Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Сите работи “под конец„ наместени

Go down 
+54
Kat
anetapp
BILE-ENA
Jasminka
Sestricka
sasa
fibimk
mina32
verce
kokice
Nate_David
kavadarcanka
KATIC
Mimi22
mirecv
sonja 35
margarita
sneze
marija*
delfin76
delfinka
BRANKA-5
Juni08_Andrea
rich_bitch1
taci
tanja_sr
Emilija
marina_m
Lana
baby24
sonjamfk
Natalija
bica
Mama Ane
Svetlana
Goca
Daki
lela
Viktorija78
katenm
Monika
sonja colakova
SonjuS*
mamazako
sunset
Irena Trajkovska
beti 24
vecki
daniela
hormonce
Sandra
Freya
macush88
OLGICA
58 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
OLGICA
Прваче
Прваче
OLGICA


Female
Број на мислења : 100
Age : 40
Локација : bitola
Поени : 28815
Registration date : 2008-08-22

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty28.11.08 20:09

Sekogas sakame se da ni e cisto i sredeno .No ima i takvi denovi koga ne faka nekoja mrza i maka ni e cel dena da cistime i sredvame .dali vi se ima toa sluceno
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28738
Registration date : 2008-08-19

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty28.11.08 20:33

ехе многу пати. кога бев трудна имав некоја фобијаљ се да е чисто. поготово во 7 ми 8 ми месец... ау нон стоп чистев. читав за тоа некој инстинкт природен бил кај жената кога е трудна. а сега поготово ако не сум наспана ич не ми се чисти. ама тоа е ако ние не си исчистиме сигурно нема комшивката да дојде да ни зачисти. хахаха. а тоа со периодите на мрза кај сите мислам фаќа изгледа е нешто хормонално. некогаш сме располоѓени и чистиме а некогаш не фаќа мрза па само бапкаме работи под кравет. хахаха
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty28.11.08 20:37

Epten se osetiv povikana na temava Smile) Momentalno mi e takov periodot, se na sila paravam, bez kejf, bez volja, rabotam od sto moram, ke vidime do koga ke mi trae, inaku ima periodi koga se mi e glanc i pod konec namesteno i iscisteno i togas najubavo se osekam.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty28.11.08 20:42

Freya напиша:
Epten se osetiv povikana na temava Smile) Momentalno mi e takov periodot, se na sila paravam, bez kejf, bez volja, rabotam od sto moram, ke vidime do koga ke mi trae, inaku ima periodi koga se mi e glanc i pod konec namesteno i iscisteno i togas najubavo se osekam.
Ја потпишувам Freya.
Искрено не верувам дека постои домакинка на која нон-стоп и е се под конец и дека секогаш има воља и сила да го прави тоа. Од тие причини си правам како што ми одговара на мене, некогаш со сила, некогаш од мерак, а некогаш воопшто.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty28.11.08 21:03

Јас само ова ќе ви го кажам,додека и идете на куќата по газот,на вашиот никогаш нема да седнете!
И јас сум забегана по чистењето,ама гледам дека многу фајде од тоа нема,излези,прошетај,види народ како ужива,а не само крпата и правосмукалката во раце.крај нема сето тоа!
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty28.11.08 23:37

Што дека чистам кога не се гледа.Да се живи и здрави децата до вечер како да не е исчистено,посебно Елена си растура и да и кажам џабе кога не разбира.Сакам се да биде средено ама некогаш не ми се станува од кревет кога ќе ми текне колку имам работа.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 0:21

sakam sekogas da bide se na svoe mesto no badijala so tri deca ednas da im dades da jadat eden kup sadovi za mienje .Porano se nervirav a sega kolku mozam da stasam tolku
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 9:13

јас и мажот ми сме двајца и така некако има малку за чистење, па стигнувам некако здравје бебчето кога ќе се роди незнам дали ќе ми биде чисто секогаш
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29066
Registration date : 2008-06-20

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 9:41

И јас сум забегана по чистење.И во сон знам како ми се наместени работите и каде стојат.Понекогаш ме нервира што сум таква, ама навиката ја стекнав од мајка ми уште од мали нозе, и сега сум влезена во шема за чистење по некој ред .На работа ги слушам колешките што имаат девојчиња и кажуваат дека воопшто не фаќаат ништо по дома, дури ни филџаните за кафе кога се собираат со другарките.Јас мислам дека е претерано, на нив ќе им биде тешко во животот, не дека мора да и бидат роб на куќата, но некаков ред мора да се има
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28656
Registration date : 2008-10-29

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 9:46

Mislam deka nema zena kaj koja e se sterilno i pod konec,mozebi i ima ama toa e veke bolna pedanterija.Dodeka nemavme dete pretezno se bese sredeno,a sega ima i rasfrlano.Se trudam da soberam,normalno ne dozvoluvam da mi e neusisano i da ima pajaci i prasina,ama se slucuva da ima alista na krevet ili nesto vo sadoper neizmieno.Ednas nedelno cistam cel sprat pa se cudam od kade da pocnam.E nekogas ne mi se cisti pa si se setam vo nedela,si odam na kafe so mm,ke si kupime rucek i taka ke si odmaram cel den ama toa e mnogu retko
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 10:44

*Јас само ова ќе ви го кажам,додека и идете на куќата по газот,на вашиот никогаш нема да седнете!*- е ова Хормонче, си го кажала на место, како ти текна, ме насмеа.
порано сакав се да ми е средено и се си беше на место, а сега кога ќе дојдам дома незнам од каде да почнам.
алишта секогаш ќе има по столици, па да има човек и 5 плакари со лизгачки врати.
станувам во 5,30 секое сабајле, оти кога станував во 6 ми беше кнап времето. секој ден патувам до Куманово и назад, на работа ми е ладно, канцеларијата не може да се стопли, па дома кога ќе ме фати топлото, ич не ми се работи.
а и ми е глупаво, кога ќе дојде недела, само тој ми е слободен ден, да не му го посветам на син ми. тој е секој ден во градинка, после тоа го гледам по 2 саати, и таа недела сакам да му ја посветам на него, цртаме, пееме, заедно собираме и диплиме алишта(он ко божемски ми помага, а уствари ми отвара поголема работа), ама и тоа е задоволство.
битно ми е да нема прашина, и пајаци, да има за јадење, оти кога ќе се приберам во 5 или 6, мака ми е и ручек да правам за утрето ден.
затоа викам, ако некој доаѓа да ме види мене, ок, ако доаѓа да ми загледува по ќошињата и наоѓа маана, нека ја земе крпата во раце и нека чисти, оти мене толку ми е силата.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 15:23

Мамичка моја си има големи деца...плус не оди на работа..и верувале или не..секогаш под конец е..
не знам само како некогаш не и е мака...
Понекогаш ќе помогнам..а кога не е дома јас работам..хехех
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28738
Registration date : 2008-08-19

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 18:01

beti 24 напиша:
јас и мажот ми сме двајца и така некако има малку за чистење, па стигнувам некако здравје бебчето кога ќе се роди незнам дали ќе ми биде чисто секогаш
и мене ми беше се под конец се додека не се породив ама сега :shame: . добро реалноста е дека чистам и средувам секој ден само не со тој интензитет како порано. ми влијаат мн работи прво ми е недостатокот на сон, после ќерка ми како наголемува така помалку спие и си сака да ја играм, и така имам се помалку и помалку време за средување. ама барем никогаш не ми е како бомба да има паднато. а мајка ми бее чудо од жена покраљј сите обврски на работа стигнуваше стално цакум пакум да биде дома и имаше една слатка навика ќе исчистеше се ќе си свереше кафенце и ќе си седнеше кафенце да пие нормално и цигарче и ќе си се восхитуваше на среденото. имавме убави работи и имавме мн пари ама таа знаеше да ги цени.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 22:04

Бидејќи се помалку време сум дома почнувам сите џиџири миџири да ги фрлам оти немам ни време ни нерви да ги раскревам. Се сведов на минимум зошто ако чекам на мм да среди летна станот. Децата растураат ама играчки среди ги во корпи и толку, најмногу се нервирам кога од цел ден садови ќе се соберат па ми треба психичка подготовка да застанам во кујна. А имаше период кога наутро уште ни кафе не сум се напила па чисти, бриши, готви се под конец да е и пак никој ништо не ти признава. Нели чим твојата работа не носи пари не вреди. Е сега е поинаку. И да не сум ги кренала играчките или не сум испеглала денес не е битно, може утре.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 22:11

Јас се мразам себе си поради тоа што сакам се да ми е под конец, ама откако се роди Мила малку потешко ми оди. Ама и маж ми го научив да е се чисто и на место, па сега и тој не може да поднесе кога е растурено, ама и многу често ми помага.
Како ќе биде кога ќе тргнам на работа и колку време ќе имам незнам. Само знам дека кога ми е чисто дома се чувствувам супер и смирено, а кога ми е нечисто и растурено сум нервозна и нерасположена.
Вратете се на почетокот Go down
katenm
Прваче
Прваче
katenm


Female
Број на мислења : 117
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : sega za sega dobro
Поени : 28460
Registration date : 2008-10-24

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 22:21

na sekoj mu se slucuva da go fati mrza pa i mene.
Porano imav poveke vreme ama sega so dve deca tesko.
Prasina,pajazini ne dozvoluvam da ima niz doma, ama igracki!!!! Cel den sobiram i pak ne se sobrani.Na razlicna vozrast se,so razlicni igracki igraat i cel den zbiraj. Najtesko mi e sadovi da mijam i mi treba vreme da soberam sila i da zastanam vo kujna,se nerviram deka ne se izmieni a ne ne mi se stanuva, drugo ke srabotam bez problem ama toa !!!! ama posle koga ke sredam ke izmijam -- uzivam--
:cheer:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tehnologija.com.mk
Viktorija78
Полуматурант
Полуматурант
Viktorija78


Female
Број на мислења : 524
Age : 45
Локација : Doma
Поени : 28635
Registration date : 2008-09-13

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 22:41

Mnogu se nerviram koga mi e rastureno po doma. Nejkam da gledam alista zapeglanje, tajniri nasobrani nikako...Koga mm mi ostava po nego raboti mi ide da placam, so deteto mi e potesko, ama se trudam da mi e stalno sredeno, i da ne gi ostavam rabotite za utre. Dobro e sto imam i koj da go pricuva vo sprotivno neznam sto bi pravela .
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 23:01

Sakam da mi e se sredeno i cisto,ama ne sum rob na namestajot.
Toj e za nam da ni sluzi,a ne nie nemu.
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty29.11.08 23:22

Sakam da mi e sredeno po doma. Cistam koga imam vreme i zelba za cistenje. A inaku voopsto ne sakam koga nekoj e ziva pedanterija, samo so krpata vo race po cel den, mislam deka toa vodi kon nekoja krajnost i deka e preterano, isto taka i koga e haos, a nikoj nisto ne prevzema.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty30.11.08 1:23

Mene me fakaat tocki koga sakam ama bukvalno se da mi bide pod konec,sakam da mi bide sredeno i ne se custvuvam kako rob,no isto taka,iako retki,no imam i momenti koga ne mi bas,bas griza kolku mi e sredeno,najneorganizirana sum koga stanuva zbor za fiokite posebno tie sto cuvame se i sesto ama bukvalno ima se i sesto i nikako nemozam da im najdam red Сите работи “под конец„ наместени 214441 ,edinstveno nesto sto ni pod razno nemozam da ostavam ili da trpam se nemieni sadovi vo mijalnikot.....dodeka bevme samo dvajcata pogolemiot del od vremeto go pominuvav vo sreduvanje ama sega so dete nekako tesko,eve sega pred polovina cas zaspa Jana i jas go potsrediv haosot sto go napravivme cel den deneska ama veruvaj te utre sabajle koga ke stanime haosot pak ke bide tuka,kako nekoj nokno vreme da mi rastura.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty30.11.08 17:28

Monika напиша:
Јас се мразам себе си поради тоа што сакам се да ми е под конец, ама откако се роди Мила малку потешко ми оди. Ама и маж ми го научив да е се чисто и на место, па сега и тој не може да поднесе кога е растурено, ама и многу често ми помага.
Како ќе биде кога ќе тргнам на работа и колку време ќе имам незнам. Само знам дека кога ми е чисто дома се чувствувам супер и смирено, а кога ми е нечисто и растурено сум нервозна и нерасположена.
с
Се што напиша Моника да не повторувам а згора на се одам на работа , + втора хонорарна работа и се ужаснувам од целата ситуација , немам време буквално за ништо а се чувствувам ужасно кога не можам да средам се под конец ко што сакам, и сум станала неподнослива, среќа мм почна да гледа дека стварно не можам да стигнам на сите страни па почна да помага околу готвење , чистење , средување што многу ми значи.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty01.12.08 8:16

Порано паѓав во делириум ако не е се наместено како што треба, само развикував по дома како ненормална. Со 2 деца тешко е да се одрши средено. Се трудам да е чисто, да нема прашини, а за растурените работи полека отрпнувам.. маж ми на нерви ми иде што мисли дека столиците во дневна се шифоњер Smile
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty02.12.08 11:14

јас исто сакам се да ми е средено нетрпам да имам садови во садопер и да стојат....уште додека правиме јадење ако нешто има за миење си го мијам....е сега имам помош и од мајка му на мм значи за ручек она ретко јас ама јас за миење и собата-спалната со мм заедно во недела ја чистиме...а преку недела не оставам работи него и мм и јас ако нешто соблакаме го диплиме и во шкаф неможе на спална или на стол...си се знае каде му е местото...а пеглам во недела попладне....и доста е еднаш неделно....инаку имам и помош од мм и он е многу педантен.....
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty02.12.08 11:29

Jas sum bolno pedantna moram da priznaam. Nekogas svekrva mi brise prasina vo spalnata i mi gi premestuva rabotite. Ako ramkata za fotografija bide nakrivo namestena zbesnuvam. Mrazam koga mm ostava nepotrebni raboti na masa, stol i slicno. Mrazam i rasfrlani igracki razvlecena pokrivka na krevetot. Sega ne mi teknuva se...
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty02.12.08 11:40

Ајде живи и здрави да ни даде Господ деца,камо да има кој да растура! Тогаш пак ќе пишеш дека веќе си кренала раце од раскревање!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Сите работи “под конец„ наместени Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сите работи “под конец„ наместени   Сите работи “под конец„ наместени Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сите работи “под конец„ наместени
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: