Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Килажата по порoдувањето

Go down 
+63
Emilija
Jadranka Lazareska
Natalija Cikarska
Mila89
emilija poposka boshevska
Diana
Maci***
bibip
jeca
natasa p
beti 24
marina_daniel
JaNiTa
marina_m
kika
Ananastasija
bordan
Sara
Lili
vodolija
Gala-78
Lidija Nedelkoska
nnatasa
daniela dimoska
Eva Marija
ирена
andjela pizelli
tanjaaa
dina
Damjana
Sandra
Ves
Bela
Dragana Stefanoska
Dragana
danielaval
Roze
Eni
taci
kokice
Sun
svetle s
Пандорче
Misticia
Kinky
Anjuska08
kavadarcanka
Pravnicka28
Sanja_Ivana
mama
vecki
bica
macush
maskoe
verce
lakibebe
baby24
sneze
tanja_simon
sanja-ve
NatalijaS
rich_bitch1
Jovana's mom
67 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29633
Registration date : 2008-05-09

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty29.12.08 15:35

lele jas izgorena za blago sum, ne smeam da jadam kakao, i povremeno ako kasnam cajni kolaci ama ne gi biva, hehe torta cokoladna hmmm sonuvam
Вратете се на почетокот Go down
Пандорче
Прваче
Прваче
Пандорче


Female
Број на мислења : 189
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 28183
Registration date : 2008-12-17

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 18:57

baby24 напиша:
Jas imav 73 kg koga ostanav bremena,a sega imam 78.5 kg,iskreno sega poveke imam apetit nego koga bev trudna,togas ednas vo denot jadev i tolku sega samo nesto baram da kasnam i nemozam da se kontroliram.

Исто е и кај мене. Кога бев бремена ми се чини дека не јадев толку како сега. Сега постојано ми се јаде. Имам 5 кила за симнување а со е најтрагично сите ми викаат да почекам, дека уште го дојам Јован. Килажата по порoдувањето - Page 2 163602
Вратете се на почетокот Go down
Пандорче
Прваче
Прваче
Пандорче


Female
Број на мислења : 189
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 28183
Registration date : 2008-12-17

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 19:00

miteva.sanja напиша:
Ke ni se sredi se koga ke prestaneme da doime Smile Ke se stavime na zdrav rezim na ishrana i ke si se vratime kako sto sme bile pretoa, a i ne sme mnogu popraveni 5-6 kila, nisto strasno, za 2 -3 nedeli max ke se vratime, Smile
Barem da se tesime Smile

Море јас се секирам и тогаш да не ни остане апетитот па да си останеме дебели. Килажата по порoдувањето - Page 2 127667
Вратете се на почетокот Go down
svetle s
Прваче
Прваче
svetle s


Female
Број на мислења : 240
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : euforicno
Поени : 28225
Registration date : 2008-12-17

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 19:26

Катастрофа hahahaha Со првата бременост се поправив 22кг. од 50 на 72
кг. и после 8мес. се вратив на 55кг. е со втората бременост се поправив 27кг. од 55 на 82кг(морав да лежам цела бременост и :можеби се се фаќаше што јадев). Откога се породив во април па се до овој миг мака мачам да ослабам-сега имам 70кг.и тоа со какви не диети од МЕДОБИЛ, до гладување и ништо. Моментално сум на зелка диета прв ден па се надевам дека ќе има резултати. Мн. сум очајна во врска со мојата тежина, ама сама сум си крива hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Пандорче
Прваче
Прваче
Пандорче


Female
Број на мислења : 189
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 28183
Registration date : 2008-12-17

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 20:40

svetle simeonova напиша:
Катастрофа hahahaha Со првата бременост се поправив 22кг. од 50 на 72
кг. и после 8мес. се вратив на 55кг. е со втората бременост се поправив 27кг. од 55 на 82кг(морав да лежам цела бременост и :можеби се се фаќаше што јадев). Откога се породив во април па се до овој миг мака мачам да ослабам-сега имам 70кг.и тоа со какви не диети од МЕДОБИЛ, до гладување и ништо. Моментално сум на зелка диета прв ден па се надевам дека ќе има резултати. Мн. сум очајна во врска со мојата тежина, ама сама сум си крива hahahaha


Светле ај те молам кажи ми ја таа диета со зелката да ја пробам.
Ти држам среќа да издржиш и да си ги повратиш килата пред бременоста.
Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
svetle s
Прваче
Прваче
svetle s


Female
Број на мислења : 240
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : euforicno
Поени : 28225
Registration date : 2008-12-17

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 20:52

Пандорче ке ја најдеш на стр.19 под ДИЕТИ-ЗДРАВЈЕ НА ВОЗРАСНИ Килажата по порoдувањето - Page 2 343920
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28651
Registration date : 2008-10-12

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 21:14

lele i jas kako vas sega imam poveke apetit nego koga bev bremena Neutral imam dosta kg za simnuvanje
i se nadevam deka sto pobrzo ke se vratam na starata tezina sto si bev pred da ostanam bremena
Вратете се на почетокот Go down
Пандорче
Прваче
Прваче
Пандорче


Female
Број на мислења : 189
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 28183
Registration date : 2008-12-17

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 21:30

svetle simeonova напиша:
Пандорче ке ја најдеш на стр.19 под ДИЕТИ-ЗДРАВЈЕ НА ВОЗРАСНИ Килажата по порoдувањето - Page 2 343920

Fala ti Svetle. Mene tesko mi pagjaat ovie dietive. Nikogas do sega ne sum bila na niedna dieta. I sega koga ja citam ovaa mnogu strasna mi se cine Килажата по порoдувањето - Page 2 163602
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28651
Registration date : 2008-10-12

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 21:48

zaboraviv da vi kazam deka pred nekolku godini bev debelka i drzev razni dieti,gladuvav i ke oslabnev nekoe kilce no pak se vrakav na istata tezina.Najdobra dieta sto mi ja kazuva majka mi nonstop e da si jades se ama po malku kolicinski da namalis vo hranata.i navistina toa deluva si jadev se po malku i uspeav za godina da simnam 20 kg.znam deka e dolg perid toa ama postepeno e podobro da se simnuvaat kg.
Вратете се на почетокот Go down
kokice
Прваче
Прваче
kokice


Female
Број на мислења : 186
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28288
Registration date : 2008-11-26

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 22:23

Јас се поправив многу 25 кила во бременоста. Сега имам 10 кг. плус кои сакам да ги симнам, еве пред празниците почнав со справа да вежбам и симнав 3 кила,ама со ова ненормално јадење за празнициве пак си ги вратив, а и престанав да вежбам многу бев уморна и тромава од постојано јадење
Вратете се на почетокот Go down
taci
Полуматурант
Полуматурант
taci


Female
Број на мислења : 589
Age : 45
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 28295
Registration date : 2008-11-25

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 22:38

Пандорче напиша:
svetle simeonova напиша:
Катастрофа hahahaha Со првата бременост се поправив 22кг. од 50 на 72
кг. и после 8мес. се вратив на 55кг. е со втората бременост се поправив 27кг. од 55 на 82кг(морав да лежам цела бременост и :можеби се се фаќаше што јадев). Откога се породив во април па се до овој миг мака мачам да ослабам-сега имам 70кг.и тоа со какви не диети од МЕДОБИЛ, до гладување и ништо. Моментално сум на зелка диета прв ден па се надевам дека ќе има резултати. Мн. сум очајна во врска со мојата тежина, ама сама сум си крива hahahaha


Светле ај те молам кажи ми ја таа диета со зелката да ја пробам.
Ти држам среќа да издржиш и да си ги повратиш килата пред бременоста.
Поздрав

Да ви кажам дека оваа диета (ја прочитав) има ефект само треба да се придржувате и навистина се губат килограмите јас ја држев лани летото и навистина симнав, мислам дека за две недели можат да се изгубат околу 8 килограми (а можеби и повеке). Срекно!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Eni
Прваче
Прваче
Eni


Female
Број на мислења : 171
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 28251
Registration date : 2008-12-08

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty09.01.09 23:41

Јас пред бременост имав 55, се здебелив 15 kg сега после 2 месеци имам 60, почнав да вежбам и планирам да намалам со јадење благи работи па ќе видиме што ќе направам.
Вратете се на почетокот Go down
Roze
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 68
Age : 43
Локација : Stip
Поени : 28365
Registration date : 2008-10-31

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty10.01.09 13:42

Jas bev 56 koga ostanav bremena,pred poroduvanje imav 69 ,a sega sum 52
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28384
Registration date : 2008-11-21

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty17.01.09 23:34

Јас со првата бременост се поправив 22 кg ми требаше 3 години да си дојдам во нормал само што ги намалив килограмите повторно останав бремена со втората бременост се поправив само 9 кg сега бидејќи дојам не можам да држам диета ме мачат 5кg вишок мислам дека не се многу се надевам додека дојам ке останат само тие 5kg hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29353
Registration date : 2008-07-22

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty21.01.09 22:46

Jas pred da ostanam bremena bev 64kg pred da se porodam bev 80kg znaci 16 kg.sega sum 60 kg znaci super nikakva dieta ne sum drzela dosta mi se trcanjava po NIkola.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana Stefanoska
Почетник
Почетник
Dragana Stefanoska


Female
Број на мислења : 7
Age : 41
Локација : doma ;-)
Расположение : super ;-)
Поени : 27950
Registration date : 2009-01-22

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty22.01.09 11:40

zdravo na site "novi majki"
flower
Sakam samo da vi preporacam nesto. Se duri doite jadete si normalno kako i prethodno No mnoooogu poveke tecnosti vnesuvajte (ne gazirani) pretezno djusevi i voda.
Jas eve dojam po malku sega, moeto angelce e 6 ipol meseci i pocnavme sega so gröt, kasicki.... no ovie dve nedeli go dojam samo nokno vreme i 2 pati na den izmegu obrocite. Oslabena sum 4kg za samo dve nedeli. Килажата по порoдувањето - Page 2 207962
Dali vi se veruva!
Ne vnesuvam poveke tolku tecnosti i hrana. Sega jadam po eden sendvic i casa mleko na sabajle. No prethodno jadev po 2 sendvica i 2 casi mleko. Se namaluva dosta jadenjeto koga veke sakas da go prestanes postepeno doenjeto
Sega se mi pasuva sto mi pasuvase od pred da ostanam trudna.
Cuvajte se i vnimavajte so jadenjeto.
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Полуматурант
Полуматурант
Bela


Female
Број на мислења : 526
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28322
Registration date : 2008-11-28

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty22.01.09 11:48

Драгана, јас престанав да појадувам, ги намалив ручекот и вечерата и го исклучив благото. Не дојам веке еден месец и килажата иста, сега ке пијам кирколина-чај за слабеење.
Точно е оти има врска јадењето, ама мислам оти клучот за слабеење е индивидуален за секого.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29074
Registration date : 2008-11-21

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty22.01.09 11:52

Bela напиша:
Драгана, јас престанав да појадувам, ги намалив ручекот и вечерата и го исклучив благото. Не дојам веке еден месец и килажата иста, сега ке пијам кирколина-чај за слабеење.
Точно е оти има врска јадењето, ама мислам оти клучот за слабеење е индивидуален за секого.
каде го купи чајот и колку пари е? Инаку јас кога престанав да дојам сами си правев диети и така си ослабев до некоја граница ама сега сакам уште малку.
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Полуматурант
Полуматурант
Bela


Female
Број на мислења : 526
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28322
Registration date : 2008-11-28

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty23.01.09 12:13

sneze напиша:
Bela напиша:
Драгана, јас престанав да појадувам, ги намалив ручекот и вечерата и го исклучив благото. Не дојам веке еден месец и килажата иста, сега ке пијам кирколина-чај за слабеење.
Точно е оти има врска јадењето, ама мислам оти клучот за слабеење е индивидуален за секого.
каде го купи чајот и колку пари е? Инаку јас кога престанав да дојам сами си правев диети и така си ослабев до некоја граница ама сега сакам уште малку.
Во Супер тинекс околу 60 денари. Има тема чаеви за слабеење, иди таму се ке ти се разјасни.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29442
Registration date : 2008-09-16

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty23.01.09 17:08

Po poroduvanjeto polesna sum za 13kg. ama nekako ne se poznava mnogu , a samo 3 da stavam na mene odma se primetuva
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Полуматурант
Полуматурант
Bela


Female
Број на мислења : 526
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28322
Registration date : 2008-11-28

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty23.01.09 17:27

Јас по породувањето бев слизнала 10кг и останаа уште 6кг за симнување ама некако слабо одеше т.е ич не одеше па сега имам 8кг за да се вратам на тоа што бев.
Вратете се на почетокот Go down
Пандорче
Прваче
Прваче
Пандорче


Female
Број на мислења : 189
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 28183
Registration date : 2008-12-17

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty24.01.09 11:46

Bela напиша:
Јас по породувањето бев слизнала 10кг и останаа уште 6кг за симнување ама некако слабо одеше т.е ич не одеше па сега имам 8кг за да се вратам на тоа што бев.

Lele jas od toa najmnogu se plasam! Imam nekoi 5-6 kila za simnuvanje. Dojam i site mi vikaat deka ne e preporaclivo da slabeam. Nikogas vo zivotot ne sum bila na dieta-nikogas nemalo potreba, ama sega mi e strav, neznam dali ke uspeam da gi vratam kilata :(((
A inaku vo bremenosta se popraviv 11 kila, sest kila izgubiv pri poragjajot i eve so tie 5 kila visok sum uste:((((
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29291
Registration date : 2008-07-22

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty24.01.09 14:21

Јас по пораѓајот изгубив 10 кила, ама во бременоста си се поправив 22, така сега ќе му ја мислам што ќе правам со 12 кг +!!!
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28984
Registration date : 2008-12-07

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty24.01.09 15:07

Jas vo bremenosta se popraviv edvaj nekoi 5-6 kila. Ama da sum iskrena, so visok si pocnav Smile Po porogjaj zakaciv grip i nisto ne stavav v usta i odma mi se namali mnlekoto. I site pocnaa - moras da jades da pies, moras da odmaras ... boza obavezno. I rezultatot e: mlekoto se vrati, Damjana e samo na doenje podolgo vreme (sega pocnuvame da voveduvame ovosni vkusovi no samo po malku), ama mama e so baagji kilca +. Namaliv sega jadenje, no se plasam od klasicna dieta da ne mi sekne pak mlekoto. Sepak jas ne sum najvazna sega, no mora da se priberam malku - sepak i na rabota ke trgnam za nekoj mesec.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
dina
Прваче
Прваче
dina


Female
Број на мислења : 205
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 28465
Registration date : 2008-10-27

Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty10.02.09 14:30

Јас во текот на бременоста се здебелив 15 кила, и само неколку дена после породувањето симнав 10 а другите си стојат и никако да се намалат, а несмеам да држам диета заради млекото. Се надевам дека како ке расте детето, така ке се зголемуваат и обврските а со тоа и ја ке намалувам во килажа SmileSmileSmile.Бар така се надевам.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Килажата по порoдувањето   Килажата по порoдувањето - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Килажата по порoдувањето
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: