Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку ви пречи зборот ТЕТКА

Go down 
+79
mamicka
saligrem
monika kusibojovska
Candy
Marija
Mimi
Lemate
kiki-riki
stefimama
adi
danielaval
Arhangel
Kalinka
josifana
Dara
Kitty
anastasova
Rocka
rainbow
kara
Barbie
Biljana
Emi
bile
Ana.b
Lence
Vesna Blazevska
marina_daniel
Winki
nata
bibip
moja mama
rich_bitch1
nnatasa
kavadarcanka
sani-sandra
sneze
hormonce
bubamara
wisna
fibimk
Sarah
margarita
mamazako
Mama Ane
obicna
macush
Eva Marija
Labuda
anetapp
Lana
Sun
Pravnicka28
Damjana
daniela dimoska
BILE-ENA
sasa
naivnna
milena p
verce
Mimi22
Sister
silvana
Mila87
Goca
Kinky
vecki
pepa
jasmina,mina
marina_m
mirecv
Kikic
bica
lila_mk
sonja 35
KATIC
delfin76
lela
makresanska
83 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28404
Registration date : 2009-02-16

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 15:27

Е да знаеш и дека ќе им речам нареден пат Smile ааамааа. лееле а најмногу се изнервирав кога еден пат во такси со дечко ми ,возачот му вика "Госпоѓата твоја од Англија е?"(му се причинило на англиски дека зборам). Ќе го удавев како што седев позади него :sae: гррр
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 15:40

Е сега тоа во продавница,на улица некој непознат да рече чекај тетката нека помине мислам дека повеќе е разговорно,махинално колку што навистина има значење во смисла на години и старост.....
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 15:50

Goca напиша:
Е сега тоа во продавница,на улица некој непознат да рече чекај тетката нека помине мислам дека повеќе е разговорно,махинално колку што навистина има значење во смисла на години и старост.....
I jas mislam taka. Mora nekako da me narece, neli, a ne ide majka/tatko da mu rece na detence 2 godisno - trgni se da pomine gospogicata:)))))

Decata nadvor me vikaat "tetko", ama kako sto rekov, mi smetalo mene ili ne, ne mozam na sekoe posebno da mu vikam da me narekuva po ime. Sepak, od niv sum postara najmalku 20 godini, i nim im e logicno da mi obratat so "tetko". Iskreno, mene bi mi bilo malku glupavo nekoe 6 godisno prculce da me vikne po ime. Ne sme drugarcinja od oddelenie...
Вратете се на почетокот Go down
silvana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 196
Age : 45
Локација : tuka blizu
Поени : 27871
Registration date : 2009-03-07

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 16:00

Teta me vikaat samo vnukot i vnukata od sestra mi, a drugi deca ne.
A uste koga ne bev mazena eden moj vtor bratuced gi iucese kerkite da me vikaat teta a ja bev postara od niv desetina godini i im rekov ednas:"Cuvaj boze ne sum tolku stara" i tie pocnaa da me vikaat dada i uste me vikaat dada tinejdjerki se sega.
A imame ovde edna prijatelka kerka mi mnogu ja saka moi godini e, ama kerka mi se si ja vika na ime i jas ednas i vikam da ne ja vika na ime tuku teto, ama ni kerka mi ni taa ne se osvrnaa na toa pa prestanav i jas da ja ubeduvam.
A za zborot zenooo, uf, ni maz mi nesakam da me vika taka. Toj nekogas ke mi rece, kako utrobata da mi ja vadi, toa mi zvuci mnogu otrcano kako u vremeto na nasite babi:"Zeno, daj rucek!!!!!!!" Uzas
Вратете се на почетокот Go down
Sister
Полуматурант
Полуматурант
Sister


Female
Број на мислења : 930
Age : 48
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 29014
Registration date : 2008-07-19

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 16:01

Не ми смета воопшто кога деца ми викаат тетко,ама што ми се случи пред некој месец.Бев до град и се враќам и застанува комбе до мене а во него двајца млади нека се биле 2-3 години помлади од мене и едниот вели "извини,тетке да те прашам нешто" Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 412106 Леле ама ме изнервира,ама ај јас културна,му одговорив фино.Па не сум бре толку стара,можеше да помине и без тоа тетко.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28540
Registration date : 2009-01-04

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 16:16

Mene mi e sosema normalno da nekoe dete me narece tetka Mimi zatoa sto za niv sum toa sekako.Niv im e normalno da na postarite se obrakaat so tetko,i jas sigurno ke mu vikam na David za drugarkite ili na ulica za nekoja tetka kako da mu recam trgni se ovaa da pomine ne ide
.A vie se lutite na 20 i kusur godini da vi recat tetka a sto da kaze zolvami sto na 10 god e tetka sakala nekela tetka mu e na David.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30110
Registration date : 2008-02-15

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 16:21

Seuste nema vnuci od bratmi pomal e od mene.Mm e edninec i samo od nekoi negovi bratucedi decinjata me vikaat teto ili vujno,nino.Ne mi preci ni malku majka sum veke i jas pa toa mi doaga kako eden vid pocit i vospituvanje.Glupo mie na rabota koga nekoj decko od 15 -16 godeni ke me rece tetko e toa me nervira.I mene ne mi se ugoduva edno od komsiskite decinja me vikaat teto i toe mie nekako ok ama na kumata decata me vikaat na ime pa nekako mie glupo dete od 5 godini naime da me vika a uste i kumica sum mu .Ne deka sakam da me vika kumice sto razbira toe detence sto e toa ama pak i na ime sto me vika mi e glupo.Majkamu ne obrnuva vnimanie na toa kako se odnesuma spreme mene i me dovikuva.Na niedno dete ne mu vika dojdi kaj teta a neznam zosto.
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28774
Registration date : 2008-09-19

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 19:10

ane mi smeta generalno .ama eve eden primer - ja u sendvicara cekam sendvic ,dojdoa edni deca od 18 -tina godini i zborat nesto na prodavackata a taa im veli aj pocekajte malku da ja usluzam zenickata i decava samo se poglednaa i rekoa pa mozebi ne e zenicka ne lici na zenicka i prodavackat izvini izvini ja onaka kazav-jas rskov nema zasto da mi se izvinuvate jas stvarno sum zenicka hahahahha-a inace mladoliko izgledam
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28329
Registration date : 2008-11-28

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 19:27

voopsto ne mi smeta.osobeno koga nekoe detence taka ke me narece.pa sto znae toa, go ucat deka e toa kulturno.edinstveno mi smeta koga nekoi nekulturni prodavaci taka se odnesuvaat a mozat poinaku
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29055
Registration date : 2008-09-29

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 19:30

Mene poveke mi smetka zborot ZENICKA ufffffffffffff kolku se nerviram pa neka najdat nekoja druga terminologija .Zenickata so deteto moze da se rece majkata so deteto
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
sasa
Прваче
Прваче
sasa


Female
Број на мислења : 169
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : rasmeano hahaha
Поени : 28511
Registration date : 2008-11-16

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 20:24

Mene voopsto ne mi smeta toa so me vikaat teto toa e ubavo da se slusne od najmilite t.e vnucite,a isto taka i dr decinja koga ke mi recat totka ne prace zatoa sto toa si doagja samo po sebe so vremeto......pa lugje stvrno sme tetkicki za tie malecki soncinja
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-20

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 20:52

JAs obozavam koga vnukot od brat ke me vikne teta Bie!Se topam.sakam koga me oslovuvaat so tetka pomalete decinja.Uf na tetka lepotanot.(Se vika Kiril i najubav mi e)
Вратете се на почетокот Go down
daniela dimoska
Прваче
Прваче
daniela dimoska


Female
Број на мислења : 128
Age : 50
Локација : prilep
Расположение : super
Поени : 27892
Registration date : 2009-02-18

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 21:16

makresanska напиша:
Neznam zosto ama mnogu mi smeta.Mislam eve imam od brat mi vnuka me vika tete ama toa ne mi smeta ama drugi koga ke mi recat kosa mi se kreva.
I jas isto taka vnukami od sesta me vika tete a i moive deca ja vikaat nejzew tete a po mazot mi tetka i imeto e sega sigurno edo samiot covek ,inace za nadvor ne ni obrnuvam vnimanie a za bliski deca od moite drugarki isto taka tete me vikaat i im vikam .
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28954
Registration date : 2008-12-07

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 21:24

Mene mi e mnogu smesno koga na pazar ke mi recat - ajde devojce ... ubava zelka Smile E devojce da ... si vikam v pamet Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Pravnicka28
Прваче
Прваче
Pravnicka28


Female
Број на мислења : 330
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 28333
Registration date : 2008-12-03

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 21:31

Не гледам зошто да ми пречи зборот тетка. Повеќе ми пречи кога мои пријателки кои се малку помлади од мене и уште не се мажени на моето дете му викаат "Ела кај дада"???
Па како може на детето мое кое е 20 и кусур години помладо од нив да му се претставуваат како "дади"??!! И јас за инат му викам "оди сине кај тета"!!
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28621
Registration date : 2008-10-12

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 22:07

ne mi preci koga nekoj ke me narece tetka,ama jas nikako ne mozam na moite vnucinja od sestra mi da im recam ''dojdi kaj teta ''ili ''ke dojdes li kaj teta'' ne znam zosto e toa taka ama ne mozam da im recam,a sega za sega poveke bi sakala da me vikaat po ime a za ponatamu ne znam flower
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty01.04.09 22:27

ic ne mi preci Smile
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28128
Registration date : 2009-02-04

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty02.04.09 0:33

Не ми пречи воопшто па тетка сум им.Само што сите внуци кога почнуваа да зборуваат не ми викаа тето туку Ано сигурно им беше полесно
Вратете се на почетокот Go down
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28220
Registration date : 2009-02-20

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty02.04.09 0:40

ne mi preci ama ic...
Вратете се на почетокот Go down
Eva Marija
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 151
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : top
Поени : 28840
Registration date : 2008-08-13

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty02.04.09 0:45

леле, па јас од 15 години сум тетка. Нити тогаш ми пречеше ниту пак сега да ме викаат внуците тета. Мада поише ме доживуваат како сестра.
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28628
Registration date : 2008-10-06

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty02.04.09 1:23

Voopsto ne mi preci ,a i jas licno ne gledam nekoja pricina za da mi preci. Toa mi e sosema normalno.Pa zarem koga ke ostarime treba da ni preci koga ke ne vikaat babo, togas li ke sakame malite deca da ne vikaat teto?Se e toa sostaven del od zivotot. A zborot zena,mi preci koga nekoj ke kaze ostavi ja zenata ili sl.,ne zaradi drugo tuku zatoa sto taa "zena " si ima ime.Inace i samata si znam deka devojce veke ne sum nitu pak nema da bidam.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28540
Registration date : 2009-01-04

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty02.04.09 1:39

Jas pogore pisav da ne mi preci voopsto decinja da me vikaat tetka.
Samo mnogu me nervirase koga se verivme so mm jas imav 22 god i koga svekrvami ke recese za mene cekaj zenata da zeme ili slicno e mnogu mi bese pred se cudno a i ne se cuvstvuvam taka.Sega veke ne ni primetuvam ko ke kaze so da i pravam
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30624
Registration date : 2008-07-19

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty02.04.09 5:25

Ima samo 3 decinja sto me vikat teta tuka i mene ni najmalce ne mi smeta. Po ime me vikat samo roditelite nivni, osven ko im kazuvat nesto za mene me vikat teta na decata. Neznam za so bi trebalo da smeta, toa "teta" li e naziv za kolku godini sum? Sum golemo dete sto ne mi preci da me vikat teta. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty02.04.09 9:07

Па на 33 години освен тетка што може друго да бидам. не ми смета воопшто да ме викаат ни тетка ни по име. На ќерка ми една другарка ме вика по име а мм стално и ми вика да сум и рекла да ме вика тетка Ане. Кој како сака нека ме вика, само лошо да не ми мисли Smile
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28672
Registration date : 2008-09-11

Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty02.04.09 12:50

a be da ne me rece vampirke, ili vesterke, a ako nekoj saka da me vika tetka, ok e. iako vo familijata i moja i na maz mi site me vikaat po ime, a taka sum im odrzala edna lekcija koga se omaziv, nesakam strina, teta, vujna, ako vi e tesko. ako vi epolesno na ime, na ime.
i sega skoro site me vikaat na ime i ne mi preci.
a da bidam ziva i zdrav, koga ke imam vnuci po milion pati neka me vikaat babo, ic nema da mi preci. naprotiv, gorda ke bidam na niv i na moeto *babo*.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку ви пречи зборот ТЕТКА   Колку ви пречи зборот ТЕТКА - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку ви пречи зборот ТЕТКА
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: