Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Приватни училишта

Go down 
+21
Ance-J
Sandra
lida
nnatasa
Janicka
Biljana
josifana
Mama Ane
Mama Vase
ticele
Pipolino
babysara
D-r Lidija Pazdrijan
MamaMaja
Janaxxxx
Ves
Daki
avanturistka
Lana
Damjana
Kitty
25 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty28.04.09 19:41

Lele ve citam i se nadevam deka dodeka porasneme za vo skolo ke se smeni nesto. Katastrofa e se sto e drzavno znaci!
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28248
Registration date : 2009-03-21

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty28.04.09 19:42

lolipop напиша:
babysara напиша:
jas sakam da go zapisam sin mi vo Nova osnovno, ama nekako ne znam, imaat li akreditacija, utre ke ja doznaam cenata, neznam kako ke uci na angliski, toj vladee samo nekolku zbora, sto ako ne se vklopi, pa posle ke moze li da se prefrli vo drzavno. Neznam vis esto da pravam a najblisko skolo ni e Pestaloci ama od 10 majki niedna bre ne go pofali, ic ne go bivalo. Pisete nesto sto mislite.Pozdrav

Znaci Babysara malku ponapred (edna strana) jas napisav post okolu akreditacijata na osnovnite ucilista.Sega za sega nema takvi.Osven neznam za Osnovnoto Kemal Jahja...No tamu primaa vo septemvri samo prvacinja.Vo Nova edna skolska god. cini 3500 evra i smetam deka e preterizam.Vo Crnice ima edno novo skolo,mm go ima brojot,a skolska godina cini 1200 evra.Jas ke odam da go vidam koga ke zavrsi goidinava.Sinot moj uci vo Pestaloci,ne deka sum nesto posebno voodusevena,ama ne e samo do roditelite i do ucenicite.Ke da e i do nastavnicite...A toj sto go biva,go biva segde...I privatno i drzavno..

lele Lolipop znam ama moevo e mnogu dobro dete, ic neznae da se snajde, nekako mislam deka ke mu treba malku poveke vnimanie za ucenje, nekako ne e zainteresiran, sutkalo golemo e, e sega zgora na seto ova uste da mu se padne nezainteresen nastavnik tesko mene maki ke macam. A poznavam nekoi moi koleski sto rabotat tamu ama ne gi biva gi znam zaedno studiravme, nekoi od pedagoskata sluzba mesto na rabota ke gi vidis na prosetka niz bunjakovec i trgovski na soping.
Aj ako mozes prati mi go brojot od novoto uciliste vo Crnice te molam pa ke vidime.
Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty28.04.09 19:48

E ova e najtragicnoto babysara. Jas site so gi znam od moja generacija so zavrsija pedagoska se ... so da ti kazuvam. I toj/taa treba da bide avtoritet za znaenje na deteto. Ne sakam nikoj da navredam, no za zal kaj nas za skolstvoto (a bogami i za dr. struki) ic ne se vodi griza.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28248
Registration date : 2009-03-21

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty28.04.09 19:52

e da de, a jas so prosek i so magisterium pred kraj ke si sedam doma i ke cekam nekoi podobri vreminja dokaj 45 pa posle direktno vo penzija hihi
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty28.04.09 20:04

babysara напиша:
e da de, a jas so prosek i so magisterium pred kraj ke si sedam doma i ke cekam nekoi podobri vreminja dokaj 45 pa posle direktno vo penzija hihi

E taka e Babysara,a ucitelkata na Sergej-Cece ko malska vizitarka po cel den dreme ili vo hol ili vo terpezarija.Ednas ja prasuvam:aman Cece zosto ne si vo ucilnica,haos napravile decata?A taa kako od top mi odgovara:a za parite sto gi zimam,toa sto gi ucam mnogu e?Ama i jas spremna i vikam:pa odi si be Cece,nedrzi mesto na nekoj mlad...Ete takva e filozofijata na nastavnicite vo nasite drzavni ucilista...ama ke gi snajde i niv sudbinata na naseto zdravstvo...Ke im otvorat privatni osnovni,pa ke bidat posle socijalni ustanovi...
Вратете се на почетокот Go down
ticele
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 5
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28633
Registration date : 2008-09-15

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty18.08.09 17:05

A dali moze malku info za privatnoto uciliste vo Crnice sto go spomnuvate? Sega imame opcija i Yahya Kemal, ama ako e Crnice podobro da gi posetime.

Blagodaram
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty18.08.09 19:27

jana posetuvase letno skolo vo Yahya Kemal i imav moznost da vidam kako rabotat.prosto nemam zborovi sto da napisam.edna maana ili zamerka nemam.i sakam da ja prefrlam ama me plasi toa sto ovaa generacija na prvacinja e prva pa seuste nema izlezeno rezultati na videlina.
za se drugo ja imaat najvisokata ocenka od mene.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty03.09.09 18:31

Dali go ima nekoj brojot od Jahja Kemal?Please...Isto me interesira dali imaat 4-to odelenie?Sto se odnesuva do Nova,tamu e skolska godina 4200 ako platite vednas,4300 - 4500 na rati.Uf,mnogu e...
A sto se odnesuva do metodot na nastava,uslovite i odnost:nemam kometar...Prekrasno flower
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty03.09.09 18:42

Poglednete sto najdov za ova privatno skolo:
The American International School of Macedonia was founded in 1997 and received an Approval of the Government of R. Macedonia – document number 23 -2082/1 from 09.02.1998. The School is verified with document number 11 – 1684/3 from 15.06.1998 issued by the Ministry of Education in R. Macedonia.
The American International School of Macedonia is an Associate Member of the Central and East European Schools Association (CEESA) – www.ceesa.org
American International School of Macedonia
Frederik Sopen 10
Skopje
Macedonia
Tel: +389 2 3223790
Fax: +389 2 3216944
Office hours: 8:30 a.m. – 4:30 p.m., Monday – Friday
Dali ova znaci deka se akreditirani? Приватни училишта - Page 2 121539 Приватни училишта - Page 2 121539 Приватни училишта - Page 2 121539
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty03.09.09 22:15

lide,site prvatni skoli vo mk. imaat akreditacii i se priznaeni od stana na vladata.diplomite i sveditelstvata im se verificiraat bez problem i vo sekoe vreme moze da se naprav transfer od privatno-drzavno.problemot e toa sto zakonot za privatni gradinki i ucllista ne e gotov t.e. ne postoi.pa zatoa i gi nema vo centralen registar kako takvi,tuku se vodat kako drustva za vospitno-obrazovni dejnosti.

e tuka e zbunkata za roditelite,poveketo mislat deka rabotat nezakonski t.e. ne se prizati.
a koga zakonot ke bide gotov site ke mozat da napravat preregistracija.

inaku kaj nas ima novo.pocnavme vo Jahja Kemal.2-ro odd.skolska god. total e 1.950 eur.znaci skolarina,dneven prestoj so hrana,uniformi+jazik i sport.koga ke go napravis esapot i ne e taka mnogu zatoa sto popladne si osloboden od sekakvi aktivnosti t.e. nemoras da go nosis deteto dopolntelno na nisto.i davaat na 7 rati.

za uslovite,nacinot i metodot na rabota,hrana i higiena i se ostanato mislam deka nema potreba od pisuvanje.sakam da kazam deka vo toj pogled se besprekorni.barem za sega.
dobro startuvavme,se nadevam deka taka ke prodolzime.

a inaku nemaat 4-to odd.na jana generacijata e prva sto znaci deka imaat samo 1-vo i 2-ro.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty03.09.09 22:17

Мама Васе наставата им е на македонски така?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty03.09.09 22:21

da ane,ucat na makedonski od istite knigi kako i vo drzavnite skoli.so tendencija od 5-to odd. da pocnat kompletno na angliski.zatoa i fondot na angliski im e 10 casa nedelno.sekoj den po 2 casa.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty03.09.09 22:23

претпоставува дека пола ќе им биде на англиски и нормално можност за бирање на втор или трет јазик. Супер и да воопшто не е скапо и добро што даваат и на рати.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty03.09.09 22:35

pa oni garantiraat deka decata od tamu ke izlezat so vladeenje na dva jazika ,sovrseno.a moznost ima i za tret jazik.ako se rakovodime spored srednoto skolo togas bi trebalo da e taka.ova e sepak prva generacija pa nemozam da sporedam so drugi deca.tuka bese i najgolemata dilema za nas kako roditeli.
ama ako ne probas nikogas nema da znaes.a mislam deka nema sto da izgubi.
se konsultirav so mnogu luge,i bas deka se prva generacija ke treba epten da zapnat za da bidat primer za drugite.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty04.09.09 7:04

Mama Vase so sreka milo vo novoto skolo.Lele kolku mi e drago....Zal mi e samo sto nemozam Sergej da go zapisam zosto nemaat 4 -to odd. Приватни училишта - Page 2 163602 Denes ke vidam kako e vo skoloto sto go napisav pogore.Ako me bendisa i ako e ok,posekako ke go prefrlam.Od ona sto go vidov vo Nova,a veruvam i od ona sto ke go vidam denes vo Amer.Intr.School nema prostor za diskusija:odnos,sredenost,organiziranost,ljubeznost,animirano casovi itn.A ne vo Pestaloci,mizerija...Go nosam Sergej prv den na skolo,normalno nasmean,sreken...Po polovina cas iskaca od ucilnica celiot uplasen,se trese i vika:mamo,zamisli,utre moram da stanam vo 06.30 casot!Ako zakasna,Cece rece deka ke sedam pred vrata cel cas i nema da me pusti vnatre!Lele da mi bese poblisku,ke ja natepav :sae: :sae: :sae:
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27781
Registration date : 2009-04-20

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty04.09.09 14:46

Кога би можеле финансиски да издржиме воопшто не би размислувала,приватно си е приватно.
Честито мама Васе си направила одличен избор.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty04.09.09 14:54

Mama Vase so sreka neka vi e poaganjeto vo novata ucebna godina vo privatnoto uciliste. Koga bi mozela verojatno i jas bi izbrala vakvo nesto. Inaku nie vo nasiot grad nemame privatni skoli i maka macime so drzavnite odnosno so higienata, uslovite i se drugo da ne nabrojuvam.
Вратете се на почетокот Go down
Janicka
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 102
Age : 45
Локација : Sk
Поени : 28333
Registration date : 2008-12-01

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty04.09.09 16:59

Bez da navredam nikogo, imav moznost da otisam vo Amerikanskoto Internacionalno uciliste, no vo klasovite od sredno obarazovanie. Uredeno e da, megutoa nisto ne se uci, tie samo zemaat pari, decata pravat na cas sto sakaat, voopsto nema pocit kon profesorite, so mobilni sedat na cas i zboruvaat, nastavnik kako da ne postoi. Dali e taka i vo osnovnoto ne znam. Dodeka vo Jahja Kemal e sosema druga prikazna. Navistina se isplaka da zapises dete tamu oti stvarno se uci i se vlozuva mnogu vo tie ucenici.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty04.09.09 17:10

Janicka напиша:
Bez da navredam nikogo, imav moznost da otisam vo Amerikanskoto Internacionalno uciliste, no vo klasovite od sredno obarazovanie. Uredeno e da, megutoa nisto ne se uci, tie samo zemaat pari, decata pravat na cas sto sakaat, voopsto nema pocit kon profesorite, so mobilni sedat na cas i zboruvaat, nastavnik kako da ne postoi. Dali e taka i vo osnovnoto ne znam. Dodeka vo Jahja Kemal e sosema druga prikazna. Navistina se isplaka da zapises dete tamu oti stvarno se uci i se vlozuva mnogu vo tie ucenici.
Janicka dali stanuva zbor za Amerikanskoto Internac.Skolo vo Crnice?Ona sto e vo ulicata kaj Kebapcilnica M,te sega igroteka bamby?
Вратете се на почетокот Go down
Janicka
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 102
Age : 45
Локација : Sk
Поени : 28333
Registration date : 2008-12-01

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty04.09.09 17:25

Da tokmu toa. Vi kazuvam najiskreno rasprasajte se ubavo, i razmislete dali vredi da se zapista decata tamu.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty04.09.09 17:57

Janicka ti tamu ucese?Ili rabotese.Jas denes bev da vidam,prvo vo Nova(vikam aj uste ednas,pa posle vo Amer.Int.School-prv pat).Izgleda super,sredeno,nemozam da zaklucam sto se slucuva,bidejki bese odmor....Nadvor ima bazen,ucilnici cisti,sveti se(mnogu bev pozitivno iznenadena),dole sredena terpezarija,prekrasna sala za fizicko...Prosto ostanav podzinata.Eden prijatelski odnos dete-nastavnik(taka e vprocem segde vo Amerika),nasmeani detski glavcinja...Ama tvojov post me zamisli.Nemozam da kazam sto se slucuva na cas.Zirnav vo tetratkite,imaa dosta pisuvano,a na tabla imase zadaci od matematika.Zemav i dokumenti.Cenata e 2000 evra,potocno 10 rati po 200 evra.Pa tolku nekoi plakaat gradinka.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty04.09.09 18:03

Nesto ne mi e jasno za Jahja Kemal-zosto bi go prefrlila deteto tamu da uci,ako e se isto kako vo drzavnite ucilista?Ako pak nekoj vika i mu se dere na moeto dete?Poradi uslovite,ne bi rekla.Prvo e odnosot,a posle se drugo.Vtoro-pocituvanjeto kon nastavnici i kon se drugo e domasno vospituvanje...Toa samo se nadograduva vo skolo.Ist kako i ljubovta kon ucenjeto...Toj sto saka da uci uci i privatno i drzavno.Bitna e materijata sto se uci,kako taa se predava(animirano ili stereotipno) i sekako nastavnikot koj toa im go prenesuva na decata(ljubezen,pozitiven,mil).Zatoa sakam privatno....
Вратете се на почетокот Go down
Janicka
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 102
Age : 45
Локација : Sk
Поени : 28333
Registration date : 2008-12-01

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty08.09.09 17:25

Ljubeznost da, samo ne treba da se zaboravi deka decata sto se zapisani tamu treba da ucat, a ne da doagaat vo uciliste na setanje. Povtorno ke napomenam deka nemam nisto protiv nikogo megutoa, tamu nisto ne se uci i na decata im e dozvoleno da pravat sto sakaat, megu drugoto da gi navreduvaat i da gi napagaat nivnite soucenici koi ne mozat da im vratat.Ne sakam ni da pomislam da zapisam moe dete vo toa uciliste. Ne bi sakala da kazam od kade znam bidejki ne sakam da izleze deka ogovaram. Razmislete dobro. Privatno DA, ama samo vo ucilista kade se znae deka decata se dojdeni da ucat, odnosno da naucat, a ne samo da im se zemat pari na roditelite, da bidat ostaveni da pravat sto sakaat.
Uste nesto, isto taka ima privatno sredno uciliste blizu kaf. Papu, mislam deka se vika International High School, mislam deka e samo sredno, ne znam dali ima osnovno. Tamu uci moj rodnina i samo pofalni zborovi za ucilisteto. Tamu site se grizat za decata, ne samo vo vrska so ucenjeto, tuku i za drugite situacii so koi se soocuvaat decata. Deteto se prefrli od drzavno uciliste tamu i site se prezadovolni, i roditelite i deteto.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty08.09.09 18:17

janicka,malku me zbuni.pogore vo eden post pisuvas se najdobro za Jahja Kemal,a sega vo poslednot naveduvas negativni kritiki ama konkretno za koe skolo?
ne te razbiram bas nadobro.koj kogo vregal,i zosto navrdenite nemozele da vratat???
cela sum vo prasalnici
Вратете се на почетокот Go down
Janicka
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 102
Age : 45
Локација : Sk
Поени : 28333
Registration date : 2008-12-01

Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty08.09.09 22:01

Ne stanuva zbor za Jahja Kemal, tuku za Amerikanskoto internacionalno uciliste. Tie ucenici sto se smetaat za posilni gi zakacaa drugite, gi vregaa verbalno pa duri si dozvoluvaa da stanuvaat od mesto i da gi potcuknat po glava i slicno drugive koi se poslabi. A tie poslabite nema na kogo da se pozalat oti nikoj nisto ne go interesira, osven parite na roditelite se razbira. Za Jahja Kemal ne sum slusnala deka se slucuvaat takvi raboti, nitu pak za Nova. Ova sto go kazuvam e od sopstveno iskustvo.
Poentata mi e deka roditelite treba ubavo da ispitaat pred da gi zapisat decata tamu. Povtoruvam deka ova ne go pisuvam so umisla da navredam nekogo. Site nie im mislime najdobro na nasite decinja.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Приватни училишта - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приватни училишта   Приватни училишта - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Приватни училишта
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: