Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку ви пречи зборот ТЕТКА

Go down 
+79
mamicka
saligrem
monika kusibojovska
Candy
Marija
Mimi
Lemate
kiki-riki
stefimama
adi
danielaval
Arhangel
Kalinka
josifana
Dara
Kitty
anastasova
Rocka
rainbow
kara
Barbie
Biljana
Emi
bile
Ana.b
Lence
Vesna Blazevska
marina_daniel
Winki
nata
bibip
moja mama
rich_bitch1
nnatasa
kavadarcanka
sani-sandra
sneze
hormonce
bubamara
wisna
fibimk
Sarah
margarita
mamazako
Mama Ane
obicna
macush
Eva Marija
Labuda
anetapp
Lana
Sun
Pravnicka28
Damjana
daniela dimoska
BILE-ENA
sasa
naivnna
milena p
verce
Mimi22
Sister
silvana
Mila87
Goca
Kinky
vecki
pepa
jasmina,mina
marina_m
mirecv
Kikic
bica
lila_mk
sonja 35
KATIC
delfin76
lela
makresanska
83 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 13:37

Ako ja ima temava Admin neka ja trgne. Neznam dali e do mene ama imam eden "problem" okolu komunikacija so deca sto ne mi se rod.Pr.nemozam na dete da mu recam a ne mi e vnuce ela kaj teta ili ela kaj tetka.A primetuvam site sto se na moja vozrast fgo zemale zborot tetka (oni se omazeni i stanale zeni) Sto mislite vie okolu toa i dali i na vas vi preci koga ke vi kazat ej ene ja tetka ovaa ili onaa.Mislam deka me razbirate
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 13:47

Ne mi preci zborot tetka,i koga nekoe dete go vikam da dojdi mu velam dojdi kaj mene,ni tetka ni nisto, no mnogu mi preci koga nekoj ke mi rece zeno,jas sum vozrasna,mazena ama zena sum samo za mm i ne mozam da podnesam koga nekoj taka ke mi se obrati i ne go podnesuvam toj zbor.Za mene zena e negde okolu 60 god.vozrast a za se pomlado se vika na ime.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 13:51

I jas isto koga ke vikam nekoe dete mu vikam dojdi kaj mene ama nikako nemozam da mu recam dojdi kaj teta mnogu mi e glupo bre
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 13:57

Jas ni na od bratmi decata ne mu vikam dojdi kaj teta nitu pa tie me vikaat teto,me vikaat Lela i mene mi e super a i nim,ne gi zamaram deka moraat da me vikaat teto,nie si znaeme sto im sum jas nim,za drugoto ne e ni bitno.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:01

Potpolno te podrzuvam i se slagam so tebe, a najmnogu me nervira koga ke mi recat e kako da ne ne si tetka 30 god.gi teras a nejkes da te vikaat tetka Ane e togas mi ide da gi ubijam zimi majka Колку ви пречи зборот ТЕТКА 412106
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:03

tetka ane hahahaha
ke im davas do znaenje pocesto deka ti si samo ANE i taka ke se naucat site na red
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28889
Registration date : 2009-02-16

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:06

lele kolku mnogu mi smeta . ne sakam taka da me vikaat. mlada sum ama i koga dete ti vika "tetko" te cuvstvuva kako nekoja golema, vozrasna tugja. a koga ti vika na ime kako drugarski odnos ima. posle svadbata mm im rece na vnucite od brat mu deka od denes natamu jas sum im strina i deka treba da mi se obrakaat so "strino" (lele kolku smesno zvuciiiii:)SmileSmile) ama mene decata me znaat od mali i ne mozat taka. dvete mu se ispulija so ostar pogled, a ednoto rece " pa taa nema 40 godini da ja vikam strina, taa e dadicka " Колку ви пречи зборот ТЕТКА 0186 Колку ви пречи зборот ТЕТКА 0186 Колку ви пречи зборот ТЕТКА 0186 lele kolku ubavo se pocuvstvuvav. zamislete 7 godisno dete znae da oceni dali nekoj e dovolno vozrasen (po izgled i po odnos) za da mu se obraka so strino ili po ime.... hihi hihi hihi Колку ви пречи зборот ТЕТКА 897427 Колку ви пречи зборот ТЕТКА 897427 Колку ви пречи зборот ТЕТКА 897427
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:06

mene licno ne mi preci mnogu
vo nekoi situacii mi paga smesno koga nekoj ke me narece tetka ama ne e strasno
treba samo da se kaze toa sto smeta i ponatamu ne bi trebalo da ima problemi
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-18

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:07

Мене пак воопшто не ми пречи,не гледам така на работите.Ги обожавам децата од братучеди,другарки,комшии и сите ме викаат тета.Некако убаво ми доаѓа.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:11

Neznam zosto ama mnogu mi smeta.Mislam eve imam od brat mi vnuka me vika tete ama toa ne mi smeta ama drugi koga ke mi recat kosa mi se kreva.
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28866
Registration date : 2008-10-17

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:18

mene pa mi e ubavo koga ke mu rece sestrami na nejzinoto since koe sega ima 3.5 meseci , odi kaj teta ili gukni i na teta. neznam, nekako mi e gordost sto sum stanala tetka i deka imam vnuce. a za drugite deca ne sum primetila kako me vikaat ama ne ve vikaat teta, pa mladi sme .... teta jas go racunam kako nekoj rod i nemoze na site da mu bidam teta.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29032
Registration date : 2008-07-16

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:26

мислам дека на оваа тема не и е местото во забременување туку во разно....
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29055
Registration date : 2008-09-29

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:27

mene nitu vnucite me vikaat vujno strino tetko nitu pak sakam nekoe dete da me vika tetka .
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29429
Registration date : 2008-08-02

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:30

Единствено што ми вика тетка е внуками од сестра,и искрано не ми пречи,не дека нешто и ми значи тоа ,ама ете така ме завика од малечко,а што се однесува до децата на пријатели или роднини,ниедно не ме вика со тетка,претежно ме викаат Мими,а ниту пак јас им викам ела кај тета,на сите дечина од милост ниту пак јас им викам на име,него дојди злато кај мене,или дојди сонце.......
што знам, не дека ми пречи тоа тетка да ми вика некое детенце за да се осеќам старо,него зборот тетка за мене лично ми има друго значење.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28794
Registration date : 2008-10-30

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:33

mene mi preci da me vikaat tetka imam eedno detence vo komsii devet godini e i koa ke mi rece tetka marina mislam vo giger mi brka pa jas imam samo 23 god. i mu kazav ednas da me vika na ime i si se navikna detevo
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:42

Bici znam zatoa i veke prasav zosto ne mi bese jasno kako da ja stavam temata na svoe mesto mislev deka avtomatski se logira kaj i e mestoto.
Jas se izvinuvam mnogu drukpat nema da zgresam da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30094
Registration date : 2008-07-29

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:45

lila_mk напиша:
mene pa mi e ubavo koga ke mu rece sestrami na nejzinoto since koe sega ima 3.5 meseci , odi kaj teta ili gukni i na teta. neznam, nekako mi e gordost sto sum stanala tetka i deka imam vnuce. a za drugite deca ne sum primetila kako me vikaat ama ne ve vikaat teta, pa mladi sme .... teta jas go racunam kako nekoj rod i nemoze na site da mu bidam teta.
i mene mi e ubavo koga moeto vnuce ke me vikne ,,teto,, i voopsto ne mi preci koga me vikaat ,,tetko,, pa ne me vikaat ,,babo,, pa da mi e neubavo
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28659
Registration date : 2009-01-02

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:46

So ogled na golemi razliki vo godinite nedju mm i brat mu jas sum postara od vnukot samo 10 god i sega ide li da me vika strino, a me vika taka? Jas inace ne gi sakam tie zborovi ama toa e. A pogotovo go mrazam terminiot zena. Ednas majka i na drugarka mi i vika dodeka sedime site zaedno aj ma ne ja gnjavi zenata, jas ja gledam sega za kogo zbori, uopste ne osekav deka mene mi se obraka. I posle mi vika pa mazena si zena si sto ocekuvas, a mene mi se temni. I vikam a kerka ti? e ona posto ne e mazena e devojce. Kakvi gluposti.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:47

Potpolno te podrzuvam pepa
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:52

mene voopsto ne mi preci koga mi se obrakaat so teto ili vujno dali se raboti za mojte vnucinja ili drugi decinja .i jas niv im se obrakam so dojdi kaj teta .duri i mi e milo
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:52

E i jas si ziveev vo nekoja iluzija deka seuste sum dadicka:)), dodeka ne stanav vistinska tetka na vnucite od sestra mi, na moi 23 godini:).
Na pocetok se zanesuev, mu vikav na vnuk mi: "ela kaj dada" Колку ви пречи зборот ТЕТКА 127667, dodeka ne me sosekoa moite deka dada sum i samo na pomalata sestra, a na vnucite sekogas ke im bidam teta:), i taka gi ucea da me vikaat:). Pobedija, jaz'k da im bide:))).
Ama si se utesiv, ja stanav tetka na 23 godini, a so da kaze pomalata sestra, "tetka" na 16 godini:)))
A nepoznatite deca i decata na prijatelite ne mozam edno po edno da gi prevospituvam i ucam da me vikaat dada, vremeto me gazi:)))
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 14:58

Ama Kinky mene voopsto ne mi smeta sto me vika tato vnuka mi ama drugi nemozam da podnesam i kraj
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 15:02

Туѓи деца не ми викаат тетко а и не му викам дојди кај тета,а внуците најнормално ми викаат и му викам (тета) искрено мене тоа ми претставува задоволство и за мене е знак на добро домашно воспитување...не ми пречи називот тета напротив сите “титули“ ги прифаќам најнормално мама,тета,дада,нина......иначе можам да разберам дека на некој му смета називот тетка, јас запознав мајка што на ќеркичката и кажуваше да не и вика мамо туку на име...колку луѓе толку “чуда“.
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28404
Registration date : 2009-02-16

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 15:10

На децата на моите другарки без проблем им викам "на тета детето", но страшно ме нервира и ми пречи кога ќе отидам во продавница и кога на некое дете ќе му речат "тргни се тетката да помине" што ми се има случено неколку пати. Па и не сум толку стара на лик, напротив.
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28866
Registration date : 2008-10-17

Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty01.04.09 15:20

me iznasmea mori mila87 kako moze da si stara na 21 godina , ti si uste detence , ti vikaj gi niv babi koga taka te nerviraat . pa taka ide tebe ako na 21 te vikaat tetka , togas nekoj a na 40 treba da ja vikas baboooooooo
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку ви пречи зборот ТЕТКА
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: