Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Односот на сопругот кон неговите родители.

Go down 
+54
adi
Dragana
Macence
Dara
Vesna Blazevska
Kiki
pepa
ana84
biljanag
avon
redoven
caci
josifana
soledad
Eni
Пандорче
petra26
marija*
Labuda
anetapp
Ance-J
ari
lidija29
Goca
D-r Lidija Pazdrijan
margarita
KATIC
ZeleniCka
verce
mina32
Sanja_Ivana
magi
female*
sonjamfk
radost
kavadarcanka
Mimi22
aleksandra_k
Sun
BILE-ENA
Kikic
mamazako
KAJA
sneze
taci
vecki
Girl*****
hormonce
SonjuS*
Mama Ane
naivnna
veki22
jasmina i ace
Natalija
58 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty20.12.08 17:05

Баш деновиве ми беше незгодно бидејќи сум скарана со мм, а тој нервозен па постојано вика по дома на неговите. Сигурно си помислуваат види ја снаава кучка една го налутила, па сега нас ни се истура. Инаку мислам дека може многу да се открие од односот на сопругот кон неговите родители. Дали им се развикува, дали ги почитува, дали мисли на нивното здравје. Посебно многу зборува односот кон неговата мајка, дали премногу го цени нејзиното мислење, дали за секој проблем трча кај неа и така натаму. Јас си велам како се однесува кон неговите така можам да очекувам и во иднина да се однесува со мене. Важно е неговото лошо однесување кон неговите да не го толкувате како добра работа, демек вас повеќе ве сака. Мм многу ги цени, многу е внимателен и колку може посредува меѓу мене и неговите. Немам за жалење во тој поглед.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty20.12.08 17:14

mene mi e mnogu povazen odnosot sto go ima sprema mene ISKRENO NE ME INTERESIRA NIVNIOT ODNOS ZASTO SE STO KE PRAVI GO PRAVI SO MOJ DOGOVOR I GO CENI MOETO MISLENJE. ne sakam da zvuci ova kako da sum gruba i bezosetna.A nivniot odnos prema nego ne go zasega mnogu ,doma e za da spie jadi i da go pomini vremeto so mene
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty20.12.08 19:10

ma ic ne mi e gajle za negovite znam deka ne ni me sakaat seto elice sto mi go pravat taka da ic ne me interesira kako se ponasa so niv
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty20.12.08 22:07

pa iskreno mene duri i od sega po malku me nervira sto mislam decko mi epten ja slusa majka mu
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty21.12.08 1:40

Со оглед на тоа што мм е типичен рак, многу е поврзан со мајка му. Едно време ми сметаше, не нешто да паѓам во несвест, ама така за некои ситници понекогаш, сега воопшто не. Пред извесно време почина свекор ми и сега разбирам дека не и е лесно и често ја посетува, она често доаѓа, така да мајка му е и и да ми смета и да не ми смета тоа ми е. Smile
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty21.12.08 3:16

Decko mi e mnogu povrzan so site...
ne znam sto ke ispadne...ke si mislat deka im go zemam...
pa tepacka ke padni Very Happy:D
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty21.12.08 3:26

Најнормален,воопшто не е приврзан,самостална личност,не зависи од нив,не бара мислење од нив за своите идеи,ниту пак поддршка за постапките негови,Во секој случај има коректен однос со мајка му (татко му не го познавам,одамна се разведени).Значи се слушаат секојдневно (свеки го бара,тој не би и се јавил 3-4 дена,нема навика да се јавува,што мене баш и не ми се допаѓа,сепак му е мајка),се гледаат еднаш неделно,обично недела ,ја почитува и тоа е.Значи ,не е мамина маза,не е премногу приврзан.
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28779
Registration date : 2008-09-05

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty21.12.08 21:21

Vaka jas prv pat denes gi zapoznav negovite pa ajde da pisam . Prviot vpecatok ne epovrzan ama ne zasto nejke tuku zasto oni ne mu se doblizile ine mu dozvolile da se privrze za niv . Iskreno Ne mismeta voopsto .
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty21.12.08 21:39

SonjuS* напиша:
Decko mi e mnogu povrzan so site...
ne znam sto ke ispadne...ke si mislat deka im go zemam...
pa tepacka ke padni Very Happy:D
sonjus grabaj go i begaj da ne bides tepana
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty21.12.08 22:12

vecki напиша:
SonjuS* напиша:
Decko mi e mnogu povrzan so site...
ne znam sto ke ispadne...ke si mislat deka im go zemam...
pa tepacka ke padni Very Happy:D
sonjus grabaj go i begaj da ne bides tepana

Domazet da go zemam... Very Happy:D:D
Вратете се на почетокот Go down
taci
Полуматурант
Полуматурант
taci


Female
Број на мислења : 589
Age : 45
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 28325
Registration date : 2008-11-25

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty21.12.08 22:48

Сосема коректен однос, ги почитува како родители потполно, но не дозволува да му се мешаат во животот. Исто така не бара нивно мислење околу нешто, значи си е самосален, си ја гледа својата работа (мене и децата) и воопшто не се замара со нив.
Едноставно не е од оние мамини и татини галеничиња.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty22.12.08 16:41

MM не е поврзан со неговите и не е зависен од нив . се случува и да не се слушнат и видат со денови и недели . Ама такви и се и неговите секој за себе .
Вратете се на почетокот Go down
KAJA
Прваче
Прваче
KAJA


Female
Број на мислења : 224
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28867
Registration date : 2008-08-13

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty23.12.08 13:18

I mm epten ja tintra majka mu...mnogu me nervira..ne zasluzila!
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty23.12.08 13:31

се додека се двајцата родители, атмосферата е една за живеење.
кога едиот ќе остане сам без својот брачен партнер, работите многу се менуваат.
додека беше свекор ми жив, односот и со маж ми и со мене беше уникатен. си живеевме како ни е драго, не се мешаа често, свекор ми па ич не ми коментираше, а и маж ми беше малку поинаков.
после смртта на свекор ми, свекрва ми стана друга личност, некако и беше страв да не ја оставиме ли, или незнам што, стана малку повеќе себична во однос на маж ми, секогаш е он во право, треба да биде како он што мисли, он ја прашуваше за се и сешто без да ме консултира и мене почна да ми смета тоа.и реагирав, и тоа доста бурно.
и јас сум рак во хороскоп, ги почитувам моите родители, ама тие си ја знаат границата, и ако почнат коментари за одредена работа за која мислам дека не ми е битно нивното мислење, не ги оставам да се доискажат.
некои ќе помислат дека сум груба, ама јас најдобро ја проценувам ситуацијата и ги знам можностите.
затоа многу ми сметаше таа поврзаност, која кратко траеше, таа почина набргу после свекор ми па и за некои работи што сум ги оставила неискоментирани, сега не ми е криво, ото сега сме си сами, моите си се мои, ама пред се мие детето и домот, моето семејство.
треба да си го почитуваш родителот, ама не слепо и послушно.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty23.12.08 13:33

Imam edna drugarka koja ima sin i mu vika vaka.Sine ova samo za tebe vazi ZENI STO MAJKA SAMO EDNA a na maz i mu vika ti nemoj ni da si pomislis na ova ova e samo za sin ti ne i za tebe
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty23.12.08 13:37

кикич, ај дообработи го ова *ЗЕНИ СТО МАЈКА САМО ЕДНА*, извинеи не го сконтав.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty23.12.08 13:38

Жени сто мајка само една Smile Демек и 100 жени да имаш мајката секогаш е само една Smile
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty23.12.08 13:40

Жени демек имало и сто на број,а мајка била само една!
Тоа е исто како зетот многу ја слуша ќерка ми,а онаа снаата душата му ја извади на син ми, hihi
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty23.12.08 13:52

Dragi mio toa se vika edipov kompleks.Nivnata mama e naj.Ha! Mojata svekrva na pocetokot mi "objasni" koi se pravilata vo taa kukka i nekako me zbuni.Nemav komentar .Zakkutev.Arno ama istata pocna da mi kazue gacki,vo smisol so da spreman za rucek,kako da se odnesuvam so maz mi i td.I normalno mene mi puka filmot eden den i podvlekov linija so nea.Ova e moj del ova e nejzin del.Normalno malce na povisok i podrzok ton.Sega mora da prasa dali moze da dojde i da pieme kafe.Ama mi trebase edno godina i pol da se izboram za toa.
Ete sea se potsetiv na toa i mi stana vrukkina Smile)))[/img]
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty23.12.08 13:57

да бе тоа е така, ама не го сконтав оти беше латиница.
а јас го знам по кумановски, викаат *венчанија си е венчанија, ама мајка е сал'те една*.
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty20.01.09 22:04

nie ziveeme zaedno,no voopsto ne mi smeta odnosot negov so negovite roditeli,so niv e super a se razbira i so mene
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra_k
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 42
Локација : spasime5
Поени : 27985
Registration date : 2009-01-21

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty21.01.09 18:57

i jas go imam istiot problem , a uste ne sme ni vereni!!!majka mu na decko mi mi kazuva sto treba da pravam kaj niv, rucek da sum pravela, neznam sto-saka da se mesa bukvalno vo se!!! jas mnogu se nerviram, a i mnogu go sakam decko mi, no iskreno mi e strav kako bi ziveela....toj ne saka da cue da ziveeme oddelno, osven vo stanot so negovite....kazi mi te molam,kako ja sredi Smile) jas iskreno sum razocarana....zosto taa ke se mesa cel zivot, a i neznam kako da go ubedam deka e popametno da ziveeme oddelno.....epten sum na maki:)
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra_k
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 42
Локација : spasime5
Поени : 27985
Registration date : 2009-01-21

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty21.01.09 18:58

BILE-ENA напиша:
Dragi mio toa se vika edipov kompleks.Nivnata mama e naj.Ha! Mojata svekrva na pocetokot mi "objasni" koi se pravilata vo taa kukka i nekako me zbuni.Nemav komentar .Zakkutev.Arno ama istata pocna da mi kazue gacki,vo smisol so da spreman za rucek,kako da se odnesuvam so maz mi i td.I normalno mene mi puka filmot eden den i podvlekov linija so nea.Ova e moj del ova e nejzin del.Normalno malce na povisok i podrzok ton.Sega mora da prasa dali moze da dojde i da pieme kafe.Ama mi trebase edno godina i pol da se izboram za toa.
Ete sea se potsetiv na toa i mi stana vrukkina Smile)))[/img]


znaci toa sto go napisav pogore ovde se odnesuvase na tebe draga:)) kazi mi kako ja resam majka mu ,go imam istiot problem...pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
KAJA
Прваче
Прваче
KAJA


Female
Број на мислења : 224
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28867
Registration date : 2008-08-13

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty22.01.09 10:21

fino lepo ke mu kazes: ajde sega dragi porasni i ne tuku gi pocnuvaj recenicite so :"majka mi rece...", ako ne, odi zivej si so majka ti praj si deca so nea, nemoj mene da me zemas na dusa!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty22.01.09 11:02

MM so negovite ima laden odnos zatoa sto samite si go napravile toa.Od sekogas bil lisen od ljubov i vnimanie.Nivnata politika e ti si masko treba da se snaogas a zolvite mi se zivi paraziti ama oni se zenski.Jas ziveev so toa kako sto jas si gi pocituvam i sakam roditelite taka i on.Ama imase situacii kade sto jas bev taa koja sto go terase da bide pokorekten so negovite,se dodeka ne ja prejdoa granicata.Koga oni mene ne me pocituvaat ne go teram ne jas mm da gi tintra.Pa ne sum jas budala.Ako misli deka treba da ima takov odnos sigurno si ima pricina
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Односот на сопругот кон неговите родители. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Односот на сопругот кон неговите родители.   Односот на сопругот кон неговите родители. Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Односот на сопругот кон неговите родители.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: