Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Односот на сопругот кон неговите родители.

Go down 
+54
adi
Dragana
Macence
Dara
Vesna Blazevska
Kiki
pepa
ana84
biljanag
avon
redoven
caci
josifana
soledad
Eni
Пандорче
petra26
marija*
Labuda
anetapp
Ance-J
ari
lidija29
Goca
D-r Lidija Pazdrijan
margarita
KATIC
ZeleniCka
verce
mina32
Sanja_Ivana
magi
female*
sonjamfk
radost
kavadarcanka
Mimi22
aleksandra_k
Sun
BILE-ENA
Kikic
mamazako
KAJA
sneze
taci
vecki
Girl*****
hormonce
SonjuS*
Mama Ane
naivnna
veki22
jasmina i ace
Natalija
58 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty22.01.09 11:13

Mimi22 напиша:
MM so negovite ima laden odnos zatoa sto samite si go napravile toa.Od sekogas bil lisen od ljubov i vnimanie.Nivnata politika e ti si masko treba da se snaogas a zolvite mi se zivi paraziti ama oni se zenski.Jas ziveev so toa kako sto jas si gi pocituvam i sakam roditelite taka i on.Ama imase situacii kade sto jas bev taa koja sto go terase da bide pokorekten so negovite,se dodeka ne ja prejdoa granicata.Koga oni mene ne me pocituvaat ne go teram ne jas mm da gi tintra.Pa ne sum jas budala.Ako misli deka treba da ima takov odnos sigurno si ima pricina

иста сум и јас . ме нервира делење машки и женски деца.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty22.01.09 11:15

Кај мене мм ги почитува неговите но не дозволува да ни се мешаат во животот, може само да ги ислуша за некој совет но ако не му се допаѓа не го применува и секогаш го истакнува и своето мислење за разлика од брат му кој воопшто не ги почитува.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty22.01.09 11:17

Epa ako go ostavile sam d se snaoga neka go ostavat i ponatamu.A i on si se oladil zatoa sto ne e najden na ulica.Na sekoj mu treba ljubov i vnimanie.Jas imam masko dete utre i pet kerki plus da imam ne bi go lisela david od ljubov samo zatoa sto e masko.Dete si e dete za roditelot pa kakvo saka neka bide,
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty22.01.09 11:19

Mimi22 напиша:
Epa ako go ostavile sam d se snaoga neka go ostavat i ponatamu.A i on si se oladil zatoa sto ne e najden na ulica.Na sekoj mu treba ljubov i vnimanie.Jas imam masko dete utre i pet kerki plus da imam ne bi go lisela david od ljubov samo zatoa sto e masko.Dete si e dete za roditelot pa kakvo saka neka bide,

тотално те подржувам
Вратете се на почетокот Go down
radost
Прваче
Прваче
radost


Female
Број на мислења : 326
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28652
Registration date : 2008-10-11

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty22.01.09 13:20

Нормално дерка дете си е дете и на сите им треба иста љубов. Мене никако не ми е јасно како може да се двојат децата по пол и по што уште не.
Инаку дечко ми е едно дете и е поврзан со неговите. Се слушаат секој ден, се гледаат за викенд, ги прашува за совет, ама не е мамина маза. Не е дека слепо ги слуша, туку само се консултира со нив како повозрасни и поискусни а одлукиет сам ги донесува или ги носиме сите заедно. Ама и неговите се коректни барем сега за сега. Не сакаат да се мешаат во нашите животи и само велат вам да ви е добро нас ќе ни биде уште подобро. Дај Боже така и да остане.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty30.01.09 11:51

mm isto kako na mama ane mt e rak i e mnogu povrzan so negovite. mene mi preci taa pregolema povrzanost, no nauciv da ziveam so toa.problemot e ,koga ke ostane bez niv sto ke pravi.
Вратете се на почетокот Go down
female*
Почетник
Почетник
female*


Female
Број на мислења : 61
Age : 42
Локација : macedonia
Поени : 28031
Registration date : 2009-01-11

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty30.01.09 11:56

I mm e mnogu povrzan za se non stop se prasuva so niv kako da ne e dovolno odluka da doneseme nie i se slusaat po cel den jas ne velam deka toa ne e ubavo ama si mislam deka nekoi raboti treba da ostanat megu mene i nego a ne se da se kazuva
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28953
Registration date : 2008-08-12

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty30.01.09 12:22

E barem za ova mm ima stav prema negovite sto ke kaze go slusaat i mnogu me podrzuva mene.
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29663
Registration date : 2008-05-09

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty22.02.09 13:48

Korekten e sprema niv, i ima odlicen odnos, no sepak ne dozvoluva da ni se mesaat vo brakot, iako do sega ne sme imale nekoakov problem, no taka se ima postaveno i go pocituvaat.
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty19.03.09 1:59

никогаш мм не бил близок со неговите,отсекогаш бил оставен на самиот себе,никогаш не им било гајле за мм,дали има или нема, дали нешто му треба,дали е болен ич уво не ги болело ниту пак некогаш ке ги боли,ама така не се поставени за девер ми и золва ми,за нив душа ке дадат,а мојов ко од улица да е.ама од кога се отселивме од од кај свекор ми и свекрва ми ,мм нема никаков контакт со неговата фамилија дека никаква заедница немавме со мајка му и татко му,а и не му паѓа на памет да воспостави некаков контакт со нив а и мене воопшто не ме занимаат тие луѓе.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty19.03.09 2:05

Mojot maz e edinice i go zagubil tatkomu pred 10 godini no sepak ostanal na noga do kade treba da se slusa roditel.So majkamu e konkreten ne dozvoluva da ni se mesa ako ne e vo pravo i ni malku ne e mamina maza od sto jas se plasev deka e edinec.Mene mnogu mie bitno negoviot odnos so majkamu toa im dava primer na moite deca deka roditelot do oderedni granici treba da seslusa i pocituva.Ne bi se slozila so nekoi deka mnogu im e gajle dali nivniot soprug se kara i gi ponizuva negovite roditeli .Skim si takav si sto se veli kako gi ucime decata taka i tie nam ke ni pravat.
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty19.03.09 2:30

па точно е тоа не го прави тоа што не сакаш да ти го направат,ама ако ја си ги почитувам децата и им ја пружам целата родителска љубов тогаш и тие мене ќе ме почитуваат ,така е нели?а ако не му обрнуваат внимание на детето или ги делат децата, тоа од мало ке си знае како си израснало и утре ден истото ке им го пружи вниманието и односот како тие него,па тоа не е криво така го воспитале.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty23.03.09 18:20

Мм е единец и е со мајка ми близок, ја политува и све тоа но не е зависен од неа за ништо. Со татко му не е премногу близок но е ОК.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty23.03.09 18:44

se odnesuva normalno. ponekogas se prasuva za nekoi raboti ama konecnata odluka ja nosime samo jas i toj.
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty31.03.09 1:32

Odnosot na mm kon negovite e normalen kako kon roditeli, gi ceni i pocituva, no se sto treba da se resi ili napravi se konsultira so mene. Na pocetokot primetuvav deka im preci toa, a mozebi i seuste im preci, bidejki znaat od vreme na vrema da prefrlat nekoja ladna, ama mene toa bas i ne mi e mnogu mnogu gajle. Ne bi sakala nikogas da dojde do kavga megu mm i niv, i se bi napravila da sprecam takvo nesto, no ako mi se zamesaat oni na mene, kako i sto probaa na pocetokot, e togas bas ke si go dobijat.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty31.03.09 1:44

mina32 напиша:
никогаш мм не бил близок со неговите,отсекогаш бил оставен на самиот себе,никогаш не им било гајле за мм,дали има или нема, дали нешто му треба,дали е болен ич уво не ги болело ниту пак некогаш ке ги боли,ама така не се поставени за девер ми и золва ми,за нив душа ке дадат,а мојов ко од улица да е.ама од кога се отселивме од од кај свекор ми и свекрва ми ,мм нема никаков контакт со неговата фамилија дека никаква заедница немавме со мајка му и татко му,а и не му паѓа на памет да воспостави некаков контакт со нив а и мене воопшто не ме занимаат тие луѓе.

Mina32 i kaj nas doma e isto...Mm da umre ,nedaj boze,negovite roditeli posledni ke razberat hahahaha Arno ama ako zolva mi kivne i vo 12 ke go pobaraat lekar da i najde Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 127667 Sramota...
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty31.03.09 2:15

lolipop,стварно не можам да разберам поред жив родител да се осеќаат ко да немаат,стварно не можам никакво објаснување да си дадам,и да ти кажам на почетокот многу чудно ми беше како се понашаа со мм,а со золва ми и деверми ко свето нешто да се,и си викав или мене нешто ми фали или на овие трето не може да биде,и на крај сватив дека кога господ делел мозок,свекор ми и свекрва ми биле сокриени во буре hihi hihi hihi hihi hihi

п.с.лолипоп ич да не му ја мислиш многу за нив,а кад тад еден ден ќе не бараат верувај(изгледа кога ќе клапнат hihi hihi )
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty31.03.09 16:33

Mina32 na mm ni koga ke umrat nema da mu se javat .... Ne mu ja znaat addresata na ziveenje hihi
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty31.03.09 16:48

Lele devojki nemojte taka, kakvi se takvi se, sepak se roditeli. Znam deka vi e krivo i ve razbiram, ama sepak covecki e da se prostuva. I mene mi ima mnogu pati dokriveno za nekoi raboti, ama pak gi toleriram. Ne dozvoluvam nikoj da mi se kacuva na glava i da mi se mesa, ama sepak se trudam da imame kakva takva ziveacka. Nemojte da mi se lutite, ama treba nekogas da se pogledne niz prsti.
Moe moto vo zivotot e " od moja strana sekogas da e se ok, a sekoj si znae za sebe, kako mislat taka neka pravat, ima nekoj od gore sto gleda se"
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty31.03.09 17:08

Margarita sekoj e vozrasen i odgovara za svoite postapki...Ako negovite roditeli odlucile da nemaat komunikacija so nivniot sin,nitu pak mm saka-pak dobro...sekoja odluka ke ja pocituvam.Relacijata dete-roditel se uci od mali noze,jas nemozam nitu pak sakam da navleguvam vo analiza na nivniot odnos sega posle 30 i nesto godini.Nitu pak sum mokna nesto da smenam.Bitno mene ne mi preci i toa nikogas ne mu go prefrlam na soprugot.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty31.03.09 20:03

Јас се сложувам со маргарите,сепак тие се родители на нашите мажи и би додала дека мислам оти не посатојат родители кои не ги сакаат своите деца до толкава мера,или барем сакам да верувам во тоа дека такви се многу,многу ретки..............јас на мм му велам знам дека татко ти мајка ти те сакаат и ти посакуваат се најдобро но поради мене и ти се чуствуваш запоставен и игнориран,јас не можам да го разберам тоа, но со сигурност тврдам дека многу родители водат инает со своите синови само поради снаите,или барем кај нас имам впечаток дека е така.Иначе мм има комуникација со мајка му и татко му онолку колку што заслужиле и колку што смета тој дека треба,буквално никогаш не сум се осудила да му сугерирам поради некои работи што мене ме навредиле или ми сметаат да прекине со контакт.Многу ситуации ме доведиле до лудило и ми дошло се да отерам у три пм...ама секогаш се стопирам со мислата дека тие му дале живот на мм.....
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty31.03.09 20:31

Smetam deka sekoj moze da ima dobar i korekten odnos kon roditelite na soprugot....ako sakas da zivees mozi samo spored mene tajnata vo dobar zivot se sostoi vo pocituvanje i postavuvanje na granica - distanciranje da se znae sto moze da im se kaze ,
-so kakov ton nestoto ke bide kazano.....i da ne nabrojuvam

Dali go sakaat ili ne mm?... pretpostavuvam deka go sakaat i pokraj toa sto nesum kometentna da zboruvam vo nivno ime no po nekoja logika ima li majka koja ne si go saka deteto...
A i toj isto ima korekten odnos kon niv gi pocituva a deka e nesto mnogu blizok so niv ne vo ramki na nekoja normala.
A ako se zaprasm dali mene me sakaat....pa ne ni razmisluvam da dadam bilo kakov odgovor na toa prasanje dovolno e da me pocituvaat.
Dodeka pak koga se vo prasanje vnucite mojot stav e vakov : Ako sakat znaci samo ako tie SAKAAT mozat da ja cuvaat kerkami zatoa sto im e vnuka i ja sakaat nea, a ne deka mi pravat mene usluga.
Vo brak sum 4 godini i vo ova izminato vreme cuval gospod od kavgi.
Dali ke se slozite ili ne so mene e vase pa ke kazite vie...
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty01.04.09 1:34

lolipop напиша:
Mina32 na mm ni koga ke umrat nema da mu se javat .... Ne mu ja znaat addresata na ziveenje hihi

hihi hihi hihi и кај нас е истото,од кога не избркаа од дома,не знаат кај сме, каде живееме.
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty01.04.09 1:49

lolipop напиша:
Margarita sekoj e vozrasen i odgovara za svoite postapki...Ako negovite roditeli odlucile da nemaat komunikacija so nivniot sin,nitu pak mm saka-pak dobro...sekoja odluka ke ja pocituvam.Relacijata dete-roditel se uci od mali noze,jas nemozam nitu pak sakam da navleguvam vo analiza na nivniot odnos sega posle 30 i nesto godini.Nitu pak sum mokna nesto da smenam.Bitno mene ne mi preci i toa nikogas ne mu go prefrlam na soprugot.

точно е ова што го кажа лолипоп,потполно се слагам,значи поголема е работата чим родителите нивни не си ја знаат адресата на детето,чим самите деца се тргнале никој при здрав разум не бега од нормален родител.и јас сакав мене некој да ме почитува од неговата фамилија ,јас не барав да ме сакаат,ама сакав да ме почитуваат како сопруга на синот нивни,ама за жал место тоа добив многу полоши работи од што ќе очекува злобност.а и на крај краева со мм кога се нервиравме за нив тој ми рече- зашто се нервираш? , дека не те почитуваат? ,па тие мене не ме почитуваат и не ме сакаат што сум им нивни син пак не тебе.
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27979
Registration date : 2009-02-20

Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty01.04.09 13:28

mm gi ceni svoite roditeli ama mnogu go nerviraat odvreme navreme i koga se nervira od niv i se istura na svekrvami,a jas togas kutrata neznam voopsto kako da reaagiram zatoa si prekituvam i si se pikam u soba!!!nekogas i negovite preteruvaat zato go opravduvam!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Односот на сопругот кон неговите родители.
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: