Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?

Go down 
+71
saligrem
karolina
Gordana Natovska
twins_
delfinka
majuvce
sonjamfk
jasmina,mina
lela
Zvezdicka
Majsi
Biljana
Barbie
moja mama
rainbow
Freya
mackica
rich_bitch1
NatasaK26
beti.liz
bubale23
avanturistka
margarita
lia
D-r Lidija Pazdrijan
Sestricka
ирена
mama viki
fibimk
delfin76
Oci
baby24
BubeM
tinyyy
NatalijaS
milena p
MamaMaja
Mimi
bubamara
Juni08_Andrea
mirecv
Dragana
sonja colakova
hormonce
ElenaJo
Anika
Emilija
kara
SonjuS*
Denicija
sneze
kiki22
vecki
verce
Kinky
Sun
kavadarcanka
Janaxxxx
Vesnicka
Maja
Roze
sanja83
magi
Monika
Irena Trajkovska
Bela
nafi
Laura
Mimi22
Sister
lidija29
75 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 15:58

Koristam razni ozoneri za vo prostorija no sepak neprijatnata mirizba od cigarite se custvuva, me interesira sto koristite vie i kako se spravuvate osobeno ako doma imate strasen pusac od edna strana i malo dete od druga strana
Вратете се на почетокот Go down
Sister
Полуматурант
Полуматурант
Sister


Female
Број на мислења : 930
Age : 48
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 29074
Registration date : 2008-07-19

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 16:08

Најдобар начин да не ти мириса домот на цигари-да не се пуши внатре.Сигурно не ти е лесно и со мало дете и со пушач,но детето има предност.Јас порано кога се пушеше кај мене никако не можев да се откачам од тој мирис,но откако ќерка ми имаше пневмонија,не се пуши внатре и сум раат 8 години.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 16:18

јас сум пушач ама дома не пушам.Кога ми се пуши излегувам надвор.Повекето сто ни доаѓаат на гости се пушачи ама се знае пушење надвор нема лутење.Побитно е детето од цигарите
Вратете се на почетокот Go down
Laura
Прваче
Прваче
Laura


Female
Број на мислења : 355
Age : 45
Локација : центар
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-25

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 16:21

Па многу нешто не викам пушачи на гости. Smile


Со тие што ми се другарки и пушат, се договараме да се најдеме во град и тоа пожелно во лето, да седнеме негде на отворено. hihi
Вратете се на почетокот Go down
nafi
Прваче
Прваче
nafi


Female
Број на мислења : 180
Age : 48
Локација : skopje
Поени : 28272
Registration date : 2008-12-12

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 16:37

Никакви озонери не помагаат во простории каде се пуши.
Најубаво е да не пушиме и тие што ни доаѓаат да не пушат, само надвор но, колку од нас тоа го практикуваат?
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Полуматурант
Полуматурант
Bela


Female
Број на мислења : 526
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28352
Registration date : 2008-11-28

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 16:38

Нема пушење дома, пушачи на тераса. Јас пушам од 95-та, ама пушам со усул, трудна никако, а сега понекогаш со кафе или пиво,ама обавезно на тераса. Се замириса ли дома на цигари, проветрувај колку сакаш, два дена се осека, а бе тоа ѕидовите замирисуваат.
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29066
Registration date : 2008-06-20

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 17:14

Не пушиме со сопругот а многу малку од пријателите пушат па за две три цигари не им викам ништо глупаво ми е па после луфтирам:(
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 17:15

Ух ама ми ја погодивте темата. Јас сум строго против пушење во затворени простории посебно каде што има мали деца па и големи. Одвратен ми е тој мирис и можам да го насетам на километри. Кај нас дома не се пуши и нормално ако дојде некој пушач нека повели на тераса и нема лутење тоа е тоа, ако на некого не му одговара слободно нека не ми доаѓа на гости.
Инаку јас имам гоолем проблем со комшијата под мене. Во лето неможам тераса да отворам тој пуши на тераса ама целиот чад влегува кај нас и тоа директно во спална каде што спиеме ама ај некако го истолерирав станував кога ќе осетам цигара да ја затворам вратата дури пак и во ниедно време по полноќ. Ама пак сега курназ пуши на аспиратор и насекаде по вентилацијата мириса на цигари значи пак дома ми мириса како да ми пуши дома. Е денеска спиздев нема јас да бидем роб на неговите пушачки навики и сега повторно да трчам да уклучувам и јас аспиратор за да не ми мириса и решив да му ја затнам вентилацијата па ела нека ме праша зошто. Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? 412106
Вратете се на почетокот Go down
Laura
Прваче
Прваче
Laura


Female
Број на мислења : 355
Age : 45
Локација : центар
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-25

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 17:40

Monika напиша:

Инаку јас имам гоолем проблем со комшијата под мене. Во лето неможам тераса да отворам тој пуши на тераса ама целиот чад влегува кај нас и тоа директно во спална каде што спиеме ама ај некако го истолерирав станував кога ќе осетам цигара да ја затворам вратата дури пак и во ниедно време по полноќ. Ама пак сега курназ пуши на аспиратор и насекаде по вентилацијата мириса на цигари значи пак дома ми мириса како да ми пуши дома. Е денеска спиздев нема јас да бидем роб на неговите пушачки навики и сега повторно да трчам да уклучувам и јас аспиратор за да не ми мириса и решив да му ја затнам вентилацијата па ела нека ме праша зошто. Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? 412106

Леле исто, исто и кај нас!!! Туку како му ја затна вентилацијата? Кажуј брзо da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 17:46

Хехехехе Лаура ме изнасмеа....допрва ќе му ја затнам. планирам со стиропор ама да се распрашам убаво што е најефикасно па ќе ти кажам. Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? 543418
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28953
Registration date : 2008-08-12

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 18:06

Nie ne puisime nikako nitu doma nitu na gosti mm pusese ama pred edno godina i polni ne pusi i mnooooogu mi ubavo i cisticko doma, a odkoga ostanav brfemena ne dozvoluvame i drugi da ni pusat sega i poradi bebusot zatoa nemam potreba od cesto provetruvanje.
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29644
Registration date : 2008-03-25

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 18:10

Кај нас дома не се пуши, ниту ние пушиме ниту пак гости!
Ако некој сака да пуши излегува на балкон и таму си е местото за пушење!
Вратете се на почетокот Go down
Roze
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 68
Age : 43
Локација : Stip
Поени : 28395
Registration date : 2008-10-31

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 18:16

Golem problem.....mm e strasen pusac 2 kutii dnevno crveno malboro.Sreka sto ne e mnogu doma inaku ke ne istrove.. hihi ...pusi doma ama koga bebusot e vo svojata soba Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? 163602
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29653
Registration date : 2008-04-14

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 19:22

Сум слушнала дека запалена свеќа го неутрализира мирисот од цигари...
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 19:27

Ништо не може да го неутрализира мирисот на цигарите!
Крајно несовесно е и жално кога родителите си ги трујат децата со тоа што пушат дома, ова не го оправдувам ни под разно!
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29132
Registration date : 2008-08-08

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 21:25

I jas si imam problem so negovoto pusenje.Neznam kako ke bide koga ke imame dete.Sega pusi mnogu epten.
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28798
Registration date : 2008-11-02

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 21:46

Jas pusam mm ne a doma ne pusam radi nego samo se karame i sea izleguvam nadvor da mi bide raat glavava. A vo restoranov nas kupuvame sprej anti tobaco i prskame i super e kolku tolku neutralizira!
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 22:06

Јас не пушам но мм пуши но надвор дома не а кога имаме гости палам свеќа а кога ќе си отидат отварам прозорец и после тоа прскам со спреј
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty10.01.09 22:06

nie ne sme pusaci ama sum slusnala deka ako se stavi sad so voda vo prostorijata kaj sto se pusi ili se zapali sveka kolku-tolku ke se neutralizira mirisot od cigarite,no sepak ne opravduvam pusenje vo domot a posebno ako tamu ima deca
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28953
Registration date : 2008-08-12

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty11.01.09 17:13

Monika напиша:
Ништо не може да го неутрализира мирисот на цигарите!
Крајно несовесно е и жално кога родителите си ги трујат децата со тоа што пушат дома, ова не го оправдувам ни под разно!
Potpolno te podrzuvam i nie imame edni prijateli sto si pusat kaj decata i stalno im sovetuvam toa da ne go pravat i mislam deka pocnaa da me mrazat veke od sto sum dosadna.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty12.01.09 14:08

Ne dozvoluvam da se pusi doma.
Ako pusacot nema oset za maloto dete i za nas, nemam ni jas za nego. Ako ne moze da izdrzi eden saat bez cigara, neka poveli na terasa.
2-3 dena mi smrdi stanot posle samo edna edinstvena ispusena cigara!
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty12.01.09 14:18

Mnogu mi smeta miristo na cigraite.Kaj nas nikoj ne e pusac i ne se pusi,deka mali deca i bolni.Problem mi e sto na rabota e premnogu zaduslivo od cigari a nemozes da im zabranis.Vo prostorija od 30 kvadrati se pusat po 10 cigari vo minuta.Jas sega i bolna edvaj se spravuvam.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty12.01.09 14:23

i kaj nas doma ne se pusi ne se dolzni decata da disat cad a i izbegavam da odam na mesta kaj sto se pusi
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty12.01.09 14:31

verce напиша:
Mnogu mi smeta miristo na cigraite.Kaj nas nikoj ne e pusac i ne se pusi,deka mali deca i bolni.Problem mi e sto na rabota e premnogu zaduslivo od cigari a nemozes da im zabranis.Vo prostorija od 30 kvadrati se pusat po 10 cigari vo minuta.Jas sega i bolna edvaj se spravuvam.
Опомени ги културно да одат надвор да пушат, не си должна да се труеш
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty12.01.09 14:37

Oooooo srcka pa tie ako ne pusat ne doagaat za toa doagaat doma mali se im branat da pusat pa ajde vo Int kafe. Od niv zavisime ako ne doagaat nisto a se se mali deca po okolu 15 -16 god na koi doma im branat da pusat.Nema sto da se pravi a mnogu mi smeta.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: