Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?

Go down 
+71
saligrem
karolina
Gordana Natovska
twins_
delfinka
majuvce
sonjamfk
jasmina,mina
lela
Zvezdicka
Majsi
Biljana
Barbie
moja mama
rainbow
Freya
mackica
rich_bitch1
NatasaK26
beti.liz
bubale23
avanturistka
margarita
lia
D-r Lidija Pazdrijan
Sestricka
ирена
mama viki
fibimk
delfin76
Oci
baby24
BubeM
tinyyy
NatalijaS
milena p
MamaMaja
Mimi
bubamara
Juni08_Andrea
mirecv
Dragana
sonja colakova
hormonce
ElenaJo
Anika
Emilija
kara
SonjuS*
Denicija
sneze
kiki22
vecki
verce
Kinky
Sun
kavadarcanka
Janaxxxx
Vesnicka
Maja
Roze
sanja83
magi
Monika
Irena Trajkovska
Bela
nafi
Laura
Mimi22
Sister
lidija29
75 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty02.06.09 14:17

Ne dozvoluvajte da vi pusat doma ni gosti ,nitu pak vie.Jas sum bivs strasten pusac i ne znaev kako izgleda toa a ne mozev ni gostite da gi odviknam.E koga staviv kraj sega e super,Ako ste pusaci naviknete da ne pusite vnatre,a i gostite da si gi naucite da prasuvaat dali smeat da zapalat.Pa koj se luti neka mu stoi.Jas imav problem dodeka gi nauciv site pa sega nemam problem,pa zamislete se uste ako i imate mali deca....pricina plus da go napravite toa.Ejjjjjjj.... ne si veruvam deka od mene izleguvaat ovie muabeti ,kako samo jas gi tegnev.
Вратете се на почетокот Go down
NatasaK26
Почетник
Почетник
NatasaK26


Female
Број на мислења : 90
Age : 42
Локација : vo najubaviot grad
Расположение : ok
Поени : 27513
Registration date : 2009-05-11

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty02.06.09 14:27

Stvarno odvratno mirisa ko ke zemat da pusat ko so sme 100 dusi doma so se vika da ti se povraka Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 412106
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty02.06.09 14:28

јас не пушам ама мм да.мегјутоа не му дозволувам дома да пали цигари само надвор зиме-лете надвор.а за гости па зависи кој како.повекето гледаат дека имаме мало дете па ке прашат дали смеат да запалат или не
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty02.06.09 14:30

Kulturnite gosti prasuvaat,a ovie drgive iskreno gi izbegavam.
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Полуматурант
Полуматурант
Bela


Female
Број на мислења : 526
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28352
Registration date : 2008-11-28

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty02.06.09 14:33

Не пушиме дома.
Вратете се на почетокот Go down
mackica
Почетник
Почетник
mackica


Female
Број на мислења : 4
Age : 36
Локација : *LJUBAV*
Расположение : koga kako....
Поени : 27519
Registration date : 2009-04-25

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty12.06.09 14:19

Begam od doma:D moite roditeli se pusaci, ama turski pusaci so po nekolku kutii na den :S e toa e neizdrzlivo iako imame postojana borba za covekovite prava, ama pravdata sekogas e "kriva"Very Happy setkam pocesto kolku sto mozam, a koga nemozam urlam po doma, se karam se boram za svoite nenikotinski prava:D ponekogas uspevam da izdejstvuvam pobeda:)
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty12.06.09 16:19

Ubavo nie sto ne pusime......i nikoj ne pustame da zapali doma.....kako saka neka svatat lugeto.Jas sum bivsi pusac.....i poveketo od domasnite.......Sega posle 9 god nepusenje osekam cigara na kilomerat! hihi Mi smeta mirizbata......
Inaku sum cula deka svekata zapalena ja apsorbira mirizbata na tutunot......mislam deka ima nekoja vrska zs jas imam probano i deluva.Sekako deka luftiram posle ama ne se oseka mnogu.Mozda zosto nikoj doma ne pali i ako zapali nekoj nesovesen sepak ne e cadeno vnatre doma i brgu se luftira.A onamu kade non stop se pusi...tamu nema spas osven beganje.... hihi .Ni luftiranje ne pomaga....ni perenje ni nisto.Cela mirizba se apsorbira vo perdinajta,vo mebelot....kade ne....
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty12.06.09 16:44

ne se spravuvam nikako-go nema cadot od cigari Very Happy kaj nas doma ne se pusi(ne deka zabranuvam ali od princip za mila nikoj do sega ne zapalil,plus mm e nepusac ,jas gi imam otkazano )i disime cist vozduh.
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty12.06.09 16:58

I kaj nas doma ne se pusi, koga idat gosti pusaci, izlaeguvat da pusat na balkon
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27595
Registration date : 2009-05-30

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty12.06.09 17:44

kaj mene doma nikoj ne pusi i ako nekoja drugarka ili deckoto zapali cigara odma se oseka i mirisa mnogu vreme i luftiram inaku mi e nezgodno da gi teram nadvor da pusat
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 46
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27523
Registration date : 2009-06-03

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty12.06.09 18:15

otkako se rodeni decata kaj mene doma palenje cigara i jas bev pusac pa nepalev kaj sto imase deca . mazotmi ne pusi veke 3 meseci ama i pred toa leto zima denje noke nadvor na balkon
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty17.06.09 22:54

Jas sum golem protivnik na cigarite.Kaj mene doma samo sestra mi e pusac,ama pusi samo koga e negde izlezena.Sreka e sto gostite sto ni doagaat ne se pusaci.A i moite drugarki isto taka.A koga doaga edna od moite drugarki so deckoto,bidejki toj e pusac letno vreme na terasa pusi,a zimno vnatre.Sreka sto ne e strastven pusac.Pusi po edna ili dve.A se sekavam pred 8 godini dojde eden komsija kaj nas so zena mu i pusese kako turcin.Skoro cela kutija ja ispusi.I koga si otidoa pocna da mi se losi od mirizbata.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty01.07.09 14:40

kaj nas doma ne se pusi koga ke dojdat gosti iskacaat na balkon i dosega kako mi se rodi Gorana znaci 4 godini kaj nas cigara ne se zapali. ianku i jas i maz mi se protivnici na cigarite taka da nas mi e bas prijatno i cisto
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27039
Registration date : 2009-09-18

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 14:27

Jas porano pusev ama eve veke polni tri godini kako gi otkaciv i toa na sala na smea ama ete uspeav......
Mm e pusac ama kaj nas doma ne se pusi nitu on pusi vnatre nitu pak na gostite im dozvoluvam.Sum rekla koj me pocituva gi pocituva i moite pravila doma,ednostavno ni pod tocka razno ne mislam da si go trujam deteto.
Gostite mi doagaat da se druzime i vidime a na kogo mu e do cigara neka poveli na terasa slobodno nemam nisto protiv Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 729853
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 14:46

Ic ne se spravuvam bidejki kaj mene doma ne se pusi.
Koj saka (vklucuvajki me i mene porano) neka poveli na terasa moze koga saka da si zapali.
I, ic ne mi e nezgodno da gi teram nadvor. Koj e cvek ke svati, koj ne e ne mora ni da mi doaga na gosti.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 14:48

Mene pa mi e stram na nekogo da mu kazam odi nadvor pusi,i kaj nas ne pusime ni jas ni mm no koga ke dojdi nekoj sto pusi se pusi vnatre.A za mirizbata ke izluftiram i ke osvezam so nekoj sprej i toa e toa.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 14:59

Нема незгодно. Ќе видиш утре кога ке се роди бебето дали ќе ти биде незгодно. Ние и на славата не дозволуваме да се пуши т.е не ставам пепељари, а кој сака да пуши слободно може да излезе на тераса.Јас и не ја носам Мила на места каде се пуши избегнувам, а и мене лично многу ми смета. Пред некој ден бевме на гости кај другарка ми и мажот и пушеше пред децава што мене многу ми сметаше. Е сега таквите што немаат осет за своите деца значи немаат за никого.Ама пак кога ќе дојдат кај нас си пуши на тераса, така да...кој како ке си ја нареди.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 15:05

Lela ne razbiram zosto ima da ti bide sram?
Gostite doma ako si pusat toa e nivna rabota.. ako se isto taka naviknati da jadat vo krevet nema i jas da gi sluzam legnati???

Tvoja kuka tvoi pravila draga moja. Ne znam kako e kaj tebe ama jas imam kozna garnitura za sedenje, ednas koga ke se nacica kozata so smradot od cigarite...nema takov sprej na svetov sto moze da go neutralizira toj miris.
A od druga strana pa ne sakam em da me trujat drugite em jas da se trujam posle so nekakvi sprejovi.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 15:09

и кај мене дома не се пуши Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 269760 ,јас немам што да кажувам си знаат кој и да дојде!си излагаат на тераса и готово,моите две деца воопшто не трпат миризба од цигари ниту пак јас и мм,и јас и тој сме непушачи и мнооогуу ни смета кога одиме некаде каде што се пуши,
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 15:12

jasmina,mina напиша:
и кај мене дома не се пуши Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 269760 ,јас немам што да кажувам си знаат кој и да дојде!си излагаат на тераса и готово,моите две деца воопшто не трпат миризба од цигари ниту пак јас и мм,и јас и тој сме непушачи и мнооогуу ни смета кога одиме некаде каде што се пуши,

isto i kaj nas . si ima na tarasa pepeljara i tamu si odat samite da si pusat.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 21:36

Nezgodno mi e zatoa sto mm dodeka pusese segde kade sto odese se pusese samo kaj edna osoba,a taa osoba koga dojde sega kaj nas ni ne prasuva si pali iako nema pepeljara.Sega jas planiram da i kazam deka nema poveke pusenje posto vzima doaga bebeto i ne sakam da e zacadeno a nemozeme da varosuvame povtorno koga letoska varosavme.
Ne mi e problem za nikogo site svakaa ama ovaa osoba se pravi na mutava i si tera po svoe.Pa sto mislite dali da i kazam direkno ili kako?
Вратете се на почетокот Go down
majuvce
Прваче
Прваче
majuvce


Female
Број на мислења : 432
Age : 43
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 29058
Registration date : 2008-07-19

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 21:40

jas bi i kazala direktno, ili pusi od inaet ili stvarno nema smisla za okolinata i za lugeto, osobeno za trudnicite...kazi deka ti smeta i gotovo
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 21:44

Lela, direktno i odmereno. "Kaj nas ne se pusi, no moze da zapalis na terasa nie rado ke ti pravime drustvo"
Jas taka postapuvam.
Isto ne davam vo kola da mi se pusi!!
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27039
Registration date : 2009-09-18

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty23.09.09 22:58

Zvezdicka напиша:
Lela, direktno i odmereno. "Kaj nas ne se pusi, no moze da zapalis na terasa nie rado ke ti pravime drustvo"
Jas taka postapuvam.
Isto ne davam vo kola da mi se pusi!!

I jas taka postapuvam a ako malku i faka akalot ke razbere ako ne nezin problem ti voopsto da ne mu se sekiras samo bidi si dosledna na toa deka poveke kaj vas ne se pusi i gotovo.
Koj doaga za vas ke si doaga i ponataka a na kogo mu se pobitni cigarite neka si sedi doma pa neka si curka kolku saka.......
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty24.09.09 9:18

Ovaa osoba e mnogu specificna,tvrdoglava,i ne i faka bas akalot,no jas sum resena da kazam deka nema poveke pusenje doma.
Inaku kaj niv doma ne se pusi a segde kade sto ke pojdi zapaluva ne ni prasuva.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: