!!!!! hihi
Inaku jas ne velam tetko...tuku gospogo sekogas....
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty07.04.09 1:04

Аууууууу ми пречи многу.Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 127667 Бев кај една другарка која има ќеркичка и таа свекрва и: Кој е ова? Тета Ели? Neutral Ма дааааај бре, тета.. млада сум бреее Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 127667
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty07.04.09 1:13

Хм, да сум на улица и некое дете да ме ослови со тетка, сигурно би ме дирнало hihi пошто не се осеќам во тој поглед како тетка..мислам, не се доживувам така, теткински. А внук ми, има пет и пол години, кога почна да ме вика тето, се топев целата. И ден денес се топам на неговите зборови, и дај Боже ко што некој рече, нека ни се множат фамилиите, па да не викаат тетки.
А денеска баш имав ситуација со едно мало дете од зграда, татко му му вика „каде е тато дадата„ мислејќи малиов да покаже на ќерка ми, а малиов така одлучно си покажа накај мене хихихих. Јас нормално си го кренав малку моралот со тоа hihi
А ужасно ме нервира, кога некои баби, по годините, а и по титулата, нејќат да бидат ословувани така. Демек им сметало..а знам за такви примери, и за мене тоа е една чиста срамота!
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty07.04.09 3:16

Не ми пречи воопшто,деца се деца,е сега ние што старееме...Па,како може дете од 5 год,чија што мајка ми е врсничка да ми каже дада,како тогаш ќе каже на девојче од 15 год., цуце или малаSmileSmile Тоа е сосема нормално,не ме тангираат такви работи,баш напротив мило ми е!
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty07.04.09 9:35

Мене воопшто не ми пречи да ме викаат тетка. ПА нормалное имам 30 год. нема да ме викаат дада и сл. Ма кој како сака нека ме вика само барам почитување.
Вратете се на почетокот Go down
sani-sandra
Прваче
Прваче
sani-sandra


Female
Број на мислења : 199
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : postojano raspolozena
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-11

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty07.04.09 9:43

Ne mi smeta baram samo nekoj da me pocituva voopsto ne mi e vazno kako me vika.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty07.04.09 9:43

Воопшто не ми пречи да ме викаат тетка па и на име да ме викаат како сакаат инаку имам внуци само од први братучеди и ме викаат тето и баш ми е убаво некако ги чувствувам а и тие мене блиска отколку да се срамат па да незнаат како да ми се обратат,до пред да се омажам деца на комшии и на пријатели ме викаа дада или на име а откако се омажив и станав мајка ме викаат тетка
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty07.04.09 10:43

Ic ne mi smeta Smile duri super mi e! vo nekoja raka, koga decata na prijatelite ke mi se obratea so teto, me potsetuvase deka vreme e da smenam i jas nesto Smile I smeniv! Baska, si ostarev so ima da mi smeta, poveke mi smeta koga bratucetka mi od vujko koja ima 13 i razlika sme celi 25 godini, ke mi rece "dado" ... kakova dada... tetke !!! hihi
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty22.06.09 14:59

voopsto ne mi smeta.osobeno koga stanuva zbor za malo dete ne zameruvam dali ke me narece dada ili tetka
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 46
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27523
Registration date : 2009-06-03

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty22.06.09 15:05

i mene voopsto ne mi smeta da mi se obrati nekoe detence so zborot teta mozi i so dada
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28225
Registration date : 2009-01-13

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty22.06.09 15:12

воопшто не ми пречи јас мислам дека тоа одраз на промените кои ни се случуваат...
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27830
Registration date : 2009-05-15

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty22.06.09 15:56

Мене лично ама ич не ми пречи
Вратете се на почетокот Go down
Winki
Почетник
Почетник
Winki


Female
Број на мислења : 74
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : супер
Поени : 27337
Registration date : 2009-06-15

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty22.06.09 16:00

Mnogu interesno prasanje. Ne mi smeta voopsto. Samo nemam navika so onie koi sto ni se bliski da go ucam sin mi da im vika teta, najcesto gi vika po ime posto nekako taka gi cuvstvuvam pobliski. A mnogu e interesno sto mojata zolva ne saka da ja vika Maksim teto i smeta. Sto mislam deka e glupo. Kako i da e ona mu e sepak tetka.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty22.06.09 16:16

mene ic ne mi smeta neznam zasto bi mi smetalo a sestrami epten e srekna sto e tetka i vika daniel teta ke me vika nejkam dada Smile
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty22.06.09 19:54

Не ми е баш пријатно тетка да ме викаат, башка личам на 22 годишна и сите деца ме викаат на име, а кога се обраќам им викам „дојди кај дада“
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29327
Registration date : 2008-05-13

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty22.06.09 20:01

Mene teto ic ne mi preci da mi vikaat. A sto me najmnogu nervira sto uste na 27godini od zolvami vnukata se rodi i koga mi zavikaa BABA i do den deneska mi vika dete taka. Toa tollku mnogu me nervira, ama taka trebalo tradicija bilo. Sega jas i vikam, Jovance vikaj me teto ili na ime ama taa neke, taka naviknala. Jas ke bidam baba koga ke ostaram i ke bidam baba na moite vnuci. I taa mi e vnukicka i ja sakam, ama ne na tolku mladi godini da mi vika nekoj Babo. Bas mi e mnogu glupo.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty25.07.09 4:22

До пред некое време ми беше чудно,а сега се навикнав некако.Баш ситуација лани во ГТЦ одиме со другарками и едно циганче ни вика-тетки тетки,а другарка ми му вика абе какви тетки млади сме ние.
Вратете се на почетокот Go down
bile
Прваче
Прваче
bile


Female
Број на мислења : 230
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 27852
Registration date : 2009-03-16

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty26.07.09 23:00

На комшиските деца кога ќе ми речат тетка Биле викам кажи теткино (не ми смета зошто не сум им вистинска тетка)А кога ќе станам тетка ќе ми биде мило да ми речат внучињата тета.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty26.07.09 23:09

ne mi reci, site decinja me vikaat teta.
pa kako da me recat? dado?
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty27.07.09 18:50

vaka mene ne mi preci voopsto samo sto kaj mene (e problem) sto jas sum golem drugar so decata i toa gi imam od site vozrasti i mene moze da me vidis so malite igram topka so drugite kosarka a so tretite pencionerite sedam na klupa i si pravam muabet pa taka site me dozivuvaat kako da sme vrsnici bez razlika na godinite taka jas retko nekoj da me tece tetka
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty28.07.09 1:52

Mene voopsto ne mi preci da me vikaat tetka.Na vnucite od bratucetkite sekogas im vikam dojdete kaj teta,a tie me vikaat po ime.
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty31.07.09 8:47

воопшто не ми пречи да ме викаат тетка, зашто знам дека не сум стара тетка ами млада... дечињата од нашите пријатели ме сакаат и едвај чекаат да дојдат кај нас на гости... знаат дека овде теката се дозволува и додека се кај нас нивните родители имаат забрана да ги караат... слободно можат да си трчаат, да си играат, ко во игротека... и кога со цела милост ќе ти викнат тете, сакам уште сокче... како да се лутиш или да ти смета... душички златни...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку ви пречи зборот ТЕТКА
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: