Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Односот на сопругот кон неговите родители.

Go down 
+54
adi
Dragana
Macence
Dara
Vesna Blazevska
Kiki
pepa
ana84
biljanag
avon
redoven
caci
josifana
soledad
Eni
Пандорче
petra26
marija*
Labuda
anetapp
Ance-J
ari
lidija29
Goca
D-r Lidija Pazdrijan
margarita
KATIC
ZeleniCka
verce
mina32
Sanja_Ivana
magi
female*
sonjamfk
radost
kavadarcanka
Mimi22
aleksandra_k
Sun
BILE-ENA
Kikic
mamazako
KAJA
sneze
taci
vecki
Girl*****
hormonce
SonjuS*
Mama Ane
naivnna
veki22
jasmina i ace
Natalija
58 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty15.04.09 2:13

точно така петра26,ама има и поговорка дружба си е дружба,служба си е служба,така да се додека не ги мешаат работата и приватниот живот и додека не ти ствараат нервози во бракот можеш слободно да си Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 445531,тоа значи ако имате фамилијарен бизнис , незначи да си земаат за право да ви се мешаат во вашиот брак.
Вратете се на почетокот Go down
Пандорче
Прваче
Прваче
Пандорче


Female
Број на мислења : 189
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 28213
Registration date : 2008-12-17

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty15.04.09 14:58

Mm e vo korektni odnosi so negovite, ama sepak se soglasuvam so site vas deka po drugo e koga si sam a drugo e koga si vo zaednica. Nie sami ziveeme i imame Ok odnosi. Odime kaj niv koga sakame i mozeme i oni koga doagjaat se najavuvaat. Nemame mn mesanje od nivna strana.
Вратете се на почетокот Go down
Eni
Прваче
Прваче
Eni


Female
Број на мислења : 171
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 28281
Registration date : 2008-12-08

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty15.04.09 16:09

Јас и не можам да го дефинирам односот на мм со мајка му, некогаш без врска ќе и се развика на женава а некогаш гледа дека ќе пукнам од нервоза па ако му кажам што ме изнервирало одма скока и ја брани така да не знам баш каков е тој однос пробува да држи рамнотежа ама некако тешко му оди
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty16.04.09 2:35

ени,стварно незнам каков совет да ти дадам,само мислам дека најдобро е да седнеш со мт и да разговараш на оваа тема,како ти се осеќаш и да најдете заеднички јазик на целава ситуација. Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 592735
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27979
Registration date : 2009-02-20

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty16.04.09 13:32

Eni напиша:
Јас и не можам да го дефинирам односот на мм со мајка му, некогаш без врска ќе и се развика на женава а некогаш гледа дека ќе пукнам од нервоза па ако му кажам што ме изнервирало одма скока и ја брани така да не знам баш каков е тој однос пробува да држи рамнотежа ама некако тешко му оди

ponekogas i mm e takov mozebi zatoa sto ednostavno nesaakat da gi navredime makite nivni,a nekogas e skros obratno toj ja kritikuva duri i misli deka gi deli decata posto e mnogu privrzana so bratmu postariot,a i taka e sekogas na negova strana e pred nekoe vreme svekor mi se interesirase da mi kupi kola,ama u meguvreme dever mi ja udri negovata i sto da napravat bez da znaeme ja i mm mu kupile druga kola na devermi ama ocigledno e, ti nemozes so edna plata da kupis kola da kupis za jadenje,pa ne sme tolku glupi ja i mm!nisto si zakutevme si progoltavme nema sto da pravime koga se takvi!!!
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty23.04.09 12:04

veki22 напиша:
ma ic ne mi e gajle za negovite znam deka ne ni me sakaat seto elice sto mi go pravat taka da ic ne me interesira kako se ponasa so niv






potpis moj na ova hihi
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27781
Registration date : 2009-04-20

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty24.04.09 12:26

BILE-ENA напиша:
Dragi mio toa se vika edipov kompleks.Nivnata mama e naj.Ha! Mojata svekrva na pocetokot mi "objasni" koi se pravilata vo taa kukka i nekako me zbuni.Nemav komentar .Zakkutev.Arno ama istata pocna da mi kazue gacki,vo smisol so da spreman za rucek,kako da se odnesuvam so maz mi i td.I normalno mene mi puka filmot eden den i podvlekov linija so nea.Ova e moj del ova e nejzin del.Normalno malce na povisok i podrzok ton.Sega mora da prasa dali moze da dojde i da pieme kafe.Ama mi trebase edno godina i pol da se izboram za toa.
Ete sea se potsetiv na toa i mi stana vrukkina Smile)))[/img]
eh Bile tebe 1 i pol,mene duplo mi trebase ama imalo Gospod oti samo so ke mi tekni mi se krevaat safrite od zaednickiot zivot
Вратете се на почетокот Go down
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 28051
Registration date : 2009-01-27

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty24.04.09 14:00

poarno sto sum daleko od niv pa ne se zamaram kako i sto so nìiv ama ic,uzivam
Вратете се на почетокот Go down
redoven
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 3
Age : 36
Локација : mk
Поени : 27553
Registration date : 2009-04-18

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty28.04.09 16:33

KAJA напиша:
I mm epten ja tintra majka mu...mnogu me nervira..ne zasluzila!
tuka nekade sum i jas ama sto da se pravi ne mozes preku toa pa ke se navredi. Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 635908
Вратете се на почетокот Go down
redoven
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 3
Age : 36
Локација : mk
Поени : 27553
Registration date : 2009-04-18

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty28.04.09 16:43

josifana напиша:
BILE-ENA напиша:
Dragi mio toa se vika edipov kompleks.Nivnata mama e naj.Ha! Mojata svekrva na pocetokot mi "objasni" koi se pravilata vo taa kukka i nekako me zbuni.Nemav komentar .Zakkutev.Arno ama istata pocna da mi kazue gacki,vo smisol so da spreman za rucek,kako da se odnesuvam so maz mi i td.I normalno mene mi puka filmot eden den i podvlekov linija so nea.Ova e moj del ova e nejzin del.Normalno malce na povisok i podrzok ton.Sega mora da prasa dali moze da dojde i da pieme kafe.Ama mi trebase edno godina i pol da se izboram za toa.
Ete sea se potsetiv na toa i mi stana vrukkina Smile)))[/img]
eh Bile tebe 1 i pol,mene duplo mi trebase ama imalo Gospod oti samo so ke mi tekni mi se krevaat safrite od zaednickiot zivot
mene mi trbase 1 god.pocnavme da ziveeme so mazot mi vo dr drzava sami i ni bese super a koga vlegov vo nivna kuka jas sum bila snaa jas trebalo da se naviknuvam na se.arno ama mazot mi pak mi gi dovlecka tuka so mala razlika-oni kaj nas.i op nesto ne im se dopadnalo i jas i go rekov istoto vie ste dojdeni naviknuvajte se sega vie na nas.Sekako ne cinev vaka da ima bar zasto :bang:i iskreno do den denes mi se ezi kosata nagore ama pocnuvam da gi mnozm so nula golema kolku niv iako se roditeli a znam sto e da bides roditel
Вратете се на почетокот Go down
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27313
Registration date : 2009-06-24

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty06.07.09 17:35

pa ne e mnogu blizok mm so negovite roditeli
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty09.07.09 22:20

многу е близок со нив и се големи емотивци
поврзани се многу дури некогаш ми смета зошто му влијаат многу па некои наши одлуки ги подгазува и прави како тие ќе кажат
но тоа е
Вратете се на почетокот Go down
ana84
Прваче
Прваче
ana84


Female
Број на мислења : 188
Age : 39
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 29147
Registration date : 2008-06-23

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty12.09.09 21:01

Ме интересира од ваше лично искуство - дали е подобро да се живее со сопругот сами или во заедница каде што има повеќе генерации?
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty13.09.09 12:42

Definitivno sami
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29653
Registration date : 2008-05-15

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty13.09.09 13:51

ana84 напиша:
Ме интересира од ваше лично искуство - дали е подобро да се живее со сопругот сами или во заедница каде што има повеќе генерации?

Dokolku imate moznost SAMI, poubavo od toa nema
Вратете се на почетокот Go down
ana84
Прваче
Прваче
ana84


Female
Број на мислења : 188
Age : 39
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 29147
Registration date : 2008-06-23

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty13.09.09 14:52

Колку од прилика вие (мислам на оние што живеат сами) трошите за еден мецес, на пр.да имате едно дете малечко, да плаќате смектки, бензин, и за храна, без кредити и дополнителни трошоци? Ме интересира онака грубо.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty13.09.09 15:02

Zavisi od apetitite - kolku i sto ke trosite, nie sme pod kirija i osnovnite trosoci ni se okolu 40 000, ako ja odbijam kirijata 30 000. Znaci ako dvajcata zarabotuvat po 250 evra ke se izdzi nekako (ako ne ste pod kirija) , no racunaj, treba garderoba da se podnovi, nekad da iskocis, extra trosoci za shkolo za decata....ima mnogu. Moze i poskromno da se zivee, no jas licno ne sakam da se stiskam za nisto....bar dodeka mozam.
Вратете се на почетокот Go down
ana84
Прваче
Прваче
ana84


Female
Број на мислења : 188
Age : 39
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 29147
Registration date : 2008-06-23

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty13.09.09 15:45

Значи ако живееме поскромно - тогаш можеме да поминеме и со помалце од 30000 ден.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty13.09.09 16:55

ana84 напиша:
Значи ако живееме поскромно - тогаш можеме да поминеме и со помалце од 30000 ден.
Да, мислам дека може - ако имате каде, да не сте под кирија, се поминува и со помалку.
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty13.09.09 17:06

Ako ziveete poskromno duso ke pominete i so 25000.Kako ke znaes ako ne probas..Vo nekoi slucai vredi da se proba..licno prvo za sebe i svojot mir,a potoa za toa da se vidi kako se prezivuva.Ne me svakaj pogresno.Se e skolo vo zivotot i ne e na odmet da ja naucis i taa lekcija.Utre ke treba nekomu da ja preneses kako svoe licno iskuvstvo. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Macence
Прваче
Прваче
Macence


Female
Број на мислења : 105
Age : 37
Локација : Macedonia
Поени : 29443
Registration date : 2008-04-24

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty20.09.09 0:42

taci напиша:
Сосема коректен однос, ги почитува како родители потполно, но не дозволува да му се мешаат во животот. Исто така не бара нивно мислење околу нешто, значи си е самосален, си ја гледа својата работа (мене и децата) и воопшто не се замара со нив.
Едноставно не е од оние мамини и татини галеничиња.
Потпис!
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty08.10.09 23:10

MM si gi pocituva svoite do granica,i recisi ama nisto ne im isprava sto i kako ke raboti .Ne im dozvoluva da se mesaat vo nasite odluki takov si e od prv den i sto namisli toa si pravi ni mama ni tato nema da go razubedat.I voopsto ne se zamara so niv se vika mene i tebe da ni e ubavo pa za drugi......
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty09.10.09 0:03

Pa kakov odnos ima??????????Ne znam da definiram,nekogas koga treba da se sprotistavi za nesto toj kako ustata da mu e zalepena,a nekogas pak ne mozes da mu ja zatvoris.Gi citav prethodnite postovi-kako mozat roditelite da gi delat decata? Roditelite si gi sakaat decata, ama razlicno gi pocituvaat-zolvata i zetot se domakini nevideni,a ti i mazot nisto ne razbirate i ne mozete da se snajdete bez niv,a vsusnost e obratno-e sega ako nesto sakate da napravite tie se sprotistavuvaat ,a ako im kaze deteto sto im e nadvor od kukata da go napravat toa vednas ke se slozat........Znaci sekogas poveke go pocituvaat onoj koj izlegol od kukata,a koga vie ke izlezete(ako se sluci nekogas)mozebi i vas taka ke ve pocituvaat,a dotogas ostanuva da gi gledate kako od vas pravat ovci nestrizeni i za da go zacuvate mirot ponekogas im premolcuvate so nadez deka eden ubav den ke si ziveete samicki i nema da se custvuvate kako podstanari........
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty10.10.09 0:42

adi напиша:
Pa kakov odnos ima??????????Ne znam da definiram,nekogas koga treba da se sprotistavi za nesto toj kako ustata da mu e zalepena,a nekogas pak ne mozes da mu ja zatvoris.Gi citav prethodnite postovi-kako mozat roditelite da gi delat decata? Roditelite si gi sakaat decata, ama razlicno gi pocituvaat-zolvata i zetot se domakini nevideni,a ti i mazot nisto ne razbirate i ne mozete da se snajdete bez niv,a vsusnost e obratno-e sega ako nesto sakate da napravite tie se sprotistavuvaat ,a ako im kaze deteto sto im e nadvor od kukata da go napravat toa vednas ke se slozat........Znaci sekogas poveke go pocituvaat onoj koj izlegol od kukata,a koga vie ke izlezete(ako se sluci nekogas)mozebi i vas taka ke ve pocituvaat,a dotogas ostanuva da gi gledate kako od vas pravat ovci nestrizeni i za da go zacuvate mirot ponekogas im premolcuvate so nadez deka eden ubav den ke si ziveete samicki i nema da se custvuvate kako podstanari........

Ех, драга и со нив и само блиску до нив -исти се секогаш ! Само што подалеку , убаво спомна yarre во еден пост да не може свекрва во папучи на гости да ти дојде hihi
Мм нема никаков однос кон неговите што ме нервира се повеќе , барем да беше близок со нив па да ги сватев, аман веќе .
седнав на полноќ на форум да се испразнам , за да не се расправам пак со мајка му сабајле оти не вреди -Ко на бука да зборувам .
Дошле патронажни за посета кај нас ,( 9.30наутро) ги пречекала и им рекла дека ние спиеме а таа страв и е од снаата и не смее да буди, има кажала по нејзино што и одговарало и пријатно .Многу ми е гајле ама за кои ситници ми втрчувала в спална и наутро и ноќе ,ама пред кој како сака такво лице става .
Мм ништо ни збор .

Нови и убави алишта на детето , не и е првпат , грабнала ги испрала кај нејзе во врела вода -се смалиле два пати - И што сега , пак да и зборам , Не чепкај кај нас , џабе ќе зборам , тоа мм треба убаво јасно и гласно да и го каже , ама знам дека нема и така , ќе се нервирам пак како и секој ден ....
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28920
Registration date : 2008-09-06

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty10.10.09 15:01

Ves so patronaznite se vidov vcera kaj moite (ednata e prva komsika na majka mi) i mi vika ,,Spankovci golemi sme bile -bevme kaj Maksimilijan spie,Oleg spie i ne gi vidovme, Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 928362 ama vika deka oni se krivi sto barale vo 9;30 da idat koga znaat deka spieme Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 69779 Ke pominat nareden pat mozebi narednata nedela i kaj vas i kaj nas
A inaku jas nemam svekrva so mene i da me budi ili da kazuva deka spijam ama zatoa imam komsika sto znae se i koga sum doma i koga ne sum taka da beter od svekrva e.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Односот на сопругот кон неговите родители.
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: