Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Приватни училишта

Go down 
+21
Ance-J
Sandra
lida
nnatasa
Janicka
Biljana
josifana
Mama Ane
Mama Vase
ticele
Pipolino
babysara
D-r Lidija Pazdrijan
MamaMaja
Janaxxxx
Ves
Daki
avanturistka
Lana
Damjana
Kitty
25 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty08.09.09 23:24

aha,sega mi e jasno.
se uste sme na pocetok so skolskata godina,za ponataka sekoe iskustvo so zadovolstvo bi go podelila tuka na forumot.neli,se nadevame na najdobro.

inaku jana prifati odlicno.se plasevme prvite 2-3 dena ama se pomina vo najdobar red.ona e mnogu zadovolna i saka da odi vo skolo.i bese strav na pocetokot da ne ja zakacaat drugarcinjata od komenski(tamu ucese 1-vo odd.)
decata od toa skolo im vikale siptari na decata od Jahja Kemal.i ona bila vo taa grupa,ne i dozvolila na edna ucenicka da si igra so niv zatoa sto ne bila od Makedonija.

e sega,taa ucenicka e vo nejzinoto odd. i deteto za zapamtilo,pa duri i kakava bluza nosela toj den.pa i vraka milo za drago.
a mojava kako misir so navednata glava mi se zali ama ne ja kazuva celata prikazna.
pa so ucitelkata sednaa na strana,si podadoa raka i se smirija.malo predavanje za tolerancija na lugeto,objasnuvanje deka ne e vazno od kade si i na koj jazik zboruvas.

i eve prikaznava ja raskazuvam nasekade kako pouka i za nas postarite.nikogas vo zivotot neznaes na kogo ke naletas.denes ke pomines pokraj nekoj i ke go pluknes a utre mozebi denot so nego ke go pominuvas.
Вратете се на почетокот Go down
Janicka
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 102
Age : 45
Локација : Sk
Поени : 28333
Registration date : 2008-12-01

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty09.09.09 10:09

Taka e vo pravo si za toa, nikogas ne se znae so koj ke se sretnes vo zivotot.
Inaku na krajot na april, od gradinkata kaj sto bese kerka mi gi odnesoa vo Jahja Kemal da vidat kako se odviva nastavata. I site decinja sto bea zaedno so kerka mi vklucuvajki ja i nea bea vooduseveni od ucilisteto i zamisli nekoi od niv koga se zapisuvaa vo prvo ama vo drzavnive barale od roditelite da gi nosat vo privatnovo. Taka da sigurna sum deka na Jana ke i bide super i so zadovolstvo ke odi vo uciliste.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty09.09.09 11:05

Jas uste od sega si pribiram pari za privatno skolo od den eden. Samo zamislete kolku se nebezbedni drzavnive skoli... kaj mene vo k. voda, veke neznam koe skolo nema problem so narkomani vo dvorovite... napagjaat decata im zemat se od po dzebovi... ma za 50 denari dete tepat... Vanja e uste mala, ama zemajki go ova seto vo predvid, uste od sega si razmisluvam za pari trganje na strana...

Edna druga rabota bi ja diskutirala, kolku decata koi ucat vo privatni skole se vo sostojba da se "mesaat" te. da se druzat so decata od drzavnite? Relanosta veli deka poveketo od decata ucat vo drzavno i ovie od privatni se vo pomal broj. Idealno, bi trebalo decava od privatno da bidat za nijansa po vospitani, pak uslovno kazano, zavisi od roditelite... no sepak...! vo drzavno, poveketo od decata tesko deka ke naucat za pocit kon povzrasen generalno, pocit kon avtoritet. So sekoja pocit kon site roditeli sto gi pratile deczta vo drzavno... fakt e deka e skapo...

Neznam... sto mislite, bi se druzele?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty09.09.09 12:42

pa mora da se druzi.ako treba sekoj den ke se zbori na taa tema,na list ke i napisam i sekoj den ke go cita.
nema precka zosto da ne se druzat.ako moeto dete odi vo privatno skolo neznaci deka e posebna,popametna ili poveke vredi od drugite.
taman rabota.
mene privatnoto skolo ne mi garantira sigurna i ubava idnina za nea.nitu pak deka ke bide nekoj i nesto vo zivotot.toa nikoj nemoze da go garantira.
megutoa sansite i se pogolemi.jas sum tuka da i obezbedam,a dali ona ke bide dovolna pametna toa da go iskoristi kako prednost,ke vidime.

a sto se odnesuva do druzbata,toa e rabota na roditelite i na nikoj drug.kako mene sto me vospitale deka ne treba da gi delam lugeto spored socijalniot status,i den denes ne pravam razlika megu lugeto,taka treba i nie da gi vospitame niv.
imam drugarka najdobra koja kupuva obleka od pazar i e zaglavena so smetki do gusa,a imam drugarka koja letovo bese 3-pati na odmor na 3 razlicni kontinenti.a druzam so niv 20 god. i nikogas drugaruvanjeto ne bilo pod znak? poradi imanjeto/nemanjeto.

vakov treba da bide odnosot na site deca po skolite,bez razlika dali ucat privatno ili drzavno.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty09.09.09 12:52

Mama Vase напиша:
........a sto se odnesuva do druzbata,toa e rabota na roditelite i na nikoj drug.kako mene sto me vospitale deka ne treba da gi delam lugeto spored socijalniot status,i den denes ne pravam razlika megu lugeto,taka treba i nie da gi vospitame niv....
Потпис другарке со двете раце.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty09.09.09 17:44

se slozuvam, ama fakt e deka, i site znaeme deka se pomalku se na vrednost takvite vrednosti...

nitu mene ne me ucele da gi delam lugeto spored socijslniot status, megjutoa site sme swvedoci za socijalnata podelba!

Da ne bidam svatema pogresno, jas samata doagjam od, na vremeno, srednata klasa, sto denes neznam kade i kako da ja definiram vo opstetvoto deka socijalni razliki postojat ogromni...

ja gledam kako decata na koleskata koi ucat vo drzavno skolo, imaat edno odnesuvanje po doma a drugo na ulica. Taa ne dozvoluva se i sesto od ulicata da se donese doma. samite deca velat deka ako bidat "pristojni: nadvor deka decata od maaloto ke gi smetat za idioti...

Ne sakam da veruvam deka deca od provatno skolo ke bida pogresno prifateni, jas sum prva sto ke zapise dete vo privatno skolo, kako sto kazav gore, poradi bezbednosta... manje vise... veke sve otide u bestraga... ama kaj nas provatno skolo uste e nova rabota pa se trudat onie sto gi otvorile da bide se pod kontrola...

Inaku, koj i kako se deca se vospituvaat ili nevospituvaat... se ima... no tocno e, deteto samoto prirodno ke odgravitira kaj sto mu e mestoto... vo toa sakam da veruvam
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty09.09.09 20:42

Janicka напиша:
Ljubeznost da, samo ne treba da se zaboravi deka decata sto se zapisani tamu treba da ucat, a ne da doagaat vo uciliste na setanje. Povtorno ke napomenam deka nemam nisto protiv nikogo megutoa, tamu nisto ne se uci i na decata im e dozvoleno da pravat sto sakaat, megu drugoto da gi navreduvaat i da gi napagaat nivnite soucenici koi ne mozat da im vratat.Ne sakam ni da pomislam da zapisam moe dete vo toa uciliste. Ne bi sakala da kazam od kade znam bidejki ne sakam da izleze deka ogovaram. Razmislete dobro. Privatno DA, ama samo vo ucilista kade se znae deka decata se dojdeni da ucat, odnosno da naucat, a ne samo da im se zemat pari na roditelite, da bidat ostaveni da pravat sto sakaat.
Uste nesto, isto taka ima privatno sredno uciliste blizu kaf. Papu, mislam deka se vika International High School, mislam deka e samo sredno, ne znam dali ima osnovno. Tamu uci moj rodnina i samo pofalni zborovi za ucilisteto. Tamu site se grizat za decata, ne samo vo vrska so ucenjeto, tuku i za drugite situacii so koi se soocuvaat decata. Deteto se prefrli od drzavno uciliste tamu i site se prezadovolni, i roditelite i deteto.
Dali nekoj ima informacija dali ima osnovno uciliste vo International High School?Spored imeto ne mi e logicno,ama sepak...Plus dobro ke mi dojde informacija i za drugi privatni ucilista.Janicka vi blagodaram za informaciite Приватни училишта - Page 3 610361
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty10.09.09 8:39

nnatasa напиша:
se slozuvam, ama fakt e deka, i site znaeme deka se pomalku se na vrednost takvite vrednosti...

nitu mene ne me ucele da gi delam lugeto spored socijslniot status, megjutoa site sme swvedoci za socijalnata podelba!

Da ne bidam svatema pogresno, jas samata doagjam od, na vremeno, srednata klasa, sto denes neznam kade i kako da ja definiram vo opstetvoto deka socijalni razliki postojat ogromni...

ja gledam kako decata na koleskata koi ucat vo drzavno skolo, imaat edno odnesuvanje po doma a drugo na ulica. Taa ne dozvoluva se i sesto od ulicata da se donese doma. samite deca velat deka ako bidat "pristojni: nadvor deka decata od maaloto ke gi smetat za idioti...

Ne sakam da veruvam deka deca od provatno skolo ke bida pogresno prifateni, jas sum prva sto ke zapise dete vo privatno skolo, kako sto kazav gore, poradi bezbednosta... manje vise... veke sve otide u bestraga... ama kaj nas provatno skolo uste e nova rabota pa se trudat onie sto gi otvorile da bide se pod kontrola...

Inaku, koj i kako se deca se vospituvaat ili nevospituvaat... se ima... no tocno e, deteto samoto prirodno ke odgravitira kaj sto mu e mestoto... vo toa sakam da veruvam
Јас сум убедена дека околината си го прави своето и дека се изггубени сите морални вредности кај возрасните и се тоа се пренесува кај децата. Зарем дете од 2-3 одд разликува дали оди во приватно или државно училиште? Слуша муабети на сите страни и нормално дека ќе почне да се однесува дискриминирачки. Колку и да се трудиш да го воспитуваш, улицата си го прави своето. Сите сме го поминале тој период, совеста си го прави своето.. Јас доколку би имала можности веднаш би ги пратила во приватно, за жал сеуште ми е неизводливо :(
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty10.09.09 17:53

D-r Lidija Pazdrijan напиша:
babysara напиша:
e da de, a jas so prosek i so magisterium pred kraj ke si sedam doma i ke cekam nekoi podobri vreminja dokaj 45 pa posle direktno vo penzija hihi

E taka e Babysara,a ucitelkata na Sergej-Cece ko malska vizitarka po cel den dreme ili vo hol ili vo terpezarija.Ednas ja prasuvam:aman Cece zosto ne si vo ucilnica,haos napravile decata?A taa kako od top mi odgovara:a za parite sto gi zimam,toa sto gi ucam mnogu e?Ama i jas spremna i vikam:pa odi si be Cece,nedrzi mesto na nekoj mlad...Ete takva e filozofijata na nastavnicite vo nasite drzavni ucilista...ama ke gi snajde i niv sudbinata na naseto zdravstvo...Ke im otvorat privatni osnovni,pa ke bidat posle socijalni ustanovi...
Lele moram da ve nasmeam-ucitelkata na Sergej e mnogu navredena,duri i neke muabet da mi pravi(ne deka predhodno nesto mnogu razgvarase hihi ) zosto zamislete - nekoja majka i rekla od oddelenieto deka jas na forumot sum napisala maalska ucitelka hahahaha Zamislete ve molam....Taa ne bila toa...
Znaci da objasnam poubavo za toj sto prenel i za ucitelka Cece:ima golema ralika pomegju maalska vizitarka i maalska ucitelka...Prvo ednoto go sasega licnoto odnesuvanje i nemanje rabotna disciplina,a vtoroto e veke navreda na site prosvetni rabotnici koi rabotat niz cela Makedonija i posteno si go zarabotuvaat lebot.E za toa treba da se zamisli toj sto se navredil hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty10.09.09 19:09

lele,ima kodosi na forumov.
neli ti e strav da ne se odrazi na sergej?
jas sum sekogas za toa takvite kako nea javno da se prozivaat,ama mene bi mi bilo strav.poradi deteto.znaes kako odat tie raboti.
a da ja pokanis i nea na forumov pa zaedno da si diskutirame?
Вратете се на почетокот Go down
lida
Прваче
Прваче
lida


Female
Број на мислења : 388
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28291
Registration date : 2009-02-05

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty10.09.09 19:56

lele koja e taa sto kodosi alal i vera hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty10.09.09 21:03

Ова отиде оф топик, ама стварно бе луѓе па која е таа толку паметна што пренесува муабети од форумов?/?!!!
Не знам само која и била целта, може сакала да собере поени кај наставничката за нејзиното дете???!!!
Не можам да разберам!
Нека и служи на чест!
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty10.09.09 22:34

hihi hihi hihi hihi Ejjj sega citam i se zgaziv od smeenje hihi hihi hihi hihi Mama Vase kaj ti tekna ona za"kodos" na forumov...Veruvam deka taa G-ja ke se najde sebesi,bas kako i nastavnickata na Sergej koja e pogodena od vistinata,za zal...A za toa deka ke se odrazi na moeto dete...voopsto ne se zamaram.Vo era na privatno obrazovanie,muva ne me lazi.Vo sekoj moment ke go prefrlam deteto kade sakam i koga sakam.Vtoro ke i "zdrvam' disciplinska direktno do ministerot i pak mnogu ke mi bide gajle... hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28918
Registration date : 2008-09-05

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty11.09.09 8:21

Е стварно што нема да слушнеш и овде почна да се оговара зад грб.Па нели сме овде секој да го даде своето мислење или да побара совет и оп некој ке се прави паметен и ке пренесува муабети(се разбира за негова корист)само незнам тој некој дали нему не му сметаат таквите учителки кои не си го гледаат и ценат работното место и дали неговото дете би сакал да има ваков наставник.........е стварно се изнервирав...
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty11.09.09 9:30

ако може некој на учителката на Марија да и каже да не им даваат домашна преку недела Smile
Вратете се на почетокот Go down
Elicka
Прваче
Прваче
Elicka


Female
Број на мислења : 143
Age : 46
Локација : низ Македонија
Поени : 27593
Registration date : 2009-05-05

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty11.09.09 9:56

Да го кажам и јас моето мислење за Јахја Ќемал. Зградата како зграда е нова, сјае, преубава, чиста, опремена со компјутери и не знам уште што, личи на школо како од на запад. Ама приватно си е приватно кај нас. Знаеме како функционираа приватните факултети, па така функционираа и приватните средни училишта. Конкретно за ова школо знам дека обично има една јака паралелка во која учат ученици кои се стипендирани од школото, значи учат бесплатно и го креваат угледот на школото, одат на натпревари итн. А др. ученици плаќаат за да завршат средно, што значи и не треба нешто многу да учат. А оценката од професорот зависи само 30%, а другите 70 као со екстерни тестови, а нема шанси некој да добие 1 или не дај боже да изгуби година. Па човекот си платил за да заврши.Значи можете да замислите какво е влијанието на професорот на децата, кога тие не зависат од него. И како ќе се однесуваат со него. Јас лично, овде во Македонија повеќе ги ценам државните школи и факултети.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty11.09.09 14:43

Elicka напиша:
Да го кажам и јас моето мислење за Јахја Ќемал. Зградата како зграда е нова, сјае, преубава, чиста, опремена со компјутери и не знам уште што, личи на школо како од на запад. Ама приватно си е приватно кај нас. Знаеме како функционираа приватните факултети, па така функционираа и приватните средни училишта. Конкретно за ова школо знам дека обично има една јака паралелка во која учат ученици кои се стипендирани од школото, значи учат бесплатно и го креваат угледот на школото, одат на натпревари итн. А др. ученици плаќаат за да завршат средно, што значи и не треба нешто многу да учат. А оценката од професорот зависи само 30%, а другите 70 као со екстерни тестови, а нема шанси некој да добие 1 или не дај боже да изгуби година. Па човекот си платил за да заврши.Значи можете да замислите какво е влијанието на професорот на децата, кога тие не зависат од него. И како ќе се однесуваат со него. Јас лично, овде во Македонија повеќе ги ценам државните школи и факултети.

leleee... bre ke se najde li mesto kade sto ke mozat prosecni normalni deca da dobivaat normalni ocenki i znaeenje??? a ima i taka. nekoi roditeli zapisubaat deca na privatno za da zavrsat a ne za da naucat ili da se vospituvaat...
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty11.09.09 14:50

Sega za sega kakvo sto ni e obrazovnieto, ne planiram Anja po privatni ucilista i fakulteti da ja zapisuvam. Toa doagja vo predvid samo vo Evropa.
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28248
Registration date : 2009-03-21

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty13.09.09 12:08

eve sega citam ovde nekoi raboti i me fati edna smea za kodos forum majkata, navistina navistina strasno. Neznam sto da kazam.A inace nie si se zapisavme vo Vojdan Cernodrinski znaci bivso 29 Noemvri, sega za sega e ok, za ponatamu ke vidime, a i jas imav dilema kade i vo koe uciliste, privatno ili drzavno, pa posle dolgi razmisluvanja preovlada stranata za drzavno uciliste od mnogu pricini.
Pozdrav za site
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27234
Registration date : 2009-09-25

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty26.09.09 10:42

Sega e seushte vo vtoro,no bi go zapishala vo privatno sredno uchilishte koga ke dojde vreme za toa,ne od nekoj kapric zatoa shto kerkata mi e maturantka vo drzavno uchilishte,ednostavno gledam deka se otishlo out pa ova malovo ke si go zapisham zdravje Boze vo privatno sredno
Вратете се на почетокот Go down
Marija P.
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 53
Локација : Skopje
Поени : 26527
Registration date : 2009-11-09

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty09.11.09 21:54

Zdravo na site! Sosem slucajno go najdov blogot i resiv da pisam. Moeto dete uci vo Koco Racin prvo oddelenie i sakam da go prefrlam vo privatnoto vo Crnice i mnogu mi se dopadna ambientot ama eve tuka citam i razlicni mislenja ako moze nekoj da mi pise nesto po detalno. Blagodaram i Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty10.11.09 8:36

Marija zdravo....I jas bev vo Crnice,razgledav,porazgovarav...Uslovi prifatlivi...Arno ama se dodeka ovde ne go procitav postot na edna od zenickite koja ocigledno bese mnogu dobro upatena za site nastani i desavanki vo skoloto...I blagodaram i za site onie dobronamerni soveti isprateni vo pp do mene...Sega za sega go ostaviv vo Pestaloci,no idejata za privatno ostanuva,posebno posle edna rabota koja nesvesno vcera ja kaza kako dete i me sokira...Strasno...
Вратете се на почетокот Go down
Marija P.
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 53
Локација : Skopje
Поени : 26527
Registration date : 2009-11-09

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty10.11.09 18:44

Jas se nadevam deka ke mi pise roditelkata sto gi ima podetalnite informacii za tamu. Imam i edna poznanicka sto mi kaza deka na nekoi rodnini nejzini deteto e tamu veke dve godini i bile mnogu zadovolni i mnogu se ucelo i nastavnicite mnogu im pomagale na ucenicite i disciplinata bila na visoko nivo. I ke mi bidat dobredojdeni kakvi bilo informacii i za drugi ucilista.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty10.11.09 23:42

marija,mojata pogolema kerka uci vo Jahja Kemal 2-ro odd.
da ti napisam nekoj zbor ama neznam od kade da pocnam.tolku mnogu ima za sto da se pisuva da ke treba cela nok da ti pisuvam.
inaku jas sum prezadovolna bukvalno od se.sega za sega.
inaku 1-vo ucese vo komenski taka da razlikata ja znam mnogu dobro a taa e ooogromna.
ako nesto pokonkretno te interesira,prasaj.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Приватни училишта - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Приватни училишта
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: