Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?

Go down 
+71
saligrem
karolina
Gordana Natovska
twins_
delfinka
majuvce
sonjamfk
jasmina,mina
lela
Zvezdicka
Majsi
Biljana
Barbie
moja mama
rainbow
Freya
mackica
rich_bitch1
NatasaK26
beti.liz
bubale23
avanturistka
margarita
lia
D-r Lidija Pazdrijan
Sestricka
ирена
mama viki
fibimk
delfin76
Oci
baby24
BubeM
tinyyy
NatalijaS
milena p
MamaMaja
Mimi
bubamara
Juni08_Andrea
mirecv
Dragana
sonja colakova
hormonce
ElenaJo
Anika
Emilija
kara
SonjuS*
Denicija
sneze
kiki22
vecki
verce
Kinky
Sun
kavadarcanka
Janaxxxx
Vesnicka
Maja
Roze
sanja83
magi
Monika
Irena Trajkovska
Bela
nafi
Laura
Mimi22
Sister
lidija29
75 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty12.01.09 14:39

јас се извинувам ама незнаев каде работиш Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 635908
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty12.01.09 14:42

Bez gajle , Smile mora da se raboti.A mngu pati niz sali i muabet ke im recam deka za niv ne e ubavo sto tolku mali pusat ama toa tie edna se zivee samo ke recat i se semskat.
Вратете се на почетокот Go down
kiki22
Прваче
Прваче
kiki22


Female
Број на мислења : 173
Age : 37
Локација : tamu nekade
Поени : 28083
Registration date : 2009-01-07

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty12.01.09 15:44

Nie dvajcata ne pusime pa taka koga ke dolde nekoj pusac mm mu veli da odi na terasa bidejki toj ne ja podnesuva mirizbata od cigarite i taka se spasuvame od mirizbata .
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty12.01.09 17:04

Само татко ми пуши и тоа само во нашата соба не пуши а во другите редовно проветруваме ама пак си мириса на цигари . Не можеш ништо да му кажеш , само кога ќе влезе детево кај нив ја гаси цигарата и толку.
Вратете се на почетокот Go down
Denicija
Прваче
Прваче
Denicija


Female
Број на мислења : 117
Age : 42
Локација : Strumica
Поени : 28194
Registration date : 2008-12-17

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty12.01.09 17:12

кај нас се пушеше на тераса се до пред неколку недели кога стана ептен ладно. сега алтернатива е аспираторот во кујнаSmile
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty12.01.09 20:27

И кај нас никој не пуши..и кога ќе ни дојдат гости....ќе запалат цигара и после тоа миризбата од чадот останува...и дека непушачи одма се сеќава...и не се диши...
стварно е грдо...ама не можеш да им речеш да не пушат...барем по некоја цигара...
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty14.01.09 13:08

едноставно се справуваме. кај нас НЕ се пуши!
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty14.01.09 13:32

БАш така Кара, и кај нас исто. На кого му се пуши нека повели на балкон, ќе му покажам каде е...
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty14.01.09 13:36

Јас ги праќам сите на тераса, дури и гостите. Маж ми е пушач ама и он се смрзнува на тераса, дома знае никако, забрането е пушењето. Не сакам детето да ми биде пасивен пушач. Сега во денешно време повеќе се пази на тоа, јас на пр. кога бев дете моите пушеа дома, пред мене и брат ми. Знам како ми беше, секогаш станот ни мирисаше на цигари и не сакам и мене дома така да ми мириса.
Вратете се на почетокот Go down
ElenaJo
Почетник
Почетник
ElenaJo


Female
Број на мислења : 84
Age : 42
Локација : Тетово
Расположение : Super, rasteme :) ....
Поени : 28230
Registration date : 2008-12-03

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty14.01.09 14:09

Иако сум бремена и палам цигари дома сепак мислам откако ке се породам нема да дозволам да се пуши барем во просториите каде најчесто престојуваме. Сега пушењето е дозволено во сите простории освен во спалната каде што спиеме.
Здравје боже планирам да оспособам една соба за пушачи Smile затоа што повекето од моето семејство се пушачи така да ми е жал за нив да ги бркам надвор. Тоа би го направила пред се заради здравјето на мојот бебуш.

П.С За сите оние кои сакаат да се ослободат од ужасната миризба на цигарите еве ке ви кажам еден "лек" кој го научив од мојата баба Wink . Во едно чинивче одвечер ставете оцет (прехрамбен) можеби на почетокот ке ви мириса непријатно но верувајте утрината нема да има никаква миризба Ова е испробано 100% Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 592735
Но ова НЕ БИ ГО ПРЕПОРАЧАЛА за простории каде се спие
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty14.01.09 14:15

Во едно чинивче одвечер ставете оцет (прехрамбен) можеби на почетокот ке ви мириса непријатно но верувајте утрината нема да има никаква миризба Ова е испробано 100%


ова ми изгледа на добар совет . ај ќе пробам.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty14.01.09 14:29

Кај нас дома се пуши,ама кога доаѓаат мали дечиња пушиме под аспиратор или на тераса.
Е мене ова ми пречи.Неколку наши пријатели кога одиме на гости кај нив не дозволуваат да се пуши поради децата (што јас го почитувам и се согласувам), арно ама,кога истите ќе дојдат со нивните деца кај нас на гости пушат ко Турци.Тогаш на децата изгледа не им пречи.
А знам дека кога ќе имам деца нема да дозволувам никој да запали.И почитувам секаде кај што не се пуши.Во спална никогаш не сум дозволувала да запали мм,ниту пак јас.Барем таму да ми е чист воздухот кога спијам.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty14.01.09 14:31

Море кога ќе Ве подберам оставајте тоа цигарите.

Хормонче изгледа тоа го прават за да не им мириса дома а не за децата да не дишат чад.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty21.01.09 20:09

Е Хормонче да те частам за муабетов. Јас сум пушач, пушам дома ама почитувам кога кај некој не се пуши. Имам и јас такви познаници демек кај нас не се пуши и ќе ти покаже балкон, а кога ќе дојде кај мене една по друга ги швајцува.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty27.01.09 1:00

kaj nas samo mm mi pusi no toj si izleguva naterasa a koga ke dojde nekoj site pusat na terasa ili v hodnik imam kazano i nikoj ne mi pali pred deteto.A i mene mi se ima slucuvano toa ke otideme nekade i ajde mm ke izleze na terasa ke pusi a koga ke dojdat kaj nas vo soba ama ednas bas na tie im rekov da si izlezat na terasa i malku se podzamislija i aj da gi nema si izlegoa nadvor da si pusat.Pa nemozeme site da se trueme za necija navika i bezosecajnost.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty27.01.09 1:01

Mirizbata odnosno smrdeata od cigarite nikako ne se otstranva,jas sum pusac sreka sto imam posebna prostorija visok koja treba da mi sluzi kako ostava a jas ja prenameniv vo pusalna,veruvajte zime lete prozorot e non stop otvoren mrznam stalno koga odam na cigara no nikako da mi dojde pamet vo glava da gi ostavam, i stalno vnatre se oseka neubav miriz ma kolku sakala jas osvezuvaci da stavam ,mm ne pusi i nema sansi da dozvoli nikomu da zapali cigara vo stanot,i na gostite ako tolku ne mozat da izdrzat za cigara se znae kaj treba da odat,na nekoi ne im se fakalo kafeto za dusa ako go pijat od noga ,im vikam togas doma ako sakate i vo spalna pijte si go,koga jas odam na gosti vo kuki kaj sto ne se pusi ne si dozvoluvam da baram terasi ili prostorii da zapalam cigara pa nema da puknam ako ne zapalam saat ili dva
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty27.01.09 1:44

Od koga e rodena Andrea ,do sega nikoj ne zapalil cigara kaj nas doma,pa fala bogu ,pokraj nea i nie si disime cist vozduh.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty27.01.09 1:56

Јас сум пушач, исто и мм, ама кај нас уште одкако останав бремена не се пушеше и тогаш сеуште имавме исклучок за гости (јас тогаш ги откажав). Ама одкако средивме целиот стан и искречивме, пред да се роди Јана, дома не се пуши ни под разно и така планирам да биде уште мноооогу долго. Гостите се надевам не ми земаат за зло, а и да ми земаат нивна работа, детето нема да го трујам.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty27.01.09 2:00

ako sme pusaci mozeme da si najdeme mesto za pusenje grevota se decata uste mali da gi gusime so nikotin najmnogu mrazam kaj sto ima decinja dosle gosti i site cigarite vo usta i kaj mene ne se pusi pa koj saka neka se luti decata se povazni od se
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty27.01.09 2:07

taka e vecki..kaj nas nikoj ne pusi taka da nemame problem so toa....
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28896
Registration date : 2008-08-01

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty27.01.09 8:47

Кај нас дома не се пуши. Нема исклучоци, ни за гости ни за било кој. Тие што сакаат да пушат излегуваат надвор, ако треба и столчиња им давам да си седнат, ама нема отстапување од правилото.
Ми се случило да одиме на гости и таму некој од гостите да пуши ( а и во игротеки сум видела, кај што е полно со мали деца, да ги пријави некој да им ја затворат иготеката), кога ќе дојдеме дома алиштата не мирисаат, смрдат, не се трпи. Косичката на детето да ја мириснеш, во несвест да паднеш. Навистина не ми е јасно како има несовесни луѓе, пушат во присуство на деца, трудници...
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty27.01.09 9:42

Ние дома не пушиме и од пријателите ретко кој пуши. Тој што пуши
иде на тераса, по дифолт. Нема лабаво. Ниту дозволувам во кола да
ми пуши било кој. Јас сум бивши пушач, ги оставив пред десетина
години и сега многу ми пречат. Пред некој ден бевме во Дом на АРМ
на промоцијата на последнио албум на Тоше, абе кога се вративме
дома се фрлив на перење одма колку смрдеа алиштата и мои и на
мм.
А бебето не го ни носиме кај што се пуши, ниту пак дозволувам да
дојде во допир со чад!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28834
Registration date : 2008-09-19

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty29.01.09 0:12

Ne sme pusaci so mm ama koga ke ni dojdat na gosti pusaci posle toa -luftirame i resen problem
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty30.01.09 21:33

Jas cigari ne podnesuvam i kaj nas site znaat deka ne se pusi, odat na balkon. Toa e taka otsekogas i od pred da sum bremena. Nema vrska samo za decata. Pa i jas sum covek. Inaku pusacite si pusat i kaj niv doma koga ke odime, pa i tamu mi preci, ama toa si e kaj niv i ne mozam tuka nisto. Zatoa kaj nas nema sansi da zapali nekoj, ako na nekoj mu preci neka ne doaga.
Вратете се на почетокот Go down
tinyyy
Прваче
Прваче
tinyyy


Female
Број на мислења : 230
Age : 38
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 28518
Registration date : 2008-10-08

Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty04.02.09 13:30

Со миризбата од цигарите не можеш да се справиш никако единствениот начин е да не се пуши , но оној кој може.Кај нас се пуши пошто мене мака ми е за секоја цигара да се излегува надвор. Но онаму кај што има дечиња , строго сум против пушење , не заслужуваат тие мали невини суштества да ги труеме со нашиот чад !!!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?   Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како се справувавте со миризбата од цигарите во домот?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: