Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Сите работи “под конец„ наместени

Go down 
+54
Kat
anetapp
BILE-ENA
Jasminka
Sestricka
sasa
fibimk
mina32
verce
kokice
Nate_David
kavadarcanka
KATIC
Mimi22
mirecv
sonja 35
margarita
sneze
marija*
delfin76
delfinka
BRANKA-5
Juni08_Andrea
rich_bitch1
taci
tanja_sr
Emilija
marina_m
Lana
baby24
sonjamfk
Natalija
bica
Mama Ane
Svetlana
Goca
Daki
lela
Viktorija78
katenm
Monika
sonja colakova
SonjuS*
mamazako
sunset
Irena Trajkovska
beti 24
vecki
daniela
hormonce
Sandra
Freya
macush88
OLGICA
58 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty02.12.08 14:53

taka e hormonce da sme zivi i zdravi da vidame za nekoja godina sto ke pisuvate so bica. i kaj mene bese se pod konec, duri mm go nervirase. sega pokusavam da e sredeno ,ama so dete tesko. sekogas ke ima, ako nisto drugo igracki rasfrlano. samo sto sega ama ic ne mu se sekiram . do dusa mm vika sto ti stana zeno, a gledajki go i marko kako rasfaka vika ovoj ke bide na tebe zeno:hihi:
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty02.12.08 20:59

Pa mnogu normalno e deka sekoj den nemam zelba za cistenje i me faka mrza,inaku kaj nas doma toj sto saka se da mu bide pod konec e mm duri nekogas uzasno me nervira so toa pa neka bide razmesteno nekogas i jas imam dusa sakam da se izlezavam ponekogas i da ne pravam niso dr .
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty02.12.08 21:08

Kaj nas e bas onaka opusteno ,retko retko koga moze da bide se pod konec sredeno . Lana koga si igra igrackite ne smeat da se diraat zatoa sto si gi ima namesteno nekako kako sto saka da i bidat ( citaj gi ima vo sekoe kose i vo site sobi ) i mora taka da gi zatekne i nautro koga ke se razbudi .gi kreva sama koga na nea ke i odgovara. Najvazno mi e da e cisto ,a se drugo ke se sredi edno po edno ..
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty08.12.08 14:12

pa me faka ponekogas mrza za cistenje ama pa k ima i denovi koga ne sednuvam cela den si cistam i ne mi e sekogas se pod konec bidejki mm ic ne se zamara i treba po nego da odam za se da bide na svoe mesto
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty08.12.08 16:48

Mama Ane напиша:
Порано паѓав во делириум ако не е се наместено како што треба, само развикував по дома како ненормална. Со 2 деца тешко е да се одрши средено. Се трудам да е чисто, да нема прашини, а за растурените работи полека отрпнувам.. маж ми на нерви ми иде што мисли дека столиците во дневна се шифоњер Smile


auuu isto, ne da mi idi na nervi mi idi da poludam koga ke vidam paltoto i pantalonite i kosulite na stolot, katastrofa, ama so da mu praam, koga ke se razvikam dva tri dena nama da zakacuva po stol posle pak ista pesna Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty09.12.08 11:06

Ништо веќе не ме нервира, ама баш ништо. Зарем само јас да се нервирам? За што? Кога ќе можам тогаш ќе средам...зарем здравјето да го губам оти не било нешто на свое место...

Пред некој ден Петар не сакаше да спие и викам дај да потсредам дома. Во кујна ги ставам садовите во машина тој зад мене зејтинот го истури. Ај си отворив плус работа. Го средив тоа садовите останаа во умивалник. Се префрлив на играчките, како јас ги ставам во корпа така тој ги вади. И од тоа се откажав. Ајде ќе ги редам алиштата во плакар. Јас едно редам тој од фиоките ми вади чорапи...и од тоа се откажав. Си гледавме цртани заедно и заедно си заспавме. И двајцата среќни.
Вратете се на почетокот Go down
tanja_sr
Прваче
Прваче
tanja_sr


Female
Број на мислења : 118
Age : 47
Локација : strumica
Поени : 28712
Registration date : 2008-09-03

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty11.12.08 17:23

bidejki ziveeme sami bez nicija pomos mnogu tesko postignuvam se da dovedam vo red.porano bev od tie pedanterii koi ne mrdat od doma dodeka ne e se perfektno cisto ama sega moze da me najdete vo haos od sadovi,rasfrlani alista (najcesto od mm Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 121539)itn.se trudam da go naucam na red mm i konecno da svati deka ako ne iscistam i zgotvam jas nema koj,ama po se izgleda dzabe e toj si prodolzuva po svoe :c,c,c:
Вратете се на почетокот Go down
taci
Полуматурант
Полуматурант
taci


Female
Број на мислења : 589
Age : 45
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 28325
Registration date : 2008-11-25

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty11.12.08 17:31

Uh nema sansi sekogas da e cisto i ne se sekirem ama ic, i jas porano bev takva sakav se da e na svoe mesto ama sega nema sansi ni od decava ni od mm, koga ke stignam togas.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty11.12.08 18:05

сега покрај емили немам време за се да биде под конец.гледам прво неа да ја средам,нејзе да и е добро и удобно за се останато има време
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty11.12.08 19:11

I jas sakam sve da mi bide cisto i sredeno ali sega povazna mi e Andrea od seto toa,posebno so denovi sme sami pa nema koj da mi vidi.Ali koga ke se najavat gosti,sekogas mora da mi e cisto,barem da nemozat da me ugovaat.mnogu ne znaat kako da sme perfekno cisti ama da mi dojdat nenajveni ke vidat kolku e cisto hahaha
Вратете се на почетокот Go down
BRANKA-5
Почетник
Почетник
BRANKA-5


Female
Број на мислења : 8
Age : 42
Локација : Kumanovo
Расположение : odlicno
Поени : 28206
Registration date : 2008-12-08

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty16.12.08 1:32

Mene koga ke me fati period na mrza,lele.togas sve mi e haos,i sve me nervira a ne mi se cisti.A inaku za sekoja zena si se naoga po nekoja rabota,nema kraj.Najveke me nervira koga ke treba alistata da gi sreduvam,iako nemame dete seuste,imame kuce,pa toa ni e beter od dete.Vo osnova sekoj den cistam,skoro a kupatiloto treba da e svetnato ,aajd seaaa idi odmori hahaha.Ako ne si dademe samite odmor,nikoj nema
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28976
Registration date : 2008-10-24

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty16.12.08 23:29

more koga mi se cisti mi se cisti,ama ako me fati mrza 5dena ne brisam prasina,ne me interesira koj ke dojde ili so ke vidi,ama toa e mojot horoskopski znak denes vaka utre taka,ne deka ne sakam se da e pod konec se trudam no ne bas sekogas!
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty16.03.09 22:40

obozavam da si iscistam i da si sednam da se napijam kafe gledajki kako sum svetnala se
arno ama toa ne trae taka dolgo , kolku sto mozam drzam pod konec ama nekogas konecot se kine
da e ziv i zdrav sin mi ama kako tajfun e vednas se poznava kaj sto ke pomine
toa ti e
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty16.03.09 22:48

kaj mene se e pod konec dodeka ne dojdat decata potoa e haos samo odam po niv i zbiram ama da se zdravi i zivi pa koga ke porasnat ke nema koj da rastura
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 11:33

И кај мене е исто јаас намести и скоцкај се детево по мене растура , живи смешки сме.
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 11:34

Najmnogu sakam koga ke mi svetne kukata, a jas so cajce da si sednam i da si citam kniga, se trudam da mi e sredeno posebno sega koga sum doma
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29148
Registration date : 2008-07-18

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 12:35

Многу сакам да ми е дома расфрлано со играчки и што ли уште не,едвај чекам да си имам бебе и се да ми расфрла hihi по дома.Ми се смачи од редено секогаш!
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 12:41

E vo pravo si sonja, kamo taa sreka da imame koj da ni rastura, mislam deka site igracki vo gradov ke gi kupam, pa ic nema da mi e gajle dali e se pod konec, aj ke bide
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 12:45

ajde ajde ne gubete nadez ke bide,ima gospod
pa posle nemojte da se zalite deka vi e rastureno po doma
ke dojdam da proveram
hahahahahaha
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 13:59

i da dojdes delfin, hahaha ma kakvo zalenje, togas na srekata kraj ke i nema mi se cini
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 14:28

Секое сабајле ке пребришам прашина,ке усисам, од вечер ке ставам се на свое место,ама џабе, кратко трае ,одкако ке се расонат малите кај сакаш свртисе има прстина ,играчки насекаде,нон стоп одам по нив и собирам колку можам,неможам да поднесам кога е бомба околу мене,ај белким уште некоја година ке се знае и кај нас средено
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 14:32

Daj boze da ima koj da rastura.Se znae kaj ima deca tesko moze da bide se pod konec.Neka dava gospod sekade da ima koj da rastura pa nie ke sobirame.I jas navecer ke smestam se na mesto i iako e mal ko ke stane sabajle igrackite okolu nego i pak e bomba
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 15:42

sonja 35 напиша:
Многу сакам да ми е дома расфрлано со играчки и што ли уште не,едвај чекам да си имам бебе и се да ми расфрла hihi по дома.Ми се смачи од редено секогаш!


и јас исто.одвај чекам. иако сега и е многу лесно, сакам чистам , сакам спијам, ама најмногу сакам да ми се исполни жлебата да имам бебе
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 16:41

Јас не знам како е да ти биде се под конец...некогаш сакам работите да си имаат свое место...ама следниве 5 години нема шанси
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty17.03.09 17:11

lele luge neznam kako ke bide koga ke imam drugo dete-malo pa koga ke mi bide se rasfrlano
ke mora da se priviknam inaku bardovci ne mi bega
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сите работи “под конец„ наместени
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: