Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Породување со провокација

Go down 
+45
tweety
ma-ja
Emily
Vesna Blazevska
biljana_m
nova
rozy
Dragana
iskra
Ivana-Lila
avanturistka
danielaval
Ananastasija
katica
Biljana
Maci***
Ana.b
verce
Ilince
marina_m
Dzena
beti 24
PaceStojanovska
Diana
marija*
vecki
Anika
Sestricka
anetapp
D-r Lidija Pazdrijan
pepa
KarolinaXP
bubamara
babysara
kavadarcanka
Sandra
kokice
Girl*****
adriana
Ves
bibic
Maja
sanja-ve
mirecv
ANI78
49 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
KarolinaXP
Почетник
Почетник
KarolinaXP


Female
Број на мислења : 45
Age : 50
Локација : Skopje
Поени : 27851
Registration date : 2009-02-14

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty28.04.09 10:07

i jasssssssssss i sega pak imam ubav spomen eeeeeeee toa se vika poragaj , bravo za doktorite od Remedika!!!
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Полуматурант
Полуматурант
Diana


Female
Број на мислења : 691
Age : 39
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 28338
Registration date : 2009-02-15

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty29.04.09 0:23

Супер епа кажете ја тајната за супер порагај барем и ние да поминеме така ххехехе hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
KarolinaXP
Почетник
Почетник
KarolinaXP


Female
Број на мислења : 45
Age : 50
Локација : Skopje
Поени : 27851
Registration date : 2009-02-14

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty29.04.09 5:52

Tajnata e vo parite-platis nosis
i stem kletki i provokacii,epiduralna se , bas siot
tretman e '"kralski"!
Вратете се на почетокот Go down
PaceStojanovska
Почетник
Почетник
PaceStojanovska


Female
Број на мислења : 43
Age : 40
Локација : Prilep
Расположение : super:)
Поени : 28199
Registration date : 2008-11-27

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty29.04.09 13:28

sanja-ve напиша:
jas so prvata bremenost primav provokacii za da se porodam t.e infuzija i jas ni od niv ne se otvoriv a samo dobiv bolki no ne od bebeto tuku od provokaciite
taka da posle 7 casa macenje Smile me vnesoa vo sala na carski
a sega za so vtorovo si otidov na zakazan carski
I jas go imav istoto iskustvo ama bukvalnoisto pa za vtoroto zdravje ama i jas planiram da odam na zakazan carski
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29023
Registration date : 2008-07-07

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty04.05.09 18:13

бев денес на преглед терминот ми беше до 2 мај и помина, па докторот вели дека плодовата вода е добра исто и постелката не е созреана како што треба, и од утре ке одам секој ден на цтг па ако не излегува до петок во петок во болницата и провокации, па натаму ке видиме
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28183
Registration date : 2009-03-21

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty04.05.09 18:28

beti 24 kade ke se poragas?
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29023
Registration date : 2008-07-07

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty04.05.09 23:10

во Штип во болницата
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27612
Registration date : 2009-04-26

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty04.05.09 23:20

Бети 24, немој да се грижиш многу. Знам како ти е и колку и да те тешиме тоа што ќе дојде ќе треба ти да си го пројдеш. Само со убава мисла на своето бебенце што едвај чека и тоа да те осети тебе, да те помириса и види flower Не се секирај и со ЛЕСНО па ќе чекаме од тебе да ни ја кажеш најубавата вест на светот и нормално да јадеме мекици hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29023
Registration date : 2008-07-07

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty06.05.09 20:00

еве јас уште сум дома нема абер бебушот одАМ НА цтг секој ден и се е нормално, па најверојатно во петок во болница
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28654
Registration date : 2009-01-02

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty07.05.09 9:04

Beti, so lesno da si pomines. Pozz
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29023
Registration date : 2008-07-07

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty09.05.09 11:27

бев вчера цел ден ми истече провокацијата и абер нема бебушката 1 прст отворена во недела пак
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28789
Registration date : 2008-10-30

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty09.05.09 11:35

ajde beti samo so lesbno nek ati eke izlezi ako ne biva taka sigurno so carski
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29378
Registration date : 2008-07-16

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty09.05.09 11:47

eh Beti i jas isto kako tebe pojdov istece sistemot i pak nisto...ajde vikaj tamu pobrzo neka prezemaat nesto mene mi stavija vaginaleta ...cekaa deset dena ...a zosto da se ceka bebuvceto veke si porasnalo .....ajde bidi i ti malku dosadna...i mene taka mi praveja dojdi utre,dojdi po 2 dena....i na kraj mu rekov jas dojdov so torbite i ne se vrakam doma....se plasam nesto da ne se iskomplicira....pa konecno me sfatija seriozno
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29023
Registration date : 2008-07-07

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty09.05.09 14:30

илинце јас вцера со торби бев ме водат како во болница, ме пуштија дома за да се одморам а утре рекоа одиме и нема враќање ако не биде со втората провокација ке одиме на царски, само 1 прст сум отворена и ништо више, сега бев на цтг се е во ред нормално
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28183
Registration date : 2009-03-21

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty09.05.09 15:34

a kakva provokacija ti stavija vaginalna ili ? Posto moze da ti stavat i spazmeks preku vena na sekoi pola saat 3 pati za da omekne grloto na matkata. Ama aj oni valjda si znaat najubavo. Sekoe dobro
A i ova vidi kakva ti e plodovata voda dali e zamatena ili ne, pa ne cekajte tolku.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30105
Registration date : 2008-02-15

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty09.05.09 16:47

Lele beti ti drizme sreka se ke se sredii znam isto koga kazuvase Ilince za nea Smile pa se rodi preslatkata Ivona .Go cekame site so netrpenie i tvoeto since sega odmaraj i uzivaj pa ako ne so cerski ne e vazno kako Smile
Jas i dvete deca gi rodiv bez provokaci ili bilo kavi infuzii .So vtoroto moze trebase da mi stavat infuzija deka nema napon ama i vaka se rodi za inat sto velam jas mora da se rodi kade ke odi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27888
Registration date : 2009-04-07

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty10.05.09 0:39

Beti i jas ti posakuvam sreka,lesno da si se porodis i baci go bebusot ednas od site nas flower
Вратете се на почетокот Go down
Maci***
Почетник
Почетник
Maci***


Female
Број на мислења : 56
Age : 38
Локација : Bitola
Расположение : sega odlicnoo
Поени : 28080
Registration date : 2008-12-22

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty22.05.09 17:24

I jas otidov so provokacija zasto postelkata mi bese sozreana i plodovata voda namalena a i terminot go imav pominato veke tri dena pa otidov vo 9 i 30 utroto mi priklucija infuzija i posle nekolku casa bolki potocno vo 15 i 10 se rodi Jana na 13 april 2009 taka da jas velam deka ne e nisto strasno poroduvanjeto so provokacija pozdrav

Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28153
Registration date : 2009-05-04

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty30.06.09 14:00

jas pak sum slusnala obratno i toa sto go znam e potkrepeno so dokaz deka provokacijata e mnogu opasna rabota odnosno moze mnogu da mu nasteti na plodot

Lilypie
Вратете се на почетокот Go down
katica
Почетник
Почетник
katica


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : berovo
Поени : 27249
Registration date : 2009-06-19

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty30.06.09 15:42

jas se porodiv so provokacija pa fala mu na gospod rodiv zivo i zdravo bebence.kaj sekogo e razlicno
Lilypie - Personal pictureLilypie
Вратете се на почетокот Go down
Ananastasija
Прваче
Прваче
Ananastasija


Female
Број на мислења : 214
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28137
Registration date : 2009-01-16

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty30.06.09 16:39

Biljana напиша:
jas pak sum slusnala obratno i toa sto go znam e potkrepeno so dokaz deka provokacijata e mnogu opasna rabota odnosno moze mnogu da mu nasteti na plodot

Mozes da i kazes kako moze da mu nasteti na plodot. Jas prv pat slusm za ova, inaku i jas se porodiv so provokacija, fala bogu zivo i zdravo bebe si imam doma... Jas pa mislam da ne bese taa provokacija ke se izmacevme i jas i bebeto.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29613
Registration date : 2008-06-02

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty30.06.09 17:04

Biljana напиша:
jas pak sum slusnala obratno i toa sto go znam e potkrepeno so dokaz deka provokacijata e mnogu opasna rabota odnosno moze mnogu da mu nasteti na plodot
И мене ме интересира зошто штетно? И јас се пордив со провокација, со надминат термин од цели две недели. Така едвај излезе..
А па и многу често се пораѓаат жените со провокација..
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28153
Registration date : 2009-05-04

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty30.06.09 22:02

e vaka sega ne bi sakala da ja imenuvam licnosta taa e clenka ovde na forumot i ako procita i ako saka neka dade pojasnuvanje za toa kolku na nejzinoto bebce i nasteti provokacijata sto i ja stavale ..........Anastasija, bubamara...... ne go zboram ova na pamet bas i jas se zacudiv od toa i bev predupredena provokacija nikako e sega sekoj so razni iskustva
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28349
Registration date : 2008-11-21

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty30.06.09 22:46

во првата бременост се породив со провокација терминот ми беше поминат 40 дена пред да се породам имав три дена болки но докторот нејкеше царски сакаше по природен пат се мачев многу и на сред пораѓај се онесвесив имавме многу среќа богородица не спаси и мене и марија потоа брзо се опоравивме и двете немаше некои последици само што се напи плодова вода а со втората бременост без провакација нормално и се беше во ред

сакам нешто да додам за оние мајки што имале лошо искуство со првиот пораѓај да бидат храбри бидејќи секоја бременост си е различна барем во мојот случај така испадна ми трбаше време за второ дете да се одлучам среќа се случи несакајќи инаку да не испаднеше така сигурно уште долго ќе се двоумев ми беше многу страв ама се испадна како што треба
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29155
Registration date : 2008-10-02

Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty30.06.09 22:52

kaj sekoj organizam deluva razlicno provokacijata.imam i dve bliski osobi koi se poragaa so provokacija,ednata super pomina drugata......poarno da ne zboruvam.taka da ke recam kaj sekogo e razlicno.pozdrav i samo so lesno,pustete neka si tece lesno kako treba ,kako e receno.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Породување со провокација - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Породување со провокација   Породување со провокација - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Породување со провокација
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: